» »

Ukradli gmail in facebook

Ukradli gmail in facebook

rezator ::

Zdravo.

Mene pa zanima, če mi lahko kdo pomaga. Punci je zdej en dan nekdo prišel v gmail in facebook in na obeh je spremenil geslo. Tako, da ona zdaj ne more več vstopini niti v prvo niti drugo. Pri gmailu, varnostnega vprašanja ne pokaže, da bi preko tega prišla noter. Gmail ima opcijo, da ti novo geslo posredujejo na sekundarni mail, ona ima za to msn mail oz. hotmail, in prek tega prideš v gmail. Vendar je težava, ker ji v hotmail ne dostavi nobenega maila (se mi zdi da je inbox prazen, nisem pa 100%). Tako da zdaj ne more priti niti v eno in drugo stvar... ČE bi vštimal gmail, bi potem za facebook že nekako, saj ima za facebook od gmaila mail.

Lahko kdo pomaga, ker sam sem brez idej?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Tilen ::

Mogoče je gmail pošta v spam?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

rezator ::

Fora je v tem da je inbox in junk oz spam prazen (na msn mailu). Ima pa msn ne pa hotmail mail (nevem v čem je razlika).
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

rezator ::

Sem vštimal:D

Kako lahko zdaj pogruntam kdo je to bil? JE kakšna vrjetnost za to?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

Tilen ::

Da. 0.07%.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Shybby ::

:)

Paramedic ::

Pri facebooku (mogoče tudi gmailu kje) se da videt zadnje IP-je, s katerih je bila prijava vanj. Če so isti večkrat ima statični IP. Kaj več pa ne bo šlo :) (oz. če bi šlo, bi to že sam vedel kako priti globlje)
End transmission.

rezator ::

Potem brezveze, da se trudim kaj?

Aja pa še to? Se da pogledati kakšno je bilo geslo predem sem ga jaz zdaj spremenil? Tisto neznano geslo, ki ga je nekdo spremenil, da pnca ni znala priti noter.
Some people feel the rain. Others just get wet.

RejZoR ::

Mislim da ne. Se pa da GMail poslat account takeover v primeru če ti ga hijackajo. Podat jim moraš čim več točnih podatkov o računu in ti nato povrnejo nadzor. Ampak je fino če ukrepaš takoj ko ugotoviš. Dlje kot pustiš napadalcu, težje je dobit stuff nazaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

NeMeTko ::

Če ne dobiš varnostnega vprašanja oz. ti ne pošlje maila za 'pozabljeno geslo', to pomeni, da je account nekdo ukradel, ki je spremenil tudi alternativni naslov in varnostno vprašanje.

Če je to naredil na gmail, potem je to verjetno napravil tudi na FB.

Preveri gmail in FB strani za postopke v primeru kraje accounta in čimprej ukrepaj.

ttommy ::

Gumbi "I like" niso nedolžni.......
Gamer

Ericssony ::

In ravno zaradi takih stvari ima Google Account (GMail in ostale aplikacije) že nekaj časa 2. stopenjsko prijavo pri kateri moraš vnesti poleg gesla še naključno generirano kodo - How it works

Bergyb ::

Hehe, vidim da se tole kr redno dogaja, poznam že par takšnih primerov, mal je treba preverit, kakšno varnostno vprašanje imaš zastavljeno, z google translate pa dobiš potencialnih napadalcu še tolk več...

Najbol žalostn je, da se FB sploh ni trudu preverit, če so res ukradl račun, zlo tešk je videt, da se od takrat, ko je bilo spremenjeno geslo prijavla en drug IP gor, pa tut to ni zalegl, da bi tvoji kolegi na FBju potrdil krajo... No, za Gmail pa morš vedet, kdaj si se prijavu in svoje kontakte, sreč maš možnost, da pošlejo novo geslo na drug e-mail naslov.

RejZoR ::

Najbolj smešno je, da ko si enkrat v računu storitve, ki imajo SMS verifikacijo sploh ne pošljejo kode na telefon ob primeru spremembe gesla. Niti tega ne storijo če hočeš zamenjat številko telefona za verifikacijo. Massive fail. Ker bebo je zasnoval te sisteme bi ga tepel kot majmuna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gmail vdor

Oddelek: Pomoč in nasveti
223270 (2528) Mesar
»

Vdor v Gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
236646 (5300) Ericssony
»

Facebook - zloraba

Oddelek: Informacijska varnost
237257 (6056) St235
»

Vdor v facebook in gmail

Oddelek: Informacijska varnost
1313769 (13251) MP10
»

geslo v gmailu

Oddelek: Pomoč in nasveti
3113284 (12552) tomaz-

Več podobnih tem