» »

Uploadana vsebina spletne strani vidna šele po kliku na refresh

Uploadana vsebina spletne strani vidna šele po kliku na refresh

su37 ::

Zanima me kakšno html kodo dam na svojo stran, da ko jo nekdo odpre, da se avtomatično zagotovi "refresh" oziroma neko preverjanje če se je vsebina kaj spremenila. Imam spletno stran s fotografijami na kateri so index sličice ki so linkane. Če naložim novo galerijo mi navadno ob vstopu na osnovno stran kaže še staro vsebino. Šele, ko kliknem refresh - reload, se stvari postavijo na svoje mesto. Kot kaže vsebino potegne iz cache-ja. Ali bi HTTP-EQUIV="REFRESH" brez časovnega intervala bil ok ali bo potrebn drugačen pristop. Sem pa povsem amater s temi zadevami, tako da pojma nimam...
za občutek kako te sličice zgledajo...
www.leonkavcic.net

MrBrdo ::

to gre verjetno za slabe nastavitve strežnika (npr. Apache). najlažje bi to rešil, če bi v index imel samo redirect z javascriptom na recimo galerija.html, s tem da daš nakoncu še nek timestamp glede na trenutni čas (nekaj v smislu (new Date()).getTime()). Na pamet daš v body v script tag
window.location = "http://nekaj.com/galerija.html?" + (new Date()).getTime().toString()
MrBrdo

technolog ::

Najlažje bi bilo, da stran kliče preko AJAXa neko metodo lastModified() na vsake par sekund, in če je da drugačna od shranjene, narediš reload - navaden ali pa z AJAXom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[javascript] XML problem

Oddelek: Programiranje
132469 (2309) Kocka
»

[Java] System.out.print = null

Oddelek: Programiranje
6699 (621) Spura
»

Google odšteva

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
295514 (3904) MrStein
»

Pomoc s skripto za menjanje css-jev

Oddelek: Izdelava spletišč
8993 (909) Gandalfar
»

Iskanje naslednje ponovitve - najboljši algoritem (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
724261 (3319) Thomas

Več podobnih tem