» »

Android navigacija - katera?

Android navigacija - katera?

Temo vidijo: vsi
««
6 / 13
»»

knesz ::

vofra je izjavil:

že kdo probal HERE za Android? Sedaj ze za kateregakoli

http://here.com/beta/android/?lang=en-GB

Nexus5 Android L preview ne dela.

menjalnik ::

Na Androidu 4.1.2 meni dela super, sem že testiral.. odlična stvar, komaj čakam končno verzijo:)

laguna1 ::

Ali mogoče kdo ve, ali bo delala navidacija HERE na androidu 2.3.6 ali pa je minimum 4 in več?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna1 ()

GTX970 ::

Most likely NE bo delala.
Lahko pa preizkusiš srečo.

MrStein ::

Kako ima Nokia pokrito balkan, v primerjavi z drugimi (Garmin, Sygic..)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Odlično, celo cela avtocesta proti splitu je že vrisana, tudi tisti zadnji del.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

GTX970 ::

Navteq mapa za Slo je datirana 2013 nekaj.
Za HR ne vem, vendar jaz njihovih map nebi uporabljal južno od Agrama.

https://slo-tech.com/forum/t525522/p389...
https://slo-tech.com/forum/t525522/p389...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

krneki0001 ::

navtekove mape za slovenijo in hrvaško so iz junija 2014, ne vem kje si ti dobil verzijo iz leta 2013
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

GTX970 ::

Nokia c7, nokia maps.Pod details za Slo mapo piše 2013.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

krneki0001 ::

To je še na symbianu?

V Windows 8.1 na nokii 720 so se mi karte balkana posodobile junija letos.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

GTX970 ::

Ja.
Potem je mogoče da uporabljajo 2 bazi/rešitvi map, eno za symbian in drugi novejšo za wp.

Kot kaže namereva MS letos pospraviti podporo za symbian (chat, email, social apps):
http://nms.nokia.com/im/
http://nms.nokia.com/em/gw/
http://nms.nokia.com/sn

http://www.nodhing.com/2014/10/microsof...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Rast ::

Zamenjal bom moj S4 na katerem je kupljen Sygic za Note 4. Zbrisal ga bom iz S4 , ali mi bo google dovolil instalacijo na notu? Vem da to gre pri večini aplikacij, ampak za Sygic nisem siguren.

dunda ::

Rast je izjavil:

Zamenjal bom moj S4 na katerem je kupljen Sygic za Note 4. Zbrisal ga bom iz S4 , ali mi bo google dovolil instalacijo na notu? Vem da to gre pri večini aplikacij, ampak za Sygic nisem siguren.

Mislim, da bo šlo. Meni so pred časom napisali: "Reminder, as long as you are the owner of the purchased license, you can activate on maximum of 3 devices at the same time. When you change your device, the re-activation of your product code is automatic and in case of any issues, can be done by our customer care team free of charge."

Ampak Sygic mi nikakor ni všeč :))
https://www.kacnje.eu

Rast ::

Hvala Dunda, bomo videli....! Kar se pa všečnosti tiče, ne vem, sem se odločil ob tej razprodaji in ga kupil, nisem pa ne vem kako zahteven, do sedaj mi je kar služil. Imel bi pa Igo če bi ga lahko kupil.

BigWhale ::

Sygic lahko brez problema prenasas med android napravami. Prej se ga ni dalo prenesti iz Apple naprav na Android naprave, kaksno je pa stanje sedaj, pa ne vem.

franckranc ::

Spet akcija pri Sygic-u - do 1.12.2014.
Evropa in Ruska federacija skupaj 20EUR, samo Evropa pa 24EUR...

Še povezava do spletne strani:
http://www.sygic.com/en/android:buy-now

Zgodovina sprememb…

Gutjerez ::

Zdravo.

Rabim navigacijo za Kosovo.
Tako sem si naložil be-on-road
katera mi v sloveniji in drugod deluje zelo dobro.

Zato sem sedaj na kosovem naložil Albanijo, Črno goro, Srbijo in Makedonijo. A še vedno na kosovem ne kaže nobenega mesta in vasi.
Kar nekaj uporabnikov predlaga Sygic

in da nebi kupil pol pa bi bil isti primer da kosovega nebi blo not.

Prav tako ko grem na sygic in izberem pač android me takoj pelje na google play. tam pa mi piše


GPS Navigation & Maps Sygic
Sygic.
- 27. november 2014
Turistične in lokalne informacije
Ta aplikacija ni združljiva z nobeno vašo napravo.
Ponuja nakupe v aplikaciji

imam pa LG G3

prosim za pomoč in nasvet
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Gogyto ::

Dvomim, da ni združljiva.

tule so zahteve za Sygic in sodeč po tem se tvoj LG brez problema kvalificira

http://help.sygic.com/hc/en-us/articles...

Gutjerez ::

Ampak kako pa je kosovo s tem pokrito pa ostaja neznanka
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

MrStein ::

Sygic lahko zastonj namestiš in preizkusiš. (vsaj mape lahko pogledaš, za vodenje po poti nisem prepričan)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

Nokia Here maps
nuff' said


The Page you requested is not available.

:p

A je že final/non-beta?
Za vse androide?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

scipascapa ::

hvala.

there was problem parsing the package?

Zgodovina sprememb…

SG_101 ::

Iscem navigacijo, ki bi bila primerna za potovanja - peš, javni prevoz...da ti kaže hotele, znamenitosti... Takšne stvari kot jih prikazuje google zemljevid, le da deluje offline, brez interneta. Obstaja kaj takega?

GTX970 ::

jure3000 ::

Nisem še sprobal, ampak tole se najde na Best Apps of 2014:
MAPS.ME-Offline Maps & Routing
Če boš sprobal javi če je uporaben app.

BlueBerry ::

Preletel sem temo in razbral, če je narobe me prosim popravite.

Glavna dva kandidata:
- Sygic (kupiš samo mapo, trenutno je EU -50% cca. 20 EUR)
- iGo (ga lahko samo uradeš?), ki pa naj bi bil bolj pregleden, boljši
------------------------------------
Kaj pa TomTom in ostalo?


Imajo vsi tudi SLO voice?


Hvala.
lp

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

SG_101 je izjavil:

Iscem navigacijo, ki bi bila primerna za potovanja - peš, javni prevoz...da ti kaže hotele, znamenitosti... Takšne stvari kot jih prikazuje google zemljevid, le da deluje offline, brez interneta. Obstaja kaj takega?


Za po večjih mestih se ti zelo splača uporabiti TripAdvisor namesto nav aplikacije.
The truth is rarely pure and never simple.

dunda ::

BlueBerry je izjavil:

Preletel sem temo in razbral, če je narobe me prosim popravite.

Glavna dva kandidata:
- Sygic (kupiš samo mapo, trenutno je EU -50% cca. 20 EUR)
- iGo (ga lahko samo uradeš?), ki pa naj bi bil bolj pregleden, boljši
------------------------------------
Kaj pa TomTom in ostalo?


Imajo vsi tudi SLO voice?


Hvala.
lp


Sam sicer Sygica nisem preveč hvalil, vendar so z zadnjim popravkom stvari malo popravili in ni več tako slab.
Igo je itak zakon, samo legalno ga (načeloma) ne moreš kupiti.
TomTom ima sicer dobro vodenje in zemljevide, vendar sama aplikacija ni bogve kaj in na njihovem forumu že dlje časa poteka pljuvanje po TomTomu, ker ne pripravi nadgradnje.
Preveri še Route 66, ki ima predvsem vodenje zelo dobro.

Poleti sem naredil nekaj testov in tukaj je moja lestvice (vse so potem tudi na kratko opisane). Res pa je, da novega Sygica še nisem upošteval, bi pa verjetno dobil kakšno oceno višje 8-)
Zame bi bil idealen nakup IGO NextGen (ki še ni skrekan) s TomTom kartami. Če ga že kupiti ne bo možno, bo vsaj piratska verzija čez nekaj tednov na voljo. Trenutno je samo za Rusijo.
https://www.kacnje.eu

zmaki ::

Preizkusil sem kar nekaj navigacij za Android, in edina ki ima v kartah mojo zakotno ulico je seveda OsmAnd+, ker uporablja Open Street Maps, te pa se sorazmerno pogosto prenavljajo. OsmAnd+ pa nima glasovnega vodenja v slovenščini.
Ali je še katera (dobra) navigacija za Android, ki uporablja OSM karte, in ima glasovno vodenje v slovenščini ?

Pithlit ::

To me je pa nasmejalo. Važno da ima 'mojo' ulico (za katero itak vem kje je) not. Saj ni važno da manjka en kup drugih... za katere pa pojma nimam kje so.

Aja, važno da drugi mene najdejo! A tko?

A najde "Hauptstrasse 65, Hermagor"? Pa "Waltersdorfstrasse 14, Judenburg"? Pa "Don-Bosco-Weg 1, Wolfsberg"? Pa "Puchstrasse 25, Graz"? Te namreč rabim najt, kje sem jaz doma pač vem...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

zmaki ::

Izhajam iz domneve, da če je moja zakotna ulica v kartah, bo še katera druga zakotna ulica tudi notr. Če so pa v kartah tudi zakotne ulice, so verjetno tudi glavne ulice in naslovi.
Ker pa nisi niti poskušal odgovoriti na preprosto vprašanje, obravnavam tvoje sporočilo kod navaden spam.

Vanadium ::

Jaz imam kupljen sygic in odkar so spremenili ui mi je taki podn da glava pece. Mam raje piratskega copilota gor. Pa se balkan je bolj pokrit na copilotu.

Pithlit ::

zmaki je izjavil:

Izhajam iz domneve, da če je moja zakotna ulica v kartah, bo še katera druga zakotna ulica tudi notr. Če so pa v kartah tudi zakotne ulice, so verjetno tudi glavne ulice in naslovi.
Ker pa nisi niti poskušal odgovoriti na preprosto vprašanje, obravnavam tvoje sporočilo kod navaden spam.

Ti imaš zadevo, jaz je nimam. Zato te sprašujem če najde naslove ki jih rabim. Za mojo zakotno ulico mi je vseeno.

Tvoja domneva je pa napačna. Tvoja zakotna ulica je not zato ker se je nekomu luštalo jo mapirat. Komercialne mape imajo za to plačane ljudi, open mape pa pač prostovoljce (zaradi česar prihaja do absurdov ko imaš mapirane neke zakotne ulice z vsega skupaj tremi številkami, manjka ti pa pol celovške, recimo).

In ne, tvoje vprašanje je daleč od preprostega. Odgovor ti verjetno najde google... v nasprotnem primeru pa lahko sam testiraš (itak maš prakso s tem, če si že testiral veliko navigacij). Jaz osebno niti vem ne kje najti OSM mape...
Life is as complicated as we make it...

knesz ::

Zanimivo, da nihče ne uporablja ali pa vsaj omeni CoPilot. Cena je za moje pojme ugodna (okoli 35€ - EU, velikokrat so kakšne akcije), pokritost pa odlična - do hišnih številk, me še ni pustil na cedilu.

Pithlit ::

knesz je izjavil:

Zanimivo, da nihče ne uporablja ali pa vsaj omeni CoPilot.

Kako ne? Na vsaki strani res ne... na prvih treh je pa kar precejkrat omenjen (in uporabljan).
Life is as complicated as we make it...

GTX970 ::

Obstaja (offline) navigacija (razen g maps) z opcijo prikaza satelitske slike namesto vektorske ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Goody ::

GTX970 je izjavil:

Obstaja (offline) navigacija (razen g maps) z opcijo prikaza satelitske slike namesto vektorske ?


Here Beta, pa še zastonj je.

GTX970 ::

Kako preklopiš na satelitske slike ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

LuiIII ::

Offline in pa satelitske slike nekako ne gre skupaj. Vsaka navigacija, ki ima satelitske slike, le te potegne dol preko internetne povezave.
Sam večinoma uporabljam navigacijo (Maps, Here) v online modu ker rad pogledam prometne razmere, ki me čakajo čez 100km in imam rad, da mi navigacija predlaga novo pot, če je na predvideni poti prometni zastoj. Žal omenjena funkcionalnost ni dostopna v Sloveniji (OK Here ima nekaj samo ni primerjave v ažurnosti z Google Maps). Seveda pa navigacijo večinoma uporabljam v tujini. Z današnjimi podatkovnimi paketi tio sploh ni več drag špas, pa še brez skrbi si koliko boš govoril oz. porabil.

Jerry000 ::

vem da je v tej temi že napisano, ampak se mi ne da ravno brati vse za nazaj in raje vprašam. Kater je najbolj siguren/safe GPS app? Uporabljal sem že sygic in me je zelo razočaral. Ko sem vtipkal ulico katero išečm mi je v večini primerov sploh ni našlo, medtem ko sem isto ulico vtipkal v google maps mi je še ponudil ta naslov za izbiro. Ne vem pa kako je z HERE, se dobro obnese? Edino kar mi je pri sygec všeč je da te opozarja na prometne znake ter glasovno usmerjanje si lahko nastaviš na SLO jezik. Potrebujem pa za offline tudi, kolikor gledam SLO ni podprta pri google mapsih za offline kajne?

Vanadium ::

Copilot je meni super mi je zal da sem se pustil premamit z HUD na sygic in sem ga kupil ko je bila akcija.

BlueBerry ::

Ok Sygic sm namestu in šel v LJ, če bi šel po njegovih poteh me danes ne bi bilo nazaj.

Pa zakaj mi hoče vedno zavit dol z avtoceste, pa še izbral sem samo Motorway, nevem a sm jz glup al je ta navigacija en velk jajc?

A Route 66, iGo, Copliot imajo SLO vodenje in se vse da kupit?


Thx Dunda za lestvico.

Mavrik ::

BlueBerry je izjavil:

Ok Sygic sm namestu in šel v LJ, če bi šel po njegovih poteh me danes ne bi bilo nazaj.


Hmm, jaz mam s Sygicom kar dobre izkušnje (Nemčija, Švica, Avstrija, Hrvaška, Madžarska, Slovenija, Italija, Francija, Španija, London, San Francisco in okolica) in me nikoli ni peljal po resno glupih cestah... (uporabljam od verzije 12 naprej). Je pa res treba tako kot pri vsaki navigaciji vnaprej preveriti kaj si vtipkal.

Tudi po Ljubljani, Mariboru in prekmurju je bila pot kar precej smiselna. A imaš kako staro piratsko verzijo?

Je pa res da verjetno tudi drugi niso bistveno slabši - jaz ne uporabljam TomToma zato ker ga moram krasti (Sygic se mi avtomatično posodablja), CoPilot pa je imel preprosto preslab vmesnik med vožnjo (pisave so bile tak slabe da v avtu nisem razločil prikaza trenutne omejitve, kar je kar problem, mogoče so zdaj zrihtali).
The truth is rarely pure and never simple.

fujtajksel ::

Pithlit je izjavil:

To me je pa nasmejalo. Važno da ima 'mojo' ulico (za katero itak vem kje je) not. Saj ni važno da manjka en kup drugih... za katere pa pojma nimam kje so.

Aja, važno da drugi mene najdejo! A tko?

A najde "Hauptstrasse 65, Hermagor"? Pa "Waltersdorfstrasse 14, Judenburg"? Pa "Don-Bosco-Weg 1, Wolfsberg"? Pa "Puchstrasse 25, Graz"? Te namreč rabim najt, kje sem jaz doma pač vem...


Jst sem opazil večkrat probleme z zakotnimi vasmi, da se obravnavajo kot "ulice" in jih težko poiščeš če ne veš pod kateri sosednji večji kraj spadajo (jih sicer hitro najdeš če poznaš poštno številko...). Google maps jih najde brez težav, ampak mi pa njegova navigacija ni simpatična...

BlueBerry ::

@Mavrik mel sem to testno 7 dnevno in zloadal SLO mapo, bi ga takoj kupil, če bi blo kot je treba.

Šel sem iz Vodic proti Ukmarjevi ulici 2 (LJ) in po sem šel po AC mi je vedno kazal naj zavijem dol čeprav, če grem samo naravnost in na koncu dol je definitivno najhitrej. Nevem potem nazaj sem nastavil motorway pa še vseeno je vedno hotel na navadno cesto, je to treba kje drugje nastavit?

Pithlit ::

BlueBerry je izjavil:

Nevem potem nazaj sem nastavil motorway pa še vseeno je vedno hotel na navadno cesto, je to treba kje drugje nastavit?

Za sygic ne vem... iGO pa komplet ignorira naše avtoceste. Ni dovolj da pod zaželjene poti dodaš avtocesto... moraš dodat vinjeto (brez tega te bo peljal po 'zastonj' avtocestah - kar pride zelo prav iz Kopra do N.Gorice, recimo... ker je na italijanski strani avtocesta 'zastonj', in te z avtoceste vrže par metrov pred cestninsko). "Toll" v angleščini.
Life is as complicated as we make it...

dunda ::

BlueBerry je izjavil:

Thx Dunda za lestvico.


8-)
Null problemo.

Za vodenje imajo nekatere aplikacije (sploh tiste, ki uporabljajo Here zemljevide) res čudne prebliske. Toliko zgrešenih poti kot jih najdem v tej kombinaciji res ne vliva zaupanja.
Sam prepričljivo ostajam na IGO (s TomTom zemljevidi).
Jeseni sem že začel pripravljati primerjavo na Gorenjskem, pa mi je zmanjkalo časa. Nalašč sem izbral IGO, kjer lahko zamenjam ponudnika zemljevidov, da ostane aplikacija ista. Here je enostavno veliko slabši, pa kakor koli obrnem. Jim pošteno priznam, da se zelo trudijo, ampak v praksi je razlika še vedno velika. Po drugi strani imam pri TomTomu občutek, da nekoliko spijo, vendar jim stvari v praksi delujejo bolje.
https://www.kacnje.eu

Anney ::

Po Sloveniji me Nokia Here (na androidu), lepo vozi, tudi v Zagrebu se znajde, drugje je pa še nisem preizkusil, pa ni nikdar zavozla.
Meni je všeč minmalističen in pregleden prikaz, ostalih traparij (radarji, omejitve,itd) pa na navigaciji ne rabim. Pa všeč mi je ker je tiho (nisem si nastavil glasov).

dunda ::

Ja, sem kar nekaj pričakoval od Nokia Here. Pa ima toliko zgrešenih poti (vsaj med Ljubljano, Kamnikom in po Gorenjskem), da sem obupal.
Poleg tega grdo zamuja z lokacijo, kar je v mestih sploh moteče.
Pa vrag ima podporo za live traffic, potem pa ti samo napiše, koliko boš zamudil. Naj nariše koliko pred menoj je ovira, priporoča obvoz ... skratka - dobra ideja, precej lep UI, vsebina pa res slaba.
Zemljevidi so nenormalno veliki (mogoče, ker je beta), ikone v krožiščih so nejasne, ni vmesnih točk, čudno deluje iskanje POI točk (enkrat preko spleta, enkrat po lokalni bazi ...).
https://www.kacnje.eu
««
6 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša offline avto navigacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
566345 (2399) Bye
»

Navigacija na telefonu

Oddelek: Na cesti
242349 (1207) KTr1sk
»

Sygic - navigacija - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517086 (11788) dunda
»

Low budget navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
273398 (2272) krneki0001
»

Google navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
305287 (4327) Qushaak

Več podobnih tem