» »

Android tv box

Android tv box

««
33 / 148
»»

Oldi ::

Na Šišončku V88 Mard II se mi je Kodi že drugič sesul. Ko pobrišem vse nastavitve dela, IPTV Simple client tudi, ko pa naložim en pack addonov pa se zadeva po kaki uri igranja zašteka in ob zahonu kodija dobim časovni trak prvega zagona nato ga vrže ven, naslednjič pa črn ekran ali pa se takoj vrne v androta.
Pa še kaj imate za Youtube, predinstalan app nima časovnega traku in moji videi v 720p ne delajo.

ncc2000 ::

Verjetno si mislil Mars II. Pri mojem je bilo kup problemov, dokler nisem ponovno naložil stock sistem v zagonskem meniju. Po tem pa je začuda shodil in noben sw mu ni več delal težav. Pa seveda njihov kodi dol in svojega gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

Oldi ::

Zagonskem meniju? Kako pa to narediš (je rekel Pipi Melhiardu):)
Kodija se takoj zamenjal s 16.1, razmišljam pa o najnovejšem. Ali so po 10 letih le zrihtal, da se IPTV ob mrtvem linku ne obesi, sramota, če bi bil Kodi od M$ bi ga vsi v dno duše sovražili.

ncc2000 ::

Ga nimam več in ne morem pogledat, ampak nekje na škatli je neka mala luknja, vanjo zažuli npr zobotrebec in boš začutil tam stikalo. Bo delalo klik klik, če boš kanček pritisnil. Iztakni kabel za napajanje, pritisni ta knof, vtakni kabel za napajanje in po nekaj sekundah popusti ta knof. Koliko časa je treba držat, ne vem, poizkusi. Ko ti uspe, se pokaže zagonski meni, izbereš factory tralala itn.. Mogoče se da to isto tudi iz delujočega sistema, ne vem. Mogoče pomaga.
Kodi se ne obesi, le nič ne moreš početi z njim, ko čaka na delujoči link, kar traja neke 3-5 minute. Počakat moraš.
Bo Pipi?

Oldi ::

Hvala Melhijard, samo če po sekundi ni odziva, nimaš kaj čakat 5 minut, se ti ne zdi? :)
Sicer se pa včasih izkoplje po parih sekundah, če se ne, pritisnem Home in se ukvarjam s čem bolje napisanim.

Kaj pa Youtube in ali so v 17.x teh 5 minut uspeli skrajšati, di predstavljam, da je to sila težko, pa vseeno upam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

ncc2000 ::

Youtube je.
Koliko te je že stal KODI?
Kanček hvaležnosti si tvorci tega sicer brutalno dobrega softweara verjetno zaslužijo, se ti ne zdi, Pipi?

ncc2000 ::

Prošnja-> lastniki Mecool M8S Pro plus, ali vam na tem boxu deluje sleep mode?

Oldi ::

Pustva to, UI je iz funkcionalnega vidika podn. Pa recimo za en addon instalat, koliko enega tapkanja. Vedno sem bil prepričan, da je tak zato, da bi ga uporabljali samo mazohisti.

Bolj me zanima Youtube, nič nisi napisal.

ncc2000 ::

Oldi je izjavil:


Kaj pa Youtube in ali so v 17.x teh 5 .......


Na vprašanje sem ti odgovoril, glej par postov višje. Lahko pa vprašanje refejzaš.

Je ponovna namestitev fabrškega sistema na marsu kaj pomagala?

polde66 ::

Tudi v nastavithah vsakega boxa imaš povrnitev na tovarniške nastavitve, beckup in tovarniške nastavitve je ponavadi zavihek.
polde

vinkop ::

kateri android box mi svetujete? uporabljal bi ga za gledanje siol .m3u playliste, za gledanje 4K iz Netflixa in ostalega 4K in Full HD materiala preko Kodija....zanima me se kako se ti android boxi nadgrajujejo, oziroma kako nalagam stvari v njega....gre to vse preko LAN kabla ali kako drugace?
kako je s temle boxom? je OK? ima kdokake izkusnje z njim?
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vinkop ()

hojnikb ::

za 4k netflix imas _zelo_ omejeno izbiro
#brezpodpisa

Tomson ::

Tile sigurno podpirajo HD/4k Netflix, niso pa to poceni kitajski boxi ...

- Nvidia Shield TV
- Amazon Fire TV Stick
- Amazon Fire TV
- WeTek Hub
- WeTek Play 2

Kolikor sem zasledil tudi na Xiaomi Mi Boxu deluje 4k Netflix ...

@vinkop, tale Box v tvoji povezavi pa vprašanje, na pamet bi rekel da verjetno ne, do konca tedna lahko mogoče celo sam poizkusim na podobnem, ampak na teh boxih je težava s podporo določenim certifikatom in storitvam ...

Npr:

The first requirement is that the Android TV box supports Google Widevine Level 1 DRM. You can check if your Android TV box is compatible by installing DRM Info from the Google Play store and checking the “Security Level” field.

However, there’s still one more thing. Netflix needs to enable high definition streaming for your particular model of Android TV box. The company actually maintains a site listing some compatible devices, though it’s a little light on detail.

This is typically where most devices fail as it appears getting this done is tough for most Android TV box manufacturers. This goes for both 1080p and 4K video – just because a device is capable of outputting a 4K image doesn’t mean Netflix has certified it for 4K Netflix.


Koliko je zdaj tole v praksi resnično pa je verjetno malo različno od boxa do boxa ...

Glede na tale članek in spodaj komentarje očitno preverjetno deluje Hd/4k Netflix na Mecool M8S Pro+, dobiš trenutno s kodo: GBM8SPO za 30€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

SambaShare ::

ncc2000 je izjavil:

Youtube je.
Koliko te je že stal KODI?
Kanček hvaležnosti si tvorci tega sicer brutalno dobrega softweara verjetno zaslužijo, se ti ne zdi, Pipi?


Brutalno dober sw? Ne se hecat no.

vinkop ::

hvala @Tomson na tvojih priporocilih....nekako mi je zanimiv --WeTek Play 2--....nisem ravno seznanjen s temi boxi kako se z njim dela pa si verjetno mislim, da je v njemu ze vse nastavljeno, recimo Kodi bi delal vecinoma( SIOL IPTV, NETFLIX, SALTS, COVENANT, ipd), kadar bi gledal TV.....pa priklop gre verjetno lahko na bilokateri LCD tv? ali moram se kje kaj paziti predno se podam v nakup?

starboi ::

vinkop je izjavil:

hvala @Tomson na tvojih priporocilih....nekako mi je zanimiv --WeTek Play 2--....nisem ravno seznanjen s temi boxi kako se z njim dela pa si verjetno mislim, da je v njemu ze vse nastavljeno, recimo Kodi bi delal vecinoma( SIOL IPTV, NETFLIX, SALTS, COVENANT, ipd), kadar bi gledal TV.....pa priklop gre verjetno lahko na bilokateri LCD tv? ali moram se kje kaj paziti predno se podam v nakup?


Kupiš edino future proof zadevo v tem trenutku in sicer Nvidia Shield TV in stvar rešena. Pri takih zadevah se nikoli ne špara, če hočeš maksimalni izkoristek trenutne tehnologije. Lp

Link : https://geizhals.at/?fs=nvidia+shield+t...

Tomson ::

@vinkop

Najbolje da si prebereš kakšen test, da vidiš kaj lahko pričakuješ in kako izgleda - KLIK

Pri nVidia Shield je pa tako, zadeva je res top, sploh če še malo gejmaš je super, ker dobiš 2v1, sicer pa za ta denar dobiš že tudi namenski HTPC, pač odvisno kaj točno želiš. Sicer pa WeTek Play 2 res ni švoh zadevca, ima vse kar potrebuješ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

ncc2000 ::

ncc2000 je izjavil:

Prošnja-> lastniki Mecool M8S Pro plus, ali vam na tem boxu deluje sleep mode?


Known Bug:
Recovery from sleep/standby results in a full boot. This seems to be a bug in the underlying OEM firmware.

OK.d ::

Tomson je izjavil:

@vinkop

Najbolje da si prebereš kakšen test, da vidiš kaj lahko pričakuješ in kako izgleda - KLIK

Pri nVidia Shield je pa tako, zadeva je res top, sploh če še malo gejmaš je super, ker dobiš 2v1, sicer pa za ta denar dobiš že tudi namenski HTPC, pač odvisno kaj točno želiš. Sicer pa WeTek Play 2 res ni švoh zadevca, ima vse kar potrebuješ ...

Drugo leto bo prišel verjetno novi shield, tako da se mogoče splača počakati z nakupom, čeprav je že sedaj trenutno med najboljšimi.
LPOK.d

Oldi ::

Šišon V88 Mars II sem factory restoral prek recovery funkcije. Sem že mislil, da sem ga zabrikal, saj je reboot trajal precej minut, vmes pa samo napis Android.
Vsaj glede Youtuba je zadeva ista, moje videe v 720p ne predvaja.

Oldi ::

Tudi MobiaTV ne dela, s Kodijem se pa nisem zajebaval. Čakam na eventuelno posodobitev sistema.

RockyS ::

Se lahko na xiaomi box namesti torrent cloenta? Da lahko iz partisa,tpb kar direktno shranjuje na interni spomin?

KickHard ::

Kako vam deluje Tvin ali MobiaTV prestavljanje programov in ogled nazaj s pilotom?

pegasus ::

Ta vikend sem se uspel malo igrati z Nvidia shield tv ... tehnično je zadeva všečna, ampak Android TV ... boh pomagaj, kdorkoli je to oblikoval, je za odstrel.
Imamo kje kak all-in-one guide, kako razstavit to skrpucalo od vmesnika in si ga oblikovati in prilagoditi po lastnih željah?

Do kodi še pridem, prvi vtisi so mešani.

ncc2000 ::

Oldi je izjavil:

Tudi MobiaTV ne dela, s Kodijem se pa nisem zajebaval. Čakam na eventuelno posodobitev sistema.


S tem zadnjim bo pa težka ... a ti sploh kaj dela na marsu? dej link, ki ti ne dela 720p

imam enga frišnega m8s pro+, ki bo moral it, če se odločiš testat še kaj drugega.. oz če koga zanima bo na voljo ..

4knative ::

pegasus je izjavil:

Ta vikend sem se uspel malo igrati z Nvidia shield tv ... tehnično je zadeva všečna, ampak Android TV ... boh pomagaj, kdorkoli je to oblikoval, je za odstrel.
Imamo kje kak all-in-one guide, kako razstavit to skrpucalo od vmesnika in si ga oblikovati in prilagoditi po lastnih željah?

Do kodi še pridem, prvi vtisi so mešani.


Hahaha, Android TV pač, jbg. Vrži v smeti in gremo naprej.

facepalm ::

Kaj pa je narobe z Android tv?
Meni deluje dosti bolj primeren za tv box kot obicajen android

Oldi ::

@ncc2000 celo 4K video predvaja, moje timelapse pa noče. Če ta dela probaj še katetega, nisem vse probal

pegasus ::

facepalm je izjavil:

Kaj pa je narobe z Android tv?
Veliko motečih stvari:
* "ikone" so ogromne; ne vidim razloga za tako velikost, ker jih ja ne boš šel lovit s prstom na majhen zaslon telefona.
* "ikone" se raztezajo preko desnega roba zaslona nekam v neskončnost; kar je neumnost, ker ne vidiš željenih zadev takoj na zaslonu in nikjer ni nobene indikacije, da obstajajo nekje za robom zaslona
* prostor na tv zaslonu je slabo izkoriščen; kljub ogromnim "ikonam" je še vedno veliko praznega črnega prostora
* navigacija je štorasta; imam tipkovnico s touchpadom in dvoprstni scroll up/down sicer deluje, a premika le viewpoint, ne pa tudi fokusa na ikoni. Posledica je ta, da ko dvigneš prsta, slika skoči nazaj, kjer je bila prej. Torej useless.
* youtube app je pretežno neuporaben zaradi zgoraj naštetih razlogov
* privzeto nameščeni neki appi, ki so tam samo zato, da iz tebe izmamijo dodatne cekine za neke naročnine, brez da bi vsaj z besedico omenili, kaj ponujajo, če sploh kaj. Briga me za amazone, netflixe, iplayerje, hočem pregled nad katalogiziranimi vsebinami in ko najdem nekaj zanimivega, se odločiti, ali bom za tisto reč odštel željene cekine ali ne.

Skratka fail on many levels in lep dokaz, kako biznisi vsiljujejo svoje blagovne znamke, namesto da bi skrbeli za dober user expirience.

Tako namesto naprave, ki bi omogočala večer v smislu priklop-kavč-odklop dobiš napravo, ki zahteva priklop-en mesec hackhackhack-uporaba ... mogoče.

A smo se za to borili ...

Tomson ::

...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Oldi ::

@pegasus Inštaliraš Terrarium TV in pozabiš na Androta

KickHard ::

Kako vam deluje Tvin ali MobiaTV prestavljanje programov in ogled nazaj s pilotom na Android TV Box?

ncc2000 ::

Oldi je izjavil:

@ncc2000 celo 4K video predvaja, moje timelapse pa noče. Če ta dela probaj še katetega, nisem vse probal


Testiral tvoje time lapse; stock youtube app na teh TV androidih jih res ne znado predvajat (v88 in M8S), Youtube addon v Kodiju in ogled yt v browserju pa nimata težav. Ni problem v boxu, ampak v tv andro stock yt appu, zamenjaj app, pa zna bit ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

fruc900 ::

Čakam da dobim android box, naročil iz kitajske, danes mi na sledenju piše tole:

Datum Pošta Opis
29.10.2017 NLAMSE Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
30.10.2017 SILJUA Prispetje na uvozno izmenjalno pošto
30.10.2017 SILJUA Pošiljka zadržana na uvozni carini

za box sem dal 26,85 $ oz. 23,85 EUR zanima me kakšne stroške bom še imel, preden zadevo dobim ???? ima kdo kaj izkušenj ????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

ncc2000 ::

22% DDV + 12€, če boš podatke posredoval TU. Mogoče se motim.

dc10 ::

Ja, plačal boš 7 EUR za e-poslovanje (22-30 EUR), če boš seveda preko njihove spletne strani poslal račun, in seveda še DDV na vrednost stvari 5,25 EUR (če bo cena 23,85 EUR, če je bilo plačilo v USD, bodo oni preračunali po tečaju na EUR in ti obdavčili 22% DDV).:D

lp

Oldi ::

A je kdo dal zadnjo verzijo Kodi 17 na Sišona V88 Mars II in kako dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Oldi ::

Na Šišončku V88 Mars II sem v prednaliženi Kodi dal isti pack addonov, ki je sesul Kodi 16.1 snet iz spleta, in zadeva dela. Tudi opozoril o eni neskladnosti pri nekaterih addonih ni.
Youtube sem odstranil in naložil verzijo iz trgovine in dela.
Terrarium sem naložil iz dimitrology.com in lepo dela, tudi 1080. Za predvajanje uporabljam MX player vedno v HW ali HW+ načinu.
App IPTV sicer dela, a bikerdays URL ne dela OK, ni kategorij programom. Slednje so, če uporabljam eno staro bikers listo v flešu. Probal sem še nekaj drugij IPTV app a je vse neuporabno. Je kaka rešitev za bikerdays URL listo?
Ostaja še Mobia TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

demzi ::

demzi je izjavil:

Mi lahko kdo prosim potrdi, da mu na box-u (s905, s905x, s905w) EON deluje normalno. Na mojem Mecool M8S PRO W (2/16G, android 7,1) deluje tako, da prvo izbrani progam deluje normalno, kjer lahko časovno potujem. Čim pa preklopim na drugi program zadeva praviloma zmrzne. Nato moram program ugasnit, zbrisat iz memorije in ponovno zagnati, kjer se zadeva ponovi. Se pravi za vsako spremembo programa moram le tega ponovno zagnati.


Enako deluje tudi mini m8s pro. Pri obeh pa t2tv2go deluje brezhibno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: demzi ()

fruc900 ::

Tomson ::

Glede na to, da je "the item has been removed" ... ;)

Sicer pa pod 50EUR tega boxa kolikor gledam ta hip nikjer ni ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

OvCa77 ::

Kateri box bi bil primeren za uporabo aplikacije Predvajaj.si (za ogled nazaj)? Tam nekje do 30€. Kateri chipset naj gledam?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Tomson ::

S905 bo povsem na mestu, bi pa verjetno delovala omenjena aplikacija z vsemi popularnimi čipi ... Za 30€ imaš ta hip v akciji s promo kodo: GBM8SPO preverjeno ok model Mecool M8S Pro S905X 2/16GB Android 7.1
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

radmannsdorf ::

Zgodovina sprememb…

djfixme ::

Pozdravljeni!

Dobil sem končno ta tv box, starega Šišončka v88 4k. Vse tako kot sem pričakoval, samo t2 to go, ko kliknem na program, ga naloži in kao predvaja (spodaj se gumb premika), a slika ostaja črna in ni zvoka. Kaj bi to lahko bilo?

Gtonek1 ::

Tomson je izjavil:

S905 bo povsem na mestu, bi pa verjetno delovala omenjena aplikacija z vsemi popularnimi čipi ... Za 30€ imaš ta hip v akciji s promo kodo: GBM8SPO preverjeno ok model Mecool M8S Pro S905X 2/16GB Android 7.1

Če ga vzamem iz eu skladišca, pride 41 eur, brez drugih dajatev.
Ali je shishion v88 plus precej slabši?
Lp

djfixme ::

Ubistvu sem ugotovil, da tudi V Živo na Youtubu ne deluje, vse ostalo deluje. Hm.

Tomson ::

@Gtonek1:

Je bolj švoh, ima počasnejši procesor, manj spomina, starejši Android, malo manj zmogljiv GPU, je pa vse odvisno od tega kaj vse na njem uporabljaš in ali te moti malenkost manj odziven vmesnik ... Marsikomu je čisto super box, ga je pa kdo že tudi prvi dan naprej prodal ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

d4vid ::

Sisoncek ma rk3229 cpu, ki je sicer ok za poganjat kodi na androidu.
Meni ta cpu/soc ni odgovarjal, sem kupil iz kitajske mecool m8s pro+, slo cez carino.

Sedaj poganjam libreelec na njem, kar na sisoncku ne gre, pravtako deluje CEC, pa se kaj se najde. Edin za wifi rabim en kljucek na libreelec, ker ni driverja.

Mam pa iz kitajske narocenga enga sisoncka, da vidim razliko med njim in A95X, ter se enga s H2+ socom, kamor lahko naceloma nalozim arnbian in porabim za kar mi pade na pamet :)
H3, mocnejsa verzija tega, mi je kar odgovarjala. Se desktop je kar vredu delal, dokler nisem odprl browserja :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Gtonek1 ::

Niasem se še odločil med
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_6560...
https://www.mishop.si/xiaomi-mi-box-3-t...

xiaomi je tu, dve letna garancija:D, malo me moti le en usb ali ne (priklop tipkovnice-miške)?
Bluetooth? se rabi?
hvala za nasvete
««
33 / 148
»»