» »

Je i3-2310M (2.1 GHz) res boljši od i3 380M (2,53 GHz)?

Je i3-2310M (2.1 GHz) res boljši od i3 380M (2,53 GHz)?

ziu ::

Zanima me, ali je novejša generacija i3 procesorjev (2310M) kljub občutno nižji hitrosti procesorja v praksi res boljša od starejše generacije (380M)? Sicer se ne spoznam preveč na te zadeve, vendar včasih je večja frekvenca (pri istem številu jeder) pomenila boljši/hitrejši procesor. Se Sandy Bridge res tako močno pozna?

trnvpeti ::

The comparison of the processing power should turn out interesting, as, the Core i3-2310M is clocked at 2100 MHz as compared to 2533 MHz for the Core i3-380M. If the processor architecture is improved in Sandy Bridge, we should expect that the Core i3-2310M even with lower clock frequency will catch up in CPU performance with respect to the Core i3-380M. If we rely purely upon the Passmark Score, the core i3-2310M with 2695 score outsmarts the Core i3-380M with a passmark score of 2336.

In the Table below we have captured the benchmark performance of the Core i3-2310M and Core i3-380M

Benchmark Core i3-2310M
Core i3-380M
Super Pi 2M (Lower in better) 42 seconds 42 seconds
Windows 7 Experience Index - CPU 6.4 6.8
Pass Mark Score 2695 2336
3D Mark 06 CPU Score 2550 2700
From the Table it looks like the two processors have comparable performance level. We should expect the Sandy Bridge based notebooks to become more popular in future as, it may lower the overall system cost by not requiring additional discrete graphics and still give a decent graphics performance.

The arrival of the Sandy Bridge processors has opened up more opportunities for the buyers looking for more integrated graphics performance.

The Core i3-3210M belongs to the second generation core i3 processor, more popularly known as Sandy Bridge processor in contrast to the Core i3-380M which is First generation core i3 processor based upon Nehalem architecture. The most characteristic improvement in the Sandy Bridge architecture is in the area of the integrated graphics. The Core i3-380M has two dies with the two processor cores in the first die built with 32 nm technology and the integrated graphics plus the memory controller in the second die built with 42 nm technology.

mr1two ::

CPU notebook comparison table
Glede na to, pade novejši 2310M nekoliko nižje od starejšega 380M.
Je pa vprašanje, kaj je dejansko boljše v praksi(kot komplet mislim, tudi recimo poraba ipd)

ziu ::

trnvpeti je izjavil:


...in future as, it may lower the overall system cost by not requiring additional discrete graphics and still give a decent graphics performance.

The arrival of the Sandy Bridge processors has opened up more opportunities for the buyers looking for more integrated graphics performance.


Če prav razumem, naj bi bila glavna razlika glede integrirane grafike. Torej - če kupujem prenosnik, ki bo imel integrirano grafiko, je bolje vzeti i3-2310M?

mr1two je izjavil:

CPU notebook comparison table
Glede na to, pade novejši 2310M nekoliko nižje od starejšega 380M.
Je pa vprašanje, kaj je dejansko boljše v praksi(kot komplet mislim, tudi recimo poraba ipd)


Glede na to, da so prenosniki z 380M celo nekoliko cenejši, potem seveda raje izberem tega. Vendar sem (tudi na tem forumu) dobil tudi nekaj odzivov, naj nedvomno kupim prenosnik z novejšim (i3 2310M) procesorjem. Kdo ve, kakšna je pravzaprav razlika v praksi (predvsem recimo glede baterije, ...)?

Dr_M ::

Kaksna razlika tebe sploh zanima? Ce bo racunalnik zaradi tega drugacne barve, teze, temperature, lepse ohisje?
Na obeh procesorjih bodo programi delali enako.
i3-2310M je pac novejsa, drugacna arhitektura. Ima hitrejsi DMI, podporo za hitrejsi ram, boljse upravljanje z energijo, ceprav imata oba enak TDP, bo SB porabil manj, Frekvenca je res nekaj nizja, ampak to ni nic drasticnega. Seveda, pa omenjena grafika, pri SB je mnogo hitrejsa.
Tudi chipset je boljsi, Sata6g podpora (ce se kdaj odlocis za kaksen SSD).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

trnvpeti ::

v vsakem primeru isci vedno in samo stiri stevilcno oznako

mr1two ::

Sam bi se odločil za novejšega pri isti ceni. Če bi bila razlika več kot 30 evrov bi pa verjetno ta starejšega vzel. Skoraj vseeno je, katega vzameš, sta približno tam in integrirana grafična je kar je- v bistvu ni za igre ne ena ne druga(za vse ostalo pa je itak skoraj vseeno kakšna grafična je).
Prednost SBja je v tem, da ima grafiko v samem procesorju in je zaradi tega boljša izbira za proizvajalce- ni treba posebej grafičnega čipa gor lotat, če je že vgrajen v samem CPUju-> manjši stroški.

ziu ::

Dr_M je izjavil:

Kaksna razlika tebe sploh zanima? Ce bo racunalnik zaradi tega drugacne barve, teze, temperature, lepse ohisje?
Na obeh procesorjih bodo programi delali enako.
i3-2310M je pac novejsa, drugacna arhitektura. Ima hitrejsi DMI, podporo za hitrejsi ram, boljse upravljanje z energijo, ceprav imata oba enak TDP, bo SB porabil manj, Frekvenca je res nekaj nizja, ampak to ni nic drasticnega. Seveda, pa omenjena grafika, pri SB je mnogo hitrejsa.
Tudi chipset je boljsi, Sata6g podpora (ce se kdaj odlocis za kaksen SSD).


Prenosnik bo za čisto osnovne (študijske) namene - Word, internet,... Iger ne bom igral, grafično sem omenjal zato, ker vem, da integrirana porablja določen del RAM-a, sem mislil, da ga SB mogoče manj.

Tako da mi je predvsem pomembno, če bo razlika v hitrosti delovanja, avtonomiji baterije in mogoče tudi pregrevanju. To je to. I don't give a f*** glede barve ohišja;)

opeter ::

Jaz osebno bi vzel novejšega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Sssaga ::

Nova serija i3 je za 10% hitrejša od stare pri isti frekvenci

Sssaga ::

Prenosnik bo za čisto osnovne (študijske) namene - Word, internet,... Iger ne bom igral, grafično sem omenjal zato, ker vem, da integrirana porablja določen del RAM-a, sem mislil, da ga SB mogoče manj.

Tako da mi je predvsem pomembno, če bo razlika v hitrosti delovanja, avtonomiji baterije in mogoče tudi pregrevanju. To je to. I don't give a f*** glede barve ohišja[;)



Vzemi AMD E-350 za 250 €

Vse to in še več: HD filmi tekoče laufajo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
8910 (666) qki
»

kupujem nov prenosnik, predlogi...

Oddelek: Kaj kupiti
11929 (716) augustini
»

Je GRAFIČNA potrebna za urejanje slik???

Oddelek: Strojna oprema
274065 (3083) jype
»

kupujem prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
82290 (2143) Brias

Več podobnih tem