» »

Iskalnik za cene živil?

Iskalnik za cene živil?

Saladin ::

Vprašanje:

Zakaj nimamo pri nas nek spletni iskalnik (tipa Ceneje.si, Lovecnacene,..) kjer so po cenah navedeni artikli v vseh večjih prodajnih mrež (Merkur, Lidl, Hofer, ,...)?

Npr. vtipkam "mleko 1l 3,5%", najde mi izdelke po tipu/proizvajalcu - izberem izdelek in mi najde kdo ga prodaja in za kako ceno. Potem uporabim še kake filtre po trgovinah, po najcenejših izdelkih, po "zvezdicah" etc. in si tako sprintam ponudbo izdelkom, ki jih mislim kupiti.

Vzamem ponudbo v trgovine, preverim cene in kupim tisto, za kar že vnaprej vem da je najugodnejša rešitev zame. Če bi iskalnik res imel prave in sveže podatke in če preprečimo kartelno dogovarjanje prodajalcev ni vrag, da se ne bi cene povsod drastično spustile - sam pa bi že sedaj lahko kupoval najugodneje možno.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

AndyS ::

Modri dirkač ::

In kdo bo to vse spremljal in posodabljal?
Artiklov je ntavžntnakvadrat, cene se pa tudi lahko spreminjajo iz dneva v dan, da ne govorimo o raznoraznih akcijah, sistemih obračunavanja popustov itd.
Everybody lies!

WarpedGone ::

Nimamo ga iz enega samega razloga: ker sem že old-school programer, ki nima živcev za "web-tehnologije".
Sm že hotu se it to zadevo ampak me je zgrevalo. Imam razpucano idejo in model delovanja, nucam koga, ki je pripravljen stvar kodirat.

In kdo bo to vse spremljal in posodabljal?

Če je narejeno kot mora bit, (vsaj pol)avtomatika.
Zbogom in hvala za vse ribe

CaqKa ::

Jaz sem tudi o taki zadevi razmišljal. v smislu da naložiš račun gor, pa ga OCR pregleda pa sam vpisuje noter.
na začetku bi ga blo treba naučit novih oblik računov, kje ima kater račun kaj...

zraven pa da bi še blo neki v smislu da izdelkom iz računa daš še neko bolj človeško ime.. pa kak tag.. da lahko sortiraš potem po mleku, po kruhu itd...

sej če bo kapitalizem tak dalje haral, se bo slej koprej nekdo spravil nekaj takega naredit :)

Pyr0Beast ::

+ dodati seznam izdelkov v trgovinah
+ dodati graf gibanja cen
+ dodati quality controll
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WarpedGone ::

Vse omenjeno se izvaja avtomatično.
Zbogom in hvala za vse ribe

technolog ::

CaqKa je izjavil:

Jaz sem tudi o taki zadevi razmišljal. v smislu da naložiš račun gor, pa ga OCR pregleda pa sam vpisuje noter.
na začetku bi ga blo treba naučit novih oblik računov, kje ima kater račun kaj...

zraven pa da bi še blo neki v smislu da izdelkom iz računa daš še neko bolj človeško ime.. pa kak tag.. da lahko sortiraš potem po mleku, po kruhu itd...

sej če bo kapitalizem tak dalje haral, se bo slej koprej nekdo spravil nekaj takega naredit :)


Isto idejo sem mel jaz, ampak se je zataknilo pri tem, da nekje piše recimo Bobi palčke 100g, nekje BOB.PAL., nekje bobi slano pecivo, nekje čisto neki X, nekje piše celo samo "blago". Nemogoče je to vse uskladit da bi se mapiralo na isto vrednost, ker ne piše na vseh računih tud mase, recimo bobi palčke maš v več pakiranjih, pa to ni vedno razvidno iz računa.

CaqKa ::

pyrobeast... to je samo po sebi umevno da imaš te zadeve še zraven :)

gre bolj zato kako bi zadevo čimbolj avtomatiziral, da ima folk čimmanj za delat in bo več uporabljal :)

technolog.. to je pa potem tisti del, ko bi na začetku mu moral človek dat input dato in zlinkat izdelke skupaj. pol bi počasi algoritem že sam po sebi jih linkal ko ga z dovolj primeri naučiš. lahko pa se še tukaj zadeva poenostavi, pa se vsak izdelek samo še ean črtna koda doda. ima vsaka ean koda tolko in tolko inputov iz računov.

jaz ko sem gledal se dogaja to da imata dva merkatorja različne računa, da so popolnoma drugače razporejeni in da imajo tudi izdelke drugače poimenovane.. amapk to bi pač bil tisti user input.

fosil ::

Pa moral bi izločit izdelke v akciji, oziroma bi moral to posebej označit.
Ker akcije trajajo samo kakšen teden in bi dobil potem izkrivljeno sliko.
Tako je!

dolegar ::

bi šlo, če bi imeli bazo EAN kod. Ta se ne spreminja in bi se vpisovalo cene in lokacije glede na EAN kodo artikla.

Potrebno bi pa bila pomoč uporabnikov, ki bi to s telefoni skeniral (barcode) in dodajal cene...

recimo, ni ravno tako preprosto.
ThinkPad T60 (intel Core2duo T7400 @ 2.16GHz)
15.4" 1680×1050 FlexView
Ram: 2GB Disk: Hitachi 120GB

Pyr0Beast ::

Potem pa vzameš 20Mpix fotkič in poskeniraš npr. pol trgovine :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WarpedGone ::

Pa moral bi izločit izdelke v akciji, oziroma bi moral to posebej označit. Ker akcije trajajo samo kakšen teden in bi dobil potem izkrivljeno sliko.

Tudi to je pohendlano.
Zbogom in hvala za vse ribe

IceIceBaby ::

technolog je izjavil:

CaqKa je izjavil:

Jaz sem tudi o taki zadevi razmišljal. v smislu da naložiš račun gor, pa ga OCR pregleda pa sam vpisuje noter.
na začetku bi ga blo treba naučit novih oblik računov, kje ima kater račun kaj...

zraven pa da bi še blo neki v smislu da izdelkom iz računa daš še neko bolj človeško ime.. pa kak tag.. da lahko sortiraš potem po mleku, po kruhu itd...

sej če bo kapitalizem tak dalje haral, se bo slej koprej nekdo spravil nekaj takega naredit :)


Isto idejo sem mel jaz, ampak se je zataknilo pri tem, da nekje piše recimo Bobi palčke 100g, nekje BOB.PAL., nekje bobi slano pecivo, nekje čisto neki X, nekje piše celo samo "blago". Nemogoče je to vse uskladit da bi se mapiralo na isto vrednost, ker ne piše na vseh računih tud mase, recimo bobi palčke maš v več pakiranjih, pa to ni vedno razvidno iz računa.


Velika večina izdelkov na našem trgu ima svojo unikatno EAN kodo.

http://www.gs1si.org/1/standardi-in-res...

fosil ::

WarpedGone je izjavil:

Pa moral bi izločit izdelke v akciji, oziroma bi moral to posebej označit. Ker akcije trajajo samo kakšen teden in bi dobil potem izkrivljeno sliko.

Tudi to je pohendlano.

To pomeni da se dela na tem projektu?
Tako je!

WarpedGone ::

Žal zaenkrat samo teoretično.
Zbogom in hvala za vse ribe

Saladin ::

Sem bi zadevo tudi finančno podprl.

Seveda pod pogojem, da se na zadevi resno dela. In če bi imel kaj financ viška.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Schnappi ::

Blinder ::

itak najugodnejše je kar je v akciji.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Saladin ::

Blinder je izjavil:

itak najugodnejše je kar je v akciji.


Če izdelek prej ni bil svinjsko drag in je ob akciji zgolj "normalna" cena.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640932 (23979) MrStein
»

Predplačniški paket, kateri

Oddelek: Mobilne tehnologije
294591 (3934) OvCa77
»

Free2Go neomejeno

Oddelek: Mobilne tehnologije
318940 (6613) hojnikb
»

Android preverjanje cene artiklov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
12818574 (9864) dacker

Anonimno pošiljanje pisem/plačila?

Oddelek: Loža
203548 (3049) poweroff

Več podobnih tem