» »

Kje dobiti poceni petrolejko ?

Kje dobiti poceni petrolejko ?

Hujkar ::

Na vikendu nimamo elektriko in rabimo svetlobo, da vržemo kakšne karte ob večeru. Nabavil bi petrolejko pa če kdo ve, kje bi se ta zadeva dobila bolj poceni (10-15€).

Zaenkrat sem našel zgolj Army Store ponudbo.

Pyr0Beast ::

Ne se zezat s petrolejkami, daleč prenevarne, presmrdeče in preslabe.


Nabavi si raje plinsko lampo za kampiranje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Hujkar ::

A bi blo tole pol kul ?

http://www.bolha.com/kamp-ostalo/plinsk...

Edino sumljivo mi je, ker je cena 10€, nova pa 25€ brez kartuše.

amigo_no1 ::

Petrolejka prenevarna ? Zakaj ?

roscha ::

Če imaš dostop do vikeda z avtom (da ni problem nosit stvari) bi mogoče pomislil v smer rabljenega avtomobilskega aku-ja in ene ne preveč drage LED žarnice. Zadeva sveti ohoho časa.

BladE_ ::

Plinsko svetilko imamo mi in je super, mogoče celo premočna ampak plina ni ravno neomejeno... Kakor je že @roscha omenil sem tudi jaz naredil LED "reflektor" in zadeva res sveti skoraj neomejeno predvsem pa zelo močno, uporabil sem akumulator od skuterja in cca 40 belih LEDic.
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Hujkar ::

Aha potlej bi bila ideja kupit nekaj takega ali nekaj takega iz Deal Extrema pa samo priklopit na akumulator ? A treba kaj pazit pri nakupu (SMD pa to) teh LEDic al je to več al manj isto ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hujkar ()

Pyr0Beast ::

amigo_no1 je izjavil:

Petrolejka prenevarna ? Zakaj ?


Ker se ti prevrne mimogrede + s seboj jo polno ne moreš nositi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

guest #44 ::

Ma za to kar rabiš je malce večja LED svetilka čist dovolj. Na polne baterije ti vrjetno laufa komot 24 ur ali več. Mam eno z enimi 50 ledicami in osvetli sobo več kot 40W nitna žarnica, laufa pa na 4 AA baterije.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

>Mam eno z enimi 50 ledicami in osvetli sobo več kot 40W nitna žarnica, laufa pa na 4 AA baterije.

Yeah right ....

50 vs. 500 lumnov ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

errhec ::

Brat ima takole na kampiranju, zaenkrat je zadovojen.
dd

Šimpanz ::

Mi mamo tud vikend brez elektrike pa imamo luč na plinske kartuše pa smo čisto zadovoljni. Pred 10 leti smo imeli petrolejko pa smrdi in sveti predvsem v eno smer, pa še nevarna je (lesena hiša, peči na drva pa nažgani modeli k kolovratijo okrog s petrolejko je recept za požar).

energetik ::

Še en glas za plinsko svetilko. Recimo od Primusa se dobi s kartušo z navojem. Sveti odlično, precej bolj belo svetlobo kot petrolejka. Poleg tega ne smrdi.

Keyser Soze ::

Tele rešitve z belo do pretežno modrikasto svetlobo so en drek, ker uleti toliko žužkov, da glava boli.

Glede nevarnosti petrolejke ne bom komentiral, ker moraš bit absolutni fenomen, da ti uspe karkoli zakurit s petrolejko na parafin. Bi lahko rekel, da če znaš to, potem rajši ne kupuj raznoraznih plinskih in baterijskih reči, ker si v resni nevarnosti, da sproduciraš kakšen IED.

Edino transport tele zadeve je bolj kot ne štorast če je napolnjena. S prazno ni problemov.

Zelo poceni petrolejko se je dobilo v Merkurju (še kakšen mesec nazaj). Mislim, da je od Colemana. Za 6EUR.
OM, F, G!

cholt45 ::

Še en glas za plinsko. Sicer je res najglasnejša med vsemi omenjenimi varaiantami, ampak svetilnost je pa res top.
Glede oglasa na bolhi, čist možna cena.
Edino preveri, če ima mrežico zraven in steklo celo.

urosh ::

če mene vprašaš:http://shop.conrad.si/websale7/?shopid=... - Solarno svetilo Trio - to bi znalo biti zelo primerno... Imam to doma, in ena sveti bolj (tak čez palec) 20w žarnica. Če bi vse tri obrnil v mizo, sveti čist super. Seveda so različne variante tega... vse je odvisno od cene, ki si jo pripravljen plačati.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

barakus ::

Jaz sem kupil v Merkurju 3 mesece nazaj petrolejko za 5eur.
Na škatli piše "for paraffin fuel" potem na sami petrolejki pa je vgravirano "kerosene fuel".
V Merkurju sem kupil še parafinsko olje - neka modra tekočina. V glavnem, to olje v kombinaciji s to pretrolejko ne sveti skoraj nič (ohranja 5mm ogenj), gori ravno toliko, da ne ugasne.
Ne vem ali je napačno gorivo ali pa je sten od ptrolejke premalo "prevoden" ali kaj tretjega, rad bi samo opozoril, da se ta kombinazija iz Merkurja ne obnese...

M-XXXX ::

Hmm jaz imam v zidanci bakle pa je isto sranje... Kaj bi bilo bolje, za točit notri, da bi malo bolje svetilo?

Pyr0Beast ::

Navadno rastlinsko olje (za jest)

ali pa petrolej (dobiš v merkurju zraven barv)


Kerosene je kurilc po domače

Parafinsko olje je tudi ok, samo dvigni stenj tako da dobiš lep plamen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Parafinsko olje je tudi ok, samo dvigni stenj tako da dobiš lep plamen.

Jaz imam isti problem kot že zgoraj: ni 1cm velik plamen... Pa sem že vse probal: do konca natočil olje, dvigoval, spuščal stenj... Ne pomaga :(

energetik ::

Očitno parafinsko olje gori s prečistim plamenom, ker za rumen (svetel) plamen rabiš dokaj sajast plamen. Razžarjene saje sevajo kot črno telo, plamen brez saj pa seva le modre valovne dolžine.

Pyr0Beast ::

Verjetno ni tako omočljivo ali pa hlapi pri previsoki/prenizki temperaturi kakor petrolej, posledično tudi nima kaj goreti.

Ni rečeno da bo petrolej kaj rešil.

Stenj pa dvigni in počakaj da se vse skupaj segreje. Tam cirka 1cm nad odprtino bi moralo dati že dober plamen.

Sicer pa slikaj ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Keyser Soze ::

Ja, parafin je pač bolj mila zadeva in ne gori tako svetlo kot petrolej. Sploh s stenjem, ki je v teh lampah, ker tale pogori izredno hitro oz. praktično takoj ko petrolejko malo priviješ. IMO bi potreboval kakšen boljši stenj. Tak, ki ima višjo oz. zelo visoko temperaturo vnetišča.
OM, F, G!

barakus ::

Pyr0Beast ma problem je, da če dam stenj 1cm ven potem sam stenj dokaj hitro pogori na minimum in stvar gori na minimum dalje... (res res mali plamen).
Če je res vzrok v parafinu potem zanj ni ustrezna beseda "mila zadeva" ampak neuporabno.

Pyr0Beast ::

Aja. Eh to je pa problem.

Včasih so bili azbestni stenji ki niso pogoreli.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrste goriv

Oddelek: Loža
215289 (604) pegasus
»

osvetlitev brunarice

Oddelek: Loža
396271 (4306) nurse013
»

Led reflektorji 30w in 50w

Oddelek: Loža
217115 (1812) jest10
»

Oljna peč, mam svoje zahteve :D

Oddelek: Loža
326901 (6404) Klemenn
»

Jezst bi imel pa goreči meč

Oddelek: Loža
151039 (807) Brane2

Več podobnih tem