» »

mnenje o konfiguraciji računalnika

mnenje o konfiguraciji računalnika

maki7 ::

 Konfiguracija računalnika

Konfiguracija računalnika


Zanima me kaj menite o tej konfiguraciji. Kaj bi spremenili da bi cena ne presegala 350 evrov.
Hvala za odgovore.
  • spremenil: maki7 ()

Adrijan0 ::

Poglej si na sestavi.si
Npr, rami so tam cca 24€ 4gb 1333mhz corsair. Plošča enaka je ene 5€ manj. Procesor vzameš npr x4 640 cca 87€. Potem pa ti ostane še grafična in napajalnik. Za grafično vzameš kako 6770 (112€) ali 6790 (128€). Trenutno jim nekaj ne dela stran, drugače bi ti sestavil zadevo. Pomoje veliko bolje, ampak par evrou več.

xxxgeekxxx ::

Prvo je prvo, napajalnik ne jemat LC, vzami raje Corsair pa četudi je naprimer 500W namesto 560W, ker ti bo Corsair 500W več ven dal kot LC 560W. Druga pa zgleda kar ok, glede na budget.
Edino če hočeš lahko pogledaš če bi se dalo dobit cenejše rame (Imam A-data pa delajo super), pa lahko mogoče vzameš kakšno boljšo grafično še, ker čisto odkrito, to grafično boš čez par mesecev menjaval.

Jaz bi na tvojem mestu vzel te rame, majo manjše zakasnitve, poleg tega pa še maš takoj 20€ zraven za grafično
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
Ker tisti rami ko si jih izbral so res predragi malo... res je da so corsair, ampak maš tud corsair XMS3 naprimer za pol manj če hočeš corsair
Procesor je super mam enakega, pa se ga da fino navit (tudi odklenit če plošča podpira in če maš srečo)

Grafično pa bi potem jaz vzel HD 5770 majo na sestavi.si za cca 110€
Ker verjemi, da ti nebo žal če boš zdaj dal malo več denarja, pa maš potem mir nekaj časa.
Ke te češ

Adrijan0 ::

Evo stran jim spet dela. Kot je že napisal xxxgeekxxx, glede napajalnika se sam odloči. Jaz sem samo nekaj dal notr.

 rač

rač



http://www.sestavi.si/index.php/item/di... - ta procesor (ima zravn cooler)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

blackbfm ::

Imam A-data pa delajo super


zdaj pa še povej kateri rami pa ne delajo super..

Adrijan0 ::

Zakaj bi dajal za 2x2gb rama, isto kot za 2x4gb?

Blinkys ::

@Adrijan0

2x+1

xxxgeekxxx ::

blackbfm je izjavil:

Imam A-data pa delajo super


zdaj pa še povej kateri rami pa ne delajo super..


Ja nevem no, so že rami crkavali tudi ane :D

Napajalnik pa še enkrat odsvetujem LC. Daš zdaj 10EURpolek pa kupiš corsair napajalnik pa bo vsaj delalo nekaj časa
Ke te češ

Zgodovina sprememb…

xxxgeekxxx ::

Vzami tak kot ti je postal Adrijan0, je lep komp sestavil. Edino kaj menjaj je da daš napajalnik ta noter.
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Verjemi, je vredno dat teh 10€ več pa maš potem mir. Grafična HD 6790 ma 2x6 pin power connectorja in za te rabiš vsaj 20A na 12V rail-u... LC jih ma 15A. Mogoče nebi mel problemov, ampak možnost je da te začne kaj zafrkavat zaradi tega. Corsair ta (link) pa ima 34A, tako da neboš imel problemov. Poleg tega so corsairovi napajalniki DOSTI bolj kvalitetni kot LC.

Zdaj pa se sam odloči, če hočeš dat par ojrov poleg pa maš ziher napajalnik OK, al pa žrtvuješ pa kupiš LC, ki če ne drugega bo glasen postal čez par mesecev (sem ga imel pa se je drl ko tovornjak) :D
Ke te češ

Adrijan0 ::

Če bi rekel, da da 400€, bi se dalo še kej bolšega zrihtat (x4 955 be, 4gb rama več, pa mogoče mal bolš grafa) :D Kar se pa tiče napajalnika definitivno raje ta corsair.

IvoJan ::

xxxgeekxxx je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Imam A-data pa delajo super


zdaj pa še povej kateri rami pa ne delajo super..


Ja nevem no, so že rami crkavali tudi ane :D

Napajalnik pa še enkrat odsvetujem LC. Daš zdaj 10EURpolek pa kupiš corsair napajalnik pa bo vsaj delalo nekaj časa

low budget corsair so se slabsi od LCjev. pri corsair se gleda od TX serije dalje, pa se ti zelo radi zacnejo piskat. je bil nekje na forumu objavlen test vseh corsair serij. edini npajalnik ki ga corsair dela sam je ax1200
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Xserces ::

dej ne mi bluzit o LC ... dokler napajalnik ni full load in ta tut nikol nebo na temu sistemu nebo nic... drgac pa pokajo pa vsi (pri meni naprimer enermaxi (3))...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

IvoJan ::

Pri meni 2 corsaira ;) en je bil starejsi hx620 pa hx650.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

xxxgeekxxx ::

Ne bluzim jaz nič, govorim iz osebnih izkušenj, ki so čisto odkrito z LCjem zelo slabe
Ke te češ

blackbfm ::

Verjetno si imel kakšno zanič serijo napajalnikov. Nikakor pa ni vse slabo kar ponuja LC. Sicer pa v nek budget sistem nima smisla dajat extra zmogljiv napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

xxxgeekxxx ::

Je pa vseeno priporočljivo da ma napajalnik na 12V railu vsaj 20A. Več kot je boljše je za grafično.
Ke te češ

Pyr0Beast ::

LOL
Karkoli LC dela je šrot.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fr4nc ::

xxxgeekxxx je izjavil:

Ne bluzim jaz nič, govorim iz osebnih izkušenj, ki so čisto odkrito z LCjem zelo slabe


Povej mi svoje izkušnje?? A si hotel na 400W LC-ju poganjat GTX 480 SLI, ali kaj je bilo narobe? Kateri napajalnik si imel?

@Pyr0Beast: LOL
Karkoli LC dela je šrot.

Zakaj bi bilo šrot? V prejšnjem računalniku sem imel napajalnik od LC-ja pa sem dal 1k € za komp... in v novem bom tudi imel LC-ja (enakega), saj sem bil zadovoljen z njim, ker je bil tih in več kot preveč zmogljiv...

Lp

Xserces ::

pyro... Enermax je srot ce ti 3 napajlce v roku 1 leta skur?? gues so...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

dzinks63 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med procesorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
212967 (2670) Brias
»

Izbira napajalnika in ohišja za moj sistem

Oddelek: Kaj kupiti
331904 (1487) B_U_R_I
»

Sestavljam Računalnik, prosim za pomoč !

Oddelek: Pomoč in nasveti
472837 (1587) barocco
»

nov pc za gaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11112078 (10326) slovenc5
»

Kater cpu hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
374570 (4062) Steinkauz

Več podobnih tem