» »

Garancija Dell monitorjev

Garancija Dell monitorjev

deejay2 ::

Ima kdo Dell-ov monitor in ve koliko let naj bi veljala garancija? Pred letom in pol sem kupil model 2209WA, kjer so mi dejali, da znaša garancija tri leta. Ker mi monitor ne deluje tako kot bi moral, sem ga nesel na slovenski Dell servis Pro servis, kjer pa so mi rekli, da naj bi bile garancije za monitor samo eno leto. Seveda sem klical trgovino, kjer sem ga kupil, in ta bo sedaj preko dobavitelja Asebis probala dokazati temu Pro servisu, da mora biti garancija tri leta.

hodu63 ::

Preveri, kaj ti piše na slovenskem garancijskem listu (saj ga imaš ali ne?). Trgovci včasih ob prodaji sploh ne preverijo teh zadev in govorijo na pamet...

l.p.

deejay2 ::

Problem je ker nisem dobil nobenega garancijskega lista. Sem takoj po nakupu, ko sem ugotovil, da v škatli ni garancijskega lista, ampak samo račun, kontaktiral prodajalca in mi je rekel, da je račun dovolj za uveljavljanje garancije. No sedaj je pa pri uradnem Dellovem servisu ravno to problem, ker imam samo račun, na katerem pa nič ne piše o dolžini garancijskega časa.

VidKo ::

Asbis vsem svojim artiklom prilaga garancijske liste. Pobaraj trgovca za garancijski list, oz. zadevo urejaj kar prek njega!
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VidKo ()

deejay2 ::

Sem ga in on je klical na Asbis, oni pa naj bi sedaj temu Pro servisu dokazali, da ima monitor tri leta garancije. Samo meni je čudno, da na tem Pro servisu pravijo, da imajo monitorji samo eno leto garancije, pri Asbisu pa da tri.

hodu63 ::

Hm, rekel bi, da proizvajalec določi garancijsko dobo in ne uvoznik. Če pa uvoznik sam in na lastno pest da daljšo garancijo, kot jo je predpisal proizvajalec, pa jo mora verjetno sam kriti.

VidKo ::

Če je trgovec tebi ob nakupu zatrdil oz. na računu navedej, da je garancija 3 leta, naj sedaj stoji za svojimi besedami in zadevo uredi.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

deejay2 ::

Zdej majo pa na Asbisu težave, ker ne najdejo podatkov ali karkoliže pač od mojega nakupa... Ajajaj, sovražim reklamiranje artiklov, ker so same mučke potem.

Sicer so me pa Dell monitorji zelo razočarali. Najprej sem imel zgoraj omenjene težave z mojim monitorjem, sedaj sem pa dobil začasno od fotra Dell-a (model U2311H), ki ga je kupil pred tremi meseci, in ugotavljam, da ima tudi njegov monitor težave. Desna polovica monitorja je precej bolj osvetljena od leve. Najbolj je osvetljena ob desnem robu, potem pa vedno manj... 5x bom premislil, če bom še kdaj kupil monitor znamke Dell. Po izgledu so mi super, tudi slika bi bila zelo fajn, če ne bi imela teh napak... Samo da dobim v roke dva njihova monitorja, ki imata že takoj probleme, je pa malo too much.

Mr Hilter ::

Danes ni več samo kupi. Moraš še vzet račun, potrjen garancijski list, preverit če se račun in garancijski list skladata z izdelkom ki si ga kupil, dati pregledati izdelek na uradni servis če ima res garancijo (da ni bilo prej kaj odprto, polito, zaprašeno).
A sem kaj pozabil?

kmetek ::

HP ZR24W for the win. ;)
Točno tako, ko se kupuje se pogleda kaj ti prodajalec piše in štemplja. Je pa odvisno kje kupiš, jaz napišem vedno vse.
Pa vedno 2x sprintam račun za vrednejše stvari in še povem "račun za rezervo".

deejay2 ::

@kbal ja pa kaj še... To zadnje ne bo šel noben dela ... da bi šel nesti izdelek na uradni servis. Garancijskega lista pa danes tudi velikokrat ne potrjujejo, ampak ga samo priložijo zraven. Sem kar nekaj stvari v zadnjem obdobju kupil v Big Bangu in povsod je bil prazen garancijski list. Na njem je pisalo samo koliko let velja garancija.

kmetek ::

o pa kako se potrjue, odvisno kje kupujete.

deejay2 ::

Ja lahko da se, ampak se da tudi brez potrjevanja garancijo izvajat. A se ti ne zdi malce nelogično, da bi tako velika trgovina, kot je Big Bang, to "pozabljala" potrjevati garancije.

Zheegec ::

Asbis včasih zaradi transporta včasih monitor zavije v folijo, potem pa garancijski list nalepijo na folijo... In folija gre potem seveda v smeti... :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

Preveriš vse, ko dobiš hudiča ;((

OKO SOKOLOVO :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Furbo ::

Mr Hilter je izjavil:

Danes ni več samo kupi. Moraš še vzet račun, potrjen garancijski list, preverit če se račun in garancijski list skladata z izdelkom ki si ga kupil, dati pregledati izdelek na uradni servis če ima res garancijo (da ni bilo prej kaj odprto, polito, zaprašeno).
A sem kaj pozabil?


"Se zgodi" garancijo, če vse drugo odpove.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dejansan ::

hm, vsi Dell-i z ips matriko naj bi imeli 3 leta garancije

ti kar zateži na servisu

a na računu ti pa ne piše nič o trajanju garancje?
dejansan

nejcek74 ::

ali si preveril tu z vpisom svoje številke?

meni je crknil in so ga zamenjali, brez računa ipd, kupljen na nizozemskem, preko spletne prodaje, zamenjan pri nas

deejay2 ::

Na računu ni nič pisalo o trajanju garancije.

nejcek74 ne nisem preveril tega, sedaj pa niti ne morem, ker sem monitor na servisu pustil.

Ne vem kaj imajo sploh za bluzit na tem servisu. Če stvar ne dela dobro, popravi oziroma zamenjaj! Meni je skoraj neverjetno, da naj bi imeli njihovi monitorji samo enoletno garancijo, tako kot mi je rekla zaposlena na servisu. Pa kolikor vem pri Dellu strankam nazaj velikorkat sploh ne dajo enak model monitorja. Ta moj model (2209wa), ki sem ga odnesel na ta servis, Dell ne prodaja več, tako da je povsem možno, da mi bodo puturili kak U2311H, saj je v istem cenovnem rangu, kot je bil 2209wa. Samo problem je pa v tem, da je bil moj 16:10, ta 23 palčni je pa 16:9 in to mi nikakor ne odgovarja.

Nagi Bator ::

deejay2 je izjavil:

...tako da je povsem možno, da mi bodo puturili kak U2311H, saj je v istem cenovnem rangu, kot je bil 2209wa. Samo problem je pa v tem, da je bil moj 16:10, ta 23 palčni je pa 16:9 in to mi nikakor ne odgovarja.

Ravno to je bil razlog, da sam nisem nabavil u2311h. Sem ga mislil narociti, pa sem ga vseeno sel prej pogledat v trgovino. Ob velikosti piksla 0.26mm mi je enostavno prenizek (28,5cm).

deejay2 ::

Verjamem... Meni je tudi prenizek. Ima pa prednost v tem, da Xbox 360 igre prikazuje čez cel zaslon, lepše se spletne strani vidijo, če imaš odprta dva brskalnika (enega na levi enega pa na desni polovici), filmi so bolje vidni.. Od 16:9 monitorjev bi bil meni zelo super model U2711, ker je precej višji od tega U2311. Bomo videli, kaj mi bodo dali kot zamenjavo. Aja, nisem še omenil, Asbis mi je zrihtal, da garancija še velja.

Nagi Bator ::

Saj ti mora se veljati. Vsi ti dellovi IPS-i majo 3 leta garancije. Sicer pa sem nekje prebral, da je to LG-jev panel, ki se drugace nahaja tudi na njihovem nekoliko cenejsem modelu IPS236V z LED osvetlitvijo. Zal pa ima ta povsem zanic stojalo napram dellu.
Sam ne uporabljam konzol, tako da mi 16:9 nic ne koristi, kar se pa tice filmov, pa me tista dva crna trakca nikoli nista motila.

Zheegec ::

Dell ne izdeluje panelov kolikor se spomnim. Vsaj včasih je bilo tako.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zagi123 ::

Dell zaslone nabavi od LGja, potem pa gor vrže debilen AG coating in backlight, ki je namenjen izbuljenju očesnih zrkel. Edino štenderje imajo kul.

deejay2 ::

Ne morem verjet... Včeraj so mi zamenjali 2209WA z novim (vsaj na videz je zgledal nov), in včeraj je tudi delal normalno. Sedajle pa je začela slika zgornjem delu zaslona utripati. Tri Dellove monitorje sem dobil v kratkem v roke, vsi trije ne delujejo dobro. Katastrofa... Bom poizkusil še z drugim napajalnim kablom in pa drugum DVI kablom, če bo slučajno to utripanje izginilo, ampak po pravici povedano ne verjamem, da bo

Furbo ::

Preveri še svojo grafično kartico.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

deejay2 ::

Grafična ni kriva, ker imam sedaj na njo priklopljen drug monitor, ki pa deluje ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asbis d.o.o. smrdi!

Oddelek: Kaj kupiti
4910282 (4843) Sssaga
»

Monitor na desni bolj osvetljen kot na levi

Oddelek: Zvok in slika
10904 (619) deejay2
»

Upravičen do garancije?

Oddelek: Zvok in slika
364015 (3101) BlaY0
»

Ali je DELL U2311 primeren?

Oddelek: Kaj kupiti
212437 (1767) opeter
»

Tujina vs. Slovenija po cenah

Oddelek: Kaj kupiti
444494 (2568) Taubi19

Več podobnih tem