» »

Resnica o človeško-živalskih hibridih

1
2
»

BaToCarx ::

Pravi človek, pameten toliko kot ti, ti predstavlja grožnjo. ---- Nope, predstavlja potencijal, ker če že rabi surovine/energijo, mogoče tudi kaj naredi za dobrobit kogarkoli. O stopnjah razvoja živih organizmov se mi pa ne da, so mi vsi "ok" od rastlin, živali in človeka naprej. Ne gre se mi za moralo, ker je to pač izmišljena stvar, tako da kar je moralno zame zate ni, in tako dalje. Mam pač rad potencijal ki ga predstavlja življenje in mi tvoja rešitev smrdi po retardaciji.

Thomas ::

To bodo kvalificirani delavci, katerim ne bo potrebno plačevati, saj ne bodo zahtevali plačila...


To je zelo slaba možnost. Zelo slaba.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lion29 ::

mah, za delo naj valda naredijo robote iz "neunicljivih" materialov... in seveda na tak nacin, da se jih bo dalo upravljat podobno kot v filmu surrogates.... kot si sicer upravljal kopijo samega sebe.... tle bi pac bili multifunkcionalni roboti (valda ne humanoidi... ne razumem te fiksacije s humanoidi)...ki bi bili visoko odzivni...super trpezni, etc...

valda ni nobene potrebe po bioloskih "robotih"...


te raziskave pa jaz vidim predvsem v smeri medicine in genetike...po mojem se to nekako prepocasi razvija... imamo ogromno tehnologije..a zacuda se o vseskupaj prepocasi premika... seveda zaradi nekih moralnih svetohlincev...ze zdavnaj bi lahko sekvencionirali vse kar se sekvencionirat da......

ampak valda se mi ne moremo igrati bogove...WTF...se enkrat naj mi kdo omeni boga v povezavi z znanostjo mu orilepim eno tako, ...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Thomas ::

Z znanostjo (in predvsem s tehnologijo) mislimo narediti zadeve, ki presegajo domišljijo, kaj da naj bi Bog delal.

Glede tega ni treba nobene nejasnosti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

barocco ::

IMO, gnusno ostudno dejanje kvazi znanstvenikov in znanosti.
Kot ,da te ubogi spački nimajo zavesti...
V glavnem NAGNUSNA dejanja, KO vidim kaj takega me stisne fckghrhgz-pa še prepovadati bi morali ,take članke.
GROZA

Iatromantis ::

Bellatrix je izjavil:

Jst pa mislim, da je. Ne spoznam se dovolj na biologijo in delovanje človeškega telesa, vendar bi jim morali enostavno omejiti možganske funkcije, do te stopnje, da bi bili sposobni sporazumevanja in opravljanja dela za katero so zadolženi. Ker nebi vedeli ničesar drugega od tega, kar oni počnejo, strah pred tem da bi se uprli nebi bil potreben, saj na to nebi niti pomislili. Poleg tega njihovega dela ne smemo pojmovati kot mučenje.

Konec problemov.


Je že Blade Runner poskrbel za etično obravnavo te teme - in lekcija - kloni so bolj človeški od njihovih preganjalcev, ki še sami niso prepričani v svoj izvor. + zakaj ne naženeš v rudnike vse zaostale v razvoju ipd., saj ne razumejo, kako bi trpeli tam....

+ še več, to enako lahko trdimo že zdaj za nas, če odšteješ nekaj tistega resentimenta in favšije, se 'navadni' ljudje niti ne zavedamo, da obstaja še kaj več od tistega, kar smo prisiljeni početi....

nekikr ::

1. Zakaj hudiča potrebujemo nove delavce, ko pa je že sedaj brezposelnost 15%?
2. Zakaj hudiča potrebujemo biološke delavce, ki jedo hrano, ko pa lahko imamo prave robote, ki so vzdržljivejši, natančnejši in hitrejši od bioloških skropucal, vse kar potrebujejo pa je elektrika in nekaj olja (in to je bistveno lažje proizvajati in transportirati kot pa vodo in hrano).
3. Pogojno sprejmem neke hibride, če je že potrebno, biološke stvari pa IMO niso primerne in smo jih že prerasli.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Kitajskem raziskujejo človeško-opičje hibride

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4912317 (10459) grandioso74
»

Nov uspešen test genskega inženiringa za odpravo dednih bolezni

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
205580 (4485) vostok_1
»

Dobili smo otroka treh bioloških staršev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6724192 (17472) tikitoki
»

Japonski znanstvenik želi oživiti izumrlega dlakastega mamuta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7321228 (15781) BigWhale

Več podobnih tem