» »

Android tv box

Android tv box

««
126 / 148
»»

polde66 ::

@bedarija zgleda da si danes v to temo prišel pa še nič za nazaj prebral. Saj te razumem, človek pač ne zmore vsega. Potem pa zaposliš druge da delajo namesto tebe ane. To se mi zdi tako tipično ane.
polde

w4nkst4 ::

@bedarija preberi zadnjih par deset strani ane...

Yanez ::

Daleč najboljša kombinacija daljinca + Air miške + govornih ukazov + IR programibljivih tipk + numerične tipke je zame daljinec
 L8STAR G30S

L8STAR G30S

za zelo ugodno ceno pod 10EUR.
Z njim sem hkrati nadomestil daljinec televizorja + daljinec boxa (z govornimi ukazi) in miško. Tako je tudi navaden TV BOX Tanix TX3 moč komandirati z enim daljincem (tudi TVIN ali EON ali T-2 tv2go). Pa še lep je, dobro sede v roko in tipke so pametno razporejene. Če bi imel še tipke osvetljene pa bi bilo že kičasto. Že kar nekaj mesecev ga uporabljam in res dela brez problemov.
Pa še link.
Omnia mea mecum porto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yanez ()

OK.d ::

Za tole že rabiš orožni list:)
LPOK.d

Yanez ::

Nič bat. Je pol manjši, kot si misliš in lepo sede v dlan.
Omnia mea mecum porto

damirj79 ::

Vseeno je milo rečeno grd...

maticm ::

Ali na Tanixu 9s dela EON?

-JM- ::

maticm je izjavil:

Ali na Tanixu 9s dela EON?


Delata eontv in mobilna verzija, vendar slika ni tekoča kot na EON boxu. Me zanima če je že komu uspelo to rešiti. Sicer je gledljivo, problem je predvsem pri hitrih kadrih...

hojnikb ::

Vprašanje. Na TX3 Mini mam AndroidTV9 rom in zunanjo tipkovnico. Vse kul, samo obnašanje ENTER tipke totalno najeda. Namreč ko recimo vtipkaš naslov v adress bar (recimo chrome) ENTER ne nardi ničesar, šele ko stisneš GO na soft tipkovnici, stvar funkcionira. Kakšen fix ali tweak za tole?
#brezpodpisa

maticm ::

Jaz sem imel isti problem na enem android tv boxu z amlogic. Imel sem k400 vendar mi zadeve ni uspelo rešiti. Tudi z premapiranjem tipk ne, težava v romu.

polde66 ::

@hojnikb probaj iz kakega stora potegnit drugo tipkovnico. sam uporabljam
https://www.fonelab.com/best-apks/top-1...
sam uporabljam na teh tv androidih Go Keyboard APK, ki je za mojo uporabo precej hitrejša kot pa lezenje sem in tja z privzeto.
polde

hojnikb ::

men pride v poštev samo Null Keyboard, torej nobene soft tipkovnice, ker ravno za ta namen imam zunanjo K400+.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

maticm ::

Mene je rešil melef10 dokler ni crknil, al pa measy rc11, to je bilo par let nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

bubanstix ::

Mene pa zanima, če mi lahko kdo predlaga kakšen tv box v rangu 50eur (lahko tudi več) ki ima močan wifi signal, priporočeno bi bilo da je zraven daljinec, ni pa nujno. Najbolj pomembno mi je, da bi ga dobil cimprej, se pravi da se ga naroci iz EU skladisca. Tv box se bi uporabljal večinoma za gledanje risank, obcasno bi se pogledal tudi kakšen film. Spodaj sem prilimal nekaj linkov od tv boxov, katere sem si ogledoval. Hvala za odgovore in lep pozdrav.

A95X F3 Amlogic S905x3

MX10 Android 9.0 RK3328

MAGICSEE N5 MAX Amlogic S905X3

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

A95F F3 ima zdaleč najboljši wifi med temi, MX10 je rockčip in bi se ga izogibal na daleč in še dalj, Magicsee pa veliko obljublja pa malo ven da.
Vsak ima v škatli daljinec, hdmi kabel in napajalni kabel, če si mislil wifi miš pa je treba dokupiti.
Pa a95x F# ne rabiš kupovat z mobilno aplikacijo. Vzameš navaden 4/64. Aplikacijo si lahko daš dodatno sam free.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

majlo ::

Trenutno imam tanix tx3 mini in me zanima primerjava v praksi recimo z A95F F3 ali kakim ranga okoli 50 €?

polde66 ::

tanix tx3 mini: benchmark okoli 20000 točk, wifi 2.4 ghz, brez usb 3.0, podpora mogoče samo dts, podpora 1080p filmom z original firmwarjem, slab za igre in slaba ali nična podpora 4k video vsebinam z original firmwerjem. Sicer soliden daljinec. pa poceni box. nima bluetootha, gretje boxa okoli 70-85 °
A95X F3: benchmark 72000 točk, boljši grafični čip, popolna podpora 4k videovsebinam z lahkoto, igre z lahkoto, wifi je 2.4 in 5.8 z mimo antenami, bluetooth, en usb 3.0, podpora večina zvočnim formatom, se pa kar greje nad 65 in tudi preko 80°. Ima en bug z bluetoothom (lahko ti ga bo stalno metalo ven vendar se to reši z kakšno aplikacijo ali tovarniško ponastavitvijo.)
A95X F2 nima mimo anten in je sprejem malce slabši, se pa veliko manj greje in je rom boljši brez bugov.
polde

majlo ::

Hvala

fruc900 ::

Evo čist iz prve roke včeraj dobil A95X F2 ki je zamenjal moj Tanix TX3 MAX, ni primerjave z njim, super box, wifi dela odlično, sem ga pa kar direkt na kabel priklopil...

iz EU
https://www.geekbuying.com/item/A95X-F2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

hojnikb ::

za tak denar bi lahko dal že out of the box androidtv rom. Mislim, v čem je fora sploh met regular build androida na teh škatlah?
#brezpodpisa

polde66 ::

Zakaj pa ne? Meni bolj sede kot android tv launcher. Še vedno pa launcher lahko zamenjaš, če ti ne odgovarja.
Vsak ima svojo razpoznavnost. Beelink ima svoj launcher, Tanix fura Alice UI...
Vsak ima pa svoj okus.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

FrEaKmAn ::

Na geekbuying sem kupil TX9S. Prvi sploh ni delal, drugi pa tako prikaže



Čisto sem obupal na geekbuyingom in njihovim supportom. Verjetno imamo samo jaz slabo srečo. Če gledam drugje, pa skoraj nikje ni EU warehousa. Predlaga kdo kakšno stran, ki ima tudi EU warehouse?

polde66 ::

Včeraj sem dobil 6 Tanixov TX9S iz gearbesta in vsi lepo delajo. Ta tanix z kakšnim kuponom od znanega bivšega slotechovca košta 20 eur. Pri tem ni carine in namesto čakanja 5 dni pač čakaš 3 tedne. Gearbest ima najboljši teh suport, tako da ne rabiš vedno eu warehausa.
polde

hojnikb ::

polde66 je izjavil:

Zakaj pa ne? Meni bolj sede kot android tv launcher. Še vedno pa launcher lahko zamenjaš, če ti ne odgovarja.
Vsak ima svojo razpoznavnost. Beelink ima svoj launcher, Tanix fura Alice UI...
Vsak ima pa svoj okus.

ne gre se za okus, gre se za to, da tv appi kot je eon niso pretirano uporabni v obični android verziji. Šele z TV verzijo lahko stvar uporabljaš z daljincom...
#brezpodpisa

polde66 ::

Lahko ti zagotovim da je t2 app super uporaben z navadnim androidom. Tv verzijo eona pa lahko daš na navaden android enako kot na androidtv. Tako mi je 2 dni nazaj zagotovil tip ki je to sprobaval, Sam nimam eona tako da tega ne morem poiskusiti.
polde

hojnikb ::

nazadnje ko sn to poskušal na tx3 mini, ni šlo. Ravno iz tega razloga sn šel na androidtv rom, kateri je itk mnogo bolj smooth in uporabe kot karkoli druga.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

fruc900 ::

No sam sem naložil EON app (mobilno) in EON TV na android TV box, obe aplikaciji delujeta super, za mobilno rabiš daljinca z zračno miško, za EON TV pač ne, ampak se mi zdi zadeva bolj štorasta (mogoče nisem navajen aplikacije)...če se mene vpraša mi je še vedno bolj pri srcu EON mobilna app z zračno miško, za mene pa obe aplikaciji delujeta super za moje potrebe.

hojnikb ::

razloži takšno zračno miško neki starejši osebi, ki je navajena eon tv aplikacije in daljinca :)
Pa ker maš cec, lahko uporabiš tut daljinc od tvja, tako da je še en convenience zram.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

fruc900 ::

To se pa strinjam da za starejše bo težko z zračno miško :) pa tud aplikacije eon tv ni v google play, ampak sem jo dobil v aptoide.

polde66 ::

Če se hoče in če se mora se tudi to navadiš, Tipson je prodajal tanixe po vikendih v hribih kjer je bil samo internet pa še to precej boga zadeva ampak je deloval vsaj z 6 mega. Box se je uporabljal za samo za gledanje tv ala tvin, eon, t2. Prodal je vse folk je pretežno starejši in lej če je volja in edini način kako do tega se pač folk prilagodi. Če pa pač ni interesa pa pač ne.
https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_0...
Tale nadomesti komplet original daljinec in ima zvokovno izbiranje in wifi miš. In kaj je tu problem to uporabljat? Razen če imaš blokado v glavi da to pa zaradi tega ker si star ne moreš. To da za stare ljudi wifi miš ni bo malce ..... Pač poveš da je to opcija in evo jaz res ne vidim problema.
Če moja žena lahko potem je odprta možnost za veliko ljudi.
Aplikacija eon za tv obstaja tudi v google play storu.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

hojnikb ::

je precej lazje dat androidtv rom gor kot pa nanovo priocit starga konja ;)
#brezpodpisa

fruc900 ::

fruc900 je izjavil:

To se pa strinjam da za starejše bo težko z zračno miško :) pa tud aplikacije eon tv ni v google play, ampak sem jo dobil v aptoide.


p.s. za test sem uporabil Tanix TX3 MAX in na njem obe aplikaciji delata normalno, sicer imam nov box ampak EON TV še ne morem testirat saj Telemach ne pusti zamenjave naprave, moram čakat 1 mesec :(, ker ima trenutno vseh 5 mest zasedenih in sme že prej nekaj menjal naprave...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

polde66 ::

@hojnikb, to velja samo za tvoj eon, čo boš pa dajal gor tvin aplikacijo boš pa moral v vsakem primeru uporabit miš, ker brez miši ne gre v pogled za nazaj. Res da obstaja tvin 3.1.3 heckana varianta, kjer tv lahko gledaš in izbiraš programe, vendar pogled za nazaj še vedno zahteva miš. Tudi če boš menjal rom pri tvinu ne boš nič naredil.
Jaz imam t2 go aplikacijo in deluje super brez miši, nimam pa 7 dnevnega pogleda za nazaj tako, da ne vem kako se tam obnaša.
polde

-valvoline- ::

Tiny win racunalniki ftw. Noben android box ne more zamenjat win7+navadno brezzicno misko ali kombo z k400.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

win7+progdvb+pirat iptv custom menu ter podmenuje.
https://ibb.co/280PWww

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Slika pa je:P
LPOK.d

maticm ::

Ali je kdo probal EON tv tudi na TX9s?
Kje najdeš EON TV aplikacijo, če je ni v google play? Aptoid če sem prav prebral?

fruc900 je izjavil:

fruc900 je izjavil:

To se pa strinjam da za starejše bo težko z zračno miško :) pa tud aplikacije eon tv ni v google play, ampak sem jo dobil v aptoide.


p.s. za test sem uporabil Tanix TX3 MAX in na njem obe aplikaciji delata normalno, sicer imam nov box ampak EON TV še ne morem testirat saj Telemach ne pusti zamenjave naprave, moram čakat 1 mesec :(, ker ima trenutno vseh 5 mest zasedenih in sme že prej nekaj menjal naprave...


Je EON TV zastonj ali je treba doplačat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

Zaphod_B75 ::

Sorry da spet rantam in bentim ampak

Beelink GT mini A
- na začetku sem imel probleme z screen flickering + barva ekrana se je vse obarvalo na turkizno. Zamenjal hdmi kabel - ni pomagalo. Pol sem najdu na njihovem forumu odgovor in
Development options in force gpu rednering. Je odpravlo probleme z turkizno barvo ne pa screen flickering-a.
- Zdaj sem probal gor gledat netflix. original app kokr je že prišel inštaliran z boxo9m.
štartam netflix in NI NIKJER OPCIJE ZA VPIS v netflix. s5 ne morem ničesar gledat.

Ok bom snel nekje ned drug appstore (uptodown appstore, f-droid, happymod ali kaj podobnega) ne morem nimam (internert)browserja. Na google playu nič ne najde niti chrome ne najde.

Škoda ker ga ne morem več vrnit, oziroma bi ga verjetno mogu pošiljat na kitajsko.

Naj znalci tipa "polde" prosim povejo:
-kAKO se SIDELOADA RAZNE DRUGE APPSTORE al kaj?
-Al pa kako naložim nek drug rom
-al kako rešujejo podobne proboleme.

Sorry ampak tale box je najslabše stran vržen denar ever.Živ obup in razočaranje. Dobesedno nič ne dela. Vsaka stvar iščeš neke kao rešitve po netu in youtubeu ko budala.
ker drugače je tale *obup in poraz od tv boxa in supporta* tole sam še za v smeti.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

Naloži si aptoideTv https://tv.aptoide.com/
kako si ga boš je vseeno najboljš greš na pc pa ga rukneš na ključ pa potem z filemanagerjem odpreš. Tam ti najde verzijo netfliksa ki deluje. če ne deluje zadnja verzija ga še vedno lahko odinštaliraš v tej aplikaciji, najdeš v zgodovini aplikaci v isti vrstici še kakšno drugo pa sprobaš.
Tale Gt1 je samo preoblečen Ultimate. Trenutno je beelinkova stran v izpadu.
V kolikor si z original romom nesrečen lahko flešaš kakega drugega: https://forum.freaktab.com/forum/tv-pla...
ali stock rom: https://www.getdroidtips.com/stock-firm...
Kater tv uporabljaš, problem z roza barvo je bil pri starih philipsih in sonijih. Te zadeve se je dalo pod nastavitvami in zaslon nastaviti na drug RGB
pa ne samo z belinki ampak z večina android boxi
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Pa mislim da ni take krize, najboljš da nerediš tovarniški reset pa stvari znova naložiš.
polde

bbobst ::

Čisto eno osnovno vprašanje.
PC in A95X F3 sem povezal preko ruterja.
FTP klient pokaže internal drive na boxu,
ne najdem pa zunanjega diska priklopljenega na USB.
Root na boxu je enablan in drugače vse iz zunanjega diska dela.
samo ne vem kako in kje ga poiščem v FTP klientu.

Ales ::

Zaphod_B75 je izjavil:

- Zdaj sem probal gor gledat netflix. original app kokr je že prišel inštaliran z boxo9m.
štartam netflix in NI NIKJER OPCIJE ZA VPIS v netflix. s5 ne morem ničesar gledat.

Čudno.

Ok bom snel nekje ned drug appstore (uptodown appstore, f-droid, happymod ali kaj podobnega) ne morem nimam (internert)browserja.

Sideloadaš tako, da daš apk na USB ključ in potem preko file managerja namestiš program. Zna biti, da boš pred tem moral dovoliti nameščanje apk-jev iz tvojega file managerja. Sam ti priporočam, da sideloadaš F-Droid. Za tisto, kar rabiš iz Play Store, pa hočeš da je za navaden Android in ne Android TV, uporabi Aurora Store (dobiš preko F-Droid). V Aurora Store spoofaj model naprave (izberi recimo Samsung tablet) in potem boš imel dostop do vsega, kar je v Google Play.

Na google playu nič ne najde niti chrome ne najde.
Chrome za Android TV ne obstaja. To ni težava prav s tvojim boxom, isto je za vse Android TV boxe. Hvala bogu sicer, samo še ta spyware manjka.

Nimam pojma, zakaj je izbira brskalnikov za Android TV tako v k..cu, ampak je. Naloži Puffin ali WebTV Browser. Sta sicer crap, tudi kar se zasebnosti tiče, a delata.

Če pa imaš air mouse ali navadno miško, si iz Aurora Store naloži brskalnik za klasičen Android, priporočam Firefox oz. Firefox Preview.

Škoda ker ga ne morem več vrnit, oziroma bi ga verjetno mogu pošiljat na kitajsko.

Preden greš dalje v tej smeri se dobro pozanimaj o razlikah med Android in Android TV, ker je pri tebi problem 99% v tem, da imaš neusklajena pričakovanja. Android TV je kar dosti drugačen za uporabo, kot navaden Android.

Zaphod_B75 ::

@polde66, @Ales
Hvala obema,
ajde mogoče sem res malo pretiraval, a toliko nevšečnosti res nisem pričakoval.

Uglavnem sprobal/inštaliral sem par različnih verzij Netflixa iz tvaptoide store ki sem ga naložil na box. In še vedno najprej zalaufam netflix oni se nekah cajta vrti in nato dobim
Netflix has encountered an error
Code: NW-6-400
če pogooglam dobim tole; https://help.netflix.com/en/node/108218
še vedno nič ne vpraša za kak login….
Na računalu dela netflix super, network je tudi ok, na boxu. Očitno bom moral še malo experimentirat, da pridem do srži problema, pa pol javim kako je šlo.
jup tole z beelinkovo stranjo sem opazil. Do njihovega foruma in strani težko dostopam že cel teden.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

polde66 ::

Netflix_6.11.0 build 29552 tole verzijo sem dajal na boxe, ki so zajamrali, da netflix ni združljiv s to napravo.
https://mobile.softpedia.com/apk/netfli...
V večini je kar delovalo.
Pa odinštaliraj starega preden to počneš
polde

polde66 ::

@bbobst
mogoče ti tole pride kaj v poštev.
polde

Zaphod_B75 ::

polde66 je izjavil:

Netflix_6.11.0 build 29552 tole verzijo sem dajal na boxe, ki so zajamrali, da netflix ni združljiv s to napravo.
https://mobile.softpedia.com/apk/netfli...
V večini je kar delovalo.
Pa odinštaliraj starega preden to počneš


O super, HVALA, tale verzija čudežno dela. zaenkrat si ne upam inštalirat nobenih updateov.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

polde66 ::

updejti za netflix odpadejo. Vse ostalo pa lahko. Je pa tako da sem na beelink kinga tudi inštaliral tole verzijo in jo povozil z updejtom in je čudežno delovalo. U bistvu nimaš kaj zgubit kot dodatnih 5 minut časa.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

PARTyZAN ::

O, pa smo tam :). Točno to je pitfall na katerega opozarjamo kvazi MiBox in Shield fanboyi. Ne glede na strojno "podhranjenost" MiBoxa, ki se izraža samo na spec sheetu, tam stvari delajo. Brez sideloadanja s ključkov in flashanja drugih ROMov.

polde66 ::

In na kaj si ti že opozoril v tej temi? Če boš hotel karkoli dajat na svoj Mi box ali šild kar ni v tvoji omejeni google play store ponudbi boš moral točno to tudi naredit na isti način, če pa hočeš gledati samo netflix pa ni frke. Jaz osebno vidim flešanje in možnost uporabe drugih romov samo prednost. Tisti, ki te možnosti nima je omejen samo na to kar ima. Največ problemov pri vsem tem je samo neznanje uporabnika izkoristiti tisto kar ima. In vse zadeve so rešljive u glavnem.
Brez sideloadanja na mojem philips android tv bi naložil bore malo programja, oz ga niti začet nebi mogel, ker osnovnega filemanagerja nisem mogel dobit. tko da... bi bil vezan na tisto malo kar google playstore na android tv ponuja.
polde

Ales ::

PARTyZAN je izjavil:

O, pa smo tam :). Točno to je pitfall na katerega opozarjamo kvazi MiBox in Shield fanboyi. Ne glede na strojno "podhranjenost" MiBoxa, ki se izraža samo na spec sheetu, tam stvari delajo. Brez sideloadanja s ključkov in flashanja drugih ROMov.

Mešaš jabolke in hruške. Vse, kar sem svetoval zgoraj bi čisto isto moral narediti na Miboxu, če bi želel doseči isti rezultat, razen kar se tiče Netflixa. Pri čemer meni še vedno ni jasno, kak problem sploh ima z njim.

Vse ostalo je stvar razlike med Android in Android TV, dejanski box pri tem blage veze nima.
««
126 / 148
»»