» »

Nalaganje strani brez osveževanja

Nalaganje strani brez osveževanja

dwinxp ::

Pozdravljeni!

Upam da bom problem opisal kar se da jasno:

Rad bi, da se stran nalaga po delih. Se pravi, da naredim statičen del strani kot so naprimer menuji glavna grafika itd. ter potem, da bi imela stran kot nekakšne "container-je" v katere se bi nalagala vsebina brez, da bi ob tem se celotna stran osvežila. Pri tem pa bi se tudi spremenil URL naslov ter seveda sam "title" strani...

Poizkusil sem se igrati že z jQuerry-jem vendar mi zadeva video vsebine ter druge multimedijske vsebina ne prikazuje tako kot bi si želel... URL sem spremenil s histroy.pushState title pa enostavno z document.title problem pa nastane če potem tako stran osvežiš (F5)... zadeva naredi napako da stran ne obstaja kar je tudi logično saj na naveden URL-ju ki je bil prisiljeno spemenjen se ne nahaja nobena stran...

Za bilokateri nasvet v kakšno smer naj se obrnem se vam zahvaljujem!

Pa lep sončen dan vsem želim :D

black ice ::

Ajax?

dwinxp ::

Hmmm kak primer ? :D

hvala

Gandalfar ::

poglej si backbone.js / batman.js in ostale

dwinxp ::

u to zgleda zanimivo Gandalfar... hvala bom prebral skozi ter poizkusil :D

alexa-lol ::

jquery potem pa samo zamenjaš src iframu.. naceloma bi delovalo.

dwinxp ::

A da bi z iframe delal... hmm kam pa vem... tista zadeva, ki mi jo je Gandalfar omenu se mi zdi kar dobra samo morem preštudirat kako deluje oz kako se vpelje zadeva :D

MrBrdo ::

dwinxp drugače lahko to narediš pač z javascriptom/ajaxom... da ti delajo urlji ob refreshu pa lahko z .htaccess datoteko vse naslove preusmeriš na isto (html) datoteko, in v javascriptu na začetku prebereš URL in glede na njega vstaviš pravo vsebino. ne vem zakaj ti ne dela multimedijska vsebina, bi moral pokazat primer ali malo debugirat, načeloma bi moralo delat.
MrBrdo

Gandalfar ::

zakaj pa se hoces it tak pristop? Naceloma s seboj prinese vec skode kot prednosti.

MrBrdo ::

Ja to se tudi jaz strinjam. Ajax samo takrat ko se res zelo splača. Tist 1 KB ki ga prihraniš na request s takim pristopom se ne splača, da ti zakomplicira razvoj in kompatibilnost z brskalniki pa še kaj, zato da na koncu uproabniku praktično isto hitro deluje.
MrBrdo

dwinxp ::

Se pravi naj raje naredim kot ponavadi ter nalagam celotne strani? Pač se gre za izdelavo nove strani pri enem vinarju... vendar ni nobene sile v izdelavi zato sem si zamislil, da bi si zraven ko to delam naučil kakšne nove tehnologije in načina nalaganja in prikazovanja strani... zato zadeva z nalaganjem posamezne vsebine ločeno se mi je zdela zelo dobra :D

MrBrdo ::

Ja za učenje je vredu, pri izdelavi za stranke pa se nebi tega posluževal. Moraš se zavedat vseh problemov, ki pridejo z Ajaxom, in kaj v resnici prihraniš. Pri večini straneh več prihraniš če npr. vklopiš gzip kompresijo na strežniku, s tem da nič ne žrtvuješ. Tak rule of thumb je da Ajax uporabljaj takrat, kadar to drastično izboljša uporabniško izkušnjo. V tem tvojem primeru je ne, jo kvečjemu poslabšaš, ker so ljudje navajeni določenih stvari, kot npr. da ko gre na drugo vsebino da mu stran poscrolla na vrh itd. Nima smisla to duplicirat z Ajaxom, ker si preveč zakompliciraš vse skupaj in zelo malo ali nič ne prihraniš. Pa še ful bi kompliciral kar se kompatibilnosti tiče, če uporabljaš history push ga podpirajo samo nekateri brskalniki in tako naprej, če pa samo hash (#) spreminjaš potem pa imaš grde naslove. V glavnem se ne splača za take stvari.
Če gre za malo stran lahko tako narediš, da se naučiš uporabljat te tehnologije, ne pa zato ker bi se splačalo. Pa sprobaj še delovanje na kakšnem starejšem IE6 recimo, da mu ne boš ravno naredil strani ki bo delala samo v najnovejših brskalnikih.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

dwinxp ::

Aha hvala za vse nasvete :D

Kako je pa kaj jQuerry podprt pod starimi brskalniki? Recimo, da bi ga uporabil za lepše prikazovanje strani s kakšnimi efekti?

MrBrdo ::

jQuery bi moral delat praktično povsod kjer dela JavaScript...
MrBrdo

dwinxp ::

Aha, fajn potem :D hvala za info... :D

FrEaKmAn ::

@MrBrdo

ni čisto res :) jQuery dela na IE 6.0+, FF 2.0+, Safari 3.0+, Opera 9.0+, Chrome. Verjetno kaj starejšega res ni treba podpirat, samo ti ni treba skrbeti za to.. so kdaj kšni čudni bugi samo se jih da rešiti... Drgače pa jQuery zmaga za JS, če hočš pa kj konkretnega pa Ext JS

osebno se mi Ajax zdi zelo uporaben, ker izboljša uporabniško izkušnjo - npr paging. Samo priporočam, da narediš tako, da dela z JS (uporabnik) in brez JS (Google)...

techfreak :) ::

Ajax lahko izboljša uporabniško izkušnjo, vendar pri predstavitveni strani za kaj več kot kontakni obrazec ni uporaben.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PHP] no refresh

Oddelek: Programiranje
202485 (1990) alexa-lol
»

Velikost internetne strani

Oddelek: Programiranje
143140 (2697) MisterR
»

Download vsebine strani s JS

Oddelek: Izdelava spletišč
472531 (1829) MrBrdo
»

linkanje med div-i?

Oddelek: Izdelava spletišč
141609 (1427) MrBrdo
»

Javascript:sprememba/naložitev nove slike v DIV

Oddelek: Izdelava spletišč
142625 (2460) JayKay

Več podobnih tem