» »

FS za izmenjavo datotek med win/lin

FS za izmenjavo datotek med win/lin

CaqKa ::

Sem pri particioniranju diska, pa bo dual boot in me zanima kaj je fina opcija za FS za to vmesno particijo, na kateri bom lahko iz obeh sistemov NORMALNO dostopal do podatkov?

Torej zanima me kaj bi poleg FAT32 še bilo primerno. Torej če obstaja kak FS, ki ima tudi za win driver, da se ga potem v win lepo prepozna, pa da nima nekih pretiranih težav z fragmentacijo, pa da čimbolj izkoristi prostor, ne glede na to ali so datoteke velike, ali majhne.

ABX ::

Linux zna delat z NTFS particijami.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

zee ::

NTFS.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sese12 ::

Jaz imam zmeraj NTFS particijo za izmenjavo podatkov, ker kot je zapisano Linux z NFTS nima težav. V nasprotnem primeru pa Winsi ext4 ne prepoznajo in so problemi s priklopom.

Lonsarg ::

Najbolj trotl zihr zadeva, da deluje out of the box je NTFS res je. Obstaja pa sicer tudi popolno delujoč ext2 windows driver. Sam je itak jasna izbira NTFS;)

CaqKa ::

te pa ok, te pa naj bo ntfs :>

hvala vsem za komentarje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Iatromantis ::

Winsi berejo tudi ext4 s programom Ext2Read - a le manjše datoteke, da bi delovale tudi večje moraš paziti že pri formatiranju ext4 particije:
Important Note:- When creating/formatting the ext4 filesystem, make sure to add "-O ^extent" which means disabling the "extent" feature bit. The following steps will not work if your ext4 filesystem still has "extent" feature enabled. ext2 and ext3 partitions should be fine.


Tako da je ntfs vrj. res najboljša izbira...

neres ::

Pred kratkim sem iz enega Linuxa ("live" CDja) shranjeval datoteke na NTFS particijo. Potem tistih datotek nisem mogel niti brat niti brisat iz Windowsev (čeprav sem jih videl), ampak sem moral spet pognat Linux.
Ve kdo zakaj in kako se temu izognit?

edit: ne vem točno katera distribucija je bila, ampak skoraj sigurno kak *buntu ali Debian.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

zee ::

chkdsk X: /f

X - ime pogona

Vzrok:
Verjetno nisi diska odklopil (unmountal), zato si imel tezave.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

CaqKa ::

neres je izjavil:

Pred kratkim sem iz enega Linuxa ("live" CDja) shranjeval datoteke na NTFS particijo. Potem tistih datotek nisem mogel niti brat niti brisat iz Windowsev (čeprav sem jih videl), ampak sem moral spet pognat Linux.
Ve kdo zakaj in kako se temu izognit?

edit: ne vem točno katera distribucija je bila, ampak skoraj sigurno kak *buntu ali Debian.

pa kolkor se spomnim zadeva tudi nedolgo nazaj (dve, tri leta) še ni bila stable. zaradi česar sem tudi v tej temi spraševal, ker sem mislil da je temu še vedno tako in da pisanje na linuxu na ntfs ni stable.

Isotropic ::

ntfs

zee ::

Pisanje po NTFS-ju je stabilno ravno toliko casa...vsaj v Ubuntuju, no.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Particije - najboljša postavitev

Oddelek: Operacijski sistemi
121714 (1568) Pegaz
»

Končno Linux podpora za pisanje na NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
508439 (5443) desperados
»

Ubuntu -instalacija - particije

Oddelek: Operacijski sistemi
121397 (1257) BlaY0
»

Kokoš ali jajce?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
314963 (3491) krho
»

Ali linux podpira NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
141678 (1453) Gandalfar

Več podobnih tem