» »

Ricoh gel tiskalnik reset / kartuša reseter

Ricoh gel tiskalnik reset / kartuša reseter

enota13 ::

Ali se je kdo že ukvarjal z resetiranjem čipa na kartušah za Ricoh Aficio GXe2600? Ali pa pozna kar kombinacijo tipk za reset na "default settings", nekako tako kot tukaj?
Za primer navajam dve zapackani strani, kjer se ti pripomočki prodajajo: prva, druga .

Je pri nas kaj podobnega mogoče dobiti? V poštev pride tudi kakšen preverjen dobavitelj v tujini.

kvaza ::

Glede reseta kartuš Ricoh GEL je zadeva sledeča. V sloveniji je mogoče dobiti reseter. Kartuše se resetirajo preko računalnika, tako da nobenih tipk na tiskalniku ni mogoče uporabiti za reset. Kot sem rekel imeti moraš program, kabel, ki ga povežeš na COM PORT računalnika in ta zadeva deluje.

enota13 ::

Kje je mogoče dobiti reseter? Pa ne mislim tistega, ki stane 3 do 4 printerje, plus neke nerazumljive, čudne zakupnine za uporabo reseterja? Ne sprašujte o čem govorim. Ko sem poslušal to informacijo po telefonu, nisem mogel narediti ničesarm da je ne bi slišal kot trobljenje.

Torej uporabljaš kombinacijo kabla s programom in ne reseterja na linku s prvega prispevka? Bi takšen reseter deloval?
Kaj pa ink collector? Poznaš kakšen tutorial kako prazniti to zadevo?

Če bi "gelsprinterji" res omogočali 1500 izpisov, že 1000 bi bilo dovolj, bi bilo v redu. V resnici so 3x bolj potratni kot navaja komerciala (pravzaprav gre za nateg kupca). Za zaključek pa ink collector grozi z razlitjem. Vse skupaj 10x precenjena plastična šara.

Tu tičijo razlogi, da iščem alternative za kartuše.

kvaza ::

Oprosti, ker ti pišem z zamudo.
Zadeva je sledeča:
- imam tiskalnik Ricoh Gel GX 3300 ( deluje odlično, tiskam koliko hočem, izpis približno hiter kot laser)
- glede notranjega kontejnerja za barve - brez najmanjših problemov, barva se ne more zasušiti, printa
- glede reseta kartuš (barvnih ali črnih), reseter preko PC in kabla na čip mi deluje neomejeno, brez zakupa število resetov
- sam si polnim kartuše in vsako brez problema resetiram
Zelo sem zadovoljen, tiskalnik je namenjen "office" tiskanju, tako da kartuše brez problema zdržijo od 1000 do 1500 kopij.
Če te zanima še kaj bolj podrobnega mi javi na mail: polnjenje.kartus@gmail.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reset Epson kartuš

Oddelek: Strojna oprema
256060 (565) matrix2
»

Printer - kako ga pretentati? Nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
61524 (1233) s1m0n
»

Resetiranje kartuš pri CANON 4200i

Oddelek: Pomoč in nasveti
103026 (2847) OZZY
»

Neoriginalne barve za tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
242585 (2031) ;-)
»

Refilli za tiskalnike

Oddelek: Strojna oprema
282944 (2321) OZZY

Več podobnih tem