» »

Z novim PC-jem imam težave !?

Z novim PC-jem imam težave !?

Vajzi ::

Igral COD MW2 in naenkrat se mi je komp ugasnil, pokazal se mi je moder zaslon na njem je nekaj pisalo nevem kaj, nato pa se mi je hotel ponovno prižgat. Vendar, mi je napisalo.. insert booteble disc ali nekaj takega, in seveda v biosu mi ni kazalo SSD-ja na katerem imam windows.
Naslednje jutro sem prižgal PC in dela vse normalno!?

Računalnik pa je nov, tako da nevem kako se lahko pojavljajo neke težave. Pa tudi večkrat mi zamrzne za minuto.. tudi pri odpiranju mapic se to dogaja.
SSD je ocz vertex 3

Ima kdo odgovor na to težavo?

Tilen ::

Težava je naverjetneje Intelov kontroler. Posodobi BIOS za plato ter če je možno, posodobi še FW za SSD.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vajzi ::

BIOS je posodobljen. Težava pa je v tem, če hočem posodobit FW na SSDju da nesmem gor imet winsow. Zdaj pa nevem kako naj vse mape prestavim na drug disk. Ima kdo kakšno idejo?

Tilen ::

Ja če imaš drug disk ne bi smelo biti problema? Uporabiš kak clone disk software in zbašeš vse iz SSD-ja na en večji HDD. Zbootaš zadevo iz tistega diska, posodobiš FW na Vertex3 in ponovno kloniraš, če si izgubil podatke.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

alpha1 ::

FW posodobi po tem postopku. Sam sem ga tako posodobil brez problema in ti ni treba preko drugega diska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alpha1 ()

Vajzi ::

Hvala bom sprobal, upam da mi uspe. ;)

Vajzi ::

Evo, nocoj se je enaka težava spet ponovila, sicer brez modrega zaslona. Igral sem igro in mi je zaštekalo, nato sem računalnik ponovno zagnal in spet mi je kazalo črn zaslon z napisom insert booteble device. Normalno je začel delovat komaj ko sem ga izklopil iz elektrike in spet priklopil.?

Mogoče ve kdo v čem bi lahko bila težava. Gonilniki so vsi posodobljeni tudi bios in FW od SSDja je posodobljen.

Prosim za pomoč.

Tilen ::

P8P67 chipset? Na kateri kontroler imaš pa priklopljen SSD? Probaj testno na Marvell, če imaš trenutno na Intel 6G. Če nimaš na intel 6G pa daj tja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vajzi ::

matična je P8Z68-v, sedaj mi samo razloži kaj je Marvell. SSD sem priklopil tam ko piše 6GB/s tudi na SSDju piše 6GB/s. Kaj je kaj slabša hitrost SSDja če na navadno priklopim tam ko piše 3GB/s. Drugače ali je tudi možno zaradi tega ker pride do pregretja procesorja? Procesor imam i5 2500k z hladilnikom Mugen 2 Rev.

zolja ::

Verjetno je težava nekje na relaciji disk kontrolerja na plati in samega diska. Pomoje najbolje da pelješ na servis. Še prej pa si zapiši datume in ure kdaj je prišlo do neljubega dogodka, bodo serviserji lažje našli napako.

LP Zolja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10721040 (8307) nsa_ag3nt
»

nakup SSD diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6812794 (8962) Blinkys
»

SSD izkušnje

Oddelek: Strojna oprema
193539 (2837) Mitja358
»

SSD Vertex 3 120gb

Oddelek: Operacijski sistemi
346339 (5232) Gunnicus

Več podobnih tem