» »

zmesan sosed

zmesan sosed

tsh2 ::

imamo enega zmesnega soseda, ki nas je kar na lepem obtozil, da smo mu polivali mrvo na susilni in zastrupljali krave. se prej je nekomu rekel, da je enkrat ze mislil iti postreliti celo druzine punce, ki ga je pustila. rekel je tudi, da se mu prikazuje hudic.

kaj lahko clovek naredi v takem primeru? vem da ga je najbolje pustiti pri miru. saj bi ze pozabil na to, ampak je bolj tezko, ker je neposredni sosed in ga moramo vsak dan gledati. ce nas bo prisel vse postreliti bomo pa rekli, zakaj nismo kaj naredili. ce bi vedel, da je lovec in da ima pusko doma, ali da bi bilo tako kot v ameriki, ko ima skoraj vsak orozje doma, bi me bilo lahko pa res strah.

BALAST ::

Posnami in daj na Preverjeno.

T-h-o-r ::

BALAST je izjavil:

Posnami med pokolom puncine družine in daj na Preverjeno.



fix
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

tsh2> kaj lahko clovek naredi v takem primeru?

Pokliče policijo.

Avenger ::

In oni bodo kaj?

1. napišejo zapisnik
2. ...
3. problem rešen
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mtosev ::

upaš da se čimprej odseli oz se ti odseliš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

amigo_no1 ::

Ga tožiš zaradi obrekovanja /blatenja dobrega imena ?

se prej je nekomu rekel, da je enkrat ze mislil iti postreliti celo druzine punce, ki ga je pustila

Glede streljanja vloži na PP ovadbo, lahko tudi namigneš da ni čisto "diht" zadnje čase.
Lahko da ima sosed shizofrenijo.

jype ::

Avenger> In oni bodo kaj?

Ukrepali zoper znanega storilca kaznivega dejanja.

Zheegec ::

Po naključju sem ugotovil, da je soseda najlažje utišati tako, da kupiš bistveno boljši avto, kot ga ima sam... :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jest10 ::

Zheegec je izjavil:

Po naključju sem ugotovil, da je soseda najlažje utišati tako, da kupiš bistveno boljši avto, kot ga ima sam... :)


Ali pa s tem še bolj pogreješ njegovo zavist, ter spodbudiš žilico za nagajanje>:D

Vikking ::

Pokličeš na policijo, obvestiš socialno. Naj ukrepajo zoper njega, da vam grozi z ubojem, se počutite ogrožene, se vede neuravnovešeno. Verjemi mi da bodo hitro ukrepali.

T-Majo ::

Vikking je izjavil:

Pokličeš na policijo, obvestiš socialno. Naj ukrepajo zoper njega, da vam grozi z ubojem, se počutite ogrožene, se vede neuravnovešeno. Verjemi mi da bodo hitro ukrepali.



To vidiš v CSI, v Slovenije pač ne.

Vsaj dokler bo vlada in sistem takšen, da bodo lahko vsi zgranjali orgije z psi in ne bodo obtoženi ničesar, potem tudi sosed ne bo, ki sem sami govori, kaj in kako bi ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

Ramon dekers ::

Zheegec je izjavil:

Po naključju sem ugotovil, da je soseda najlažje utišati tako, da kupiš bistveno boljši avto, kot ga ima sam... :)



v tem primeru je to traktor

EDIT: ali več krav kot jih ima on in boljše sorte.

Sam ti priporočam en velik zid okoli hiše, da se izoliraš!

Zgodovina sprememb…

Gray_Warden ::

najbolje bo če postavite zid okoli hiše visok vsaj 2 metra tako da onemogočite komunikacijo z njim. Karkoli drugega (klicanje policije itd, bo samo dodaten razlog da bo nagajal. (saj se spomniš v osnovni šoli k je v razredu vedno vsaj 1 tak ki zajebava vse ostale...dokler ga ne pustijo vsi pri miru, potem pa tak nerazvit osebek izgubi voljo).

jaz bi se ga izogibal kolikor je to možno.
Why so serious?

LordTado ::

Pravilno moraš dostopi pred policijo če ne bojo mislili da se en drugega zajebavate,ker bo šel k sosedu tudi ki bo verjetno
povedal kup zgodbic,kaj vse mu delate...
In potem policija čaka da se postrelate in pokliče pogrebni zavod...

Če pa stopiš na prave tipke,pa lahko socialna naredi marsikaj,od pshihiatrov do obiska na domu itd...

Marat ::

Različne variante:
1. kupi si kakšne vohunske gadgete - audio/video snemalne naprave, gps sledilnike ipd. Tako boš vedno korak pred njim in vedel, če bo res mislil pripravit kak napad. Če ne druzga se boš pa vsaj malo poigračkal in se počutu kot James Bond :D
2. prijavi ga policiji - ta čas po napadih na Norveškem je ravno pravi, saj so verjetno tudi policisti občutljivi in bodo mogoče ukrepali malo trše kot bi sicer
3. najami Mitjo Kunstlja za varovanje in obveščevalne storitve 8-)

>:D

Relanium ::

Fake kamere pa Sintal nalepke okrog bajte

BladE_ ::

Relanium je izjavil:

Fake kamere pa Sintal nalepke okrog bajte


Ni slaba ideja ampak... zakaj nebi dal kar pravih, WiFi kamere se dobijo dosti poceni.
Akcija - Reakcija

mat xxl ::

Vikking je izjavil:

Pokličeš na policijo, obvestiš socialno. Naj ukrepajo zoper njega, da vam grozi z ubojem, se počutite ogrožene, se vede neuravnovešeno. Verjemi mi da bodo hitro ukrepali.



Se hecaš, vidi se, da ne poznaš zadev ! Policaji bodo prekleto jezni nate, kaj jih kličeš za to, sociala bo pa vzela na znanje pa nič ne bo ! Imamo tak primer v urejeni soseski sredi Ljubljane, lahko bi rekel eni bolj top urejeni soseski in tudi po 15 posredovanjih policiji še ni bilo nič...., to pa traja....no ko se je 38 letnici z vozniškim in potrjeno motnjo, večkrat zdravljeno tako skegljalo, da je začela v pričo Policajev groziti, kako bo enemu pobila otroke, .....šele potem so jo pospravili v Polje..... sam sem trdil, da bo hitro zunaj in je bila že po 14 dneh na weekendu, zazdravljeno pa so jo spustili ven po cca 2 mesecih, sedaj je ona tista, ki se nekako izogiba vseh ostalih, zgleda, da so jo tako naučili, prej so se pa vsi izogibali nje pa jih je ona našla in konflikte zraven...... no sedaj soseska ne ve za njo in je super tako, ona se pa izogiba vseh in vsakogar !

Gray_Warden je izjavil:

najbolje bo če postavite zid okoli hiše visok vsaj 2 metra tako da onemogočite komunikacijo z njim. Karkoli drugega (klicanje policije itd, bo samo dodaten razlog da bo nagajal. (saj se spomniš v osnovni šoli k je v razredu vedno vsaj 1 tak ki zajebava vse ostale...dokler ga ne pustijo vsi pri miru, potem pa tak nerazvit osebek izgubi voljo).

jaz bi se ga izogibal kolikor je to možno.



Tole je vsekakor več kot dober nasvet, prekiniti povsem vse stike, ker tu velja načelo, verjetno je vsak kaj kriv, morda tudi vaša stran kaj, morda si pa on en vaš napačen pogled samoumno tako razlaga ...... zato je res najboljša stvar, ZID in prekinitev vseh komunikacij, če pa ne gre povsem brez nje, ko se srečate, ga pa na kratko spoštljivo pozdravite, tudi če ne odzdravi in nemudoma poskrbite, da se izognete vsaki nadaljnji komunikaciji !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Looooooka ::

Isto kot ti bo rekel policaj(off the record)...par vaskih misicnjakov na vrata pa bo mir.Policija ne more nic dokler ne naredi cesa.

Bananovec ::

Pa ne zida na mejo staviti :)) Raje kako živo mejo posaditi.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

PacificBlue ::

Povabite ga na piknik.

mat xxl ::

Looooooka je izjavil:

Isto kot ti bo rekel policaj(off the record)...par vaskih misicnjakov na vrata pa bo mir.Policija ne more nic dokler ne naredi cesa.



Tu ne posplošuj, imaš prave psihične bolnike, ti njemu batine, on v bolnico, ko pride domov, ti pa bombo vrže v hišo in pobije vse tvoje bližnje..... kaj pa potem ???? V takih primerih je bolje 10 krat premisliti predno 1 x nekaj prehitro narediš !!! So pa taki norci zunaj, vem sam za nekaj primerov, tudi izpit imajo npr. oboleli za manično depresijo in vozijo seveda tudi ob maniji....... brez veze govoriti bolje, da ne veste, ker se boste vsi z Jeepi okoli začeli voziti !¨

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

carota ::

Pred leti sem stanoval v bloku v Dravljah (LJ) pod sosedo, ki je imela občasne odklope. Sredi noči je premetavala pohištvo in loputala z vrati. Najboljše pa je bilo, ko je ob 4-ih zjutraj na vso moč loputala z balkonskimi vrati in na vse grlo ven kričala: "kurbe!!!". Ob tisti uri in v blokovskem naselju je precej odmevalo.

Če sedaj pomislim, se mi zdi smešno, takrat pa se mi ni. :)

sss ::

Kako so se fantazije razpametele :P

Nekdo, ki je obremenjen s sedanjo vlado se mu najbrž v sanjah prikazuje kako bogega bulmastifa zlorabljajo.. Sočustvujem s teboj!

Spet drug bi postavu 2m visok zid. Še celo jst, nepoučen laik se zavedam, da je za postavitev take ograje potrebno en kup dovoljenj. Skratka sama štala :)

Kot so omenil.
Najprej poskušaš zlepa. Če ne gre s pogovorom, ga ignoriraš. Obstaja velka vrjetnost, da ga boste s tem samo sprovociral.

Pol ti pa ostanejo sam še klici na policijo :)
Kjer te tud ne bodo jemal resno dokler ne bo že prepozn

MIHAc27 ::

Brez dokazov je itak samo beseda proti besedi. Policaj bo že prišel, a poslušal bo obe strani. Če mu on natvezi, da mu zastrupljate krave si bo to zapomnil.
Vidim ker imamo doma podobno, čeprav ne še tako hudo. (Rad bi videl Slovenca, ki se z sosedom super razume. So kar v manjšini taki.)

Tako da ja, jaz bi tudi svetoval nadzorne kamere oz. da ga posnameš kaj grozi. Imaš potem kaj kazat policiji

Aston_11 ::

Ko se kupi parcelo, na kateri misliš graditi in nato živeti, je prva stvar okrog parcele zid. Tako kasneje ne bo mejnih sporov in cca par tisoč EUR šlo v nepovrat za sodišče in geodeta. Ko se s sosedom še dobro razumeš, se zmeniš za zid. Smo pač v Sloveniji, kjer se na koncu vsem tako ali drugače odpili. ZID!! Berliner wall will be back!!


Take idiotkote preseneti, če je človek prijazen z njimi. Nimajo vzorca v sebi, kako reagirati na prijaznost.

krneki0001 ::

Enga "kužka" nabavi. Kakega rottweilerja. Ko ti bo tak tip še kej grozil, bo pa pes točno vedel, kdaj si ogrožen in bo to tudi pokazal. Verjemi, da 70kilska rottweilka uredi zadeve s še tok butastim sosedom in to na čisto mirnem nivoju (brez napada nanj). Samo grdo ga pogleda, parkrat zalaja in orenk zarenči, pa se bo sosed sam umaknil. Če je pa sosed tok neumen, da bo vate skočil, potem pa naj sam odgovarja za poškodbe, ko bo pes tebe branil.
Pa pes niti ne rabi veliko za narest: Sem imel tako rottweilko (70kg), pa je enkrat en tip z kuhinjskim nožem grozil kolegu, ki je prišel do mene.(rezilo noža je bilo vsaj 20 do 25cm veliko). Kolega je hodil po cesti in tip ki mu je šel nasproti je kr naenkrat potegnil nož in začel grozit in mahat z nožem. Ko je pes videl, da je kolega ogrožen, je skočil elegantno čez 120cm visoko ograjo in napadalca zbil po tleh. V trenutku je bil mir in tip ni nikoli več grozil. Tudi da bi še kdaj šel mimo naše hiše se ni zgodilo.

Matako ::

krneki0001 je izjavil:

Verjemi, da 70kilska rottweilka uredi zadeve s še tok butastim sosedom in to na čisto mirnem nivoju (brez napada nanj).


Sosed ni (samo) butast, ampak mogoče duševno moten. Lik ima privide, celo nadnaravne, obsesije ipd.

Težka bo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

LordTado ::

Men in black da mu zbrišejo pamet:)

Kolko jaz vem je pri takih ljudeh težko ker prisilna hospitalizacija lahko sledi šele ob napadu ali excesu...
Kar pa lahko že pusti posledice.

J-e-r-r-y ::

A ta tvoj sosed rad kaj spije?

_Dormage_ ::

Najbolje je, če ne dvigaš prahu in postani bolj pozoren na malenkosti.
Bodi pripravljen zaščitit družino v primeru, da se mu res odtrga.
Tolaži se z pregovorm "pes, ki laja ne grize".

AndrejS ::

Pri takih osebkih je bolje, da si ti bolj zmešan...

McAjvar ::

_Dormage_ je izjavil:

Tolaži se z pregovorm "pes, ki laja ne grize".

Slaba tolazba. Konkretno iz prve roke - imamo tudi soseda, ki ni cisto pri sebi. Klicanje policije ne pomaga, ker dokler necesa ne naredi, mu nimajo kaj. Pa jih je en drug sosed pogosto klical, ker se pac boji za svoje otroke. Tale nas cudaski sosed je ze leta podnevi in ponoci vpil, zmerjal nakljucne sosede/mimoidoce (ko je kolega prisel na obisk, ga je ozmerjal z morilcem in kaj vem kaj se vse). Policija je prisla pogledat in ce se ni umiril, so dejansko prisli tudi mozje v belem in ga odpeljali. Za teden, dva, potem je bil nazaj. In spet isto.
No, ce se vrnem na zgornji pregovor. En dan je tulil in vpil na soseda, ki je pral svoj avto. Drl se je v stilu "bos ti vidu, kaj ti bom naredu", "bom cez ograjo prsu" (ograja je meter visoka zicnata mreza) in se marsikaj ... Nakar nenadoma mozakar skoci cez ograjo, pograbi avtomobilski tepih in uzge soseda po hrbtu in hop, takoj nazaj. Kasneje sem vprasal soseda, kaj je bilo, da je skocil cez. Dejal je, da je, ko se je oni drl, da bo skocil cez ograjo, razmeroma tiho rekel "saj ne upas".

Sledila je seveda policija, ampak po 14 dneh je bil mozakar spet nazaj.

Do pred kratkim, ko se je z avtomobilom (ja, voznisko je imel ves cas in se je pogosto vozil z avtom) odpravil na "pohod", cesar smo se vec let ze bali, se tako dejansko ni zgodilo prav nic konkretnega. Kaj bo pa zdaj, se bo pa videlo.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

_Dormage_ ::

Če je že prišlo do fizičnega obračuna pa če tudi z tepihom je ponavadi prepoved približevanja najmanj kar lahko zahtevaš od policije.
Ponavadi temu ugodijo potem pa imaš razlog, da ga ovadiš vsakič ko pride preblizu.

Imaš pa prav glede pregovora, njegov namen je bil zgolj tolažba.:))
S tvojim postom je njegov namen izparel :O

Mipe ::

Ma, kaki bedni nasveti... Vsakršni ukrepi, zaradi katerih se bo sosed čutil ogroženega, ga bodo samo še bolj razjarili, posebej če je shizo. Če je tak tip, ki vrača drago za milo, se maščuje za malenkosti, ne boste imeli nobenega miru.

V teh primerih je najbolje biti bolj odprt in prijazen, ne smete odgovoriti z agresijo. Npr., če tuli, da mu zastrupljate krave, ostanite mirni in ga vprašajte, kaj je narobe z njegovimi kravami. Ali zvijajo z očmi? Ali pa zgolj dajejo manj mleka, zaradi česar ima sosed manjši dohodek in posledično več stresa? Sučustvujte in se bo pomiril, ker predvsem hoče, da ga nekdo posluša, pa ne zna komunicirat drugače.

anonynino ::

jaz bi angažirtal privat detektiva :D

Shegevara ::

Kaj pa kakšna darila, podarki pa to, pomoč pri opravilih, razumevanje pri pogovorih oz. da se pogovarjaš z njim, mogoče se mu zlažeš da si tudi ti gdaj videl hudiča in podobno? Prijaznost do njega vsekakor ne bi bila slaba ideja. Ignoranca ga pomoje še bolj razpizdi.

McAjvar ::

Mipe je izjavil:

Ma, kaki bedni nasveti...


Tezko je dat nasvet, ki bi res pomagal v taksnih primerih. Vsak primer je lahko drugacen in kar velja v enem, ne bo veljalo v drugem.

Pri nas smo se odlocili soseda ignorirati oziroma interakcijo reducirati na minimum. Pozdrav, sicer smo se raje mi umaknili, ce ni slo drugace. Pa je samo nekaj casa pomagalo, nato je bilo zelo odvisno od relativne vlage v zraku in stevila music pod najblizjo lampo. Enkrat nas je obtozil, da smo mu vdrli v sobo in pokvarili radio. Vsakrsna vprasanja kako smo pokvarili radio, kaj ne dela, ali ga lahko popravimo ali zamenjamo, so naletela na zid. Ce je preprican, je preprican.

Sem pa sicer za, da ce ne gre brez komunikacije, da naj se poskusi lepo vljudno pogovarjati z njim. Ce kdo hitro izgubi zivce, naj se tega raje ne loteva in naj se ga cimbolj izogiba.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Mipe ::

Ali pa "Tako, tako... Vidim, zakaj nimate nobenih prijateljev. Pa lep dan želim."

gulfstream ::

Najprej poskusi soseda razorožiti s prijaznostjo in minimaliziranim kontaktom.

Če to ne pali, pa je verjetno res najbolje, da si omisliš neko kamero in posnameš njegove grožnje. Kar se tiče policije, namreč ne morejo ukrepati, dokler se dejansko kaj ne zgodi oziroma nimajo dokazov, da kdo komu grozi. Če boš imel kak video, bodo na tvoji strani. Postavi se namreč v njihovo kožo - imajo dva soseda, ki drug drugega obtožujeta razne stvari. Komu verjeti?

Arto ::

Meni se zdi njegovo vedenje značilno za shizofrenijo.

tsh2 ::

jaz nimam potrpljenja za take ljudi. malo je zmešan (to priznavata tudi njegov brat in sestra), malo je pa žleht. najprej je spraznil štalo, ker mu je pol krav pocrkalo, pol pa ni bilo brejih (razen ene, ki smo mu jo mi prodali). istočasno nas je začel grdo gledati, nam pa ni bilo nič jasno, kaj mu je. potem smo ga enkrat vprašali, če nam da eno njivo za kositi, in takrat nam je povedal, da smo mu naredili za več tisoč evrov škode na kmetiji. sem ga šel vprašat, kaj smo naredili, pa ni hotel povedati. samo podil me je stran in mi govoril baraba. vemo pa, da naokoli govori, da mu nekdo (oziroma mi) poliva mrvo in zastruplja krave. na koncu sem mu rekel, da ga bom počil na gobec, če ne bo nehal. malo sem ga prestrašil in bo zdaj mir, ampak gledali se bomo pa grdo od zdaj naprej. ko grem mimo njega me sploh ne pogleda, potem se pa obrnem nazaj pa vidim, da bulji v mene. še najboljša rešitev bi bila, da začne jemati kakšne tablete proti shizofreniji ali karkoli že ima. sicer pa ni pijanec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrup v bloku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6614508 (11383) T-Back
»

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918724 (13002) [D]emon
»

Streljanje ptičev

Oddelek: Loža
364887 (2365) borisk
»

"zmešana" soseda - kaj storiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7911952 (8340) Phantomeye
»

Sranje psov po dvorišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12132233 (27334) Pšenični

Več podobnih tem