» »

Spremembe v uporabniškem vmesniku Windows 8

1 2
3
4

RejZoR ::

MrStein je izjavil:

Mavrik je izjavil:

MrStein: hum... 23% CPUja? A to je to? Za en slabo napisan antivirus? Kaj si zdaj s tem mislil pokazati? Poleg tega, kaj majo Windowsi pri tem?

Pejt v "uninstall" menjaj Eseta za nekaj kar ni za en kurc pa nenadoma ti kopiranje ne bo ubilo sistema.

Recimo Windows z pri kopiranju datotek na zunanji disk ko nimaš shitty antivirusa:

 Windows 7

Windows 7


Levi del je pred kopiranjem, desni pa med kopiranjem.
(AV pa povem, ko ti poveš spisek "tile se ne štejejo" AV)


NOD32 je tud največje govno, ki si ga lahko zamisliš. Na šihtu mamo gor to sranje in my že tko crap sistem ob vsakem zdownloadanem arhivu zašteka. Vsak snet program, ki ga snamem za par sekund zablokira sistem in ko sem zažene bedast sceduled scan je kišta za par minut povsem neuporabna. In podobne izkušnje sem imel iz svojega sistema. NOD32 je bil edini program, ki je zaštekal sistem, ko je skeniral snet stuff preko HTTP. Zato ne delaj merila po za moje pojme najbolj crappy antivirusu (dvojka je bila odlična, novejše pač ne).

Z npr AVIRA, avast! ali pa Panda Cloud nisem nikoli opazil nobene upočasnitve, ki bi bila moteča oz opazna, pa sem jih testiral na vseh mogočih konfiguracijah od high end sistemov do najbolj low end.

Zdej pa nazaj na izvirno temo. Mene zanima kaj fali WIn7 vmesniku? Men se zdi ravno pravi blend uporabnega in lepega. Ta ribbon mi ni bil nikoli posebej všeč ker zasede preveč prostora, kar je smrt za netbooke. Vse gre na minimalizem, Opera, Firefox, Chrome, da zasede čim manj ekrana, tle pa grejo dat 5 centimeterski ribbon in gor miljavžent knofov. WHY!?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mercier ::

Jaz bi pa runas za explorer nazaj. Prooosim!

driver_x ::

Glede antivirus debate me zanima, zakaj take programe sploh potrebujete?

Steinkauz ::

snow je izjavil:

total commander ftw.

Točno tako. Uporabljam že od win 98 naprej, tko da me za tele njihove super duper raziskovalce bk.
Ima ogromno dobrih funkcij, shortcuti so zakon, rename tool, filter, izracun zasedenega prostora, ...

Spc ::

Še gizmodo se strinja, da je Windows 8 kičast:

http://gizmodo.com/5835814/th-new-windo...
 

win64 ::

Spc je izjavil:

Še gizmodo se strinja, da je Windows 8 kičast:

http://gizmodo.com/5835814/th-new-windo...


It's worth sayin that the Windows 7 Explorer UI had gotten minimal to the point where it wasn't simple anymore. But pulling a complete 180 and making the menu bar items permanently visible, with icons sprawled all over the place, isn't exactly the best solution either.

Ker še sami ne znajo ribbona uporabljat, zato ne vejo, da se ribbon da skrit..
In žalostno, da je zaradi neznanja, tričetrt kritik ravno zaradi tega

Spc ::

win64 je izjavil:

Spc je izjavil:

Še gizmodo se strinja, da je Windows 8 kičast:

http://gizmodo.com/5835814/th-new-windo...


It's worth sayin that the Windows 7 Explorer UI had gotten minimal to the point where it wasn't simple anymore. But pulling a complete 180 and making the menu bar items permanently visible, with icons sprawled all over the place, isn't exactly the best solution either.

Ker še sami ne znajo ribbona uporabljat, zato ne vejo, da se ribbon da skrit..
In žalostno, da je zaradi neznanja, tričetrt kritik ravno zaradi tega

Tudi 80% komentarjev na slashdotu je proti ribonu.
Tako, da verjetno ta ribbon ni tako super kot vsi tukaj pravite.
 

Lion29 ::

@Spc: VSI? kdo so to vsi?
kot receno, ribbon je idealen za 80% uporabnikov PCja, vse (mi) ostali (geeki) lahko to skrijejo

tako kot lahko preprosto zdaj menjas ze s xtrl kolesckom pogled datotek v vsaki mapi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tear_DR0P ::

80% ljudi je konzervativcev, ki so se komaj naučili uporabljati en interface in jih je strah menjati na novega, čeprav je novi boljši
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

madmitch ::

Tear_DR0P je izjavil:

80% ljudi je konzervativcev, ki so se komaj naučili uporabljati en interface in jih je strah menjati na novega, čeprav je novi boljši

Če bi bilo to res, bi še vedno konje jahali in pisali z gosjimi peresi.

A ti sebi ego nabijaš al samo 80% svetovne populacije podcenjuješ?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

techfreak :) ::

MrStein je izjavil:

Pri velikih fajlih manj, ker je manj administracije.

Torej se strinjamo, da dejansko kopiranje ne gre čez CPU?

MrStein je izjavil:

Ampak obstaja. Kakorkoli obrneš.

Kopiranje večih datotek ni enako kopiranju ene in tukaj mora explorer opraviti malo več dela.

MrStein je izjavil:

Na primeru kopiranja mape Windows tam 25% namesto 50%.

Windows mapo mi na low end CPUju (i3) kopira s povprečno 3%, medtem ko mapo z veliko majhnimi datotekami (par kB) s povprečno 5%.

sgdjkdlsugi4 ::

roli je izjavil:


V glavnem take male malenkosti, ki naredijo UI iz povprečnega v zelo dobrega.


Ni mi jasno tudi, zakaj bi moral clovek odstet 100€ za nov sistem, da dobi nov explorer. And that's it. Ta explorer bi lahko izsel v SP, se to ne, kot standalone update preko WU (za spremembo enkrat kaj dejansko novega, razen solate security updejtov). Tak pa se ga zdaj opeva kot najbolso stvar po narezanem kruhu. Medtem ko se pod pokrovom ne bo zgodilo nic kaj novega. Najbrz bo samo za par giga vecja instalacija.

Osebno bom windows spet povohal, ko jim bodo zrasla jajca in bodo enostavno odjebali tisti legacy dll crap z registrom vred, ki se jim vlece od 9x. Nekak tak kot Apple leta nazaj.

darkolord ::

Ni mi jasno tudi, zakaj bi moral clovek odstet 100€ za nov sistem, da dobi nov explorer. And that's it. Ta explorer bi lahko izsel v SP, se to ne, kot standalone update preko WU (za spremembo enkrat kaj dejansko novega, razen solate security updejtov). Tak pa se ga zdaj opeva kot najbolso stvar po narezanem kruhu. Medtem ko se pod pokrovom ne bo zgodilo nic kaj novega. Najbrz bo samo za par giga vecja instalacija.
Česa tko neumnega pa še ne. A ker so trenutno pokazali samo spremembe v explorerju, to pomeni, da bo samo explorer imel par drugačnih knofkov?

Lion29 ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

roli je izjavil:


V glavnem take male malenkosti, ki naredijo UI iz povprečnega v zelo dobrega.


Ni mi jasno tudi, zakaj bi moral clovek odstet 100€ za nov sistem, da dobi nov explorer. And that's it.


ta fak? od kje tebi ta informacija? mislim zdaj ne vem... ali pises, da bodo in8 imeli le novi explorer ali pa pises le, da ti SAMO ZATO nebi placal 100eur?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

madmitch ::

darkolord in Lion, nista razumela posta. Hotel je povedati, da ne uporablja Winsov in je zato đek.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

MrStein ::

roli je izjavil:


Plus file choser dialog. Na macu, če potegnem datoteko iz mape v file choser dialog bo to datoteko izbral za odpiranje. Na windows pa moram ročno again navigirat do mape, ki jo že imam odprto v nekem drugem oknu namesto da bi preprosto izvedel drag&drop.

Amen. To pogrešam še iz časa Amige.

darkolord je izjavil:


če potegnem datoteko iz mape v file choser dialog bo to datoteko izbral za odpiranje.
Jaz potegnem datoteko kar direkt v program.

Razen če program tega ne podpira, a ne?

driver_x je izjavil:

Glede antivirus debate me zanima, zakaj take programe sploh potrebujete?

Se hecaš?
Sicer "mi" ne potrebujemo. Potrebuje jih 90% folka. (tisti, ki ne visijo na ST ves dan).
Razlog pa je, da je tako samo 30% prekuženost, namesto 500% (5 malware-ov na vsakem PC), kot bi bila sicer.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

darkolord ::

Razen če program tega ne podpira, a ne?
Seveda. Ampak prmejduš da se trenutno ne spomnim nobenega takšnega - prav vsi programi, ki jih aktivno uporabljam, to podpirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MrStein ::

Nima veze. Tisti, ki ne podpira, pač ne podpira. Če se ti spomniš ali ne.
Razen tega imajo eni programi več "inputov" in DnD vrže fajl v enega, drugi pa gredo izključno preko file open dialoga.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Jah, imaš pa tudi programe, ki imajo svoj file open dialog.

MacaPapa ::

Po videu je men kar všeč :)

Tear_DR0P ::

A ti sebi ego nabijaš al samo 80% svetovne populacije podcenjuješ?

odgovarjam osebi, ki pravi da je 80% komentarjev na /. proti ribbonu
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

broken/link ::

ker očitno 3/4 power-userjev NI prebralo izvorne novice,naj vam skopiram del, ki vam je namenjen:

Making it work well for power users too

Finally, while most of the work we’ve done is focused on making Explorer work for everyone, we also wanted to make sure we were giving our more sophisticated users a good experience as well.

One of the top requests from more advanced users is for more keyboard shortcuts. All of the existing Windows Explorer shortcuts work in this version of Explorer, but with our new approach, all of the approximately 200 commands in the ribbon now have keyboard shortcuts as well. (Note that we haven’t finalized the exact number of commands in the ribbon yet. It will likely end up between 198 and 203 when we’re done.)

Advanced customers have also traditionally asked for the ability to customize Explorer more. The Explorer in Windows XP was probably the most customizable version to date (you could add or remove a pre-specified set of buttons from the toolbar and customize the layout) but the Explorer UI in Windows 7 and Vista had very limited customization options beyond installing third-party add-ons.

The new Quick Access Toolbar (QAT) in Explorer provides a lot of customization opportunities. Similar to Office, by right-clicking any button in the ribbon, you can add it to the QAT. Additionally, you can choose to have the QAT display above or below the ribbon, and to display the ribbon in an open or minimized state. This is a big increase in the level of customization available in Explorer (you can choose approximately 200 commands to add to the QAT) and returns it to a level equal to or greater than we had in Windows XP.

Finally, as you may have noticed in several of the screen shots, we just had to bring back the “Up" button.

slikce si pa lahko pogledate na uradnem blogu/TUKAJ

torej suma sumarum: z ribbonom se bo dalo naredit marsikej, lahko bo ostal skrit in komur ne bo všeč se mu ne bo potrebno ukvarjat veliko z njim. za navadne uporabnike, ki si ne bodo vzeli časa ga costumatizirat/ga ne bodo znali, pa se bodo morali navadit na ribbon in se na tak način naučili kakšne nove funkcije, ki do sedaj niti niso vedeli, da obstaja :)

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:


MrStein je izjavil:

Na primeru kopiranja mape Windows tam 25% namesto 50%.

Windows mapo mi na low end CPUju (i3) kopira s povprečno 3%, medtem ko mapo z veliko majhnimi datotekami (par kB) s povprečno 5%.

Ta procesor pred dvemi leti sploh ni obstajal.
To je nov, middle end sistem.
Low end so Atomi, Pentiumi, AMD E-350 in drugo. (od novih)
Ter seveda sistemi, ki niso novi. Core, Core2 , Athloni, Celeroni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PARTyZAN ::

i3 je low end, i5 je middle end in i7 je high end. Atom in ostala šklopocija so poseben razred, ki se jo tlači v naprave ki potrebujejo čim-manjšo porabo.

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

techfreak :) je izjavil:


MrStein je izjavil:

Na primeru kopiranja mape Windows tam 25% namesto 50%.

Windows mapo mi na low end CPUju (i3) kopira s povprečno 3%, medtem ko mapo z veliko majhnimi datotekami (par kB) s povprečno 5%.

Ta procesor pred dvemi leti sploh ni obstajal.
To je nov, middle end sistem.
Low end so Atomi, Pentiumi, AMD E-350 in drugo. (od novih)
Ter seveda sistemi, ki niso novi. Core, Core2 , Athloni, Celeroni.

E-350 pred dvema letoma ni obstajal. Torej po tvoji definiciji ni low end.

EDIT: da ne omenjam tele tvoje totalno sfaljene primerjave oz. kategorizacije v isti koš, da so Core 2 sistemi low end, ko pa VSAK Core 2 Duo, kaj šele Core 2 Quad, gladko našiša E-350. Plus to da C2Q sistem s hitrim diskom in dovolj RAMA popolnoma našiša Sandy Bridge Pentiuma z manj RAMa in tako naprej. Na kratko, mešaš japke in pomaranče.

BigWhale je izjavil:

Mavrik je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Hm, jest sem nasel samo za collapsible ribbon. Nisem pa nikjer zasledil, da bodo ukinili status bar?

Meni bo vsaj status bara skoda. Tam je bila ponavadi informacija o stevilu datotek in njihovi skupni velikosti v trenutnem folderju. :) Upam, da bodo kam drugam to utaknili.


Res je, ker "pravega" vira niti ni napisanega v novici - te novosti so predstavili na uradnem Win8 Development Blogu, kjer tudi govorijo o status baru, ki gre (zaradi widescreen displayev) na stran.

Med drugim so tam tudi napisani razlogi za takšno razporeditev in tudi meritve uporabniko (za razliko od Slo-Techerjev ne nakladajo neki na pamet ;) )


V tem blogu govorijo o tem, da bo status bar ostal. In da ne bo vec tko humongous kot je bil v Win7. One-line status bar bo. Kjer bo nekaj detajlov o trenutnem folderju. One line status bar je dovolj. Vsaj zame.

Je pa fajn, da so se odlocili zdruziti file operations v en dialog.

Saj je tut v WIn7 mogoče imeti samo tamal status bar (oz. brez preview-a) - klikneš Organize (pod file/blabla vrstico) in Layout.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

Lahko mešaš kaj češ. Procesor zadnje generacije za 100 EUR ni low end.
Tisti za 50 EUR pa je. Ali pa procesor, ki ni zadnje generacije. (seveda so tudi stari CPU-ji, ki niso low end, nisem rekel da niso).

Pa da ne bomo "lastno avtoriteto" furali: http://www.cpubenchmark.net/
i3 so uvrstili v "High Mid Range". Kamor tudi spada, kar se jasno vidi iz meritev. (in kot prej omenjeno, cene).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techfreak :) ::

Tisti za 50 EUR pa je. Ali pa procesor, ki ni zadnje generacije.

Imam i3 prejšnje generacije, torej je low end.

zeleni ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

roli je izjavil:


V glavnem take male malenkosti, ki naredijo UI iz povprečnega v zelo dobrega.


Ni mi jasno tudi, zakaj bi moral clovek odstet 100€ za nov sistem, da dobi nov explorer. And that's it.


Apple kar uspesno prodaja service packe.
Ce bo slo v windows 8 tudi samo za popravek okna za kopiranja, bo to tudi service pack in verjamem, da tudi tu ne bo slaba prodaja. Ampak dvomim, da bo samo to.

Tako pa ni samo pri softwareu. Poglej telefone. Kaj ima ali bo imel naslednji telefon cesar prejsnji nima? Tistemu bi se service pack tezko rekli, ampak prodajali se pa bojo. Ali pa tablice za katero vecina ne najde uporabne vrednosti. Pa jo bojo verjetno menjali, ko bo prisla nova. Mogoce bo pa nova za kaj uporabna :)


Ti imas verjetno doma vecinoma staro opremo in star software?

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

Lahko mešaš kaj češ. Procesor zadnje generacije za 100 EUR ni low end.
Tisti za 50 EUR pa je. Ali pa procesor, ki ni zadnje generacije. (seveda so tudi stari CPU-ji, ki niso low end, nisem rekel da niso).

Pa da ne bomo "lastno avtoriteto" furali: http://www.cpubenchmark.net/
i3 so uvrstili v "High Mid Range". Kamor tudi spada, kar se jasno vidi iz meritev. (in kot prej omenjeno, cene).

Pravkar si rekel prav to, kar praviš da nisi.

sgdjkdlsugi4 ::

zeleni je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

roli je izjavil:


V glavnem take male malenkosti, ki naredijo UI iz povprečnega v zelo dobrega.


Ni mi jasno tudi, zakaj bi moral clovek odstet 100€ za nov sistem, da dobi nov explorer. And that's it.


Apple kar uspesno prodaja service packe.

Ampak ne po 100€+. Poleg tega je se vsak Applov t.i. "service pack" imel dosti vec novih zadev. Kdaj bo imel Windows virtualne desktope ? In ne, 3rd party resitve me ne zanimajo za take zadeve, ki jih ostali ze imajo po x let. Sicer pa hvala bogu, da so razlicne zadeve, vsakomu svoje.

Mavrik ::

Daj ne zmišljuj si no. To da ni ene novosti za katero ti umiraš ne pomeni da ni bilo sprememb no.
The truth is rarely pure and never simple.

Cold1 ::

Ampak ne po 100€+.

A niso Applovi servisni paketi po ~130$ ?

sgdjkdlsugi4 ::

Mavrik je izjavil:

Daj ne zmišljuj si no. To da ni ene novosti za katero ti umiraš ne pomeni da ni bilo sprememb no.

Ce ti kaj ne pase glede mojega mnenja, se ne rabis budalit, raje premisli malo objektivno preden kaj napises.

Ne navijam za noben OS. Ampak bizarno mi je opazovat znova in znova izdaje Windows OS-a (katerega paca skupaj ena najvecjih software tvrdk na zemeljski obli, ne sosednji geeki v garazi), v katerih ni nekih vecjih sprememb, kar se tice UI-ja, hkrati pa zanj zahtevajo niti ne tako majhen cekin. Ce je OS napol zastonj, me ne moti, da je le malo dodelan, tak pa ni ravno nek drobiz. Pa mu se vedno manjkajo zadeve iz ostalih, od zadnje izdaje pa je minilo 2 leti. Kaj potem hudica carajo ves ta cas ?

Mavrik ::

Kaj potem hudica carajo ves ta cas ?


Features new to Windows Vista
Features new to Windows 7

Kako si že rekel:
se ne rabis budalit, raje premisli malo objektivno preden kaj napises.


Ponavljam - samo zato ker ENE stvari okoli katere orgazmiraš ni bilo implementirane še ne pomeni da ne prihaja redno do velikih in kritičnih sprememb.

Recimo na OS X tudi ni bilo Cut funkcionalnosti v Finderju več kot 15 let (katero sem hudo pogrešal) pa zato nisem dajal vsega drugega razvoja v nič. Dajte mal uporabljat možgane.
The truth is rarely pure and never simple.

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Cold1 ::

@Amigo No1

Vem, vem; ampak dolgo časa je bilo 130$, pa Jabolčni Ventilatorji niso prav nič jamrali nad ceno, kar naenkrat pa je problematična cena Oken, in to ljudem, ki jih ne želijo uporabljati - torej jim je vrednost nična, cena pa neobstoječa saj je ne bodo plačali.

Da dejstva, da Okna z računalnikom (način nakupa za večino uporabnikov) stanejo okoli 20$, sploh ne omenjam.

PrimozR ::

Cold1 je izjavil:

Ampak ne po 100€+.

A niso Applovi servisni paketi po ~130$ ?

Ne, vsaj ne več.

pegasus ::

darkolord je izjavil:

Really? OK, I'll bite.

Če pogledamo File Manager:
- scrollanje s koleščkom ne dela (dopuščam možnost, da je to zaradi VMWare)
- ikonce so popolnoma nejasne
- sortiranje je konfuzno (kot že omejnjeno, ikonce so takšne, da rabiš kar nekaj časa, da pogruntaš, po čem sortiraš), nikjer ne najdem opcije za padajoče sortiranje
- velikosti so prikazane v bajtih (kolk je tole veliko: 832492398?)
- ni opcije predogleda vsebine (kako najdeš pravo sliko med stotinami slik?)
- v enem oknu je hkrati vidna vsebina samo enega diska - drag&dropaš na drugi disk lahko samo v mapo, v kateri si prej bil
- keyboard shortcuti so skoraj non-existent
- ni direktnega dostopa do iskanja (file -> search)
- iskanje je samo po imenu fajlov, mapo je treba vpisati ročno
- iz rezultatov iskanja ne moreš neposredno v mapo, kjer se najdeni zadetek nahaja
- ...

V bistvu ne vem če najdem eno stvar, ki bi bila rešena primerljivo z današnjim Raziskovalcem.

Zanimivo, nič od tega kar si napisal mi ni bistveno za vsakodnevno uporabo grafičnega okolja.
Naj ti povem eno stvar, ki jo je program manager imel idealno rešeno in zakaj so kasnejše rešitve ala explorer bile korak nazaj: miselni vzorci. Kako delujejo možgani in kako strukturirajo podatke? Zakaj se najlažje učiš, če si snov strukturiraš v mindmaps? Progman je direkten posnetek tega. Explorer je velik korak nazaj, na omare s predali, v njih mape in v njih dokumenti ... yuck. Nočem bit tajnica, hočem bit misleči človek. Win 3.1 so bili v tem pogledu prevelik korak naprej in so bili preveč konfuzni za povprečne drone...

Cold1 ::

Aha, bi rekel, da je Raziskovalec svetlobna leta pred Progmanom (bog ve od kod si ga privlekel).

Mavrik ::

pegasus: Wtf? Progman ni bil ekvivalent Raziskovalca.

Explorer == Fileman
Namizje + Start meni == Progman

Nehi primerjati hruške in jabolke.
The truth is rarely pure and never simple.

Cold1 ::

Pač človek ima v mislih namizje (in okna, ki pokažejo vsebino vsake "ikone" na namizju posebej) kot paradigmo uporabe.

Ne mara "brskalniške" paradigme, ter očitno ne ve, da je ostala "prostorska" paradigma (vsaka mapa v svojem oknu) mogoča še vsaj v Oknih 95/98 (za kasnejše pa nisem prepričan).

MrStein ::

Program groups iz Program Manager-ja se sicer mapirajo v podmape v Start menu / All Programs.
In jih lahko odpreš tudi kot okna z ikonami. (vsaj do XP)
Tako da neke "izgube" tu ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cold1 ::

Je, je, skupine hoče imeti na namizju, ne v meniju start (privzeto).;)

Pač na Okna 3.11 se je navadil in jih očitno po vseh teh letih še vedno pogreša.

darkolord ::

No saj si lahko nastelješ vse na namizje, če si res želiš.

Samo rata hitro nepregledno zaradi veliko večje količine "podatkov", ki jih takrat ni bilo.

Mavrik ::

Natančno o tem govori tudi Jensen Harris v predavanju The Story of the Ribbon kjer razloži kako (in zakaj) so do takega designa vmesnika sploh prišli.
The truth is rarely pure and never simple.

Looooooka ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

zeleni je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

roli je izjavil:


V glavnem take male malenkosti, ki naredijo UI iz povprečnega v zelo dobrega.


Ni mi jasno tudi, zakaj bi moral clovek odstet 100€ za nov sistem, da dobi nov explorer. And that's it.


Apple kar uspesno prodaja service packe.

Ampak ne po 100€+. Poleg tega je se vsak Applov t.i. "service pack" imel dosti vec novih zadev. Kdaj bo imel Windows virtualne desktope ? In ne, 3rd party resitve me ne zanimajo za take zadeve, ki jih ostali ze imajo po x let. Sicer pa hvala bogu, da so razlicne zadeve, vsakomu svoje.

Kdaj?Nikoli.
Apple ma drugacen model poslovanja.Kar se mene tice najslabsi od vseh firm.
Microsoftov je dejansko zlo simple.
Oni naredijo sistem,orodja za razvijalce(od free do pro verzije),SDKje,API-je...dokumentacijo ostalo pa lahko naredijo drugi.Od tle majo tud drugi sluzbe.Ce slucajno hocjo dobit se kksn naziv microsoft certified product...jim to microsoft zaracuna dodatno.Potem mas se cene zato, da si partner plus ulala dodatnih nategov.Verjetno lahko pove kdo na slo-techu, ki je njihov partner....Pa dokler ne bojo mel kksno leto IZGUBE tega modela verjetn se dolg ne bojo spreminjal.
Cene OS-ja?Jim je ze zdavni nekaj jasno.Ce das nekaj poceni ven ga ljudje ne bodo kupili, ker so neumni in to enacijo z "slabim produktom".Isto letos pocnejo z verzijami(firefox 6?...par tednov po 5ki?).


Kar se pa tice UIja v winsih...in tega kako je vsako leto bolj podobn KDE-ju in Applu...so pa komentarji dovolj dober razlog zakaj je to.
Ker je folk vsako leto bolj len(tud neumen lahko kdo rece ce hoce) Microsoft pac sledi trendu.Idiot proof gumbi z velkim napisom.Potrjevanje za vsako neumnost in seveda carovniki.Za vse to je pac kriva konkurenca, ki je mela vsa ta leta slabsi OS in je kompenzirala z fancy UI-jem.Zarad NJIH "fancy UI" danes pomeni velike gumbe in lepe slikce.Ta neumnost ni zrastla pri microsoftu.Bi bli pa verjetno precej neumni ce ne bi sledili trendu in bi vse lenuhe in racunalnisko nepismene pregnali konkurenci, ki ima "lepe gumbe" in kjer je vse "tako lazje"(ni tezko biti lazji ce mas pol manj funkcij in ti je vseeno za kompatibilnost).

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

Potrjevanje za vsako neumnost...

Zanimivo, ko že ravno omenjaš - v Oknih 8 nekaterih standardnih "potrdi dejanje" okenc ne bo več (omenjeno je bilo potrjevanje izbrisa datoteke v koš).


...in seveda carovniki.

So nujni za uporabnike, ki ne poznajo delovanja nekega postopka - za vse ostale so tu orodja namenjena power userjem in ti ni treba uporabljati čarovnika.


..."fancy UI" danes pomeni velike gumbe in lepe slikce.

Veliki gumbi so nujno potrebni za uporabnike, ki imajo težave z upravljanjem miške; vsi ostali jih pač pomanjšamo...

Kaj je narobe z lepimi slikami?:|

win64 ::

Veliki gumbi so uporabni za zaslone na dotik in tukaj ribbon zmaga napram klasičnim menijem.

Lion29 ::

win64 je izjavil:

Veliki gumbi so uporabni za zaslone na dotik in tukaj ribbon zmaga napram klasičnim menijem.


sam je minilo neki casa, da se je nekdo spomnu na to... win8 bodo mocno optimizirani za tablice
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Jst ::

>win8 bodo mocno optimizirani za tablice

Tabletke bodo imele Metro UI.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pobegli Windows 8.1 Update 1 razkriva korak k poznanemu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4715894 (12538) boolsheat
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636311 (32154) lopov
»

Izšel je Windows 8 Release Preview (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18650894 (41685) kitara8
»

Znanih več podrobnosti o Windows 8 za ARM (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5115042 (12646) Lonsarg
»

Spremembe v uporabniškem vmesniku Windows 8 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17143709 (36766) Jst

Več podobnih tem