» »

Zaslužek preko študenca - otroške doklade

Zaslužek preko študenca - otroške doklade

duimstra ::

Kot študent imam olajšavo v dohodnini v višini nekaj čez 7.000 ali 8.000 EUR, če prav razumem.

Zanima me, ali se staršem zmanjšajo otroške doklade glede na moj zaslužek?
Je vseeno ali zaslužim 100, 1.000 ali 5.000 EUR preko napotnice?

hvala

tony1 ::

Pet let nazaj se je študentsko delo seveda štelo v skupne dohodke družine, in če ti presežejo neko mejo, otroškega dodatka ne dobiš več. Gotovo to velja tudi danes.

nuclear ::

Kako olajšavo, če sem moral jaz davek plačati pri 3100 e lansko leto.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Good Guy ::

nuclear je izjavil:

Kako olajšavo, če sem moral jaz davek plačati pri 3100 e lansko leto.


ker so te mel tastari prijavljenega k olajšavi..

Mehmed ::

Ne me za besedo drzat, vsaj tako sm jst razumel.
Imas splosno pa posebno. Eno uveljavljas sam, pri drugi se odlocis a te bodo starsi ali jo bos ti izkoristil. Tebe so verjetno starsi uveljavljali, zato si placal.

Pa to je vprasanje za studentske servise/pomagalnice. Njihov smisel obstoja je da ti razvlecejo statuse pa najdejo nacine prisparat.

duimstra ::

Sem že vprašal na ŠS ampak so dali en dvoumen odgovor in mi priporočili, da se obrnem na zakonik. :\

tony1 ::

tony1 je izjavil:

Pet let nazaj se je študentsko delo seveda štelo v skupne dohodke družine, in če ti presežejo neko mejo, otroškega dodatka ne dobiš več. Gotovo to velja tudi danes.


Če se prav spomnim, CSD nič ne brigajo olajšave za dohodnino in kako jih imaš razporejene. Zanima jih samo skupni dohodek vseh članov gospodinjstva in ko ta preseže neko mejo, do otroškega dodatka ni upravičen nihče iz gospodinjstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

telexdell ::

Vsak državljan ima splošno olajšavo katera za leto 2011 znaša 3143€. Za delo preko študentskega servisa se šteje posebna splošna olajšava katera znaša enako. Torej je študent kateri bo v letu 2011 zaslužil do 6286€ še vzdrževan družinski član. Pri večjih zneski pa se stvari zakomplicirajo.
Otroški dodatek se izračuna glede na vse dohodke družine- tako obdavčljive kot ostale. Torej gre v dohodek družine celoten zaslužek preko študentskega dela znižan za 10% stroškov. Če so dohodki staršev blizu neke meje posamezne višine dodatka je možno, da študentsko delo povzroči preskok v višji razred in s tem znižanje otroškega dodatka.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

jalovec09 ::

Zaslužek preko študenta vpliva na otroški dodatek, vse ej odvisno od višine zaslužka, povprečnega zaslužka vseh....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je res štipendija samo do decembra?

Oddelek: Loža
282567 (1833) St235
»

Koliko lahko zaslužim preko ŠS, da mi ne zmanjšajo štipendije?

Oddelek: Loža
82903 (2448) St235
»

Davčna olajšava za študentsko delo - vprašanje

Oddelek: Loža
123369 (2844) jrtjtejtt
»

Letosnja dohodnina - izplonili? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011073 (8244) kekz
»

Pavziranje

Oddelek: Šola
235621 (4947) jest10

Več podobnih tem