» »

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ

1
2
»

mojsterleo ::

po mojih izkusnjah do sedaj je zavod postal bolj previden pri napotovanju. vcasih se je zgodilo, da so te poslali na razgovor na povsem napacno delovno mesto, danes mislim da se to ne more vec zgoditi ker ima vsak zaposlitveni nacrt, in so tudi oni omejeni v tem okviru. ne bodo valda poslali elektricarja na razgovor za delo v kuhinji ....

opeter ::

Isotropic je izjavil:

frnikola in opeter: kaksno izobrazbo imata?
btw, zzzs ni tam zato, da bi ti iskal siht.

Univerzitetno, ampak to nima zveze. Delo se vedno najde, le redna zaposlitev ne. Sicer pa, dokler je delo plačano (in cenjeno s strani delodajalca), je OK.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

amigo_no1 ::

gogic je izjavil:

Deloma razumem problem. V Sloveniji obstaja kar nekaj takih firm, ki pobirajo ljudi z zavoda, nato pa jim ne dajejo plač. Ena takih je npr. Zlatorog Turizem d.o.o. (Hotel Zlatorog, Kamp Zlatorog, Hotel Bohinj) iz Bohinja. Poberejo ljudi iz Zavoda za zaposlovanje, tako da ne dobivajo več nadomestila. Nato pa jim ne plačujejo plač po več mesecev skupaj. Po koncu poletne sezone bodo pa verjetno razglasili stečaj, tako da zaposleni ne bodo dobili nič. Da ne govorimo, da prispevkov državi niso plačali od novembra lani...
Če si prijavljen na zavodu in zavrneš delo v taki firmi, ti pa vzamejo nadomestilo.

Se obeta javna lista neplačnikov prispevkov.Sprva se je ZRSZ izgovarjal, vendar IP je rekla da gre za informacije javnega značaja.
https://www.ip-rs.si/novice/detajl/zavo...

gogic ::

No upam, da jim bo uspelo urediti problem in da nas ne bodo več pošiljali na delovna mesta, kjer več mesecev ne dobivajo/mo plač.

mojsterleo ::

za take primere obstaja tudi jamstveni sklad. sicer ne vem koliko casa moras biti v firmi zaposlen,da lahko kaj dobis,ampak pozanimat se je vredno.

opeter ::

Kolikor vem, si do nadomestila na zavodu upravičen, če si bil (nepretrgano) zaposlen vsaj 9 mesecev. Za jamstvene sklade pa ne vem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Isotropic ::

eno leto

jalovec09 ::

Aston_11 je izjavil:

Pobiraš solde od zavoda, imaš pogoje za delo, nočeš delat.

Delaš zato, da preživiš, ne ker ti je všeč.

Zavod ti plačuje za preživetje nekaj časa, ti pa naj bi v tem času dobil delo.

In potem bi se nekateri še zmišljevali, drugi pa bi delali za njih, tudi če drugih ni všeč delo, ki ga opravljajo, da financirajo tiste, ki bi lahko delali, pa nočejo, ker jim ni všeč.

Res dobro.

In sedaj naj bi bile nekomu kršene pravice - kar bi moral sam narediti, ne da mu celo zavod išče delo- Bi bil on doma in čakal, da delo pride k njemu domov. Namesto tega pa ga mu išče zavod in glej vraga, celo zavod ga napoti, da se gre pozanimati, če bi ga morda vzeli.

Toda ne - njemu delo ni všeč - solde dobi, bo pa ja doma.

Marš v pm.


Taka predrznost, da nima meja, a na tajkune si pozabil tu pa se gre za ušivih 250 evrov iz zavoda za 3 mesece, veš koliko denarja gre za prazen nič, kot nakup Patrije in podobno sranje ali pa nakup ladje.....bi te rad videl, ko boš enkrat brez dela in boš moral sprejeti karkoli ti bo ponujeno in že sedaj ti rečem, da boš gladko odklonil delo, saj razumem, da noben noče dela na gradišču za 500 evrov NETO. Jaz osebno bom ravno v tej panogi iskal delo, ampak govoriva na splošno.
Delo delo v kuhinji, čistilec stekel, prodajalec, ekonimst, administrator, itd so sama OK dela..... kaj boš rekel, če te zavod napoti za prodajalca na mesnem odddelku, marikso noče tega delat, seveda to jasno pove pri svetovalki a večina reče VSE.

jalovec09 ::

...sicer je pa še en dokaz, danes je 75% (ugibam) samih južnjakov v gradbeni panogi, uni iz ZAVODA tega ne bodo delal, ker je težko fizično delo, premala plača, ....dela je v SLO dovolj, ampak plačilna disciplina je kot na Balkanu,

oracle ::

mojsterleo je izjavil:

po mojih izkusnjah do sedaj je zavod postal bolj previden pri napotovanju. vcasih se je zgodilo, da so te poslali na razgovor na povsem napacno delovno mesto, danes mislim da se to ne more vec zgoditi ker ima vsak zaposlitveni nacrt, in so tudi oni omejeni v tem okviru. ne bodo valda poslali elektricarja na razgovor za delo v kuhinji ....

Ja precej so omejeni. Kot rečeno z zaposlitvenim načrtom, katerega si itak sam določiš (željena delovna mesta) in seveda z izobrazbo. Zato pa si z njihove strani deležen dveh tipov posredovanja informacij:
1. te obvestijo o prostem delovnem mestu (se nisi dolžan prijaviti) - ko najdejo delo ki je PRIBLIŽNO v tvoji smeri
2. te napotijo na razgovor - ko je delo DIREKT v tvoji smeri. Če zavrneš razgovor za delo, ki naj bi si ga itak želel ti jasno ukinejo pomoč.

Me je pa presenetilo, da so mi posredovali delovno mesto, ki sicer ni bilo NIKJER objavljeno. Kar mi daje misliti... a oni najprej posredujejo informacijo vsem iskalcem zaposlitve, preden jo javno objavijo? Al je bla to le izjema?

Kar se tiče "izkoriščanja" sistema pa mislm da z max 230 € pomoči težko govorimo o življenju na račun sistema. Pustimo cigane z 10 šoloobveznimi otroki, govorim o navadnih ljudeh, ki so sami in pač težko dobijo ustrezno službo. Neka osnovna solidarnost pa le mora bit.
(sicer solidarnost bi mogla bit IMO dosežena že na drugih nivojih, ampak to je že nova tema)

Aston_11 ::

jalovec09 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Pobiraš solde od zavoda, imaš pogoje za delo, nočeš delat.

Delaš zato, da preživiš, ne ker ti je všeč.

Zavod ti plačuje za preživetje nekaj časa, ti pa naj bi v tem času dobil delo.

In potem bi se nekateri še zmišljevali, drugi pa bi delali za njih, tudi če drugih ni všeč delo, ki ga opravljajo, da financirajo tiste, ki bi lahko delali, pa nočejo, ker jim ni všeč.

Res dobro.

In sedaj naj bi bile nekomu kršene pravice - kar bi moral sam narediti, ne da mu celo zavod išče delo- Bi bil on doma in čakal, da delo pride k njemu domov. Namesto tega pa ga mu išče zavod in glej vraga, celo zavod ga napoti, da se gre pozanimati, če bi ga morda vzeli.

Toda ne - njemu delo ni všeč - solde dobi, bo pa ja doma.

Marš v pm.


Taka predrznost, da nima meja, a na tajkune si pozabil tu pa se gre za ušivih 250 evrov iz zavoda za 3 mesece, veš koliko denarja gre za prazen nič, kot nakup Patrije in podobno sranje ali pa nakup ladje.....bi te rad videl, ko boš enkrat brez dela in boš moral sprejeti karkoli ti bo ponujeno in že sedaj ti rečem, da boš gladko odklonil delo, saj razumem, da noben noče dela na gradišču za 500 evrov NETO. Jaz osebno bom ravno v tej panogi iskal delo, ampak govoriva na splošno.
Delo delo v kuhinji, čistilec stekel, prodajalec, ekonimst, administrator, itd so sama OK dela..... kaj boš rekel, če te zavod napoti za prodajalca na mesnem odddelku, marikso noče tega delat, seveda to jasno pove pri svetovalki a večina reče VSE.



Kolikor se pustiš zajebavati. Jaz sam poskrbim sam zase. Sam plačujem prispevke v malho. Predrznost praviš? Meni noben ne financira prostega časa, ko sem doma. Ko sem na bolniški, noben ne financira. Letni dopust. Ni plačan. Ne mi ti s predrznostjo.

mojsterleo ::

oracle je izjavil:


1. te obvestijo o prostem delovnem mestu (se nisi dolžan prijaviti) - ko najdejo delo ki je PRIBLIŽNO v tvoji smeri
2. te napotijo na razgovor - ko je delo DIREKT v tvoji smeri. Če zavrneš razgovor za delo, ki naj bi si ga itak želel ti jasno ukinejo pomoč.

Me je pa presenetilo, da so mi posredovali delovno mesto, ki sicer ni bilo NIKJER objavljeno. Kar mi daje misliti... a oni najprej posredujejo informacijo vsem iskalcem zaposlitve, preden jo javno objavijo? Al je bla to le izjema?

kadar mene obvestijo o delovnem mestu,vedno zahtevam napotnico od njih (ti poslejo po mailu skenirano).to potem prilozim k vlogi.
nisem vedel da ljudi napotujejo direkt na razgovore,to aploh ni slabo,vsaj meni se ne zdi. lazje je vzpostavit nek kontakt osebno kot pa preko dveh listov papirja. noja verjetno takih kot sem jaz /VII.st/ ne bodo vabili na tak nacin.
glede posredovanja dela pa nisem siguren. mislim da imajo oni nek interni seznam zaposlovalcev,le da te seznanijo samo ce si res v stroki. ker sam sem npr.zgodovinar in arhivist po poklicu,pa se spomnim ko sem prvic prisel na zavod so me tam sprasevali ce imam licenco za cenitve umetniskih del,ker da neka fiema rabi. potem so pa par mesecev kasneje imeli tudi oglas. je pa res da zavodova oglasna deska ni edina v sloveniji in da lahko firme oglasujejo tudi na druge nacine. javna uprava ima pa sploh svoj portal za to,pa tudi sodisca.

jalovec09 ::

Aston_11 je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Pobiraš solde od zavoda, imaš pogoje za delo, nočeš delat.

Delaš zato, da preživiš, ne ker ti je všeč.

Zavod ti plačuje za preživetje nekaj časa, ti pa naj bi v tem času dobil delo.

In potem bi se nekateri še zmišljevali, drugi pa bi delali za njih, tudi če drugih ni všeč delo, ki ga opravljajo, da financirajo tiste, ki bi lahko delali, pa nočejo, ker jim ni všeč.

Res dobro.

In sedaj naj bi bile nekomu kršene pravice - kar bi moral sam narediti, ne da mu celo zavod išče delo- Bi bil on doma in čakal, da delo pride k njemu domov. Namesto tega pa ga mu išče zavod in glej vraga, celo zavod ga napoti, da se gre pozanimati, če bi ga morda vzeli.

Toda ne - njemu delo ni všeč - solde dobi, bo pa ja doma.

Marš v pm.


Taka predrznost, da nima meja, a na tajkune si pozabil tu pa se gre za ušivih 250 evrov iz zavoda za 3 mesece, veš koliko denarja gre za prazen nič, kot nakup Patrije in podobno sranje ali pa nakup ladje.....bi te rad videl, ko boš enkrat brez dela in boš moral sprejeti karkoli ti bo ponujeno in že sedaj ti rečem, da boš gladko odklonil delo, saj razumem, da noben noče dela na gradišču za 500 evrov NETO. Jaz osebno bom ravno v tej panogi iskal delo, ampak govoriva na splošno.
Delo delo v kuhinji, čistilec stekel, prodajalec, ekonimst, administrator, itd so sama OK dela..... kaj boš rekel, če te zavod napoti za prodajalca na mesnem odddelku, marikso noče tega delat, seveda to jasno pove pri svetovalki a večina reče VSE.



Kolikor se pustiš zajebavati. Jaz sam poskrbim sam zase. Sam plačujem prispevke v malho. Predrznost praviš? Meni noben ne financira prostega časa, ko sem doma. Ko sem na bolniški, noben ne financira. Letni dopust. Ni plačan. Ne mi ti s predrznostjo.


Torej sklepam, da bi ti raje videl človeka ob cesti, kako umira od lakote, kot pomagal, čeprav imaš dost. Jaz skrbim za enga možakarja, on je čist izven vasi, na samoti, cesta je za osebni avto skoraj neprevozna, imam avto, ki je vreden nekaj in razmišljam celo o tem, da bi mu šel na roko in avto menjal za terensko vozilo, samo da bi lahko prišel do njega, drugače hodim, čez gozd do njega, nobene poti, strm gozd, zaraščen,....toliko o pomoči. Sem prej nazaj šel z avtom po cesti, ampak sem vse pojahal podvozje, od avspuha, rok končnikov do optike in centriranje, vse se je razmaknilo/uničilo.
Saj vendar ni še noben obogatel s tisto pomočjo scialna oz. nadomestilo. Pahor je rekel, da solidarnost mora bit IN PIKa in to tako visoka, da se ljudem ne splača sedet na tej pomoči.

oracle ::

mojsterleo je izjavil:


glede posredovanja dela pa nisem siguren. mislim da imajo oni nek interni seznam zaposlovalcev,le da te seznanijo samo ce si res v stroki. ker sam sem npr.zgodovinar in arhivist po poklicu,pa se spomnim ko sem prvic prisel na zavod so me tam sprasevali ce imam licenco za cenitve umetniskih del,ker da neka fiema rabi. potem so pa par mesecev kasneje imeli tudi oglas. je pa res da zavodova oglasna deska ni edina v sloveniji in da lahko firme oglasujejo tudi na druge nacine. javna uprava ima pa sploh svoj portal za to,pa tudi sodisca.

Hja, škoda da to nisem vedel že prej. Po nekaj mesecih samostojnega iskanja sem se prijavil na zavod in po enem tednu dobim prek njih ponudbo, ki jo prej v vseh mesecih nisem podobne.

Tko da priporočam vsem, da se takoj prijavijo na zavod, če iščejo službo.

jalovec09 ::

Se moram odzvat na prosto delovno mesto, ki ga predlaga ZRSZ

Zavod RS za zaposlovanje vas obvešča o prostem delovnem mestu.

Če želite kandidirati, se pravočasno prijavite na prosto delovno mesto in nas o tem obvestite s povratnim elektronskim sporočilom (Odgovor/Replay).

Ne pošiljajte povratnega elektronskega sporočila, če ne boste kandidirali!

Lep pozdrav!

Zavod RS za zaposlovanje


Na socialni pomoči nisem, sem pa obvezno zavarovan preko občine. Na ZRSZ sem 2 meseca.

Sem poslal ponudbo, ampak vprašanje je, če mi bodo plačali potne stroške, saj bi mesečno prišli okoli 400 evrov, povezava iz LJ-Velenje na vlak stane 8 evrov za eno smer = 320 evrov/mesečno + moja relacija lj-dom, ki stane 80 evrov.

skupaj 400 evrov, mesečna za vlak bi vrjetno prišla okoli 200 evrov

brin4 ::

v tem primeru se verjetno res ne splača vzet tega dela niti tebi niti delodajalcu

fosil ::

Koker vem se moraš obvezno odzvat takrat ko te zavod prav napoti k določenem delodajalcu.
Če te pa samo obvešča pa verjetno ni nujno.
Tako je!

Invictus ::

solatko je izjavil:

Če misliš, da imaš zagotovljeno delo in zadostni zaslužek, se lahko pozanimaš, kako je s S.p., d.n.o. ti odsvetujem, ker ob padcu, jamčiš z vsem svojim premoženjem.


S S.p. imaš okoli 400€ fiksnih stroškov, tudi takrat, ko nič ne zaslužiš, -> to drži
potem pa moraš dodat še svojo plačo, -> plačesi kot s.p. ni treba izplačati ker je ves denar tvoj, privat
članstvo v obrtni zbornici, -> samo če imaš dejavnost ki zahteva obrt, pa še to zdaj bajeni več obvezno
računovodski servis, če ne znaš knjig voditi sam, -> samo če imaš veliko računov in si res analfabet
tako da moraš imeti vsaj za 3-4k€ dohodkov/mesec -> za take dohodke se splača odpreti d.o.o

Pozabil si na DDV. Pri takih dohodkih kot jih ti pričakuješ, si že zavezanec. S.P. se splača če imaš nizke dohodke, pa še malo pofušaš levo in desno. Za bolj resne stvari d.o.o
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ko zavod za zaposlovanje sploh ne preverja delodajalcev ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615120 (12329) Mavrik

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269125 (60073) dzinks63
»

Je kdo bil prijavljen na ZRSZ in CSD?

Oddelek: Loža
369592 (8525) jalovec09

Več podobnih tem