» »

Firefox 6 na voljo

1
2
3

amigo_no1 ::

arjan_t je izjavil:

harvey je izjavil:

Addonni iz v5 delajo na v6 ?

V glavnem ne (še).8-)


95% addonov na addons.mozilla.org dela na 6

S prej omenjenim načinom delajo na FF 5.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...

Senitel ::

RejZoR je izjavil:

Ne. Firefox edini uporablja tak način HW pospeševanja, da npr uporaba MLAA vse skupaj spaca. Ker MLAA skoz uporabljam imam HW čudo izključeno. Itaq v hitrosti na Core i7 ne opazim razlike. Na netbooku pa HW pospeševanje itaq ne dela (Intel grafa).

Ne, MLAA se NE uporablja za renderiranje fontov. Kot že rečeno v eni prejšnji temi: Direct2D/DirectWrite omogoča AA fontov v dveh dimenzijah (torej po horizontali in vertikali). GDI/GDI+ fonti so vedno mehčani samo po horizontali. Od tod ta razlika.

broken/link ::

bom še enkrat napisal, 1x sm že glede add-onov: namestite si Compatibility Reporter in potrebn je samo en klik in add-oni spet delajo :) slovenski slovarček preverjeno dela.

MrStein ::

Slovarček so vmes zgleda že updatali.

Ampak hej, delajmo se, kot da nič ni!

PS: A nekomatibilni add-on se ne da sploh odstraniti po novem???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

broken/link ::



očitno ne :) razn če je spet kaka fora ...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

amigo_no1 ::

broken/link je izjavil:

bom še enkrat napisal, 1x sm že glede add-onov: namestite si Compatibility Reporter in potrebn je samo en klik in add-oni spet delajo :) slovenski slovarček preverjeno dela.

Je uporaben, vendar samo če je prej add-on že bil nameščen.
Duplicate tab uradno podpira recimo samo FF med 2.0 in v3.1
<em:minVersion>2.0</em:minVersion>
<em:maxVersion>3.1a1pre</em:maxVersion>


Naj potem prvo namestim FF v2 :)) ?
Šalabajzarji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

morbo ::

Po avtomatskem sistemskem updejtu mi le gladko pribije da plugin Ad Blocker ne dela v tej verziji. Vau, hvala Mozilla za možnost opcije izbire. Glavno da imam zdaj 6.0 ki se bistveno razlikuje od prejšnje 5.0 :|

Steinkauz ::

Počakaš par dni in so vsi plugini posodobljeni in spet vse dela.
Baš ti je problem

amigo_no1 ::

In če niso :D ?

opeter ::

Toliko dodatkov imate?! 8-O
Jaz uporabljam samo ene 5-6.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PaX_MaN ::

Meni je rekel, da samo dva ne delata (tist za podpisovanje s certifikati, pa za neko sinhornizacijo), ki že itak od trojke ne delata.
Drugače je pa hec, da mi na "Add-ons Manager" strani ne naloži dodatkov. Sam tisto obvestilo "Loading" je, pa gifček okol laufa.
Funny shit.

MrStein ::

Mogoče pa je to finta ala SiMobil: znebimo se pol uporabnikov in tako zmanjšamo obremenitev hepdeska.

???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matev ::

žačlostno da ff stopa po poteh neprijaznosti do uporabnika

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Mogoče pa je to finta ala SiMobil: znebimo se pol uporabnikov in tako zmanjšamo obremenitev hepdeska.

???


Če bi imeli te namene preprosto ne bi naredili pri Mozilla nič in se s tem znebili morda celo več, kot polovice uporabnikov v relativno kratkem času. Tako da sami najbolje vedo, kje imajo rezerve in seveda naj jih izrabijo. Kdor v tem trenutku ne bo uspel (uspešno) slediti razvoju Chromium/Chrome spletnega brskalnika ga jutri tako (verjetno) več ne bo, pa naj v tem trenutku še tako nekateri "kričijo", kakšne "nepremostljive" težave imajo s FireFox spletnim brskalnikom. Večini še vedno deluje OK in to je tudi tisto, kar na koncu šteje.

MrStein ::

Ne vem kake izkušnje imaš ti z Chrome, ampak jaz še nikoli nisem dobil sporočila, da je kaki add-on nehal delovati po nadgradnji. Pa ga uporabljam kot primarni browser že več kot leti dni.
Pri FF pa je to pravilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mitch ::

Po mojem bodo dosegli ravno kontra učinek. Se pravi, da bodo ljudje še hitreje migrirali na ostale brskalnike...

Kiborg ::

Evo pa sem nadgradil in ker Anti-aliasing Tuner ne deluje več imam spet zmazane črke. Kako težko je prikazati črke ostro na zaslonu? Ta problem se vleče že od verzije 4 pa se očitno nobenemu ne zdi težava vredna rešitve. In sem šel na drug brskalnik...

PARTyZAN ::

Seriously, jaz sem se tega anti-aliasinga navadil v enem popoldnevu. Sploh ne opazim razlike več.

Aja, Slovar deluje tudi na šestici, sem že upgradal in teče lepo :).

Matev ::

jaz imam pa črke dobre kljub temu da nimam aliasingtTunerjaTM

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Ne vem kake izkušnje imaš ti z Chrome, ampak jaz še nikoli nisem dobil sporočila, da je kaki add-on nehal delovati po nadgradnji. Pa ga uporabljam kot primarni browser že več kot leti dni.
Pri FF pa je to pravilo.


Pri "XUL dodatkih" je potrebno imeti "nek mehanizem" preverjanja združljivosti med različicami FireFox in to postaja "večja" težava v tem trenutku predvsem za to, ker se je spremenil razvojni model FireFox. Preverjanje združljivosti "XUL dodatkov" se temu prilagaja na način, da bo postopek bolj avtomatiziran, sočasno pa se bodo lahko razvijali tudi dodatki s pomočjo:

Builder in Add-on SDK

S temi dodatki pa ne boš imel več težav z združljivostjo z novo različico FireFox spletnega brskalnika in ne boš rabil znova zagnati spletnega brskalnika po namestitvi, dodatki bodo tekli v ločenih procesih...

Torej:

Mogoče pa je to finta ala SiMobil: znebimo se pol uporabnikov in tako zmanjšamo obremenitev hepdeska.


Mozilla ne "kuje zarote" proti svojim uporabnikom, ampak se le prilagajajo razmeram na tržišču. Torej razmeram, ki narekujejo hiter tempo razvoja, če želiš ostati relevanten.

MrStein ::

Tvoja dolga razlaga je v prihodnjiku.

Saj to je stara mantra: Naslednja verzija bo pa res kul.

(poslano iz Chrome...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Tvoja dolga razlaga je v prihodnjiku.

Saj to je stara mantra: Naslednja verzija bo pa res kul.

(poslano iz Chrome...)


To je bolj ali manj bila razlaga za tiste, ki dejansko uporabljajo FireFox. Se pravi, da ne rabijo ugibati če Mozilla deluje po vzoru podjetja SiMobil ali ne. Sicer ne vem, kako podjetje SiMobil obravnava svoje uporabnike, ampak po odgovoru sem sklepal da ne preveč dobro. Se pravi niti ni razlaga primarno za tiste, ki ne uporabljajo FireFox se pa sicer ni mi čisto jasno zakaj neznansko obremenjujejo s FireFox in "težavami", ki češ da jih ima. Ne gre pa za prihodnost, avtomatiziram postopek za "XUL dodatke" in Builder in Add-on SDK so sedanjost! Chrome pa je kvaliteten spletni brskalnik da in kdo ne bo dohajal tempa, ki ga narekuje ali morda celo prehitel v razvoju se mu slabo piše. To pa je res. Pri Mozilla pa ne bodo vrgli puške v koruzo za to, ker @MrStein ne uporablja FireFox, ampak se bodo verjetno raje posvetili kakšnem bolj ambicioznem cilju.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:

"težavami", ki češ da jih ima. Ne gre pa za prihodnost, avtomatiziram postopek za "XUL dodatke" in Builder in Add-on SDK so sedanjost!

Torej trdiš, da sem v tistem sporočilu lagal in si izmišljeval?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Torej trdiš, da sem v tistem sporočilu lagal in si izmišljeval?


Tisto je preteklost. Orodja/mehanizem za samodejno preverjanje združljivosti od Aurora razvojnega kanala do stabilne različice FireFox pa so sedanjost. Zraven Builder in Add-on SDK seveda. Če mi ne verjameš, saj imaš vse informacije na spletu in ni treba meni verjeti na besedo.

Torej tudi pri "XUL dodatkih" bo teh težav manj z vsako novo različico FireFox za tiste "XUL dodatke" seveda, kjer se bodo avtorji odzvali na zaznane nezdružljivosti in jih odpravili pravočasno in se ne bo združljivost "XUL dodatka" povišana samodejno! To je ta novost. Do sedaj so ves ta postopek morali izvajati avtorji "XUL dodatkov" sami, kar pa ni bila pretirana težava glede na daljši razvojni cikel. Združljivost se pa ni v nobenem primeru povišala samodejno, ker ni bilo tega mehanizma, ki bi "ocenjeval" združljivost samodejno.

Torej nobene potrebe ne vidim po trditvah, da kdo "laže" ali si "izmišljuje". Gre samo za nekaj razjasnitev glede "nenamerne nevednost".

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:


Tisto je preteklost.

Tisto je bilo pred tremi dnevi.

Ampak OK, naj ti bo. Bom preveril še danes. V sedanjosti!

Torej: od 6 extensionov imam 3 disablane, ker niso kompatibilni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Torej: od 6 extensionov imam 3 disablane, ker niso kompatibilni.


Orodja/mehanizem za samodejno preverjanje združljivosti od Aurora razvojnega kanala do stabilne različice FireFox pa so sedanjost.


Orodje v Aurora razvojnem kanalu preveri, če je "XUL dodatek" združljiv. Če se smatra da je, se samodejno označi "XUL dodatek", kot združljiv. Tega se doslej ni počelo, ker je bil razvojni cikel daljši in ni bilo po tem pretirane potrebe. Če ne, se obvesti avtorja, da dodatek ni združljiv in napiše (potencialen) razlog.

Avtor lahko to odpravi ali pa ne. Če odpravi bo po prehodu FireFox med Aurora -> Beta -> Stable dodatek na voljo kot združljiv, če ne pa ne, kar je edino pravilno?

Torej "XUL dodatki", ki jih imaš v FireFox 6 in so označeni kot nezdružljivi bodo označeni kot nezdružljivi tako dolgo, dokler avtor samodejno zaznane (potencialne) nezdružljivosti ne bo odpravil sam. Kar je edino pravilno? S tem da tudi postopek "samodejnega preverjanja" združljivosti še zagotovo ni utečen in tudi ne vem v kakšni meri je deloval za "XUL dodatke" za FireFox 6. "Optimalno" še zagotovo ne. Kljub Builder in Add-on SDK se Mozilla "XUL dodatkom" zaenkrat ne bo "odrekla" za to pa se tudi uvaja in razvija to samodejno preverjanje združljivosti, ki bo uporabnikom in verjetno tudi do neke mere razvijalcem pomagalo. Glede na to, kako močno si kot kaže odvisen od svojih dodatkov je torej odločitev kar prava!

MrStein ::

Nič nisem odvisen. Samo sem omenil en problem izdelka.
Eni pa so potem alergično reakcijo dobili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Nič nisem odvisen...


Potem pa tako ni problema. Bolj ali manj ti bo z vsako novo različico FireFox bolj jasno, katere "XUL dodatke" lahko preprosto izbrišeš in si prihraniš težave z združljivostjo.

MrStein ::

Seveda ni problema. Če pa za vsakega imaš deset izgovorov. Škoda da nisi v vladi. Bi takoj bili svetilnik Evrope.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Seveda ni problema. Če pa za vsakega imaš deset izgovorov. Škoda da nisi v vladi. Bi takoj bili svetilnik Evrope.


To ni izgovor. Izgovor bi bil spremenili smo razvojni cikel uporabniki in razvijalci pa se...

To je ODGOVOR: se pravi samodejno preverjanje združljivosti "XUL dodatkov", ki ga doslej ni bilo + novost Builder in Add-on SDK za "dodatke", kjer ni potrebno znova zagnati brskalnika, ko jih namestiš, združljivost ni več takšna težava, kot pri "XUL dodatkih", ločeni procesi za dodatke... nekaj takšnega torej, kot si sam želiš.

MrStein ::

Ja, ampak to ni rešitev. To je "naslednja verzija bo orenk".
To je vse.
Saj kul, da bo 7.0 boljša.
Ampak trenutno moramo živeti z 6.0. (če se omejimo na FF)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Ja, ampak to ni rešitev. To je "naslednja verzija bo orenk".
To je vse.
Saj kul, da bo 7.0 boljša.
Ampak trenutno moramo živeti z 6.0. (če se omejimo na FF)


Da, trenutno "moramo" živeti s spletnim brskalnikom, ki ga ne smemo nekaj dni pustiti prižganega, da nam ne zapolni pomnilnika in pred katerim sploh nismo vedel, kaj to "dodatek" za "spletni brskalnik" je. Bomo že nekako...

matejdro ::

Imam Aurora 7.0a2 in večina dodatkov (tudi slovar ipd.) dela "out of the box", druge pa pač moraš "zbuditi" z Addon Compatibility Reporterjem, ki vklopi dodatek tudi, če je uradno nezdružljiv. Edine težave z nekompatibilnostjo dodatkov pri Firefoxu sem imel na prehodu iz 3.x v 4.0 alpha/beta, kjer so pač bile velike spremembe v addon sistemu.

Anti-aliasing font je meni bolj všeč kot navadni :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

luky ::

Fantje obstaja kje kakšen dodatek za Chrome, da so stalno vidni zaznamki na levi ali desni strani tako kot je to pri FF ali IE.
luky!

bluefish ::

Klikneš z desno na bookmarks bar in izbereš Always show...

luky ::

bluefish je izjavil:

Klikneš z desno na bookmarks bar in izbereš Always show...


Žal mi nikakor ne uspe, kliknem z desno miško na menu zaznamki in mi odpre vse zaznamke v zavitkih, jaz bi pa želel imeti stalno viden padajoči menu zaznamkov kot pri FF ali IE, kjer ga lahko imaš na desni ali levi strani in ga tudi lahko skriješ, al pa pa ga imaš srtalno vidnega pri roki.
Vsako pomoč prav pride.
luky!

MrStein ::

ctrl-shift-B
Samo so na vrhu, ne pa ob strani. Mogoče se lahko premaknejo, ne vem (ker sem se s tem ukvarjal točno 3 sekunde - ne uporabljam bookmarkov)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Icematxyz ::

Saj če ne gre privzeto to narediti, pa bo kakšen razvijalec razvil točno takšen dodatek za Chrome? In to je to...

matejdro ::

Icematxyz je izjavil:

Saj če ne gre privzeto to narediti, pa bo kakšen razvijalec razvil točno takšen dodatek za Chrome? In to je to...


Nope, to ni Firefox. V Chromu imajo dodatki na žalost zelo omejene možnosti spreminjanja samega brskalnika.

Icematxyz ::

matejdro je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

Saj če ne gre privzeto to narediti, pa bo kakšen razvijalec razvil točno takšen dodatek za Chrome? In to je to...


Nope, to ni Firefox. V Chromu imajo dodatki na žalost zelo omejene možnosti spreminjanja samega brskalnika.


Se mi je zdelo, da je nekje "haklc". Ah pustimo to ...

MrStein ::

Po vikendu spet sedel pred PC. Hočem odpreti link (klik na link v ne-browser programu) in ...
Nič. Ročno dam okno FF v ospredje in je vso belo.
Porabo pomnilnika ne bom preveril, ker ST modreci pravijo, da ni pomembna.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gandalfar ::

Torej ubistvu ne ves kaj tocno je slo narobe in si samo prisel tarnat? :)

MrStein ::

Po tej logiki vsi blogerji samo tarnajo. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matev ::

meni sta tudi dve tipki s tipkovnice izginili
Porabo pomnilnika ne bom preveril, ker ST modreci pravijo, da ni pomembna.

Lion29 ::

MrStein: po pisanju sklepa, da si cez vikend pustil vklopljen browser z vec tabi?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MrStein ::

Ja. Ne sledim ideologiji "moraš restartati vsakih N ur".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matev ::

Ja. Ne sledim ideologiji "moraš restartati vsakih N ur".


zate bi bil potem mac

ta dela kot nov tudi če ga sploh nikoli ne restartaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Lion29 ::

MrStein je izjavil:

Ja. Ne sledim ideologiji "moraš restartati vsakih N ur".


lol@ideologija :D

zdrava pamet ti pravi, da je smotrno restartat... ampak ti pa se kar trolas naprej kolko je FF slab, ker ne podpira slabih praks
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MrStein ::

Saj sem ga restartal.

(če ne rastartaš PC vsakih N ur, je slaba praksa? Ali to velja le za določene programe?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Linux 3.8

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
217627 (5507) Bistri007
»

Chrome 19 prinesel sinhronizacijo odprtih zavihkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5316833 (14762) Icematxyz
»

Izšel Chrome 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5514770 (11375) CyberPunk
»

8. novembra izide 8. Firefox

Oddelek: Novice / Brskalniki
4320821 (17310) win64
»

Izšla nova beta Firefoxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5221973 (18777) smash

Več podobnih tem