» »

Kako zagnati igre za Android na tablici

Kako zagnati igre za Android na tablici

laguna1 ::

Pozdravljeni

Prosil bi, če mi lahko kdo pomaga, kako zagnati igrico Angry birds za Android 2.2.
S te strani http://www.freeware4android.net/google-... sem si prenesel igrico, jo unzipal, in jo presnel na SD kartico v tablici. Sedaj pa ne vem, kateri fail iz tega unzipa naj zaženem.

Z interneta sem si že večkrat downloadal igrice, vendar so vse bile v enem fajlu s končnico .apk. Pri Angry birds pa je to v večih direktorijih in z večimi fajli.

Prosim za pomoč.

LP

Mavrik ::

Zakaj ne pobereš z Android Marketa, kjer se avtomatsko inštalira?
The truth is rarely pure and never simple.

laguna1 ::

Tudi to sem razmišljal, vendar mi nikakor ne uspe registrirat zadeve.

Imam tudi dva računa na gmail.com, vendar mi vedno napiše, ko izberem install "there are no Android phones associated with this account. Please sign in with a different accont."

Torej kot pišem, poskušam z obema računoma iz gmail in tudi enim iz tuša, vendar mi vedno napiše isto.

Kaj delam narobe, oziroma mi lahko kdo pove, kako pravilno registrirat računa na android marketu?

LP

PS: Moj prvi post pa je še vedno aktualen, torej kaj zagnati?

arjan_t ::

to na spletnem vmesniku (market)?
če ja, si poskusil preko market aplikacije?

moraš pa bit prjavljen z mailom s katerim si registriral android napravo

Mavrik ::

Na tablici greš pod Settings -> Accounts & Sync -> dodaš tvoj Google račun. Potem pa poženeš Market aplikacijo na tablici in poiščeš Angry Birds.

(Katero tablico pa maš?)
The truth is rarely pure and never simple.

laguna1 ::

Saj to je problem, da pri aplikacij App Market, ki je bila naložena že ob nakupu računalnika, prijava deluje in tudi tam si lahko naložim programe in inštaliram brez problema, vendar je tam ZELO malo programov in igric, problem je pri internetni strani android market, kjer je pa zelo velika ponudba tudi free programov in igric. Vendra kot pišem, tam ta isti mail in prijava kot pri aplikaciji ne deluje.

LP

Mavrik ::

Okej še enkrat: katero tablico imaš in a imaš gor sploh Googlov Market?
The truth is rarely pure and never simple.

laguna1 ::

@mavrik, naredil kot si napisal setting...., dobil račun, ko se prijavim na internetni android market, se prijavim s tem računom, in mi spet napiše isto kot sem že napisal zgoraj.

Imam pa to tablico:

http://www.techtradecenter.si/?f=art_si...

Torej, kako do googl marketa oz. kako inštalirat igre, ki niso inštalirane z googl marketa (moj prvi post).

Za odgovore se vam zahvaljujem.

PS: Vem da ni kaj "prida" tablica, vendar pa sem ga kupil za igrice otrokom, vendar pa sem ne glede na ceno presenečen nad njegovim delovanjem (internet word, excel, pdf, .. bralnik in urejavalnik besedila!!, priklopi se lahko tudi brezžična miška in tipkovnica, ..., internet odpira in predvaja vse videe (tudi joutube), je pa res internet malce počasnejši kot na rednem računalniku.

MOje mišljenje, za ta denar primerna "igračka".

LP

Mavrik ::

@laguna1: Krasno si zabluzo in si kupil tablico brez Google softwara, kar pomeni da tudi do Googlovega marketa nimaš dostopa. Kar ti bo posledično delalo probleme z nalaganjem softwara, saj je večina aplikacij dostopna predvsem preko Googlovega marketa.

Za vse aplikacije boš moral poiskati ustrezen .apk file, če je na voljo ločen od Android Marketa. Recimo za Angry Birds lahko apk najdeš po malo googlanja tule.
The truth is rarely pure and never simple.

Lonsarg ::

Na droidappz.org imaš vse malo bolj znane aplikacije gor. Drgač pa nabavi si še Android telefon, inštaliraj na telefon. Potem pa z ustreznim programom .apk file od aplikacije dobi dol z telefona in na tablet:)

P.S.: Na droidappz.org sem že našel angry birds in je lepo v enem .apk filu. Sam registrirat se morš nujno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

St235 ::

Problem je v tem, da večina aplikacij ni pisana za tablice ampak za telefone. In zato ti jih ne pokaže na marketu, oziroma jih ni možno inštalirat online. Bistvo problema je rpedvsem v tem, da avtorji raje omejijo dostop do vsebin, kot da trpijo idijotske komentarje, kako nekaj ne dela na tablici.

Mavrik ::

St235 je izjavil:

Problem je v tem, da večina aplikacij ni pisana za tablice ampak za telefone. In zato ti jih ne pokaže na marketu, oziroma jih ni možno inštalirat online. Bistvo problema je rpedvsem v tem, da avtorji raje omejijo dostop do vsebin, kot da trpijo idijotske komentarje, kako nekaj ne dela na tablici.


On sploh Marketa nima na telefonu ampak ima nek kitajski "Application market" ko ni isti. To je pogosti problem pri teh poceni kitajskih tablicah, ki so zaradi tega skopljene.
The truth is rarely pure and never simple.

laguna1 ::

Hvala vsem za nasvete, glede tablice pa je tako, da izgleda je res samo omejen dostop preko naložene aplikacije do marketa (ikonica), kjer verjetno kot piše @lakotnik29 dodajo samo določene igre/programe, kateri delujejo na vseh tablicah. Ostali dostop do android marketa pa je res mogoče samo za telefone.

Iz strani http://www.androidsoft4u.com/games/ je možno potegnit dol vse igre (nekatere zahtevajo tudi "tipkovnico" in niso samo za touch screene), saj so ti zapisani s končnico .apk, tudi na tem naslovu http://www.freeware4android.net/google-... kjer je tudi angri birds je dosti zadev v paketu .apk, vnedar pa ta angry birds pa je kot .zip in po odpakiranju kot file in direktoriji (torej ne kot .apk).

@mavrik na tisti povezavi zadeva ne deluje, saj pri downloadu piše "Download does not exist!", tako da bom poskusil na internetu najti igro z končnico .apk.

Vsem skupaj še enkrat hvala za nasvete in pomoč.

LP

Lonsarg ::

Pa kaj si slep, ne vidiš mojega posta? Angry birdse maš na droidappz.org, a ne znaš sa, ti morm jest link dat:)
Rio:http://www.droidappz.org/index.php?app=...
Seasons:http://www.filesonic.com/file/1704717934

Tut navadna je zihr kje, se mi jo ni dal najt.

laguna1 ::

@azgard, ne se razburjat, videl sem tvoj link, vendar pa ČE JE LE MOGOČE iščem strani, kjer ni potrebna registracija.

Drugače pa hvala za tvoj trud, z vašimi idejami in z googlom in iskanjem angry birds.apk sem našel kar precej free strani s to igrico.

Jo bom poskusil inštalirat na tablico.

LP

laguna1 ::

Poskusil inštalirat na to "kitajsko" tablico angry birds rio in zadeva DELUJE.

Hvala še enkrat vsem in lep pozdrav.

St235 ::

MAverik, si ziher da ima nek x market? ker kot poznam android tablice, vse brez težav pridejo do uradnega app marketa. Samo vsebina app marketa na tablicah je v priemrjavi z telefoni precej okrnjena.

Mavrik ::

St235 je izjavil:

MAverik, si ziher da ima nek x market? ker kot poznam android tablice, vse brez težav pridejo do uradnega app marketa. Samo vsebina app marketa na tablicah je v priemrjavi z telefoni precej okrnjena.


Ni res. No-name Android naprave, katerih proizvajalci niso plačali licenčnine Googlu nimajo paketa Googlovih aplikacij (Market, Gmail, YouTube, Maps, Latitude pa morda še kero). Te naprave tako NIMAJO dostopa do Googlovega uradnega Android Marketa (enako je tudi v večino ROMov, recimo CyanoGen tudi nima nameščenih teh apliakcij in jih moraš flashnit ločeno).

Tile proizvajalci to potem kompenzirajo tako da dajejo svoje "markete", ki so pogosto hudo prazni in nimajo niti približno enake funkcionalnosti - predvsem zato ker vsi razvijalci predvsem objavljamo svoje stvari na uradnem Marketu zaradi podpore napravam, posodobitvam in Googlovim servisom.

Če bi laguna1 imel Androidov Market, potem bi brez težav našel Angry Birds (recimo poglej si Galaxy Tab, ki je tudi 2.2 tablica in Angry Birds takoj najdeš). Prav tako če bi laguna1 imel Androidov Market mu ne bi stran http://market.android.com javljala da nima nobene naprave ;)
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

k, hvala za razlago. ČE v takšnem primeru naložiš google market preko .apk, a v takem primeru prideš do uradnega marketa? Na Cyanogen naj ne bi bil problem dodatno naložit market.

BladE_ ::

Na googlu poiščeš AppBrain .apk file in ga "vržeš" na tablico - vola in imaš Market.

Lahko poskusiš namestiti Market tudi ročno, evo .apk file za inštalacijo.
Akcija - Reakcija

Mavrik ::

BladE_: Nazadnje kar sem AppBrain uporabljal je še vedno linkal vedno na Googlov Market za dejanske APKje. A si to dejansko ti probal?

(Pa z APKja inštalacija Marketa ne bo uspešna.)
The truth is rarely pure and never simple.

BladE_ ::

Poleg AppBraina je možno naložit tudi Fast Web Installer in potem samo klikaš na netu kaj hočeš, na telefonu pa se začne inštalirat(podobno kot ima original Market)... Tako sem si jaz v samih začetkih Androida inštaliral aplikacije, ki mi jih ni pokazalo v pravem Marketu.

Inštalacija tega APKja bi morala biti uspešna, ker sem jo tudi sam posnel, ko je prišla ven. Je pa res, da sem imel že prej gor starejšo verzijo Marketa.
Akcija - Reakcija

laguna1 ::

Verjetno je res, kot pišete, da noname tablice in telefoni nimajo dostopa do registracije naprav in market ne dovoli inštaliranje igric in programov. Konec koncev pa sem ugotovil (vsaj za angry birds), da obstajajo tudi na drugih straneh programi in aplikacije s končnico .apk, tako da ni nobene panike, če market ne dela, saj se (verjetno) da dobit vse to kaj je na marketu uporabnega tudi na drugih internetnih naslovih.

Jaz pač iščem na domačem računalniku, downloadam na USB ključek in nato ta ključek prenesem na tablico in od tam iz browserja (raziskovalca) enostavno kliknem na fail .apk in ga brezproblema inštaliram.

Hvala še enkrat.

LP

koro13 ::

Laguna1 poskusi še na kakšnem travniku aka partis, btjunkie... ;)

Bananovec ::

Če uradni Androidov market dela, ne najde pa veliko aplikacij, lahko probaš Market Enabler.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

BladE_ ::

Za Market enabler rabi root, kar pa za neko noname tablico(če seveda ni pro) težko dobi oziroma usposobi.

Si poskusil AppBrain? Poročaj, ker tudi mene zanima.
Akcija - Reakcija

laguna1 ::

@blade, naložil AppBranin App Market verzija 5.2 in zadeva deluje. Deluje pa tako, da se ne povezuje na uradni market, ampak najprej downloada .apk file na ključ ali sd, nato pa iz file browsera zaženem (inštaliram) npr. igrico. Nekaj programov in igric ne deluje oz. piše da niso na voljo, večina pa dela.

Tako da je ta app kar dobro nadomestilo za android market. pa še ni potrebne registracije.

LP

KoMar- ::

BladE_ je izjavil:

Za Market enabler rabi root, kar pa za neko noname tablico(če seveda ni pro) težko dobi oziroma usposobi.

http://tinyurl.com/androot162


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft želi tesnejših vezi s HTC-jem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
7528219 (23277) andromedar
»

Tuš; Tablični računalnik MP 720?

Oddelek: Kaj kupiti
4915851 (5054) joej970
»

Android Market ne dela

Oddelek: Programiranje
153405 (2644) bosmla
»

EA kupil Chillingo

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
135189 (4604) KoKi
»

Google prenavlja licenčni sistem Android Marketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5619283 (17725) Ph4nt0m

Več podobnih tem