» »

CPU fan error

CPU fan error

FunkyMaksim ::

Zdravo.

Danes zjutraj sem dobil na novo računalnik in na začetku sem se malo matral z zagonom in parkrat sem tudi resetiral,ampak nisem vedel,da mi bo resetiralo nastavitve,ki so ble že nastavljene na podjetju.In zdaj sm inštaliral windows 7,par driverov in mi vseeno piše ob zagonu CPU fan error! ne vem,kaj naj naredim,ker tudi ko pogledam v računalnik,se vidi,da 1 ventilator ne dela.A je to normalno?? moja plata je pa Asus. Prosim za pomoč.Aja,pa v Bios tudi ne vem,kako se pride....

Hvala.

Blinder ::

prvi

Zakaj pa ne dela ventilator? Zaribal? Ni priklopljen?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

s1m0n ::

Če praviš da imaš vpogled v sam računalnik nam tudi povej kje se ta ventilator nahaja (vsaj približno) na ohišju ali na sami matični(procesorju,hladilniku) ?
Možno, da ni priklopljen, možno, da je zanič!

FunkyMaksim ::

Ja,priklopljen je,saj so mi tud PC testiral tam.Predvidevam,da je.Al mogoč ne dela,kr ga še ne potrebujem.Kr se ne ukvarjam z igrami?

s1m0n ::

CPU fan error se pojavi le, če ventilatorju za hlajenje procesorja padejo nizko obrati ali sploh ne dela!
Ta ventilator ma da dela :) Če se sam na to ne spoznaš imaš pravico, da ti prodajalec to odpravi!

FunkyMaksim ::

Hm...Ja,skozi "prozorno plastiko" vidim spodaj grafično(mislim) mal zgoraj je pa ventilator(rjavi),in je obrnjen direkt vame.Ja mislm,da je to ventilator za CPU...Kako pa je lahk zanič,če sm glih danes zjutraj dobil vse novo...

s1m0n ::

Bo kar ventilator za CPU ja! Če praviš da je priklopljen (večinoma malenkost višje nad njim in desno od njega) pol nekaj ni OK z njim!
Pokliči tam kjer si ga kupil in povprašaj! Ne posegaj sam, če se ne spoznaš!

dzinks63 ::

Po forumuh pravijo takole: CPU fan errors
This is done by disabling the setting in the BIOS under the PC Health Status Section. Once it is disabled, the warning should stop.

Blinder ::

jano samo če ima fuč ventilator pol ni nek deal izklopit varnostno opozorilo. Da se ne bo kaj kadilo vn.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

FunkyMaksim ::

ja,bil sm v Biosu,in mi piše,da so CPU-ji fani vsi na N/A. Predvidevam,da mi ga ne zazna...Saj se tud ventilator sam ne vrti.Drgač pa dela vse normalno v Windowsu.Prodajalec mi je povedal,da so se lahk tud kabli iztaknili malo ven,sicer sam ne vem,kr potem bi mogel škatlo odprt,čeprav tud sam ne vem,kje je kaj... =( aja,rekel mi je tudi,da lahko to sam naredim,sam nism prepričan.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Saj se tud ventilator sam ne vrti

Povej malo več . kateri ventilator, katera osnovna in točno kam si ga priklopil. Si pregledal manual za matično?

FunkyMaksim ::

Jaz ga nisem nič priklapljal.Naročil sem PC iz Dinokompa in so mi ga danes dostavli.Ventilator,ki je nad grafično.Pogledal sm,in to je Noctua NH-C14.Ta ventilator se ne vrti.Matična je pa Asus P8 Z68-V Series.

dzinks63 ::

Če procesor obremeniš se prav tako ne vrti? Pri idle obremenitvi je možno da se res ne vrti. Če pa se pri obremenitvi cpu ne vrti, je pa nekaj narobe. Preglej, če je kabel od ventilatorja dobro pritrjen in če je sploh na pravem cpu fan konektorju. Poglej v knjižico z navodili za matično, najbrž si jo dobil poleg kompa. Drugače pa si download-aj pdf in preglej. Sicer je pa komp v garanciji, pokliči na dinokomp in povej za kaj se gre.

FunkyMaksim ::

Evo,včeraj sem pogruntal zadevo.Odprl sem ohišje in videl,da fan res ni bil priklopljen.Z malo matranjem sm ga priklopil in je delal,čeprav je bil malo zamaknjen,kr je tud na začetku mal hreščal in je bil tud glasen.Tud to sem opravil,da sem ga malo zamaknil in zdej dela super. =) A drgač pa,ko grem v Bios mi dela samo Cpu fan 1...a mora še pisat za ostale Cpu fani al je normalno,da dela sam 1, glede na to,da ima iz obeh strani ventilator ta NH-C14?

mihec87 ::

Zna bit da sta ventilatorja priklopljena na Y kabel ta pa v cpu priključek na plošči.
Se oba vrtita?

amigo_no1 ::

Če ti omenjeni kabel napaja samo 1 ventilator, potem boš moral ročno priklopiti tudi drugega na NH-C14.

Ko imaš pc prižgan, preveri z roko (daš zraven ventilatorja) če oba ventilator vlečeta zrak (sta priklopljena).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

BivšiUser2 ::

Srečujem se z omenjenim errorjem. Probal pa zaenkrat naslednje:
-Menjal fan
-vzel ven baterijo z biosa
V sam bios ne morem, ker mi računalnik (HP oem) javi omenjen error. Kaj vse bi bilo še vredno probati, oreden gre 775 plata v koš zaradi senzorjev? Fan je pa tale:https://www.arctic.ac/eu_en/alpine-7-pw...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

boogie_xlr ::

HP oem mora imeti priključene vse fan headerje. Tako je bilo vsaj pri meni, ima pa plata dva, sem priklopil dva ventilatorja in je šlo skozi.

BivšiUser2 ::

Priključeni so vsi (2),glavni je menjan (linkan v prejšnjem postu), da bi mi error javilo zaradi fan-a na ohišju? Bom probal pa poročam.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS FAN Xpert 2 P8Z77-V PRO

Oddelek: Strojna oprema
202648 (2141) s51as
»

Kabel PWM Arctic Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
123111 (2973) JanezH
»

cpu fan error - Athlon II X4 Quad 620 AM3 2.6 - kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
201902 (1567) maia
»

CPU fan error

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51283 (1221) svetetko
»

Regulacija CPU ventilatorja? Visoka temp. cpu-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
52507 (2385) umax

Več podobnih tem