» »

preprečevanje drsenja

preprečevanje drsenja

Vesoljc ::

imam dva problem, prvi je kamnit drugi pa lesen :)

1. doma imam pred hišo sestavljen mozaik iz gladkih brušenih kamnov (dostop do hiše, cirka 7x1.5 metra). zadeva zgleda lepo, je zelo lahka za vzdrževanje, ima pa slabo stran. ko se zmoči, precej drsi sploh v raznih šlapah :)

2. za dostop v mansardo imam stopnice (znotraj hiše), ki so narejene iz lepljenega lesa ter seveda lakirane. če hodiš bos je vse ok, če imaš nogavice ali klasične copate, pa precej drsi.

za oba problema torej iščem predloge, kako preprečit drsenje, ne da bi preveč skazil podobo/funkcionalnost. recimo na stopnice ne bi limal tistega črnega hrapavega traka, saj bi na svetli podlagi preveč izstopal, hkrati bi pa trgal copate (kožo?)...
na kamen bi mogoče še šlo, ampak temne črte na mozaiku mi nekako ne ugajajo.

za stopnice sem razmišljal o nekakšnih silikonskih ali gumijastih gumbkih, nekaj podobnega kot se uporablja kot blažilci pri vratih na omarah recimo (da ne loputajo). če bi bili prozorni, debeli recimo 1mm, bi jih lahko preprosto prilimal. me pa skrbi obstojnost le-teh, ter morebitni sledovi (lepila), če/ko odpadejo...

za zunaj sem pa brez idej...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...
  • spremenil: Vesoljc ()

Bojevnik ::

Na stopnice lahko pritrdiš kakšno preprogo, čeprav če niso pod streho, to ne vem če bo dobra rešitev.

Vesoljc ::

pozabil povedat ja, stopnice so notri, v hiši.

preproga je opcija, ampak les mi je res lepši :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Highlag ::

Mene je tudi skrbelo, da mi bodo stopnice drsele pa na srečo ne. Hrastove, prav tako za na mansardo.

Mogoče bi pogledal za kakšno barvo? Recimo kaj takšnega: http://www.floor-safe.co.uk/products.htm, čeprav brušen kamen bo verjetno videti drugače suh kot polakiran. Mogoče kaj takšnega dobiš kje pri nas?
Never trust a computer you can't throw out a window

Vesoljc ::

teli premazi so zanimiva stvar, čeprav mi tale stran na prvi pogled zgleda malo čudna... bullshit detektor :)

sem pa poslal mejl na par slovenskih color/premaz supplierjev... bomo vidl če bo kak pameten odgovor.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

koyotee ::


tu imajo še pa još :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Avenger ::

Premaz z voskom ali nečim podobnim, to kar je za linolej itd. sveti se, pa ne drsi, oziroma drsi precej manj kot brez.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Highlag ::

Tisto sem pripel samo za vzorec. Ne poznam trgovine. Vsekakor pa barva obstaja, saj so američani veliki porabniki.

Kar se pa voska tiče... V firmi so enkrat eno čudno žavbo uporabil in smo se tam drsali ko na drsališču. To še po stopnicah... Potem so uporabili drugo pa je bilo ok. Skratka previdno. Vsekakor je fino to malo preizkusit če imaš kje možnost.
Never trust a computer you can't throw out a window

;-) ::

Ko očistiš na koncu splakni z kokakolo, nebo več drselo.

Vesoljc ::

koyotee je izjavil:


tu imajo še pa još :)


hvala
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Phoebus ::

Vsak malo bolj opremljen pečar ti bo zunaj zafrezal v kamen in vlil protizdrsne črne kanalčke. Za noter imaš pa odgovore zgoraj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Folija/lepilni trak proti drsenju

Oddelek: Kaj kupiti
6611 (417) PunkDude
»

So te čevlji primerni za začetnika pohodnika?

Oddelek: Loža
257426 (5876) erkgheoruugh
»

Gradbeno dovoljenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615931 (12776) Malajlo
»

led osvetlitev stopnišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8023359 (18977) Map
»

Heelys-ke

Oddelek: Loža
294432 (3705) Looney

Več podobnih tem