» »

Android tv box

Android tv box

««
124 / 148
»»

Ales ::

mat xxl je izjavil:

Poglej v Telemach, kjer lahko, kaj zbrišeš.... no to, torej, kako se neka naprava predstavi na vzven in ja samo TO, nič drugega, navadno se da na teh boxih nastaviti, kar koli, tudi, da se predstavi enako, kot vaš GSM aparat....
Sori, ampak sem dejansko kaj razvijal na Androidu in tole absolutno NE drži.

Če si dejansko uspel en box Telemachu predstaviti kot nek drug, napiši konkretno kako, sicer pa bi bilo bolje, da ne zavajaš publike. Samo lušte jim delaš brez potrebe... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

-JM- ::

Mi je uspelo izbrisati EON TV napravo v Moj Telemach portalu, čeprav še ni poteklo 30 dni. Očitno je možno izbrisati takoj v začetku novega meseca, ne glede kdaj si nazadnje brisal v prejšnjem mesecu.

janck68 ::

majnk je izjavil:

Za foro vtaknem v Neo od telekoma 4k Bluray remux velikosti 78 gb in ga začuda predvaja tekoče s podnapisi vred (VLC). Zame je bilo to presenečenje na kvadrat. Podrobnosti spodaj:
Video
ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.1@High
HDR format : SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration : 2 h 11 min
Bit rate : 76.7 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.386
Stream size : 70.6 GiB (95%)
Language : English

Audio #1
ID : 2
Format : MLP FBA 16-ch
Format/Info : Meridian Lossless Packing FBA with 16-channel presentation
Commercial name : Dolby TrueHD with Dolby Atmos


Probal predvajati preko mreže, pa je isto sranje kot je bilo.Slika se zatika ob predvajanju vsakega podnapisa. Pa sem na optiki.Predvajal avc remux.Bo še kar LibreELEC v uporabi. VLC se ne more primirjati s Kodijem.

OK.d ::

Ales je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Poglej v Telemach, kjer lahko, kaj zbrišeš.... no to, torej, kako se neka naprava predstavi na vzven in ja samo TO, nič drugega, navadno se da na teh boxih nastaviti, kar koli, tudi, da se predstavi enako, kot vaš GSM aparat....
Sori, ampak sem dejansko kaj razvijal na Androidu in tole absolutno NE drži.

Če si dejansko uspel en box Telemachu predstaviti kot nek drug, napiši konkretno kako, sicer pa bi bilo bolje, da ne zavajaš publike. Samo lušte jim delaš brez potrebe... :)

To tudi mene zanima, če se sploh da:|
LPOK.d

polde66 ::

Če pogledam aplikacijo voyo in njenih 5 možnosti prijav naprav je tako, da če tudi sta 2 isti napravi oz. enako poimenovani ju aplikacija zazna kot 2 različni napravi.

Dobil sem 2x tanix tx9s in si jih zmontiral v zgornjem in spodnjem štuku. Imenovani sta enako in potem sem pogledal v voyo pod nastavitve je zaznal pač 2x tanix TX9S.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

BorutK-73 ::

Imam A95X MINIQ in ima zgleda naložen android TV. Kako bi "prepričal" android da bi mi delal navadni EON, EON za smart TV imam že na TV-ju ampak nimam eon paketa.
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0097...

polde66 ::

Prepričal ne boš nobenega. Ali podpira aplikacijo ali pa ne. Naložiš jo gor preko google play stora, aptoida, aptoid tv-ja ali apkpura ali snameš z pc-ja daš na ključ in zaženeš z kakim file managerjem. Če dela dela, če pa ne pa ne. A si mislu kakšno prošnjo pisat? Edina stvar, ki jo boš rabil, če dela je nek miš na daljincu. Si si pa prvošču ornk stroj, sam da ne boš jamral na koncu da je vse skup kitajsko sranje, ker si čist sam kriv za pi..., ki jih kupiš samo zato, ker so poceni.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Scorpy84 ::

Ta zadnji mi box s je dobil update na 9ko. Zaenkrat deluje veliko boljše kot pri 8.1, odzivnejši je in tudi videi veliko bolj gladko deluje, sploh ker se je pri prešnji verziji pogosto video, ne glede na verzijo predvajalnika in format x264/5, za kak milisekund ustavil. Pri hitrih prizorih precej moteče, zdej pa z vsemi predvajalniki lepo deluje, tudi vlc s katerim je pogosto bil skregan pri zatikanju videa. Menda tudi trojka v kratkem dobi posodobitev in upam da rešijo problem s prehitevanjem zvoka.

PARTyZAN ::

S posodobitvijo je Mi Box S dobil tudi uradno podporo Amazon Prime Video streamingu.

Vanadium ::

Ali uporablja kdo mi box s + T2 IPTV v kodiju (ne raznorazni app-i T-2 to go ipd... ampak m3u playlista) pa mu zvok deluje tekoče na vseh kanalih, preklop med kanali deluje gladko ali se čaka? Jaz na mojem mi box (mdz-16-ab) moram uporabljati SPMC, da deluje preklop med kanali tekoče (v vanila kodi-ju ful traja med preklopi) ampak opažam da je zvok out of sync na nekaterih kanalih...

damirj79 ::

Jaz uporabljam včasih T2TV app in dela perfektno in zato tudi nisem niti pomislil, da bi si ga dal v Kodi, in tudi zato, ker potem kup naprednih fukncij ne deluje.

-JM- ::

polde66 je izjavil:

Če pogledam aplikacijo voyo in njenih 5 možnosti prijav naprav je tako, da če tudi sta 2 isti napravi oz. enako poimenovani ju aplikacija zazna kot 2 različni napravi.

Dobil sem 2x tanix tx9s in si jih zmontiral v zgornjem in spodnjem štuku. Imenovani sta enako in potem sem pogledal v voyo pod nastavitve je zaznal pač 2x tanix TX9S.


In kako ti deluje EON TV aplikacija na Tanix TX9S. Ker pri meni obe EON aplikacije ne delujeta OK. Še najbolj me moti netekoča slika predvsem pri hitrih kadrih pa kvaliteta slike je bistveno slabša kot na EON Boxu.

polde66 ::

Nimam Eona,T2 deluje odlično, voyo deluje odlično, tvin deluje odlično, brez zatikanj brez slabe slike... Imam box na kablu.
polde

bedarija ::

v sanjah ma tale Tanix TX9S RJ45 Port Speed: RJ45 10M/100M/1000M

Ales ::

Si ga testiral? Do koliko pride?

All ::

Dela tako kot vsaka 912-ka.
V androidu ne blesti.
Z coreelecom pa leti.
Preverjeno/stestirano.

BorutK-73 ::

polde66 je izjavil:

Prepričal ne boš nobenega. Ali podpira aplikacijo ali pa ne. Naložiš jo gor preko google play stora, aptoida, aptoid tv-ja ali apkpura ali snameš z pc-ja daš na ključ in zaženeš z kakim file managerjem. Če dela dela, če pa ne pa ne. A si mislu kakšno prošnjo pisat? Edina stvar, ki jo boš rabil, če dela je nek miš na daljincu. Si si pa prvošču ornk stroj, sam da ne boš jamral na koncu da je vse skup kitajsko sranje, ker si čist sam kriv za pi..., ki jih kupiš samo zato, ker so poceni.

Vem kaj sem kupil in nimam namena jamrat da je krš. Glavni namen boxa bo gledanje filmov preko usb za kar je dovolj. Box ni za mene (imam htpc plus smart tv). Eon samo testiram če dela navadna verzija, sem naložil EON iz aptoide in ne dela.

Terminathor ::

Crknil mi je minix neo u9.
Kaj priporočate kot zamenjavo?
Do 100€.

Pa navaden android more bit.. Ne ona tv jajca.

Zoro3 ::

Jaz imam Beelink GT King in je vrhunski za ta denar :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zoro3 ()

bosmla ::

Tanix TX9S - Coreelec 9.2.1 device tree gxm_q201_2g_1gbit deluje vse iz prve tudi IR daljinec. Edino modra lucka na ohisju je vedno prizgana. Je kaksna resitev ze znana?
Ja pa se vprasanje glede Kodi v18.5: ne dela dolgi pritisk na OK (kot je bilo uvedeno v 17) - je potrebno kje kaj nastaviti dodatno?

flameir ::

a obstaja morda kaksen box, ki bi podpiral tud prenos slike iz maca / iphona + android seveda?

slovenec_89 ::

Tudi jaz imam Tanix-a, pa me tale modra lučka prav moti. =/
Drugače pa do sedaj vse deluje kot mora.

radmannsdorf ::

Če koga zanima, prodam popolnoma nov Mi Box S.

fireX88 ::

radmannsdorf je izjavil:

Če koga zanima, prodam popolnoma nov Mi Box S.


za 9€ razlike... no, upam, da boš prodal. Na glas razmišljam...zakaj si ga sploh odpiral, če so ti ga zamenjali. Ne vrjamem tej zgodbi.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

radmannsdorf ::

fireX88, odprt je pa zato ker sem sam hotel da ONI preverijo če gre nadgraditi na 9.0, preden mi ga pošljejo. So odprli, in nadgradili. Prejšni mi je namreč obstal v boot loopu ob nadgradnji iz 8.1 na 9.0.
9EUR je 13% manj kot redna cena. Kar je dejansko veliko in za nekoga ki je recimo z mojega konca, je to čisto super deal.
Sicer so pa na boxu in garancijskem listu serijske številke, tkoda je vse legit kot mora biti.
Kaj pa ti verjameš je pa tvoja stvar, pa tudi če so to Smrkci. :)

Zgodovina sprememb…

bosstra ::

Sem pred nakupom Android boxa. Gledam https://www.geekbuying.com/Search/?keyw...
Pozna kdo.Eden ima opcijo 4GB/32GB with Mobile Control. Kaj to pomeni? Od kod drugače naročate? S kitajske pomojem ne zaradi carine. V čem je finta europe in ostale evropske države.
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bosstra ()

Kodrnusa ::

Narocam iz geekbuying, gearbest.. ce das opcijo priority lane poštnino, pride 100% brez carine in dodatnih stroškov, ker najprej pošljejo v evropsko skladišče potem pa od tam tebi da izgleda kot da je iz EU prišlo. Jaz imam fx95 f2 box in dela super. Box je najbolje narociti iz Eu skladisca da hitro pride, razlike v ceni so majhne.

waters ::

Živjo!
Sem že spraševal, pa nisem dobil odgovora. Ima kateri od tv boxov ojačevalnik za anteno?

Lp

radmannsdorf ::

kakšno anteno? tv, wifi?

S!lentHunter ::

Zanimam se za nakup tega https://www.amazon.de/A95X-F2-Tastatur%... boxa pa me zanima ima kdo izkušnje z njim, uporabljal ga bom za gledanje filmov, tvin, eon, brskanje po netu.
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Zgodovina sprememb…

dhud ::

Pozdravljeni!
Zanima me, če je kdo sprobal na MI box namestiti aplikacijo mobia TV od A1?
Ali aplikacija dela na tem boxu?
Hvala!
Dušan

Kodrnusa ::

S!lentHunter je izjavil:

Zanimam se za nakup tega https://www.amazon.de/A95X-F2-Tastatur%... boxa pa me zanima ima kdo izkušnje z njim, uporabljal ga bom za gledanje filmov, tvin, eon, brskanje po netu.


Sem gor napisal da ga imam brez tipkovnice. Dela super za kar ga rabim: T2 2GO, kodi za filme gledat in na kodiju NBA league pass gledam (oboje dela dobro). Imam ga na kabel povezanega, tako da ne vem kako dela wifi na njem. Ostalih stvari ne gledam v spalnici ampak spodaj na velikem android televizorju (netflix, HBO, filmi , nba league pass). Za mene je box ok. dal sem za njega 40€ iz geekbuying strani iz evropskega skladišča
:
https://www.geekbuying.com/item/A95X-F2...

waters ::

radmannsdorf je izjavil:

kakšno anteno? tv, wifi?


Na vikendu imam zemeljsko anteno. Tv Samsung ne dela brez ojačevalnika antene - dodatna kišta ( nekaj takega: DVB-T/T2 HD sprejemnik T60).
Nekoč so imeli vsi TV ojačevalnik signala antene. Novi tega nimajo več.
Imel bi en TV box z ojačevalnikom antene če ima kateri?
LP

Scorpy84 ::

dhud je izjavil:

Pozdravljeni!
Zanima me, če je kdo sprobal na MI box namestiti aplikacijo mobia TV od A1?
Ali aplikacija dela na tem boxu?
Hvala!


Skoraj ni aplikacije, ki je delana za android in da nebi delala na android box tv. Problem se samo pojavi, da rabiš zunanjo miško in da noče sliko obrniti, ker sam box tv ali aplikacija ne zna obrniti, ker sama aplikacija ne zazna recimo senzorja obračanja ali postavitev zaslona. Predvidevam da se da to rešiti s kakim programom, ki je sicer za telefone, ampak še vedno ostane problem, da rabiš miško za klikanje.

fruc900 ::

Kodrnusa je izjavil:

S!lentHunter je izjavil:

Zanimam se za nakup tega https://www.amazon.de/A95X-F2-Tastatur%... boxa pa me zanima ima kdo izkušnje z njim, uporabljal ga bom za gledanje filmov, tvin, eon, brskanje po netu.


Sem gor napisal da ga imam brez tipkovnice. Dela super za kar ga rabim: T2 2GO, kodi za filme gledat in na kodiju NBA league pass gledam (oboje dela dobro). Imam ga na kabel povezanega, tako da ne vem kako dela wifi na njem. Ostalih stvari ne gledam v spalnici ampak spodaj na velikem android televizorju (netflix, HBO, filmi , nba league pass). Za mene je box ok. dal sem za njega 40€ iz geekbuying strani iz evropskega skladišča
:
https://www.geekbuying.com/item/A95X-F2...


No sam sem včeraj naročil ta box A95X-F2 na geekbuying-u pa me zanima če na njem dela EON.

kanarin ::

Včeraj sem nadgradil MiBox S na Android 9. Nisem še kaj dosti preverjal, sem pa z zadovoljstvom opazil, da so vsaj malo polepšali prikazovalnik za glasnost zvoka (še vedno ni idealen, ampak prejšnji je bil res ogaben).

Imam pa vprašanje glede priklopa gamepadov na USB, namreč ne uspe mi usposobiti ne wireless (USB dongle) gamepada, ne priklopljenega na običajen USB kabel. V prvem primeru očitno Android TV ne zazna prav nič, v drugem primeru sicer nekaj reagira (na določene gumbe), ampak ko recimo namestim kakšno igro iz Google Play pa me takoj opozori, da za delovanje potrebuje gamepad in potem v igri priklopljen gamepad ne deluje. Vem, da se da priklopiti razne BT naprave, imam en dodaten daljinc pa tudi en cenen mini BT gamepad, ampak to ni to.

Kakšne konkretne gamepade (ni važno USB ali BT, samo da preverjeno deluje OK) mi svetujete za uporabo z MI Box S ?

Ales ::

waters je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

kakšno anteno? tv, wifi?


Na vikendu imam zemeljsko anteno. Tv Samsung ne dela brez ojačevalnika antene - dodatna kišta ( nekaj takega: DVB-T/T2 HD sprejemnik T60).
Nekoč so imeli vsi TV ojačevalnik signala antene. Novi tega nimajo več.
Imel bi en TV box z ojačevalnikom antene če ima kateri?
LP
Noben od teh boxov, o katerih se pogovarjamo tukaj, nima vhoda za TV anteno ali DVB-T/T2 tunerja za TV signal. Sigurno obstajajo taki boxi, a najverjetneje ti nihče tukaj ne bo znal svetovati, kaj bi bilo ustrezno.

polde66 ::

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-...
https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-...
https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-...
Kako pa to deluje pa ne bo noben vedu povedat. Načeloma se skor bolj splača vzet Hot giga paket z 200 gb interneta na mesec pri hoferju pa navaden box, in uporabljaš aplikacijo, ki jo imaš doma od svojega internetnega ponudnika, ala Eon, tvin, T2, A1.... Ali kako free tv listo če je kaka na razpolago oz v kodijih v buildih jih je dosti. Podatke dokupiš po potrebi.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

JanezH ::

Kupil bi predvajalnik za filme s katerim bi imel nekaj let mir in da predvaja tudi UHD.
Bi bilo tole ok?
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0095...

A se kaj ve kdaj pride nov model xiaomi mi box?

polde66 ::

https://www.geekbuying.com/item/Beelink...
tudi tole je ok, in iz Eu skadišča v parih dneh. Plavi nima optičnega izhoda, je pa hud. Če te to ne moti je ok. kode za popust so pa tule:
https://promotion.geekbuying.com/promot...

https://www.geekbuying.com/item/Beelink...
ta te z kodo GKB20203 pride okoli 125 eur
navaden gt king pa s kodo: GKB20206 okoli 96 eur
polde

JanezH ::

Gledam tega cenejsega tudi, pa ne vem a bo kakšna razlika v zvoku, ker imam soundbar z DTS podporo. Samo zaradi tega bi mogoče raje pro vzel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

bbobst ::

JanezH je izjavil:

Kupil bi predvajalnik za filme s katerim bi imel nekaj let mir in da predvaja tudi UHD.
Bi bilo tole ok?
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0095...

A se kaj ve kdaj pride nov model xiaomi mi box?

Samo za filme gledat (UHD X265) je vsak 905x2 z 2 GB pomnilnika dober.

JanezH ::

Kaj pa dolgoročno? A bo po nekaj letih oboje zastarelo ali bo dražji kaj dlje zdržal? Do zdaj sem 3 leta na playerju od tvja bp gledal vse, zdaj so se pa nekateri filmi začeli zatikati, čeprav so samo FHD kar mi ni jasno, ker drugače predvaja tudi UHD. Če video in audio skonvertiram z npr xmedia recode, pa dela brez zatikanja.

radmannsdorf ::

radmannsdorf je izjavil:

fireX88, odprt je pa zato ker sem sam hotel da ONI preverijo če gre nadgraditi na 9.0, preden mi ga pošljejo. So odprli, in nadgradili. Prejšni mi je namreč obstal v boot loopu ob nadgradnji iz 8.1 na 9.0.
9EUR je 13% manj kot redna cena. Kar je dejansko veliko in za nekoga ki je recimo z mojega konca, je to čisto super deal.
Sicer so pa na boxu in garancijskem listu serijske številke, tkoda je vse legit kot mora biti.
Kaj pa ti verjameš je pa tvoja stvar, pa tudi če so to Smrkci. :)

PS: Box je prodan. Kupec izredno zadovoljen s ceno in boxom, papirji, vsem. LP :)

kanarin ::

Če je bil tvoj kupec izredno zadovoljen super za njega , predvidevam pa da je bil tu prodajalec še malo bolj zadovoljen z izkupičkom ;)

Btw. če koga zanima, na Mimovrste se da dobiti isti Box (isto odprta embalaža) za 62 €:

https://www.mimovrste.com/predvajalniki...

Btw. kaj noben res ne zna priporočiti kakšen uporaben gamepad za ta box ?

mat xxl ::

Tale Mi box je pol izdelek, nima tistega, kar nas večina želi imeti in, ja, ker je veliko krepko boljših pa samo 20 ali 30 eur dražjih, je nakup tega modela nesmisel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

polde66 ::

So tudi super boxi za 10 ali 20 eur manj.
polde

-valvoline- ::

A se lahko spremlja slo ter exju kanale preko mobdroja? sportklub ter arenasport so. A obstaja kasna posebej verzija/build mobdro za balkan?

kanarin ::

A lahko prosim napišete kaj konkretnega, ne pa tako napol v šifrah ? Zakaj je Mi Box (S) polizdelek (za svojo ceno), kaj nima od tistega kar si vsi (?) želi imeti, kateri so krepko boljši za malo več denarja ? Upam da se tukaj ne meša jabolka in hruške oz enači Android TV boxe z ostalimi Android boxi. Sam sem prej uporabljal Beelink GT1 Ultimate (kot verjetno veste to ni bil ravno cenen box) in je na koncu obtičal v predalu, kjer že nekaj časa nabira prah. Mogoče nisem imel sreče s tem konkretnim boxom (ogromno nekih težav), ampak tudi ko je delovalo to ni bilo to kar sem pričakoval od takega boxa (pač čisti Android, ki s svojimi aplikaciji ni prilagojen za TV).

Seveda bi si za svoj MI Box S želel, da bi bil bolj zmogljiv, imel več RAM-a, storage-a, več priključkov,... ampak potem bi tudi cena bila (bistveno) višja. Če bi si res močno želel bolj zmogljive zadeve, bi si pač omislil Shielda ali celo kakega Xboxa v black-friday akciji.

radmannsdorf ::

Ja ane, meni tudi ni jasno kaj sploh folk hoče od teh boxov? Vse dela, kar sem pričakoval. Če bi pa hotel še en PC, bi si pač kupil še en PC, ne pa Android TV box. To pač niso računalniki. Svojemu namenu služi v nulo.
««
124 / 148
»»