» »

Anonimno pošiljanje pisem/plačila?

Anonimno pošiljanje pisem/plačila?

guest #44 ::

Dobil sem fenomenalno poslovno idejo...žal je ne morem javno objavit, vsaj ne še, ker je v pre-alfa fazi.

Zanima me, če je možno prek katerkoli svetovno uveljavljene dostavne službe anonimno prejeti (in oddati) pismo ali paket (bodisi poštno ležeče ali kako drugače)?

Kot anonimno mislim na to...da pošiljatelj ne more enostavno izvedeti komu je poslal. Jaz si recimo to zamišljam tako: če bi kaka dostavna služba omogočala, da pri njih "odprem račun" kjer moji podatki so znani zgolj temupodetju in ne splošni javnosti ali pošiljatelju.

Recimo hipotetičen primer naslova:

-Janez Novak
-Bogu za nogo 10
-Ljubljana 1000
-Slovenija

ampak v obliki

-329958
-(naslov izbrane poslovalnice)
-Ljubljana 1000
-Slovenija


Pa zanima me tudi, kakšni načini plačila v tujino ostanejo anonimni (do neke mere sevead)? Z paypalom vrjetno plačniku ni potrebno predstaviti svoje osebne podatke prejemniku ne?
Kaj še obstaja...money order?

se zahvaljujem za nasvete!

Tilen ::

Western Union. Super način za nategune, tako kot tvoja iznajdba.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

guest #44 ::

Žal sem pošten človek in nategoval sigurno nebi, vrjetno bi pa oni mene. Sam to ne bi bil tak problem...i think my plan would work.

Gre pa za čisto legitimno zadevo in ne obiranje naivnežev.


A Western union je le za finančne transakcije ali lahko tudi pošiljaš pisma/pakete prek njega?

bluefish ::

Odpreš poštni predal. Če se ne motim, so podatki o imetniku znani le Pošti.

guest #44 ::

To me je zanimalo ja...poštni predal, ter poštno ležeče. Da pošta pozna moje podatke me ne moti, pomembno je da pošiljatelj me ne prepozna.

Katere dostavne službe omogočajo ustvarjanje poštnega predala...pošta slovenije sklepam da ja?

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Pri nas je najbrž PS edina, ki to omogoča.

guest #44 ::

Bom se pozanimal.

Kaj pa za plačila: Paypal/western union?

black ice ::

Temu se reče dropshipping BTW

gendale ::

tko se prodajajo nelegalne (al pa kvazi legalne) stvari preko interneta

para! ::

Sej prek bittorrenta se tud nelegalno prenašajo vsebine, pa zato sam protokol še ni neumna ideja. Če prav razumem gre za idejo o anonimnosti pri pošiljanju, ne vem zakaj ta storitev ne bi imela legitimnih končnih uporabnikov?

lp
Death before dishonor!

guest #44 ::

Pa to me živcira, ker gre za čisto nedolžno zadevo per se, sam ker itak vedno more nekdo zadevo pokvarit in tako dobi slab glas.

No, ideja je sicer popolnoma legitimna in legalna. Problem je ker, če bi hotel to legalno početi bi moral se registrirat kot podjetje. Torej anonimnost bi bila ogrožena, če bi naročal na podjetje.

Moral bi nekako iz mojega osebnega računa (ali kakega drugega računa) nakazovati na svoje podjetje.

Ta birokracija!! Idejo sem že predstavil enemu...naj bi bila res dobra, sam vprašanje kakšen je trg.
Ma jaz sem optimist, videl sem že slabše ideje ki so se obnesle.

Zgodovina sprememb…

gendale ::

aja, denar lahko dost anonimno prenašaš preko bitcoina

samo zadeva še ni ravno razširjena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

guest #44 ::

Sem že pomislu, ampak žal vrjetno se še nebi obneslo prek te valute.

Bananovec ::

Kupiš neko virtualno valuto (npr. virtualne bobi palčke), jih pošlješ temu in temu, ta pa si nato te bobi palčke pretvori nazaj v denar. To bi šlo?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

guest #44 ::

Provizijo pa bom s teboj plačal.

Ziga Dolhar ::

Odpreš podjetje, ki deluje kot proxy med pravim pošiljateljem in dostavljalcem oziroma "pošto". Kot razni "privacy" paketi pri registratorjih spletnih domen :).
https://dolhar.si/

guest #44 ::

Kako me vse to demotivira. Če ne bi blo te birokratske nesnage vmes, bi mel spletno stran up and running ideja pa bi že laufala ta vikend.

Rad bi na črno delal, sam pilec...kazni niso ravno nizke, še posebej za start up mini podjetje, kjer bi mel več kazni, kot bi zaslužil.

Anonimnost pa je tu velikega pomena...brez te bi bil posel potencialno nevaren zame. Poudarjam, ne gre za illegalne zadeve...ampak lahko bi se potencialnemu pošiljatelju zameru in pol bi bla cela pizdarija. Recimo, jaz mu pošljem denar, vendar ga zaradi takih in drugih nevšečnosti ne dobi pa pol mi začne grozit itd.

Tilen ::

guest #44 je izjavil:

Žal sem pošten človek in nategoval sigurno nebi, ...


guest #44 je izjavil:



Rad bi na črno delal, ...

Poudarjam, ne gre za illegalne zadeve..


guest #44 je izjavil:

Pa to me živcira, ker gre za čisto nedolžno zadevo...


:))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

guest #44 ::

Zame je delo na črno legitimna zadeva...če to pomeni, da se izogibam dajatve državi s katerimi se ne strinjam...teh pa je tko čez palec 85%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Ziga Dolhar ::

Super. A pri nelegalnih dejavnostih na ST ne nudimo pomoči.
https://dolhar.si/

poweroff ::

Odpreš s.p. Dosti hiter, poceni in enostaven postopek.

Drugače si lahko odpreš poštni predal na pošti, pogoj je le, da dosti redno dobivaš pošto tja. Kar pomeni, da to stanje lahko vzdržuješ tako, si lahko sam pošiljaš pošto na svoj poštni predal...

Ampak če bi rad delal na črno, naj te potolažim, da te bi v takem primeru inšpekcija dobila v sekundi. Se ne splača.

Premisli koliko boš imel biznisa. Če ga bo dovolj, se ti splača ustanoviti s.p. ali kaj več, najeti nekje za 40 EUR mini pisarnico in imaš ločen naslov in ločen TRR.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PO Box - ali obstaja slovenski ekvivalent?

Oddelek: Loža
275787 (1624) pirx
»

poštnina iz nemčije

Oddelek: Pomoč in nasveti
156419 (2007) knesz
»

Pošiljka z odkupnino, pošta nabije kr ene stroške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718134 (12600) ...:TOMI:...
»

Dostavna služba dostavila kr nekomu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10022937 (16429) xxxul
»

odprtje poštnega predala v avstriji

Oddelek: Loža
1310276 (7538) Yugos

Več podobnih tem