» »

23" IPS ali 27" TN?

23" IPS ali 27" TN?

FlyingBee ::

Odpiram novo temo, ker se ne morem odlociti in rabim vase mnenje. Torej situacija je taka, rabim LCD monitor za gledanje filmov, igranje iger in brskanje po netu. Izbiram med tema dvema:

1. LG IPS236V, http://www.mimovrste.com/artikel/217015...

2. AOC E2795VH 27, http://www.mimovrste.com/artikel/265011...

Takoj je seveda opazna razlika v velikosti, ceni in tehnologiji, vendar do 250 EUR ni problem, kar se tice cene.

Velikost 27" bi rad imel, ker za to ceno se mi zdi dobra kupcija, vendar me skrbi, da zaradi TN tehnologije bo problem pri gledanju s kavca, res pa je, da se lahko monitor nagiba. IPS pa mi je super glede ocitnih prednosti, vendar kako je zdaj s crnino in "glow" svetlobe?

Ima kdo kaksne izkusnje s katerim od teh dveh?

Hvala vnaprej!

Poldi112 ::

Vprašanje koliko je IPS boljše za filme. Ok, vidni kot imaš širši, samo imaš pa tudi odzivni čas daljši. Plus da je za filme velikost kar pomemben dejavnik. Tako da bi jaz, ki imam same IPS-e, tu vzel TN.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

FlyingBee ::

Poldi112 je izjavil:

Vprašanje koliko je IPS boljše za filme. Ok, vidni kot imaš širši, samo imaš pa tudi odzivni čas daljši. Plus da je za filme velikost kar pomemben dejavnik. Tako da bi jaz, ki imam same IPS-e, tu vzel TN.


Sem dobil tak vtis tudi pri pregledovanju na tujih straneh, vendar glede na to da imas same IPS (a imas tudi ye od LG eIPS?), hvala za koristen nasvet. lp

se kdo?

Zgodovina sprememb…

Skyman ::

jz osebno sem zbral IPS od LG sm ga res sel gledat in moj prvi vtis je ok sicer ga doma se nimam(je narocen in obljubljen da pride danes) tak da za kej vec ti povem v popoldanskem casu za moje osebno mnenje je 27" prevelik za igranje (to je moje osebno mnenje)za filme je pa spet druga zgodba...

gendale ::

če ne igraš multiplayer iger na visokem nivoju, imajo ips monitorji čisto ok odzivni čas

pri tebi je pomoje odvisno s kake razdalje misliš gledat filme

23" monitor je za večje razdalje majhen

FlyingBee ::

kaksen hitri FEAR Combat bi

Rippy ::

IPS ima natančnejše barve in je tudi veliko bolj natančen v črnih barvah. Torej temen filem bo izgledal veliko bolje na IPS. Pri TN moraš zaslon gledati pod precej natančnik kotom saj hitro izgubiš izgled slike. Če ti je v tem primeru 23" dovolj velik sploh ne razmišljaj o TN.

Isotropic ::

kako je pa pri igricah, recimo world of tanks (MP) ali kaj prek SP?
za IPS to

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

27" 1080 monitor je neuporaben. Si našel kak TN z 1200 višine?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Toxic ::

Jaz imam doma LG-ja in lahko povem da sem do zdaj zelo zadovoljen.Vidni koti so dobri in barve so tudi zelo dobre. Preden sem naročil ekran sem šel primerjat razstavljene ekrane v BigBang in so ble razlike precej opazne.

js osebno ::

Še en zadovoljen uporabnik tega IPS LGja. Slika je odlična, je pa res da ekran na čuden način odbija svetlobo in je pri približno 45° kota pri gledanju iz leve oziroma desne strani slika precej čudna. Če zagrnem okno se zadeva ne opazi več..

Skyman ::

Evo zadevco sem glih dobil v roko (LG IPS236V) glede na moj stari TN 22" je res opazna razlika barve bolj žive.. tudi igral COD MP zadevca se dobro odnese

Tilen ::

Tudi jaz sem danes dobil S-IPS ZR24W. Odličen monitor za odlično ceno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

energetik ::

No jaz imam pa prav 27" TNja, in bi ti za tako uporabo raje priporočal večjo diagonalo kot pa malo boljše barve. Jaz na njem gledam TV in filme na recimo dobra 2 metra, pa ni nič prevelik. 23" bi na tako razdaljo izgledal miniaturno. Tudi jaz gledam s kavča, pa ni nič problemov zaradi gledanja pod kotom.
Na začetku mi je sicer za PC rabo izgledal ogromen, sedaj bi brez problemov vzel še večjega, seveda vsaj z 1200 vertikalne resolucije. Sicer pa lepo vržem en program na levo, drug na desno in delam skoraj kot na dual monitor namizju.

Tilen ::

Prevelik v smislu, da je horizontala prevelika zaradi majhne vertikale. 16:9 pri 27" je res overkill imo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

keitai ::

Ok, ker nihče ne zna dejansko se zjasnt (prodajalci), me zanima, če ima kdo AOC E2795VH doma ter ali je tn ali mva (naši trgovci zatrjujejo, da je tn, na geizhalsu trdijo, da je mva - enako test na prad.de ter drugi) torej je mva ali ne. Oziroma, ali je spet loterija s paneli.

Tilen ::

Na geizhalsu piše, da je MVA z reakcijskim časom 2ms :)). Na uradni AOC strani je bil ta model odstranjen. Nekje pišejo, da je 2ms - TN, ponekod pa da gre za MVA - 5ms. Glede na ceno gre najverjetneje za TN. 243 EUR za 27" monitor.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Tip matrike:: TN WLED
Odzivni čas:: 2 ms
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

blackbfm ::

Jaz še na nobenem modernem lcdju nisem opazil da bi se pojavljal nek očiten ghosting efekt, zaradi prepočasnega osveževanja..10 let nazaj je bila pa druga zgodba ja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Tilen ::

Odzivni čas sem zapisal samo zato, ker IPS/MVA/PVA z 2 ms odzivnin časom ne obstaja. Takšen odzivni čas ima samo TN matrika.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

keitai ::

2ms je g2g, po prad-ovem testu ima odzivni čas b2w 11,6ms. In če se prodaja dejansko to, kar so ocenjevali na testu, potem bi ekran moral imeti MVA matriko.

http://www.prad.de/new/monitore/test/20...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7615719 (14128) skyline
»

Kateri monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
379234 (7483) Golnar
»

Kateri 23-24'' monitor?

Oddelek: Zvok in slika
164929 (4642) mokasin
»

Kateri monitor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921477 (16678) hotig
»

Kateri monitor

Oddelek: Kaj kupiti
151738 (1537) xxxgeekxxx

Več podobnih tem