» »

Povezava na bazo iz drugega strežnika

Povezava na bazo iz drugega strežnika

Tody ::

Hey!

Mam en problem, hočem se povezat na bazo iz enega strežnika na drug strežnik ki ima bazo.

Uporabljam standardno vrstico za priklop na bazo.

$link = mysql_connect("mysql.madwise.si", "madwisesi", "madwisesi"); in če sem na istem strežniku (oz istem gostitelju) zadeva dela. Če pa sem na drugem gostitelju pa namesto mysql.madwise.si zadeva kr na vsak način hoče da se priklopi na domeno od gostitelja, kar seveda ne gre. Kako prepričam PHP da se poveže na ta pravi strežnik in bazo?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'madwisesi'@'cube.hitrost.net' (using password: YES) 
in /domains/pro-saf.si/public_html/test.php on line 2
  • spremenil: Tody ()

radiokills ::

Tvoj account verjetno nima pravice dostopa z drugih strežnikov. Najlažje bo če dodaš novega novega mysql userja
Na strežniku kjer imaš bazo poženi mysql konzolo in vtipkaj:
mysql> CREATE USER 'madwisesi'@'cube.hitrost.net' IDENTIFIED BY 'some_pass';


Nato moraš novemu uporabniku še nastavit pravice za dostop do posamezne baze.

Lahko pa vseskupaj narediš preko phpmyadmina - pazi na polje 'host'

Tody ::

Baza je na dramhoustu in tam sem določu kateri hosti lahko dostopajo do moje baze, določu sem pravice in vse ampak še zmeri pač on hoče direkt na strežnik od hitrosti (kjer nimam baze) namesto na mojega. V phpadminu pa nimam pravic za izvedbo tvojega querya.

darkolord ::

ampak še zmeri pač on hoče direkt na strežnik od hitrosti
Iz kje pa to razbereš?

Tody ::

Ko sem se povezoval je napisal da uporabnik madwise@cube.hitrost.net nima pravice da se poveže gor.Je v prvem postu :)

Jest sem prej dajal dovolenje originalni domeni in ne hostingu na bazi. Potem sem dal pravice še hitrost.net in je zadeva delala. Samo to je tko malce glupo ugibat komu moreš dat pravice. Ker za drug server mi ni uspelo pridit skos na isti način.

darkolord ::

Ko sem se povezoval je napisal da uporabnik madwise@cube.hitrost.net nima pravice da se poveže gor.Je v prvem postu
Samo tam ne vidiš kam se povezuješ, ampak samo iz kje - cube.hitrost.net je hostname clienta

Tody ::

V vsakem primeru je to kr nekaj.

Tole recimor ne dela http://sport-tv.si/landing/test.php

Medtem ko tole dela http://pro-saf.si/test.php

Datoteki zadaj sta identični, v dreamhostu sem pa že naštel vse možne strežnike, ki bi rabil dostop. Po nekem logičnem razmišljanju bi morala bit zadosti samo domena ampak ne v prvem ne v drugem primeru ni bilo to dovolj. Ko sem dodal hitrost.net zdraven mi je drugi primer začel delat. Prvi pa mi ne kljub temu da sem dodal tako siel.si, kot sport-tv.si kot tushosting notr :)

Sej ne da je to tud securty zadeva ampak trenutno na tej bazi itak ni nič pametnega.

darkolord ::

Ne ni kr nekaj.

V drugem primeru ti je začelo delat, ker je reverse od IPja, na katerega kaže pro-saf.si, cube.hitrost.net. Za prvega pa pač očitno nisi dodal pravilnega uporabnika@hosta

Tody ::

Ja, hvala ker si povedal očitno :) Kr nekaj se nanaša na del ker bi moral jaz vohat kater host morem dat notri. Kar se mene tiče bi moral dati samo sport-tv.si notri in bi morala zadeva delat. Ampak ta zgodba je itak končana ker sem pač zadevo drugače rešil.

Hvala za pomoč :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTML in SQL pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
517077 (5955) def0r
»

PHP povezava z Mysql

Oddelek: Izdelava spletišč
16852 (697) snooze77
»

Začetniški php problem

Oddelek: Programiranje
141767 (1584) Lion29
»

Težave z MySQL povezavo

Oddelek: Izdelava spletišč
292522 (2127) la_mer
»

problem z mysql serverjem

Oddelek: Izdelava spletišč
161426 (1199) koloredo

Več podobnih tem