» »

Mp3 player - kaj je trenutno top?

Mp3 player - kaj je trenutno top?

lolipop2 ::

Pozdravljeni.

Nameravam kupiti mp3 player, a sem v teh stvareh nov. Mi lahko kateri pove, kaj je trenutno top? iPod odpade, ker je predrag, kaj pa ostalo?

Sicer obstajajo stare teme, ampak verjetno je v zadnjem letu kaj dobrega prišlo na tržišče? Kaj bi priporočali?

koro13 ::

Povej koliko GB? Samo mp3 ali tudi mp4? Približno cena...
LP

lolipop2 ::

Hmm, cena ni tako pomembna,do 100 €. Verjetno samo mp3, ker bo samo za glasbo poslušat. Pa recimo 2-4 GB. Pa da se tudi polni prek usb?

opeter ::

iPod?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

listje123 ::

flood ::

mp3 mora bit majhen, da ko ga daš v žep se "zgubi"
ne pa ipod touch

sansa clip+
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flood ()

izbrisiracun ::

sansa clip imam tudi jaz. Zelo zadovoljen.
Tukaj sem jaz kupil in je bil takrat najceneje.

igor0203 ::

Sansa Fuze ali Sansa Clip

lolipop2 ::

Ni potrebe po ipodu, ker bo dejansko samo za polsušat glasbo in ne kazat okoli :) :)

Pa še majhen mora biti. Torej teli sansa so recimo kul. Hvala. Bom malo pogledal, kake so razlike med Clip in Fuze pa je to to.

ČE pa kdo dobi še kako idejo oz. predlaga katerega izmed teh dveh, pa tudi prav.

Hvala.

RejZoR ::

Ne vem, sam imam dobre izkušnje s Philipsi in Sandisk Sansa playerji. Glej v to smer...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

lmfao ::

Walkman, če ti je kvaliteta zvoka ena od prioritet. Razdeljeni so na 5 skupin, poglej B serijo

lolipop2 ::

Uhh, diplomiral sem s temi mp3 predvajalniki.

Izbral sem Sansa clip+, me pa zanima, ali je v tem cenovnem rangu Sony primerljiv s Clip+ ?

Katere sony mp3 predvajalnike naj gledam? To še, potem pa ne bom več težil obljubljam.

in najlepša hvala.

lolipop2 ::

pomembno je, da zdrži vsaj toliko kot clip+. Če več, toliko bolje. :)

flood ::

stari se odločaš za mp3 predvajalnik ki je vreden ~50€
že dva mesca??
:))

vzemi clipa in bašta

pa ti bom to reku sony niso več to, kar so bili zbokovno gledano
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flood ()

Dragi ::

Sandisk sansa ali clip+

Sam imam sanso že 2 leti sedaj. Odličen mp3.

Jebac18 ::

lep pozdrav jaz tudi rabim mp3/mp4 imel sem mp3 oziroma ga še imam, ki pa je že star in tudi malo prostora ker ne sledim več tehnologiji, vam bom napisal moje zahteve
- mora imeti možnost poslušanja radija
- da zdrži baterija več kot 10 ur
-ter zaželjeno da je philips
-mora imeti najmanj 4gb prostora

Pregledal sem že use spletne trgovine slovenske ki jih poznam (enaa,mimovrste,5pik,nakupovanje) vendar nisem nič našel.

izbrisiracun ::

http://www.pixmania.si/si/uk/home.html
Tukaj sem jaz kupil sansa clip, ga izgubil, sedaj kupujem novega(enakega)

edit: očitno je zunaj že nov clip - zip, ima pa isti čip, tako, da so bolj lepotni popravki na zaslonu, itd.

Zgodovina sprememb…

genesiss ::

Kupi clip+

- predvaja ogg, flac, wma, mp3...
- ima radio, snemalnik zvoka
- 8 gb za 43€
- zdrzi 15 ur (po specifikaciji)

Jebac18 ::

genesis lahko dobim link kje si ga našel za 43e.Iz pixmanije pa se nisem naročal, tako da raje nebi :)

genesiss ::

Na pixmaniji :)

Jebac18 ::

kako pa je z to trgovino ali je v sloveniji? drugače sem že prej nekaj gledal tukaj..

Jebac18 ::

zanima me zato da nebi na koncu brez mp3ja ostal oziroma da kaj nebi blo uredu ? se da plačati ob prejemu pošilke ?

izbrisiracun ::

Sem naročal s pixmanie in je bilo vse tip top. Ima celo slovensko domeno pixmania.si, tako, da jasno, da dostavlja normalno pri nas.

Jebac18 ::

kako pa skenslam narocilo ? :)

zanima me ker sem sedaj dal tisto za v 10 ih dneh dhl in bi rad skenslal hotel sem samo pogledat kako izgleda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jebac18 ()

izbrisiracun ::

Jebac18 ::

naročil sem tale mp3 sicer velikosti 4gb pri 5pik, ob tem me zanima kako ste zadovoljni z to trgovino ?

Zheegec ::

heh, ne vem zakaj kupujete ta clip jajca. Sam sem ravno nabavil novega Sony (prejšnjega so mi ukradli čefurji), nwz-e626 se mi zdi (ki izgleda kot 2 BT slušalki povezani med seboj s kablom) in je zakon. Vodoodporen, super baterija, odličen zvok, nikoli ne pade dol in pa še ni kabla do roke/žepa.
 Evo tale zadeva

Evo tale zadeva

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

izbrisiracun ::

clit kupujem, ker ima dobro kvaliteto glasbe in veliko formatov za soliden denar, kako izgleda pa mi ni pomembno. In pa podpira tudi audiobook.

Kje si kupil ta sony?

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Fino fino tole. Takšnle špas tudi jaz rabim za na fitnes. Zadnje cajte imajo eno čudno nabiro muzike.

Sem razmišljal o enem mp3 playerju al pa BT stereo slušalkah. Samo takšnih kot so tele Sonyjeve nisem zasledil pri nas. Da so majhne, lahke in wasserfest.

Kako je pa s kontrolami na teh sonyjevkah? Pa playlistami?
OM, F, G!

Zheegec ::

Kvaliteta glasbe je na ravni top in-ear slušalk, zaenkrat mi je predvajal še čisto vse (je pa res, da imam praktično vse v VBR MP3 384Kbit/s). Playliste naj bi podpiral (ima prav gumb za playliste, nisem še sprobal), kontrole so pa vse na samih slušalkah (ti tudi pove, kaj si pritisnil, torej shuffle, next folder,...), tako da lahko tečeš in z eno roko samo pritisneš na gumb. V 5min se napolni za kakšno eno uro poslušanja.
Meni je zadeva top, dosti ceneje pride, kot iPod Shuffle in njihove in-ear slušalke (ker z 3rd party in-ear pa nimaš komand na kablu, ampak na samem iPodu, ki je na roki ali pa v žepu).

Kupil sem ga pa v Bigbangu 3 dni pred pocenitvijo za 10€ :(:(:'(
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ganon ::

Se sploh splača kupiti iPod shuffle? Kakšna je kvaliteta zvoka? Iščem čimbolj enostaven in majhen mp3 predvajalnik, lahko tudi brez zaslona.

flood ::

na ravni top in-ear slušalk? :))
no povej mi katere so te top in-ear slušalke zate, ker me res zanima :)
in malo opiši nizke, srednje, visoke tone itd.

lp
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Keyser Soze ::

@flood
pričanje o kvaliteti pri in-ear slušalkah je mal govorjenje o "kislem grozdju". Da nekako upravičiš nakup, ker si kupil malo držajo znamko. Nemogoče, da ti tisti piskači reproducirajo zvok na ravni, ko lahko začnemo govoriti o kvalitetni reprodukciji. Mater, sej ne govorimo o hornih tule, pa ribbon visokotoncih. Govorimo o in ear slušalkah, namenjenih poslušanju glasbe med športno aktivnostjo. Tam je glasba background in ne center pozornosti.

Me pa vseeno zanima kaj boš sklanfal tule o "visokokvalitetni reprodukciji zvoka" pri in-ear slušalkah?

@Alien3001
Sony NWZ-W262 je model. So kar fino, v bistvu to kar rabim. Sicer sem bil bolj zagret za Jaybirdove Freedom slušalke, ki so v bistvu BT slušalke v obliki tehle Sonyjevih, ampak so dražje, ne delujejo brez extra gadgeta, pa še dobit jih je hudič pri nas. Šlo bi preko eBaya, ampak moram spet čakat na pošiljko potem. Brezveze. Bom pomoje kar po tele laufal.
OM, F, G!

Zheegec ::

flood: Jah ene par, nekatere (recimo Sennheiser) so opazno slabše od ostalih :)
Ni pa ravno na ravni mojih HD555, ampak ok :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Keyser Soze ::

Zheegec je izjavil:

Ni pa ravno na ravni mojih HD555, ampak ok :)

Če ti pa HD555 uspe spravit v ušes, pol pa svaka čast. :P
OM, F, G!

Ganon ::

Lahko še meni odgovorite? :P

Keyser Soze ::

Ganon je izjavil:

Se sploh splača kupiti iPod shuffle? Kakšna je kvaliteta zvoka? Iščem čimbolj enostaven in majhen mp3 predvajalnik, lahko tudi brez zaslona.

Tole je pa tolk subjektivna presoja, da samo ti veš kaj in kako. Kvaliteta zvoka je pač na ravni takšnih predvajalnikov. Ponavadi v navezi z bogimi "in ear" slušalkami, kar pomeni da ni treba, da ima MP3 player glih en top of the line DAC konverter oz. rata skoraj nepomembno kaj ima v sebi.

Na splošno naj bi bil shuffle dovolj kvaliteten da upraviči ceno za nekoga, ki potrebuje kvalitetno narejen in uporaben MP3 player.

P.S.: So pa pri Applu velik downside iTunes za Windowse. Precej zabasana zadeva, ki ni glih delana po pričakovanih standardih.
OM, F, G!

zavajon ::

Pa pri iPodu te ne sme motiti to, da ti ni treba fajlov enostavno kopirati nanj, ampak lahko uporabljaš le iTunes :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

flood ::

časi, ko so in-ear slašulke bile piskači so mimo
seveda so še vedno slabosti in vedno bodo (soundstage itd.), ampak vrjami da znajo in-ear zelo dobro reproducirat zvok
če gremo v custom market je to še bolj očitno in zato je tudi temu cena primerna
tako bom reku od 200€ naprej se dobi zelo dobre in-ear
za zahtevnega in izkušenega uporabnika pa 400-500€ naprej

kar sem js hotu izpostavit pri trditvi aliena je samo to, da so tiste slšalke od sonyja oz. mp3 daaaleč od top in-ear

ps: je pa res kot si rekel, da za šport bo čisto dovolj
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flood ()

zavajon ::

Za te pravijo, da so kar dobre.
Meni sicer vsake toliko padejo iz ušesa in se strgajo na špicah bicikla, a kaj bi to :D

Zheegec ::

ah, ipod shuffle + apple in-ear slušalke pridejo 140eur, ta sony je kakšnih 60eur, pa ima boljši sound.
Nekih res 200eur in-ear nisem še sprobal, ker imam za to prave sennheiserce.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

miranpozar ::

@Kaiser:
Se strinjam, da je iTunes en velik crap, ampak jaz svojega iPoda že vrsto let brez težav upravljam z dobrim starim WinAMPom. Tako da je strah pred iTunesi odveč.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

joc12 ::

Veste kaj... sploh ni tako važen kateri mp3 imaš ampak so kvečjemu slušalke bistvenega pomena, in bo tako vsak mp3 player postal kvalitetnejši. Bi pa rekel da sta novi Iphone ali kasn novi ipod Nano najboljsi izbiri.
Najslabs je pa poslušat musko prek unih belih ipod slušalk...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri MP3 predvajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
285256 (3538) Dr.S
»

Katere slušalke za tek/jogging?

Oddelek: Kaj kupiti
225142 (3391) driver_x
»

MP3 predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
164229 (3889) house
»

Apple iPhone 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
319074 (8535) RejZoR
»

Apple ipod nano ali touch?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51578 (1460) caribbean

Več podobnih tem