» »

Android tv box

Android tv box

««
32 / 148
»»

krop ::

pickle_rick je izjavil:

Kako na android boxih deluje streaming iz NASa? Trenutno mi na non-android smart tv full hd občasno stekne, ker je wifi ozko grlo. Zna npr. kodi ali kaksen drug app bufferat? Nocem vlect kabla, plus narocil sem mi box, ki tako nima porta.


Dela v nulo tudi na nizko proračusckih napravah. Seveda na lanu

neo5468 ::

scipascapa je izjavil:

to veste, da se dobi xiaomi tudi pri nas? elkotex ga ima :)


Ja za 100EUR. Sej big bang ga ma tut za 88EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

Oldi ::

Pa ne da se bom lahko rešil tega glupega interfejsa od Kodija, od prvega XBMC mi je šel na jetra, z leti vse bolj.
Terrarium TV ttps://youtu.be/_m8ZSoMs9eg
Je že kdo probal?

OK.d ::

Na shieldu lepo deluje.
LPOK.d

Vanadium ::

Oldi je izjavil:

Pa ne da se bom lahko rešil tega glupega interfejsa od Kodija, od prvega XBMC mi je šel na jetra, z leti vse bolj.
Terrarium TV ttps://youtu.be/_m8ZSoMs9eg
Je že kdo probal?


Imam to na miboxu. Podobno je kot popcorn time samo da so reklame nadležne u 3pm. Filmi pa načeloma kar delujejo

Matjaz79 ::

Iščem android box, ki bi znal predvajati blu-ray format oz. da je zmožen predvajati 4K blu-ray (okoli 90GB velik film).

Mi lahko prosim pomagate z predlogi. Potrebujem pa samo za predvajanje filmov saj že imam Smart TV, vendar ti ne znajo predvajati blu-ray filmov.
Samsung UE49KS7002, Yamaha RX-V463, Infinity Beta HCS

4knative ::

Meni že televizor sam predvaja 110GB velik Planet Earth 4K HDR z norim bitrejtom gladko kot peanut butter (smooth varianta).
Vsak srednje dober računalnik tudi predvaja te reči, za kitaske bokse pa nisem prepričan, ker sem jih uporabil samo na nepametnih TVjih, ki pa niso niti 4K. A obstaja sploh nepametni 4K TV, torej brez operacijskega sistema?

robertus23 ::

Matjaz79
Jaz ti prodam mojga minixa u9h , predvaja tudi takšne datoteke.

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

Joze_K je izjavil:

Tomson tudi jaz bi se priporočal za en detajlen vodič...to bi rabil...vendar nisem v mrežah doma...
Hvala vnaprej, J


Hja, če sem čisto odkrit mi samemu nikoli ne bi uspelo tole naštimat. Na srečo kolega obvlada omrežja in mi je zelo pomagal, pa je kljub temu obupal nad VPN rešitvijo, ki ni delovala, potem pa sem nekje izbrskal še eno variatno - WebDAW protokol, preko katerega pa mi je kolega uspešno naštimal zadevo. Skratka, rešitev je WebDAW, kako točno pa res ne vem, lahko samo rečem da izvrstno deluje pri omenjenih povezavah ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

XS!D3 ::

Jaz imam postavljen Site2Site VPN (OpenVPN na pfSense na eni strani in OpenWRT na drugi strani) med dvema lokacija na različnih koncih slo in mi načeloma Plex (inštaliran na Samsung Smart TV ali Apple TV) BP streama iz Plex serverja na drugi lokaciji. Deluje tudi preko drugih protokolov (SMB/NFS) iz drugih playerjev. Glavni problem je pasovna širina, ker imam 10Mbit/s uploada, tako da 1080p z višjim biterateom ne gre skozi oziroma morem vklopit transcoding v Plexu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

Oldi ::

Na Šišionu V88 Mars II ima Youtube probleme s 720p (takoj javi eno težavo), ampak samo pri videih, ki sem jih jst uploadal. Z drugimi ni problemov. Do 1080 še nisem prišel.
Box sicer predvaja 4K.
Sem pregledal temo nazaj do strani 23, kjer (+-1 stran) so omenjeni alternativni youtube apkji. Addon v Kodiju nisem še instalal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Matjaz79 ::

4knative je izjavil:

Meni že televizor sam predvaja 110GB velik Planet Earth 4K HDR z norim bitrejtom gladko kot peanut butter (smooth varianta).
Vsak srednje dober računalnik tudi predvaja te reči, za kitaske bokse pa nisem prepričan, ker sem jih uporabil samo na nepametnih TVjih, ki pa niso niti 4K. A obstaja sploh nepametni 4K TV, torej brez operacijskega sistema?


Ja v .mkv formatu. To mislim, da znajo že vsi novi Smart TV. Poskusi predvajati v BDMV (Blu-Ray) formatu, tega pa ne zna predvajati noben TV in zato potrebujem TV streamer (oz. android box).
Samsung UE49KS7002, Yamaha RX-V463, Infinity Beta HCS

4knative ::

Pomoje rabiš bolj 4k blu ray player. Najcenejši je xbox one s.
Kaj je pa prednost teh blu ray filmov? Vidim da velikost je ista kot mkv, bitrate tudi, samo to da lahko zapečeš stvar na ploščo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

Matjaz79 ::

V takšnem formatu je bilo, ko sem dol iz neta potegnil :)

Da bi šel pa v .mkv ripat bi pa kar nekaj časa trajalo.
Samsung UE49KS7002, Yamaha RX-V463, Infinity Beta HCS

matobeli ::

Trajalo dlje od 14-21 dni kot ponavadi rabi box do nas?
Zripaj, bo najboljš.

XS!D3 ::

MKV je samo container in komot BDMV strukturo remuxaš v MKV, pa tudi trajat ne bi smelo ne vem koliko časa, ker ni treba videa transcodeat ampak se samo prepakira. Imaš pa dostikrat že na pašnikih REMUX verzije, da ne rabiš tega sam počet.

Matjaz79 ::

XS!D3 je izjavil:

MKV je samo container in komot BDMV strukturo remuxaš v MKV, pa tudi trajat ne bi smelo ne vem koliko časa, ker ni treba videa transcodeat ampak se samo prepakira. Imaš pa dostikrat že na pašnikih REMUX verzije, da ne rabiš tega sam počet.


Kaj pa je najbolje uporabit za remux BDMV v MKV (4K ali FHD)?
Samsung UE49KS7002, Yamaha RX-V463, Infinity Beta HCS

XS!D3 ::

Jaz sem nazadnje uporabil MakeMKV.

PadSt3 ::

BadWolf je izjavil:

še en glas za mini mxiii ;)
edino kar me moti, če imam vpn, ki ga načeloma uporabljam za vso sivo cono, mi najde kodi le tu pa tam kak vir, aplikacije kot freeflix in podobno mi ne delajo, tudi nba app ne laufa videov, ampak tam je to najbrž feature, kot na netflixu. Če ga izklopim, je vse bp.
Torrent dela enako na obeh, no z vpnjem ne pridem čez 3M downloada, ampak to je spet feature.
Tudi daljinec je v bistvu super, edino kot airmouse se bolj lousy obnese, res počasi se premika kazalec.

kaj pa tole, nov beelink...

... men je scer bolšnačeloma, če je brez lcdja, da se ne sveti neki brezveze

a so že kake alternative kodiju za predvajanje mkvjev?



Ja, uporabljam vpns za kodi, pa tudi za kokice. ne le siva cona, uporabljam tudi vpns za netflix, temveč z netflixom, več o slabi knjižnici zunaj Amerike, medtem ko je uporaba kodi vpn samo zaradi vprašanj senčnih vsebin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PadSt3 ()

|ViPeR| ::

Imam en H96 Pro+ odveč, če koga zanima:
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

demzi ::

Mi lahko kdo prosim potrdi, da mu na box-u (s905, s905x, s905w) EON deluje normalno. Na mojem Mecool M8S PRO W (2/16G, android 7,1) deluje tako, da prvo izbrani progam deluje normalno, kjer lahko časovno potujem. Čim pa preklopim na drugi program zadeva praviloma zmrzne. Nato moram program ugasnit, zbrisat iz memorije in ponovno zagnati, kjer se zadeva ponovi. Se pravi za vsako spremembo programa moram le tega ponovno zagnati.

Joze_K ::

Amazon Fire TV 3

sem mislil, da bo ta zanimiv,... pa vendar

"while we're unable to play our movies and TV shows in the correct cadence, we've no real interest in the Amazon Fire TV 3 as a local media streamer and frankly we don't think Amazon is all that bothered about it either"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

looser ::

hi, saj vem, da sem n00b, pa kaj hočem, če ne bom strokovnjakov vprašal, bom ostal...
kakšna priporočila za tiste android tv dongle in okvirna cena (zdaj bodo počasi zaresni prazniki in to)...
4k ni potreben, samo hd, pa youtube in web browser, pa nekaj podobnega, dela verjetno preko wifi?
pa na te dongle/box lahko naložiš karkoli iz google/android store (kaj pa uporabniški input in to)?
lahko daš tudi kakšen ne-store apk-je (na lastno odgovornost)?

4knative ::

|ViPeR| je izjavil:

Imam en H96 Pro+ odveč, če koga zanima:


Alfawise H96 Pro+ TV Box 3GB RAM + 32GB ROM
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...
koda za popust: H96PROGB
CENA: 42 EUR

Cena je bila že tudi 38 eur, tako da se ne splača dat 80 eur. Lahko da bo v kratkem cena 35 eur.

BadWolf ::

Oldi je izjavil:

Pa ne da se bom lahko rešil tega glupega interfejsa od Kodija, od prvega XBMC mi je šel na jetra, z leti vse bolj.
Terrarium TV ttps://youtu.be/_m8ZSoMs9eg
Je že kdo probal?


Poglej r/MovieHDlite

TOP ::

4knative je izjavil:

|ViPeR| je izjavil:

Imam en H96 Pro+ odveč, če koga zanima:


Alfawise H96 Pro+ TV Box 3GB RAM + 32GB ROM
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...
koda za popust: H96PROGB
CENA: 42 EUR

Cena je bila že tudi 38 eur, tako da se ne splača dat 80 eur. Lahko da bo v kratkem cena 35 eur.

Kje ti vidiš 42e,meni kaže 56e

4knative ::

Mojster, kodo rabiš vpisat: H96PROGB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

TOP ::

e pa napiši majstore.Hvala

kanarin ::

Kupujem svoj pri Android Box. Rabil bi Kodi, YouTube pa mogoče še Airplay/Miracast, 4K ne rabim, igre mi tudi niso prioriteta. Prebral sem praktično celotno temo. Na Gearbest sem našel tale box: Tanix Tx3 Mini , verzija z 2 GB RAM in 16 GB ROM pride 27 €. Kaj menite bo to v redu - ali mogoče kdo že ima ta box ? Mogoče kdo svetuje še cenejši - pa vseeno dovolj dober budget box. Za tako zadevo ne bi rad dajal več kot 30 €.

Tomson ::

Tale Tanix ima S905W chip, ta hip najboljša opcija do 30€ je Mecool M8S Pro+ S905X 2/16 Android 7.1 s kodo: GBM8SPO za 30€ ...

Zanimiv zna bit tudi novi Z66X Z2 2/16 Android 7.1 z LTE CPUjem (testov trenutno še sicer ni, po nekaterih podatkih pa kar ok zadeva) s kodo: GBZ66X6 za 24€ ...

Ampak ta hip je najbolj preverjena zadeva defenitivno Amlogic S905 čip, kjer preverjeno vse deluje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

polde66 ::

@kanarin za lenobe je 2 strani nazaj napisano o Tanixu.

@tomson kaj je narobe z S905W čipom, kupovali ste največje krepe kar jih je in sedaj vas moti tale čip??
Po mojih izkušnjah tale Tanix 2/16 zmaga, škoda samo ker ni bluetootha.
polde

mihal ::

berem to temo in imam namen kupiti tv box
v akciji, s kodo HOMENT pride manj kot 20€
https://www.banggood.com/Tanix-TX3-Mini...
resda je 1GB, kaj pravite je dober nakup, a gre gor tudi libreec?
Ali predlagate kaj drugega, vendar pride vse ostalo čez 22€.
lp

kanarin ::

8-)

polde66 je izjavil:

@kanarin za lenobe je 2 strani nazaj napisano o Tanixu.

@tomson kaj je narobe z S905W čipom, kupovali ste največje krepe kar jih je in sedaj vas moti tale čip??
Po mojih izkušnjah tale Tanix 2/16 zmaga, škoda samo ker ni bluetootha.


Hvala polde66 - sem našel tvoj post (očitno sem ga spregledal 8-)). Kaj pa v praksi pomeni primankljaj bluetootha - česa ni mogoče početi (mogoče kakšen gamepad)? Kaj podpore za 5G WiFi tudi ni - ne vem ali je to veljalo za ta box ali kakšen drugi ,ampak nekje sem prebral da v kombinaciji 2GB+16GB je dodatno tudi podpora za 5G Wi-Fi.

Kaj kdo ima to tipkovnico - Alfawise KP - 810 - 21T - RGB Mini 2.4G Wireless Keyboard - kako se obnese, se splača nabavit ?  

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Tomson ::

Polde66

Kdo pa je rekel da je kaj narobe? Samo pravim da za isto ceno dobiš S905X in pa precej uporabnikov je poročalo da so zadovoljni z navedenim Mecool modelom...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

polde66 ::

@kanarin bluetooth mi prav pride v v sobi, ko hočejo mir jaz pa si nataknem slušalke, možnost igralne palčke če te igre zanimajo in to je v glavnem to. Ni katastrofa če ga ni je pa fino če je. 5gWIFI ti pride lahko v poštev samo v prostoru z routarjem čim boš za kakšno steno ali dve ta signal ni več tako močan kot 2,4. Ni nobene katastrofe če ga ni. Če imaš možnost izberi 2/16 pod obvezno, ker je s tem vse lažje in aplikacije tečejo bolj tekoče. Razlika je par eur v denarju pa bistvena v sistemu.
Kar se tiče Tanixa je preizkušen brend, ki na svoje izdelke nekaj da, zelo podobno kot Beelink. Sama škatla in izdelava je daleč od poceni plastike.
polde

kanarin ::

Nekako po komentarjih sodeč mi je zanimiv tudi Beelink Mini MXIII II (ki ima tako BT kot 5G Wifi), ampak kot sem opazil prek Gearbest sploh ni mogoče več kupiti tega boxa(ali je "Out of Stock" ali "Discountined" - seveda ko se izbere EU plug). Kje bi se dalo nabaviti to zadevco ? Ali pa se po vašem splača dodati še par € in nabaviti Beelink GT1 ?

mihal ::

sem naročil Tanix tx3 1/16GB za nekaj manj kot 20€ pa da vidimo kako se bo obnesla škatla.

na gearbestu pa air mouse mx3

lp

index ::

Meni že par dni,pravzaprav že več kot teden dni ne delajo titlovi in podnapisi.net. Na titlovi nonstop javlja da ne najde podnapisov, na podnapisih pa kar naenkrat javlja da je prišlo do napake čeprav imam vpisano user in geslo. Težava je ista in na kodiju in na spmc-ju. Ma kdo kakšen nasvet ?

Vedran ::

4knative je izjavil:


Alfawise H96 Pro+ TV Box 3GB RAM + 32GB ROM
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...
koda za popust: H96PROGB
CENA: 42 EUR
Cena je bila že tudi 38 eur, tako da se ne splača dat 80 eur. Lahko da bo v kratkem cena 35 eur.


Kako vi plačujete? S PayPal ali kartico?
Kateri način dostave izbirate pri naročilu? Unregistered Air Mail ali Registered Air Mail?
Na 42 EUR koliko je še dodatnih stroškov za plačati? Carina? Poštnina?
In ali se izdelek dobi na domači naslov ali je potrebno iti po pošiljko na Brnik?

matobeli ::

Paypal. imaš zaščito in ne daješ podatkov kitajski spletni trgovini, oziroma ducat njih.

4knative ::

1. paypal
2. unregistered
3. ponavadi bo šlo mimo carine, ker je mali paketič; carine ni je pa ddv nad 22 in carina nad 150 eur; poštnino plača kitajska vlada, ki tako podpira podjetja - unregistered air mail
4. paketič dobiš na dom

Vedran ::

To pomeni, da je potrebno plačati samo še 22% DDV na 42EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

4knative ::

Vedran je izjavil:

To pomeni, da je potrebno plačati samo še 22% DDV na 42EUR?


To pomeni da je končna cena za box 42 eur v večini primerov. Če ga slučajno odpre carina pa se plača še davek, okoli 10 eur tam nekje.

matobeli ::

Dejmo ne preveč sanjat, praviloma cariniki zadanejo. Kdaj kaj tudi spustijo, ampak moje dolgoročno povprečje zih ni nad 20% da paket spustijo skoz.

plača se DDV in stroške postopka ki so od cca 9eur naprej.

Cenik: https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

4knative ::

Žal mi je da so te vedno dobili, jaz imam pa izkušnje 5/5 brez plačila in vedno je bilo napisano gor set-top box STB 9.90 usd. Zgleda da so eni trgovci zviti in napišejo 9.90 usd ali 19.90 usd. Prebrisano. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

spyker123 ::

Igra kdo kake igre na tv boxu z gamepadom? mene mika kakšna fifa ali kaj podobnega..je kdo kaj sprobaval igre, delajo tekoče? verjetno ni primerjave, če priklopim prenosnik na tv, hehe

Tomson ::

@matobeli:

Teh pošiljk sploh ne preverjajo cariniki ampak pooblaščene službe, ko sem nazadnje govoril z znancem, ki dela na tem področju, je rekel da dobijo izven EU v Slo nekaj tisoč pošiljk dnevno in ponavadi to delajo kar pooblaščenci določenih poštnih storitev.

Mojih zadnjih nekaj pošiljk, 6/6 brez dodatnih stroškov ... Izbrano pa PriorityLineEU ali UnregisteredMail without tracking ...

@spyker123

Sem sprobal, ne vem kaj naj rečem, pač ni to to, vsaj zame ne, mogoče sem razvajen od Xboxa, ampak gaming na TVBoxu pač žal ni primerljiv, če govorimo o izkušnji z gamepadom napram kakšni boljši varianti, mogoče če je res dober gamepad, čeprav dvomim, s temi poceni gamepadi pa ni to to ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

spyker123 ::

Ja, saj imam wireless xbox 360 kontroler..samo ne vem, kaj naj igram ;)

OK.d ::

Od iger z gamepadom na 1gb rama nimaš veliko za pričakovati, sam igram bomber friendse z logitechovim ploščkom 710 in zadeva še nekako deluje, drugo nisem probal.
Ja imam pa šišončka v88.
LPOK.d

bosmla ::

index je izjavil:

Meni že par dni,pravzaprav že več kot teden dni ne delajo titlovi in podnapisi.net. Na titlovi nonstop javlja da ne najde podnapisov, na podnapisih pa kar naenkrat javlja da je prišlo do napake čeprav imam vpisano user in geslo. Težava je ista in na kodiju in na spmc-ju. Ma kdo kakšen nasvet ?

Za titlovi.com se trenutno resuje oz. bi ze morala biti popravljena 1.1.3 verzija

Za podnapisi.net pa bi ti moralo delati - ce ne, pa odstrani "srbo-hrvatski" ali nekako tako jezik v nastavitvah kateri jezik naj isce...
««
32 / 148
»»