» »

Nova spletna stran, pomoč!

Nova spletna stran, pomoč!

Kranjec007 ::

Lp!
Bom napisal na dolgo in široko pa upam da mi kdo zna pomagati.

Pred nekaj časa sem se odločil da bom izdelal svojo spletno stran in s pomočjo google adsense poizkušal kaj zaslužiti.
Sem popolnoma brez izkušenj v tej stvari, tako da bi prosil če lahko začnemo povsem na začetku?

Že ene 4-5 dni čepim na internetu in berem razne članke in gledam razne tutoriale...In sedaj sem popolnoma zmeden...
Ali naj naredim blog, ali spletno stran, ali naj imam free domeno ali naj jo kupim, če jo bi kupil je verjetno nebi znal uporabljati, izbira ključnih besed, vsebina strani/bloga in bla bla bla... Skratka zmeden sem...
Pol niti ne vem s katerim programom bi se lotil recimo spletne strani, ali naj z webs, wix (ki so vsi free), ali wordpress in še kaj bi se našlo...

Mislmi da sem kar dobro povzel kaj vse me muči :)

No začnimo na začetku...

Ključne besede: Za to sem uporabljal Google Adwords, da sem videl koliko kakšno stran ljudje obiskujejo in koliko je približen CPC na ključno besedo... Zanima me, če bi imel recimo na spletni strani ključno besedo "Paradise" ki naj bi bila plačana 0,47$ na klik...ali to dejansko pomeni, da bom toliko dobil, če bom prikazoval oglas na tej strani?

Gandalfar ::

kar moras racunat je, da ce dobis za klik recimo 0.5 dolarja imas conversion rate nekje 0.1% ce ne manj. Torej 1000 prikazov za en klik.

Dobit 1k prikazov na dan niti ni tako preprosto in ce ti recimo to uspe vsak da je to se vedno samo 15 dolarjev na mesec. Da prides to toliko prikazov bos pa verjetno rabil vsaj pol leta trdega dela.

Ce si vseeno resen, si recimo poglej http://www.challenge.co/blog/ , copyblogger, chris brogan, ipd. Osebno sem narocen tudi na Third Tribe, ki ima res dobre informacije na tem podrocju. Se vedno je pa ogromno resnega dela, da ti v tem poslu uspe dobiti minimalno placo.

Kranjec007 ::

Ne razumem...Jaz sem si predstavljal da google adsense deluje nekako tako:

-Narediš spletno stran, bla bla bla...
-Potem se prijaviš v adsense, ko ti odobrijo stran lahko začneš objavljati oglase
-Ko maš enkrat oglas na strani, ko nekdo nanj klikne, dobiš določeno vsoto denarja...

Npr.
Če bi mi google plačeval na klik recimo 0,5 dolarja in bi imel recimo 10 obiskov na dan, in če bi eden izmed njih kliknil, bi dobil 0,5 dolarja, če bi pa vseh 10 bi pa dobil 5 dolarjev...ali to ne deluje tako?

Tody ::

Vmes moreš še dobit tako dobre plačane oglase :) Vsi oglasi gredo skozi sistem vrednotenja. Tvoja spletna stran vsebuje nek tekst. Google skenira tvojo stran in prikaže oglase, ki imajo ključne besede podobne kot tekst na tvoji strani. Če tvoja spletna stran vsebuje insurance ali katero od drugih visokoletečih besed potem si lahko nadajaš .5 dolarja na klik drugače dosti manj. Potem se moreš pa še z optimizacijo borit da bo tvoja stran visoko rangirana in boš sploh dobil kake oglase ven.

Gandalfar ::

Tocno tako deluje. Kar ti pravim je, da je razmerje med obiskovalci in kliki nekaj kar se meri v promilih.

Stevilke nad 1% so tako nenavadne, da ti bo Google ukinil adwords racun, ce res ne bos imel noro dobrega razloga (ki ne krsi njihovih pravil) zakaj se ti tako dobro obiskovalci konvertirajo v ljudi, ki klikajo.

Zgodovina sprememb…

Kranjec007 ::

ok, nrdim spletno stran, k ma nekje ključno besedo "your new boat", na google adwords piše da je plačana celo nekaj čez 14 dolarjev... Pol bom dubu recimo oglase na to ključno besedo (če obstajajo) in bo en klik nanjo vreden 14 dolarjev?

"katero od drugih visokoletečih besed potem si lahko nadajaš .5 dolarja na klik drugače dosti manj. Potem se moreš pa še z optimizacijo borit da bo tvoja stran visoko rangirana in boš sploh dobil kake oglase ven" torej morm met velik prometa na strani, da bodo oglasi se sploh prikazovali, tisti ki so nekaj vredni?

Razumem prav?

Kranjec007 ::

Gandalfar jaz mislim da se ne razumeva prav... No verjetno te jaz ne razumem, ker nimam pojma :)...
Ja, razuem da se računa razmerje med obiskovalci in kliki (kvaliteten obisk če prav razumem)...
Ampak zakaj bi to vplivalo na moje plačilo?
Pač toliko obiskovalcev kot klikne toliko dobim... Pa če imam 1 miljon ogledov pa 1 klik bi dobil recimo 0.10 dolarja, ali pa samo 1 obiskovalca in 1 klik pa bi vseeno dobil 0,10 dolarja na klik

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Ja. Kar ti jaz pravim je, da je tezko dobiti 1000 kvalitetnih obiskovalcev na dan :)

Lion29 ::

Kranjec... kar ti pravi in kar je razvidno je, da prevec naivno in optimisticno pricakujes klike....

gandalfar ti je lepo povedal... na 1000 obiskov na strani lahko pricakujes samo 1 klik...


da pa zberes 1000 obiskovalcev na tvoji strani se bos moral res zelo potrudit s promocijo! mesece inmesece... tudi ce jih sberes 1000 / dan, bi povprecno zalsuzil le 0,5 dolarja (na dan)... vse lepo ze gandalfar povedal...

torej ce bos zelel zasluzit vec, se bos moral zelo, zelo, zelo , zelo potrudit in redno delat in update-at stran, da bos uspel kaksnega obiskovalca konveritrat tudi v rednegea obiskoval... no ampak ta redni se manj klikajo na oglase...

tak da vedi, da je kar precej dejavnikov v igri
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Kranjec007 ::

Ja, saj mi je jasno da ne smem pričakovati veliko klikov takoj... Sedaj imam blog http://mojbiser.tumblr.com/ (stran ni namenjena adsense, itak je v slo.) in imam v cirka 3-5 dneh kar lep obisk za moje pojme...tam okoli 700 vse skupaj... Če bi recimo kliknilo nevem, 10 od njih bi že nekaj bilo... Ampak ali je to sploh možno' Ali obvezno potrebujem 1000 obiskov, da google sploh šteje 1 klik?

"zame je kvalitetni obiskovalec tisti, ki ga vsebina zanima zato tudi klikne na oglas...
Zakaj pa bi potreboval 1000 takih obiskovalcev na dan?
Če je oglas vreden recimo 0,5 dolarja bi to pomenilo 500 dolarjev če bi vsak kliknil(pač kvaliteten obiskovalec), kar je pa ogromno na dan...

Spet sm neki zamešou ane :)?"

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Se en zelo zanimiv problem imas .. google adsense kolikor vem ni na voljo stranem, ki so v slovenscini.

Torej .. imas 700 obiskov v 5-dneh. Dajva rect 1000. Torej bos dobil v enem mesecu 4*0.5 .. 2 dolarja.

Pri predpostavki, da bo Google sploh kazal te oglase. Lahko se namrec odlocijo, da nimas dovolj dobrih obiskovalcev in ti servirajo oglase, ki so bistveno nizje kvalitete.

gnomee ::

Kranjec007 je izjavil:

Gandalfar jaz mislim da se ne razumeva prav... No verjetno te jaz ne razumem, ker nimam pojma :)...
Ja, razuem da se računa razmerje med obiskovalci in kliki (kvaliteten obisk če prav razumem)...
Ampak zakaj bi to vplivalo na moje plačilo?
Pač toliko obiskovalcev kot klikne toliko dobim... Pa če imam 1 miljon ogledov pa 1 klik bi dobil recimo 0.10 dolarja, ali pa samo 1 obiskovalca in 1 klik pa bi vseeno dobil 0,10 dolarja na klik


Glej to ni tako lahko kot se sliši :) Kot prvo sam traffic na spletni strani ti nebo pripeljal denarja na strani, če obiskovalci ne bodo klikali na tvoje oglase. Kar pomeni, da ko boš dodal adsense oglase na stran boš moral malo stestirat postavitev oglasov na določenih mestih. In večji ko bo CTR (Click-Through Rate) večji bo tvoj zaslužek. Seveda omembe vrednega traffica ne boš imel dokler ne boš visoko uvrščen v iskalniku. Zato moraš poleg on-page optimizacije delati tudi na offsite optimizaciji (nabiranje backlinkov s pomočjo raznih article directory-jev, forum signatures, izmenjave linkov z določenimi stranmi, itd.). In ker je ravno pred nekaj časa bil PR update boš moral počakati na naslednjega, da bo tvoja stran pridobila na PR-ju in bo posledično višje uvrščena med zadetki iskanja, saj samo če boš na prvi strani lahko pričakuješ klike na oglase. S slike lahko razbereš koliko odstotkov ljudi se odloči za klik na povezavo, ko iščejo za določeno ključno besedo - klikni tukaj. In še to, ko iščeš preko google keywords tool-a označi pri vrsta ujemanja "besedna zveza", ker boš le tako videl če se splača spustit v določeno nišo - vse kar je nad 3000 iskanj je ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnomee ()

listje123 ::

Kak ti pa pol google izplača dnar da ga lahk uporabŠ

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

gnomee ::

listje123 je izjavil:

KAK TI PA POL GOOGLE IZPLAČA DNAR DA GA LAHK UPORABŠ


Preko čeka ali pa si izplačaš preko WU (Western Union).

Kranjec007 ::

tajki:google ti pošlje cek po pošti, ki ga kasneje unovčiš na banki!

Gnomee hvala za tole, zdaj razumem... Jaz moram najprej najti dobro nišo(besedno zvezo), ki se pogosto išče v iskalnikih... Pol če bom visoko rangiran bom imel veliko traffica in posledično večjo možnost dobljenih klikov... Zdej teoretično, če bi imel 10 obiskov na dan in bi kliknu en bi dobil določen znesek? nevem 0,5dolarja...

Ampak kako google računa cene oglasov?

Gandalfar je izjavil:

Se en zelo zanimiv problem imas .. google adsense kolikor vem ni na voljo stranem, ki so v slovenscini.

Torej .. imas 700 obiskov v 5-dneh. Dajva rect 1000. Torej bos dobil v enem mesecu 4*0.5 .. 2 dolarja.

Pri predpostavki, da bo Google sploh kazal te oglase. Lahko se namrec odlocijo, da nimas dovolj dobrih obiskovalcev in ti servirajo oglase, ki so bistveno nizje kvalitete.



ne, saj pravim da ta blog ni za adsense, ker je v slo ja :)
Ammm kko si to zračunu? Kaj pa če bi od 1000 obiskovalcev kliknilo 100 ljudi?

Zgodovina sprememb…

gnomee ::

@kranjec007 - Oglaševalci določijo ceno na klik za določeno ključno besedo. Ti pa dobiš za en klik določene odstotke od googla..

Kranjec007 je izjavil:

tajki:google ti pošlje cek po pošti, ki ga kasneje unovčiš na banki!
ne, saj pravim da ta blog ni za adsense, ker je v slo ja :)
Ammm kko si to zračunu? Kaj pa če bi od 1000 obiskovalcev kliknilo 100 ljudi?


To ni izračunal, to ti je povedal iz lastnih izkušenj in se strinjam s tem.. Če od 1000 obiskovalcev klikne 100 ljudi je to 10% CTR - kar je pa ogromno. Saj lahko pričakuješ CTR če boš imel izjemno dobro postavljene oglasne bloke med 0.x in 2-3%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnomee ()

Kranjec007 ::

oki razumem...
Če se vrnem v Adwords: Vtipkam besedo "raj" in pokaže globalna iskanja 6.120.000 in zelo nizko konkurenco... Približni CPC pa piše 0,32 dolarja... Meni se recimo zdi vredu, zdej me sam zanima kok bi dejansko dobil od teh 0,32 dolarja...

gnomee ::

Kranjec007 je izjavil:

oki razumem...
Če se vrnem v Adwords: Vtipkam besedo "raj" in pokaže globalna iskanja 6.120.000 in zelo nizko konkurenco... Približni CPC pa piše 0,32 dolarja... Meni se recimo zdi vredu, zdej me sam zanima kok bi dejansko dobil od teh 0,32 dolarja...


Nekje 70 odstotkov od tega, če se ne motim.. Vendar kot sem ti že omenil, izberi pod vrste ujemanja "Besedna zveza", ker se število mesečnih iskanj krepko spremeni ter glej pod lokalna mesečna iskanja - klikni tukaj. Seveda pa to ne pomeni, da se ti bodo dejansko prikazovali oglasi na ključno besedo "raj". Priporočam, da preden se boš spustil v neko nišo pregledaš še število oglaševalcev za to nišo - Spyfu.com ti bo v pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnomee ()

Kranjec007 ::

aha, ampak vidim da ti iščeš samo v lokacija slovenija in jezik tudi slo... Če bi imel stran v ang, ali ni potem potrebno iskati nekako za vse države (globalno) in v ang jeziku?

Zanima me pa še to...jaz imam blog http://mojbiser.tumblr.com/ in če vpišem v google Moj biser me najde, če pa kakšno drugo besedno zvezo pa ne... Kako lahko naprimer to popravim?

MrBrdo ::

Reklame so BV... Imam stran z 500 unikatnimi obiskovalci dnevno in imam mešane reklame tako na klik kot tudi na 1000 ogledov, pa sem v pol leta komaj dobil 40 EUR.

Kranjec007: glede google rezultatov je odvisno od popularnosti klučnjih besed in če so na tvoji strani itd. Poglej si Search Engine Optimization. Ne pa pričakovat da boš potem kar za vse prvi, daleč od tega.
MrBrdo

gnomee ::

Kranjec007 je izjavil:

aha, ampak vidim da ti iščeš samo v lokacija slovenija in jezik tudi slo... Če bi imel stran v ang, ali ni potem potrebno iskati nekako za vse države (globalno) in v ang jeziku?

Zanima me pa še to...jaz imam blog http://mojbiser.tumblr.com/ in če vpišem v google Moj biser me najde, če pa kakšno drugo besedno zvezo pa ne... Kako lahko naprimer to popravim?


Lokacijo tukaj [/ignore], sem jo kar pustil ker sem sliko prilepo samo zaradi lažje razlage :)

Kranjec007 ::

a mi lahko prosim razložiš kako uporabljati ta SpyFu...sm pogledu na youtube, pa nč pametnega

gnomee ::

MrBrdo je izjavil:

Reklame so BV... Imam stran z 500 unikatnimi obiskovalci dnevno in imam mešane reklame tako na klik kot tudi na 1000 ogledov, pa sem v pol leta komaj dobil 40 EUR.


Stran s slovensko ali angleško vsebino? Če je angleška je čudno, da tako malo - razen če hodijo na stran sami taki uporabniki, ki jih vsebina zanima, ker taki ponavadi ne klikajo na oglase.

Kranjec007 je izjavil:

a mi lahko prosim razložiš kako uporabljati ta SpyFu...sm pogledu na youtube, pa nč pametnega


Vpišeš not keyword (ključno besedo) ter določiš s klikom na uk zastavo - da gleda za angleške oglaševalce oz. na USA zastavo za ameriški trg. Je pa res da je ta stran uporabna le za angleške keyworde..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnomee ()

Kranjec007 ::

ja, ampak kje mi izpšiše koliko oglasov obstaja na to ključno besedo?
Kako lahko ugotovim, koliko oglasov ima google adsense za določeno ključno besedo (keyword)

Zgodovina sprememb…

gnomee ::

Kranjec007 je izjavil:

ja, ampak kje mi izpšiše koliko oglasov obstaja na to ključno besedo?


Narobe si me razumel.. ta stran ti le omogoča, da vidiš koliko oglaševalcev oglašuje določeno ključno besedo.. Pomakni se s koleščkom dol po strani pa boš videl. Primer za keyword - Search Engine Optimization. V zelenem okvirju vidiš koliko so plačani kliki ter koliko je oglaševalcev na ta keyword. Za podrobnejšo analizo si lahko pomagaš s programom Traffic Travis (free), imaš pa še na voljo Market Samurai (plačljiv, ampak imaš na začetku 12 dni trial verzijo) ter MNF oz. Micro Niche Finder (tudi plačljiv). Za kaj več pa ti priporočam branje na internetmojster forumu, imaš čez 80 strani na temo Služenje denarja na spletu - Adsense za začetnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnomee ()

Kranjec007 ::

Aha oki, razumem sedaj :) Upam... :P

Am še to me zanima, ker nikjer ne najdem... Recimo naredim stran, k je na domeni recimo www.paradise.si

Če bi recimo v sloveniji v google napisal Paradise pa bi biu recimo 5 po vrsti

A bi biu tut v ameriki npr. al pa v angliji tut tok visok, al se v vsaki državi drugače rangira?

listje123 ::

Kranjec007 je izjavil:

tajki:google ti pošlje cek po pošti, ki ga kasneje unovčiš na banki!

Gnomee hvala za tole, zdaj razumem... Jaz moram najprej najti dobro nišo(besedno zvezo), ki se pogosto išče v iskalnikih... Pol če bom visoko rangiran bom imel veliko traffica in posledično večjo možnost dobljenih klikov... Zdej teoretično, če bi imel 10 obiskov na dan in bi kliknu en bi dobil določen znesek? nevem 0,5dolarja...

Ampak kako google računa cene oglasov?

Gandalfar je izjavil:

Se en zelo zanimiv problem imas .. google adsense kolikor vem ni na voljo stranem, ki so v slovenscini.

Torej .. imas 700 obiskov v 5-dneh. Dajva rect 1000. Torej bos dobil v enem mesecu 4*0.5 .. 2 dolarja.

Pri predpostavki, da bo Google sploh kazal te oglase. Lahko se namrec odlocijo, da nimas dovolj dobrih obiskovalcev in ti servirajo oglase, ki so bistveno nizje kvalitete.



ne, saj pravim da ta blog ni za adsense, ker je v slo ja :)
Ammm kko si to zračunu? Kaj pa če bi od 1000 obiskovalcev kliknilo 100 ljudi?


HVALA ZA ODGOVOR,JS SM PA MISLU DA TI NA PAYPAL NAKAŽEJO DNAR...

LP

nUUb ::

Če nabereš 5$ ti nebodo poslal takoj, neka vrednost je ko ti šele pošljejo, mislim da 15$ ali morda več.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Lion29 ::

$100 pa res ;) oz. vsaj blo je tolk
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

listje123 ::

gnomee je izjavil:

listje123 je izjavil:

KAK TI PA POL GOOGLE IZPLAČA DNAR DA GA LAHK UPORABŠ


Preko čeka ali pa si izplačaš preko WU (Western Union).


Pol dobiš ček enkrat na mesc (tok dnarja kokr ga nabereš)
Lp

Lion29 ::

ce presezes 100$, ja
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

gnomee ::

listje123 je izjavil:

gnomee je izjavil:

listje123 je izjavil:

KAK TI PA POL GOOGLE IZPLAČA DNAR DA GA LAHK UPORABŠ


Preko čeka ali pa si izplačaš preko WU (Western Union).


Pol dobiš ček enkrat na mesc (tok dnarja kokr ga nabereš)
Lp


Tako kot ti je napisal @Lion29.. če zaslužiš mesečno nad ali točno $100 dobiš izplačano, če ne se prenese v naslednji mesec in se to tako pol nadaljuje, dokler ne prideš do zneska $100.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačljivi oglasi na svoji web strani

Oddelek: Omrežja in internet
154296 (2484) slovenec_89
»

Nekater Googlove storitve - daleč pod nivojem za uporabnika

Oddelek: Loža
82941 (2632) cen1
»

ToboAds (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
12517128 (12086) TuRBo_1
»

Google Adsense (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
525869 (4555) Tody
»

Alternative Adsensu

Oddelek: Izdelava spletišč
151731 (1443) kivi113

Več podobnih tem