» »

Izšel KDE 4.7

1
2
3

Icematxyz ::

Ja saj, če mnenje tistih ki nakladajo prodajaš potem je res tako, kot si napisal. Se pravi vsi Windows uporabniki pa samodejno in ne glede na strojno opremo lahko predvajajo HD video vsebine? Ne? Ok, bom počakal še nekaj let potem...

Smešno se sliši takšna logika a ne? Niti ne.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Ice, sem bolj hoby user Kubunta, kako namestim nov KDE 4.7?, sedanji mi dobro služi, a ga ima sploh smisel nadgradit, ali kar počakam na 11.10 ali 12.04 kjer bo že privzet?

dux ::

@dzinks63: Počakaj na 11.10, ki bo imel KDE 4.7, 12.04 bo imel najverjetneje KDE 4.8.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

No @techfreak :) saj mi ne rabiš povedati, kakšno grafično kartico uporabljaš. Če želiš strojno dekodiranje (flash) videa v tem trenutku pod Linux v kupi sledečo strojno opremo (VDPAU). Glej stolpec VDPAU in opis spodaj, kakšno podporo nudi katera oznaka. Nekaj modelov drugih proizvajalcev imaš s podporo za VA API. Za "home user" segment je to bolj ali manj to. Ker Flash uporablja VDPAU boš pa že malo več kot 360p na Youtube zmogel... s svojim Linux sistemom. Drugače pa potrebuješ močnejši CPU! Brez enega in drugega pa ni (flash) HD filmov!

Še v slikah, če mi ne verjameš:

CPU Počiva



GPU Prevzame



Torej že na Atom/ION platformi:

It is now possible to experience 1080p H.264 content on a Linux desktop with Adobe Flash without it using much of your CPU.


Vse se torej da, če se hoče. Če pa hočeš, da bi ne vem prikazal takšno stanje:

Malo prej sem napisal, da lahko na Windowsu gledam 2 1080p videa naenkrat (brez in z strojnim pospeševanjem), na Linuxu pa niti enega na 360p fullscreen.


Pa seveda go ahead! Ampak seveda zgodba ni tako črno bela, kot nikoli ni in nekdo, ki želi uporabljati Linux upam predvsem, da ne nasede takšnim trditvam, ki jih se lepi veselo po internetu!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

krjul ::

Mare3 je izjavil:

Aha hvala za razlago, lep izgled samo škoda ker linuxa ne znam uporabljati ;) Tako da se bom držal windowsa.


KDE lahko probaš tudi na windozah: http://windows.kde.org/

Icematxyz ::

dzinks63 je izjavil:

Ice, sem bolj hoby user Kubunta, kako namestim nov KDE 4.7?, sedanji mi dobro služi, a ga ima sploh smisel nadgradit, ali kar počakam na 11.10 ali 12.04 kjer bo že privzet?


Počakaj.

techfreak :) ::

Na prenosniku in stacionarcu mi grafični podpirata VDPAU, integrirana grafična na stacionarcu pa podpira VDAAPI. Potem pa povej kakšen CPU rabim, da bom lahko normalno gledal 1080p?

Icematxyz ::

Se pravi Nvidia in Adobe skupaj nista vredna 360p na Youtube pod Linux? Pa tukaj sploh ne govorimo o odprto kodni programski opremi? Se ti ne zdi, da vendarle nekaj ne štima v tej zgodbi?

techfreak :) ::

Pa tukaj sploh ne govorimo o odprto kodni programski opremi?

Noveau ni nič boljši kot Nvidiin zaprt gonilnik, v bistvu ima je še slabši.

Še zdaj nevem, če je po tvojih standardih moj CPU dovolj dober za predvajanje 360p in 1080p na Linuxu? (Ker za Windows že vemo, da mu to ni problem).

71GA ::

Najbol je XFCE :D! Preprost in zanesljiv.

jype ::

techfreak> Še zdaj nevem, če je po tvojih standardih moj CPU dovolj dober za predvajanje 360p in 1080p na Linuxu? (Ker za Windows že vemo, da mu to ni problem).

model name : Intel(R) Core™2 Duo CPU P9500 @ 2.53GHz
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 07)

Dvakrat polnozaslonski 1080p dela brez zatikanja.

Sorry, očitno nekaj delaš narobe. Jaz na tej mašini _montiram_ 1080p video, pa nimam težav z zatikanjem (na Windows se je seveda zatikalo vse, dokler nisem preklopil na NVidiino grafično kartico, ki posesa baterijo v dobrih treh urah tudi če ne dela ničesar - na Linuxu mi tega ni treba).

Stipex ::

Pohvale iz moje strani, z vsako izdajo popravijo precej hroščev in izpilijo odzivnost!
KDE je sedaj postal smiselna izbira za vse, ki bežijo od "modernih" namizij GNOME 3/Unity, ki (neuspešno) podirajo standarde uporabniških vmesnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

bitlab ::

Stipex je izjavil:

Pohvale iz moje strani, z vsako izdajo popravijo precej hroščev in izpilijo odzivnost!
KDE je sedaj postal smiselna izbira za vse, ki bežijo od "modernih" namizij GNOME 3/Unity, ki (neuspešno) podirajo standarde uporabniških vmesnikov.


Meni osebno pa je Gnome3 (na Fedori 15) zelo všeč. Na drugem desktopu imam Unity, ki mi ne sede, na prenosniku pa zelo zadovoljen poganjam KDE 4.6 (OpenSuse). Res pa je, da mi za razne 1080p filmčke popolnoma dol visi. Če delajo super, če ne pa tudi OK.

Kot je bilo omenjeno, je del KDE 4.7 tudi nov Kmail 2. Upam, da je bil deležen kakšnih revolucionarnih popravkov, ker renderiranje HTML-a (v dosedanjih verzijah) mu ni ravno v ponos. Sprejmeš mail s kakšnimi tabelami, pa ga popolnoma razsuje tako, da je skoraj neberljiv. Pogrešal sem tudi html podpise (pravzaprav jih je podpiral, ampak < img > taga pa ni prebavil). Da ne govorim o iskanju oz. filtriranju mailov. Tu je Thunderbird svetlobna leta pred njim. Res škoda,ker kot celota je Kontact (katerega del je tudi kmail) dobra aplikacija, zelo dobro se odreže v povezavi s Kolab strežnikom.
BiTLAB, informacijska tehnologija, d.o.o.

usoban ::

Neumnost, prav Unity in GNOME Shell sta namizji prihodnosti. Odstranjena je navlaka ki je ne potrebuje nihče, ter zamenjana z bolj sofisticiranimi metodami. Sicer dock v unity-ju ima svoje felerje, načeloma pa je v pravi smeri. Poleg tega pa ti ponudi maksimalni izkoristek zaslona. In odkar imam večinoma odprt samo chrome + eclipse + gedit + terminal, ne potrebujem niti namizja več. Itak se da približno vse kontrolirat s tipkovnico, kar ti precej olajša delo in prišpara čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: usoban ()

Icematxyz ::

techfreak :) je izjavil:

Pa tukaj sploh ne govorimo o odprto kodni programski opremi?

Noveau ni nič boljši kot Nvidiin zaprt gonilnik, v bistvu ima je še slabši.

Še zdaj nevem, če je po tvojih standardih moj CPU dovolj dober za predvajanje 360p in 1080p na Linuxu? (Ker za Windows že vemo, da mu to ni problem).


Zaprto kodo sem omenil za to, ker potem bi naj neko podjetje stalo za svojo rešitvijo, ki ne zmore predvajati niti 360p na Youtube? Se pravi strojno/programsko rešitev, ki jo je razvilo in jo ponuja trgu?

Glede CPU če bi sledil temi sem tudi to napisal, kaj bi moralo prebaviti YouTube video 1080p in uporabnik je potem potrdil, da je res tako.

Ko si napisal to:

Malo prej sem napisal, da lahko na Windowsu gledam 2 1080p videa naenkrat (brez in z strojnim pospeševanjem), na Linuxu pa niti enega na 360p fullscreen.


Je tako bila zgodba končana z vidika neke resne razprave, ampak hotel sem morda samo še to napisati in morda na kakšno neumnost odgovoriti... Tudi za ION platformo mislim, da je nekdo v tej temi potrdil, kako deluje. Torej?

BigWhale ::

smash je izjavil:

hmm..torej vidim, da imajo nekateri še vedno težave...ne morem verjet da v vseh teh letih ne morejo odpraviti takih "malenkosti", ki bi enostavno morala vedno delovati pri vseh uporabnikih

no...pa počakajmo še nekaj let :|


Na zalost je precej teh 'malenkosti' zaradi proizvajalcev strojne opreme, ki ne podprejo svojih izdelkov. Skupnost se precej trudi ampak bo prakticno vedno zaostajala. Stvari se premikajo na bolje in vedno vecji pritisk na proizvajalce bo pomagal, da se tudi sami zmigajo.

opeter ::

71GA je izjavil:

Najbol je XFCE :D! Preprost in zanesljiv.

Podpis. Pa še hiter je!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Phoebus ::

Ne vem, kakšno vezo imajo zmožnost predvajanja DivX in flash videov z novo izdajo KDE :8)

Ampak če smo že pri trollanju (ker imam občutek da je le to- "ne pa ni res, to ne dela!"), v zvezi s tem:

- S flashom je bilo največ težav, ker ni bilo 64-bitnega. Ker poganjanje x32 kar na A64 platformi ni najbolj optimalna stvar, je trpela zmogljivost. Sploh je bilo zabavno imeti kak slab release nvidiinih drajverjev, vklopljen compiz in flash v emulaciji. Zdaj je na voljo 64-bitni Flash (11 s strojnim pospeševanjem in ostalim)

- Ogromno sranja je naredila nvidia s crappy driverji, v zadnjem letu sta bili taki vsaj dve izdaji- ena je kockala, druga je naredila freeze če si spremenil velikost terminala v zadnji verziji XOrg. Tudi to je odpravljeno, si pa lahko že takrat ali naložil starejšo verzijo, ali pa uporabil OSS

- kar se tiče predvajanja DivX, ne vem, kje bi se zatikalo. Če zmore Ion predvajati 1080p, lahko to pomeni le eno- da imaš software renderer. Bodisi ker nisi naložil drajverjev za grafo, bodisi ker nisi kliknil pospeševanja. Pa tudi brez strojnega dekodiranja zmore praktično vsak dualcore (ne atom) risati HD divx...če le nimaš "generic vesa card" driverjev + kak compiz preko nje.

techfreak :) ::

Icematxyz je izjavil:

Je tako bila zgodba končana z vidika neke resne razprave, ampak hotel sem morda samo še to napisati in morda na kakšno neumnost odgovoriti... Tudi za ION platformo mislim, da je nekdo v tej temi potrdil, kako deluje. Torej?

Zakaj to ne bi bila resna razprava? Tisto z Windowsom samo dokazuje, da CPU ni problem.

Phoebus je izjavil:

- kar se tiče predvajanja DivX, ne vem, kje bi se zatikalo. Če zmore Ion predvajati 1080p, lahko to pomeni le eno- da imaš software renderer. Bodisi ker nisi naložil drajverjev za grafo, bodisi ker nisi kliknil pospeševanja. Pa tudi brez strojnega dekodiranja zmore praktično vsak dualcore (ne atom) risati HD divx...če le nimaš "generic vesa card" driverjev + kak compiz preko nje.

Na desktopu imam dvojedrni i3-540, na prenosniku pa štirijedrni i7-720M, torej to očitno ni problem.

driver_x ::

Ko že debatirate o predvajanju videa: na Susetu nisem imel nikoli problemov, pa imam enega ATI-ja z originalnimi driverji, enega z opensource driverji in eno Nvidio z originalnimi driverji. ATIja sta v prenosnikih, Nvidia pa je v stacionarnem, kupim pa vedno najcenejšo grafično, edini pogoj je, da nima ventilatorja ter da ima dva DVI izhoda. Procesorji so v vseh treh računalnikih C2D, 1080 posnetke pa brez problema predvajam na vseh. Edini problem, ki sem ga do sedaj imel z grafičnimi karticami v Linuxu je bil GMA 500, ki pa je ravno zaradi tega šel od hiše.


Če še malo pokomentiram novico: namizje KDE mogoče na prvi pogled res spominja na klasična (Windows) namizja, vendar zaradi svoje prilagodljivosti še zdaleč ni zgolj "klasično" namizje. Trenutno mi najbolje ustreza prav KDE, čeprav sem pred izidom 4.0 uporabljal Gnome. Dovolj dobro pa sem preizkusil tudi Gnome 3 (uporabljal par tednov za delo) in Unity (uporabo zaradi stalnega sesuvanja opustil po nekaj dneh). O uporabnosti Unityja trenutno ne morem soditi, Gnome-u 3 pa manjka še precej, čeprav je zasnova dobra.

RejZoR ::

Z dobrimi kodeki lahko na Atom N270 predvajaš 720p video brez težav. Govorim za Windows okolje. Če je na Pingvinu kakšna taka dobro optimizirana naveza ne bi smelo nič delat problemov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

WizmoTo ::

opeter je izjavil:

71GA je izjavil:

Najbol je XFCE :D! Preprost in zanesljiv.

Podpis. Pa še hiter je!


LXDE je še veliko bolj odziven. Sem do zdaj uporabljal XFCE (xubuntu), zdaj pa me je lubuntu z LXDE čisto navdušil. Res lepo minimalističen in odziven (se kar pobliska, ko se okno odpre ob pritisku na miš :). Tudi ldm je lepo narejen in se res hitro "umakne" desktopu. Teli Gnomi pa KDEji mi pa res ne ležijo. Je vse tako napihnjeno, načičkano in neodzivno, skoraj tako kot kakšen aero v winsih.

dux ::

@RejZor: jaz sem pred časom uspešno na N270 poganjal 720p film (ne spomnim se točno kateri kodek je bil). Zadeva je tekla gladko, le pri posnetkih z veliko premikanja se je malo zatikala.

Zdaj uporabljam DVD predvajalnik

@WizmoTo: Še en +1 za LXDE z moje strani :)
Upanje je v nasih odlocitvah

ozbolt ::

opeter je izjavil:

71GA je izjavil:

Najbol je XFCE :D! Preprost in zanesljiv.

Podpis. Pa še hiter je!


Tukaj tudi XFCE + Arch - rolling release FTW!

RejZoR ::

dux je izjavil:

@RejZor: jaz sem pred časom uspešno na N270 poganjal 720p film (ne spomnim se točno kateri kodek je bil). Zadeva je tekla gladko, le pri posnetkih z veliko premikanja se je malo zatikala.

Zdaj uporabljam DVD predvajalnik

@WizmoTo: Še en +1 za LXDE z moje strani :)


DivX HD kodek z MPC HC playerjem. Za zelo heavy bitrate je sicer treba izklopit Deblocking, za navadne 720p pa deluje z Adaptivnim deblocking. Za 1080p moraš načeloma vedno imet izklopljen deblocking. Oz če je res zelo visok bitrate nič ne pomaga.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

RejZoR je izjavil:

DivX HD kodek z MPC HC playerjem. Za zelo heavy bitrate je sicer treba izklopit Deblocking, za navadne 720p pa deluje z Adaptivnim deblocking. Za 1080p moraš načeloma vedno imet izklopljen deblocking. Oz če je res zelo visok bitrate nič ne pomaga.


Kaj pa naveza Atom D510 in Intelov GMA3150 (mislim, da je to integrirano na matično)?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

LightBit ::

WizmoTo je izjavil:

opeter je izjavil:

71GA je izjavil:

Najbol je XFCE :D! Preprost in zanesljiv.

Podpis. Pa še hiter je!


LXDE je še veliko bolj odziven. Sem do zdaj uporabljal XFCE (xubuntu), zdaj pa me je lubuntu z LXDE čisto navdušil. Res lepo minimalističen in odziven (se kar pobliska, ko se okno odpre ob pritisku na miš :). Tudi ldm je lepo narejen in se res hitro "umakne" desktopu. Teli Gnomi pa KDEji mi pa res ne ležijo. Je vse tako napihnjeno, načičkano in neodzivno, skoraj tako kot kakšen aero v winsih.

dwm + st

judg3 ::

a mi lahko kdo pove zakaj po vseh teh letih še zdej niso nardil nobene linux distribucije, ki bi bla uporabniku prijazna???

sej nimam nič proti nobenemu sistemu (probal sm že vse 3 glavne OS) in bi rad uporabljal linux (če je res tolk hud in zanesljiv kot pravijo nekateri), sm mam filing da bi rabil enega geeka v omari zaprtga, da mi rihta sistem, zato da se jst samo s programi ukvarjam.
zato zadnja leta uporabljam OSX, ker se mi ni treba ubadat s sistemom ampak s programi. v ubuntu pa še inštalirat nism znal določene programe :)

torej... a sploh gre linux v to smer?

jype ::

jdug3> a mi lahko kdo pove zakaj po vseh teh letih še zdej niso nardil nobene linux distribucije, ki bi bla uporabniku prijazna???

Očitno nisi uporabnik. Jaz sem. Do mene je prijazna vrsta različnih distribucij, vsaka na drugačne načine.

judg3> torej... a sploh gre linux v to smer?

Ne.

techfreak :) ::

Očitno nisi uporabnik. Jaz sem. Do mene je prijazna vrsta različnih distribucij, vsaka na drugačne načine.

Kaj misliš da se vsakemu ljubi kompajlati ter nameščati vse potrebne knjižnice, potem pa še nastavljati? Ljudje so preveč razvajeni z načinom kako se kaj namesti na Windowsu.

Poleg tega imaš na Windowsu za vsako stvar namestitveni program, na Linuxu pa je še vedno treba ročno kompajlati kar veliko stvari.

Icematxyz ::

Na Ubuntu ne.

PARTyZAN ::

Ali pa binarni appi, ki zahtevajo effort samo, da postaviš ikono na desktop ali dock ;)

techfreak :) ::

Icematxyz je izjavil:

Na Ubuntu ne.

Mislim na vse distribucije. Zelo veliko stvari moraš še vedno ročno, ker jih pač ni v repozitorijih.

jype ::

techfreak :)> Kaj misliš da se vsakemu ljubi kompajlati ter nameščati vse potrebne knjižnice, potem pa še nastavljati

Očitno si le še en neuporabnik.

techfreak :)> Ljudje so preveč razvajeni z načinom kako se kaj namesti na Windowsu.

Mhm, kjer je za to res dobro poskrbljeno: Obuješ škornje, gaziš po pol metra blata 40 kilometrov do trgovine, to ponavljaš kak mesec da program dobijo na zalogo, potem ti spulijo denar, nakar moraš medij prinest do računalnika, ga vstavit, poslušat kako se vrti, nekaj minut klikat po vmesnikih, morda zamenjat medij za drugega, spet klikat...

techfreak :)> Mislim na vse distribucije. Zelo veliko stvari moraš še vedno ročno, ker jih pač ni v repozitorijih.

To velja izključno za Windows. Vse Linux distribucije, brez izjem, ti omogočajo namestitev programja z nekaj kliki, ne da bi moral iskati zanj kakršnekoli vire. Če si seveda uporabnik in si prebral navodila - če poskušaš reči zakomplicirat tako kot je običaj na Windows, potem si si žal sam ustvaril nepotrebno delo - Linux pri tem nima nič.

techfreak :) ::

Mhm, kjer je za to res dobro poskrbljeno: Obuješ škornje, gaziš po pol metra blata 40 kilometrov do trgovine, to ponavljaš kak mesec da program dobijo na zalogo, potem ti spulijo denar, nakar moraš medij prinest do računalnika, ga vstavit, poslušat kako se vrti, nekaj minut klikat po vmesnikih, morda zamenjat medij za drugega, spet klikat...

Tudi za Linux obstajajo plačljivi programi, za Windows pa tudi zastonjski (ki jih je več kot pa vseh skupaj na repozitorijih).

Res nevem o čem govoriš, ampak recimo na Steamu lahko v parih klikih kupiš igro in jo tudi igraš.

To velja izključno za Windows. Vse Linux distribucije, brez izjem, ti omogočajo namestitev programja z nekaj kliki, ne da bi moral iskati zanj kakršnekoli vire. Če si seveda uporabnik in si prebral navodila - če poskušaš reči zakomplicirat tako kot je običaj na Windows, potem si si žal sam ustvaril nepotrebno delo - Linux pri tem nima nič.

Res? Nekaj časa nazaj sem iskal mplayer z vdaapi podporo za Ubuntu. Nažalost je bila edina možnost kompajlanje veliko knjižnic/programov za kar sem porabil vsaj kakšni 2 uri.

Icematxyz ::

Mislim na vse distribucije. Zelo veliko stvari moraš še vedno ročno, ker jih pač ni v repozitorijih.


To je eden takšen mit. Se pravi komercialne igre, ki jih kupim za Ubuntu moram prevajati iz izvorne kode? PPA viri na Ubuntu so ti poznani? "Proizvajalec" programske opreme ne more imeti .deb paketa na svoji spletni strani? A tisti 1% stvari, ki jih nekdo lahko, če želi naredi sam pa je torej slabost? Ni prednost?

Res? Nekaj časa nazaj sem iskal mplayer z vdaapi podporo za Ubuntu. Nažalost je bila edina možnost kompajlanje veliko knjižnic/programov za kar sem porabil vsaj kakšni 2 uri.


Se mi je zdelo, da nekje mora biti haklc...

techfreak :) ::

Na Windowsu je do zdaj še vse prišlo v obliki .exe ali pa namestitvenega programa. Na Linuxu je veliko stvari, ki ne pridejo v .deb ali podobni obliki in jih ni v repozitorijih.

pecorin ::

Ljudje so preveč razvajeni z načinom kako se kaj namesti na Windowsu.


dobra :)

windows: program gres iskat na net. upas, da si nasel uradno stran za download, ker drugace je moznost, da bo notri virus. poisces na strani link za download in pozenes fajl. next, next, accept, install location, yes, no, next, finish. program instaliran.

linux: odpres software center. vpises ime programa. install. program instaliran.

Na Linuxu je veliko stvari, ki ne pridejo v .deb ali podobni obliki in jih ni v repozitorijih.


ja? koliko in katere?
ker za normalno uporabo desktopa jaz take stvari zadnjih nekaj let nisem nasel.

Icematxyz ::

Ne, zelo malo popularnih stvari je, ki niso v programskem središču Ubuntu, ki nimajo PPA vira za novejšo verzijo ali niso na voljo v .deb paketu na strani avtorja. Za večino uporabnikov je to torej enako 0.

Poldi112 ::

Ampak verjamem da jih njemu ne bo težko našteti recimo 20. Ali pa vsaj 10, ali kolikor je pač zanj "veliko". Me prav zanima, kakšne obskurnosti bomo videli.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Icematxyz ::

Dejansko ena "druga težava" je. To je "spoznanje", da to da lahko prevedeš kodo če želiš je prednost in ne pomanjkljivost.

Kar pa ne pomeni, da to moraš početi, ali da se to od tebe zahteva, če želiš uporabljati Ubuntu. Imaš programsko središče Ubuntu, PPA vire in avtorjevo stran in večina programske opreme je tako pokrita in večina uporabnikov Ubuntu res ne rabi vedeti ali programska oprema raste na drevesu ali se jo prevaja iz programske kode!

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Tudi na Windowsu lahko prevedeš kodo, če ti jo proizvajalec ponudi. Razlika je v tem, da na Linuxu moraš prevesti, če pride samo v obliki kode.

kriko1 ::

Ni razlike, isto je če pride samo v obliki kode :)

techfreak :) ::

Vendar je veliko več možnosti da naletiš na tak program na Linuxu kot na Windowsu.

pecorin ::

Vendar je veliko več možnosti da naletiš na tak program na Linuxu kot na Windowsu.


ja, ok. 1% linux : 0.1% windows.

sajko ::

techfreak :) je izjavil:

Vendar je veliko več možnosti da naletiš na tak program na Linuxu kot na Windowsu.


Potem lahko tudi rečeš: Da bo več možnosti, da naletiš na tak program, ki bo za Windowse plačljiv (za Linux pa ne).

Sicer pa tudi mene zanima kateri so tisti programi, kjer ni drugega kot source.

kriko1 ::

Mainstream programi za domače uporabnike so v repozitorijih. Če pa rabiš eksotiko (čeprav je tudi ta krita) greš prevajat če ni binarne oblike. Jaz imam mplayer iz repozitorija z VDPAU podporo.

techfreak :) ::

Jaz imam mplayer iz repozitorija z VDPAU podporo.

Zdaj je, nedolgo nazaj ga še ni bilo.

Sicer pa tudi mene zanima kateri so tisti programi, kjer ni drugega kot source.

Začnimo z večino tistih, ki potrebujejo patchanje kernela?

Poldi112 ::

Heh, še tisti en ki si ga navedel ni več problematičen. No, začnimo. Aja, ti od nas pričakuješ, da ti jih naštevamo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

driver_x ::

Poldi112, a ti od nekoga, ki izjavi tole:
Kaj misliš da se vsakemu ljubi kompajlati ter nameščati vse potrebne knjižnice, potem pa še nastavljati? Ljudje so preveč razvajeni z načinom kako se kaj namesti na Windowsu.

Poleg tega imaš na Windowsu za vsako stvar namestitveni program, na Linuxu pa je še vedno treba ročno kompajlati kar veliko stvari.

res pričakuješ, da ti bo kaj takega naštel?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel KDE 4.9

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
95222 (3767) Jst
»

Izšel KDE 4.6

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
206657 (5730) Jst
»

Izšel KDE 4.5

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3910220 (8537) Bor H
»

Izšel KDE 4.4

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
225517 (4381) Icematxyz
»

Izšel je KDE 4.2

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
406305 (3596) hruske

Več podobnih tem