» »

[c#] Vprasanje glede povezave na bazo

[c#] Vprasanje glede povezave na bazo

KernelPanic ::

Spostovani!

Zopet bi potreboval vaso pomoc, in sicer imam naslednji problem:

Spisal sem aplikacijo, ki v svojem GUI oknu prikazuje vrednost, ki jih prebira iz baze (3 tabele). Podatko za prijavo na bazo ta aplikacija ob startu prebere iz INI pripadajoce datoteke in nato se glede na podatke poveze na bazo. Stvar v firmi, na testnem MS-SQL serverju deluje brezhibno, vendar pri stranki se nikakor ne moremo z mojo aplikacijo povezati na bazo (ki je sicer identicna kot nasa testna). Torej:
1) glede na to, da se v firmi skonekta brez problemov, lahko skelpam, da v kodi ni napake (napacen ConnectionString ali karkoli drugega)
2) pri stranki smo spustili vse pozarne zidove
3) pregledal sem nastavitve MS SQL servera v firmi IN pri stranki, nastavitve so enake, TCPIP je omogocen, porta v IPALL sekciji sta enaka
4) server instance NI hidden in JE active
5) uporabnisko ime in geslo sta veljavna

Mi lahko kdo prosim pove, kaj lahko se preverim?

S spostovanjem in vnaprej se zahvaljujem za pomoc,
M.

detroit ::

debug?:) kje se ustavi
providerji drugi, providerstringi ipd


najboljš je da postopoma čekiraš kje se ustavi in nato ugotoviš zakaj


sorry nism lih v pomoč ker ne vem zadosti o situaciji
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

KernelPanic ::

Ne ne, ni to, pri stranki konstantno javlja error 26, premetal sem cel google, probal vse, kar pise, se zmer ne dela, sef je besen ...

detroit ::

error 26 javla kdo ali kaj? Provider?
Skero

KernelPanic ::

Pri stranki imamo client kompjuter in server. Ko iz klienta pozenem svojo aplikacijo, dobim error 26!

detroit ::

ok kaj pa če bi dal kak msg box gor da vidiš če je connection odprt, če se je uspel povezat, a veš kaj mislim da vidiš kje faila (ali je to console app, pač debug:))
Skero

KernelPanic ::

Pizda, a je lohka to, da mam v datasetu Connection ze narjen z ConnectionStringom za testni server (v firmi) in se hoce skonektat, ne glede na to, kar potem preberem iz INI fila. Stvar sem spisal tako:
1) naredim dataset in table adapterje:
            this.m_dsMain = new Monitor.MainDataSet();  // kreiramo podatkovno mnozico

            this.m_taDanLoadMeterData = new Monitor.MainDataSetTableAdapters.DANLOAD_METER_DATATableAdapter();  // kreacija podatkovnega adapterja
            this.m_taDanLoadVodenje = new Monitor.MainDataSetTableAdapters.DANLOAD_VODENJETableAdapter();   // kreacija podatkovnega adapterja
            this.m_taDanLoadNarocila = new Monitor.MainDataSetTableAdapters.NAROCILATableAdapter(); // kreacija podatkovnega adapterja

            this.m_taDanLoadMeterData.Fill(this.m_dsMain.DANLOAD_METER_DATA);   // napolnemo tabelo
            this.m_taDanLoadVodenje.Fill(this.m_dsMain.DANLOAD_VODENJE);    // napolnimo tabelo
            this.m_taDanLoadNarocila.Fill(this.m_dsMain.NAROCILA);  // napolnimo tabelo

2) zaprem povezavo na bazo, v obstojecih table adapterjih spremenim connection string glede na podatke iz INI datoteke:
            this.m_taDanLoadMeterData.Connection.Close();
            this.m_taDanLoadVodenje.Connection.Close();
            this.m_taDanLoadNarocila.Connection.Close();

            SqlConnectionStringBuilder strConnBuilder = new SqlConnectionStringBuilder();   // creates sql connection builder

            // **** SQL CONNECTION STRING BUILDING
            strConnBuilder.DataSource = this.m_strHostname + "," + this.m_iPort.ToString();
            strConnBuilder.InitialCatalog = this.m_strDbName;
            strConnBuilder.IntegratedSecurity = false;
            strConnBuilder.PersistSecurityInfo = true;
            strConnBuilder.UserID = this.m_strUsername;
            strConnBuilder.Password = this.m_strPassword;
            strConnBuilder.AsynchronousProcessing = true;
            strConnBuilder.NetworkLibrary = "dbmssocn";
            strConnBuilder.ContextConnection = false;
            // **** END OF SQL CONNECTION STRING BUILDING

            //strConnection = strConnBuilder.ConnectionString;

            this.m_taDanLoadMeterData.Connection.ConnectionString = strConnBuilder.ConnectionString;
            this.m_taDanLoadVodenje.Connection.ConnectionString = strConnBuilder.ConnectionString;
            this.m_taDanLoadNarocila.Connection.ConnectionString = strConnBuilder.ConnectionString;

            this.m_taDanLoadMeterData.Connection.StatisticsEnabled = false;
            this.m_taDanLoadVodenje.Connection.StatisticsEnabled = false;
            this.m_taDanLoadNarocila.Connection.StatisticsEnabled = false;

            try
            {
                this.m_taDanLoadMeterData.Connection.Open();
                this.m_taDanLoadVodenje.Connection.Open();
                this.m_taDanLoadNarocila.Connection.Open();
            }
            catch (Exception ex)
            {
                MessageBox.Show(ex.Message.ToString());
                Application.Exit();
            }


Kako naj to sprememnim???

detroit ::

zato pa pravim da je najbolje z message boxi kakor koli low tech se že sliši, conn.Open vpišeš vanj in še connection string od povezave pa vidiš kaj dobivaš, če ne moreš na licu mesta stestirat je pa bolj kurec:D
Skero

KernelPanic ::

Ja kako nej tableadapterjem ob kreaciji "izbijem iz glave" connection string, ki je uporabljen za testni server?

detroit ::

sorry trenutno ne bi vedu ampak zihr imajo kak member:)
Imam izpit 70-516 kmal tko da bom pol ti povedu:D
Skero

Isotropic ::

kernelpanic, kako ti je kaj vsec platforma .net v primerjavi z cpp/qt/linux (oz. multi-os), ki si ga poznal prej, ce se ne motim (tista prva tema)?

KernelPanic ::

Isotropic je izjavil:

kernelpanic, kako ti je kaj vsec platforma .net v primerjavi z cpp/qt/linux (oz. multi-os), ki si ga poznal prej, ce se ne motim (tista prva tema)?

Qt je meni osebno neprimerno bolj vsec, je pa res, da ga tudi vec obvladam kot .Net. Nasplosno nisem nek ljubitelj M$ :D

darkolord ::

Ni, čudn, če uporabljaš zadeve (adapterji, dataseti, sploh pa INI fajli (halooo, to je že v Win 2000 blo "deprecated"?) ...), k so čist outdated :)

Glede povezave, a se povezuješ direkt na instanco ali na IP? SQL Server Management Studio iz client mašine se poveže na server?

Pa drugo, zakaj kličeš "Fill" preden nastaviš ConnectionString? Poglej v app.config datoteko (ko je zbuildano je ImeExeFajla.config) če je tam notri tvoj testni connection string.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

KernelPanic je izjavil:

Isotropic je izjavil:

kernelpanic, kako ti je kaj vsec platforma .net v primerjavi z cpp/qt/linux (oz. multi-os), ki si ga poznal prej, ce se ne motim (tista prva tema)?

Qt je meni osebno neprimerno bolj vsec, je pa res, da ga tudi vec obvladam kot .Net. Nasplosno nisem nek ljubitelj M$ :D

a pa je cpp (python)/qt sploh kaj trzno zanimiv v sloveniji?

KernelPanic ::

Isotropic je izjavil:

KernelPanic je izjavil:

Isotropic je izjavil:

kernelpanic, kako ti je kaj vsec platforma .net v primerjavi z cpp/qt/linux (oz. multi-os), ki si ga poznal prej, ce se ne motim (tista prva tema)?

Qt je meni osebno neprimerno bolj vsec, je pa res, da ga tudi vec obvladam kot .Net. Nasplosno nisem nek ljubitelj M$ :D

a pa je cpp (python)/qt sploh kaj trzno zanimiv v sloveniji?

bl slabo, mi slovencki smo itak hlapcevski narod in na sihtu ce nimas visual studio (magar skrackan :D), nisi "mainstream" in avtomaticno bedak, vsaj to je teorija mojga sefa .... sm mu naredu aplikacijo v qt, identicno, ki jo sedaj portam na .net, sicer ne vem zakaj, sef tudi ne, ampak tako mora biti, je rekel ... mislim no comment ...

Ericssony ::

KernelPanic je izjavil:

Ne ne, ni to, pri stranki konstantno javlja error 26, premetal sem cel google, probal vse, kar pise, se zmer ne dela, sef je besen ...

To napako dobiš če na serverju ne deluje SQL Browser.
Sicer pa SQL Network Interfaces

KernelPanic ::

pizda, fantje hvala, mislim, da je bilo to narebe, da sem klical fill preden sem ponastabil connection string, kreten zahojen :D. Mislim, da sedaj dela, cakam se odziv od serviserja pri stranki ... Vam javim pa hvala lepa za vas trud, je kdo za pivo naslednji teden? :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# težava

Oddelek: Programiranje
233456 (2302) mladec
»

[c#] in sql baza

Oddelek: Programiranje
161276 (775) japol
»

Napaka pri povezavi z bazo - c#

Oddelek: Programiranje
7939 (803) Mitja Bonča
»

Baza & c#

Oddelek: Programiranje
214006 (3064) xardas
»

C# OleDB create database

Oddelek: Programiranje
71200 (1032) DubleG

Več podobnih tem