» »

LiteOn LTR-48125S vs. 48125W vs. 48126S

LiteOn LTR-48125S vs. 48125W vs. 48126S

bastadu ::

Zanima me, kakšna je razlika med S in W verzijo tega pekača?
  • spremenilo: bastadu ()

Han ::

S = Z-CLV (piše v conah)
W = CAV (hitrost zapisa povečuje zvezno)

borchi ::

han: a to isto velja za 40125S in 40125W?

a si osebno že sprobal kake so razlike med s in w? se splača? hmm, bom verjetno sam mal sprobal. sam da najdem un flash utility za liteon in firmware extractor. ma mogoče kdo link pri roki?
l'jga

Han ::

Ja, W in S oznaka velja splošno. Osebno sem se do sedaj srečal le z Liteon 48x CD-ROM pogonom...

Lite-On Firmwares

bastadu ::

Han: Mislim da se motiš. Jaz imam S verzijo in je hitrost vrtenja plošče konstanten (torej CAV metoda). Drugače pa imajo na uradni LiteOn strani vse tri vrste pekačev (LTR48125S / LTR-48125W / LTR-48126S) "vržene v isti koš", torej vsi trije delujejo po metodi 48X (CAV) Record, 12X (CLV) Re-Write & 48X (CAV) Read technology...
V naslovu te teme sem pa še tudi dodal model 48126S, torej me sedaj zanima razlika med vsemi tremi pekači.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

borchi ::

bastadu: ja, js mam 40125S in ko peče se (vsaj po zvoku sodeč) plošča vrti skoz z isto hitrostjo (a lahko to kako točno preverim?). sem pa zadnč peku z enim teacom 40x in je blo slišat, da vsake tolk časa spremeni hitrost pri zapisovanju.
l'jga

Han ::

Ja, zgleda da res ni razlike v načinu zapisa. Se oproščam. :8)

Pri LTR-40125W in LTR-40125S je na začetku bilo tako kot sem napisal, a so kasneje izdali nov firmware, ki je tudi S modelu omogočil P-CAV...

Kaj pa vem, verjetno je potem razlika v različnih čipovjih. To mi gre pri Liteonu kar malo na živce, ker ves čas nekaj spreminjajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

borchi ::

5 in 6 na koncu številčne oznake pomenita, da gre za različno čipovje. za w in s pa (še) ni neke pametne razlage.
l'jga

BoO ::

ja, 5 in 6 na koncu pomeni serijo

bastadu ::

borchi: Žrtvuj en prazen CD in naredi test v Nerotu, pa boš točno vedel/videl, s kakšno metodo piše...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Lite-On se da flashnit na 48x

Oddelek: Pomoč in nasveti
7918 (808) AtaStrumf
»

uniceni CD-ji pri peki z Nerotom

Oddelek: Pomoč in nasveti
241478 (1030) City
»

Vprašanje za lastnike Teacovega 40x pekača...

Oddelek: Kaj kupiti
452617 (1739) Sergio
»

Katerega štiridesetkratnika?

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
101838 (1838) Klemenn
»

Lite-ON 40/12/48 ret VS TEAC 40/12/48 oem?

Oddelek: Kaj kupiti
91092 (860) krucymucy

Več podobnih tem