» »

Apple odpoklical Seagatove trde diske v novih imacih

1
2
3

ufek ::

PARTyZAN hehe, saj se tudi mi Applaši znamo smejat na naš račun, brez skrbi. :D Zdaj pa dost heca in raje poglej kaj zmore iMac:




@floyd1 eieieie1 je dal še staro sliko, danes je tam še samo en kabel za napajanje and that's all. Pa če ga postaviš na črno ali belo ozadje. :)



Pa še Crysis, da ne bo kdo jokal da je cod4 vse kar zmore. Pa to je lanski model btw :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

Pyr0Beast ::

Za ta keš že dobiš i5 laptop + zunanji ekran

(Če že kdo hoče iskati mobilno i5 plato)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

eieieie1 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Za ta keš že dobiš i5 laptop + zunanji ekran


Res je, ampak je razlika med starim i5 procesorjem in novimi i5 procesorji in razlika med poceni in dragim ekranom...

In potem je spet razlika, če hočeš Mac-os ali pa Linux/Windows. Vsekakor se to zelo težko primerja. Po harware specifikacijah + dodatkih in upoštevanjem tega da je vse zapakirano v ekran so zadeve precej primerljive po ceni... Če pa pač iMac ni za tvoje potrebe se pa pač nimaš kaj obregati v ceno...

Kot da bi se jaz spravljal na proizvajalce profesionalnih dirkalnih biciklov, da so predragi, če lahko dobim za enak denar en skuter, ki bo hitrejši pa še zmatral se nebom :D

PARTyZAN ::

ufek: Vem, ker sem sam lastnik Maca ;). Še vedno pa vem, da ni vse Applovo takoj za namazanim kruhom. Tista primerjava je tudi smešna, ker Apple sploh ne trži ničesar primerljivega tistemu Dellu. iMac je laptop drobovje z zaslonom, ki ga marsikdo ne potrebuje, Mac Pro pa je ohoho predrag za povprečnega smrtnika.

Še vedno čakamo, da zapolnejo to luknjo v njihovi ponudbi, žal.

trnvpeti ::

Kot lahko spekulativno primerjamo imaca in skatlo miniitx, tako lahko cisto lepo primerjam macmini in dellov mini, zinio, ali kako se mu pac rece.

ufek ::

PARTyZAN je izjavil:

ufek: Vem, ker sem sam lastnik Maca ;). Še vedno pa vem, da ni vse Applovo takoj za namazanim kruhom. Tista primerjava je tudi smešna, ker Apple sploh ne trži ničesar primerljivega tistemu Dellu. iMac je laptop drobovje z zaslonom, ki ga marsikdo ne potrebuje, Mac Pro pa je ohoho predrag za povprečnega smrtnika.

Še vedno čakamo, da zapolnejo to luknjo v njihovi ponudbi, žal.


Saj pa je zapolnjena.
Nezahtevni uporabniki: Mac Mini
Delovni in igračarski računalnik: iMac
Power users: Mac Pro

Za mobilne zadeve pa je itak lepo poskrbljeno z Macbooki.

floyd1 ::

ufek je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

ufek: Vem, ker sem sam lastnik Maca ;). Še vedno pa vem, da ni vse Applovo takoj za namazanim kruhom. Tista primerjava je tudi smešna, ker Apple sploh ne trži ničesar primerljivega tistemu Dellu. iMac je laptop drobovje z zaslonom, ki ga marsikdo ne potrebuje, Mac Pro pa je ohoho predrag za povprečnega smrtnika.

Še vedno čakamo, da zapolnejo to luknjo v njihovi ponudbi, žal.


Saj pa je zapolnjena.
Nezahtevni uporabniki: Mac Mini
Delovni in igračarski računalnik: iMac
Power users: Mac Pro

Za mobilne zadeve pa je itak lepo poskrbljeno z Macbooki.

Saj verjetno veš, kaj je PARTyZAN hotel povedati? Ali pa tudi ne :|...
Hint: Treba je samo še enkrat prebrati, vse piše.

Da ne bomo samo nakladali, eno konkretno vprašanje, tistim, ki ste bolj "in" v svetu macov. Na moji kišti večkrat montiram HD video in to je bil edini in poglavitni razlog za nakup novega. Kateri od zgoraj naštetih macov bi zame prišel v poštev? Na mojem core I7 860 PC-ju se rendiranje še vedno "zvija" (počasno). Sistem (Win7-64) in programe imam na Intelovem SSD-ju, video obdelavo pa furam na 150 GB Raptorju prejšnje generacije. Kolega (DTP-jevec, najmanj 20 let v poslu, doma ima starejšega (ca. 2-3 leta) imaca) je sicer rekel, naj kar ostanem na PC-ju, ker je edino mac pro varinta zame, kjer bi kaj profitiral. Dejstvo pa je, da je pro drag (jebat ga, serverske komponente imajo ceno). Torej na dan z besedo, ne bi pa rad šel na slabše. Samo za info, ta PC v serverskem ohišju me je prišel ca. 900 EUR.

techfreak :) ::

Mac Pro, kaj pa drugega? Ali pa PC s serverskimi komponentami.

floyd1 ::

Ja, to je rekel tudi znanec.

Najcenejša varianta torej nekaj takega:
Apple Mac Pro 2,80 GHz Quad Core W3530 ATI HD 5770 1 TB (2010 model, vir Geizhals.at) 2100 EUR
Kaj pridobim s tem pri HD video montaži glede na sistem, ki ga imam sedaj? OZ. koliko je za take stvari serverski QuadCore na 2.8 GHz hitrejši od mojega I7 z identično frekvenco? Če vzamem v enačbo še (sorazmerno) hitre diske (za video) v moji kišti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Mavrik ::

Pridobiš OS X. Ostalega... not really. Tako W3530 kot tvoj 860 imata Nehalem jedro, ki sta praktično identična. Kvečjemu bo Xeon malo počasnejši zaradi manj cachea in počasnejšega ECC RAMa.

Tako da nimam pojma kdo točno bi serverske procesorje priporočal za video obdelavo - glavna razlika je itak ECC korekcija pri RAMu (kar se ti pri videu ne bo poznalo lih, tudi če se kak bit občasno zamenja ;) ) ter možnost dajanja večih procesorjev na eno plato (kar ti nekak v tem primeru s sistemom z enim procesorjem nič ne pomaga :) ).

Meni se zdi da so to spet priporočila "znalcev", kot tista ko se okoli hodi in razlaga da "moraš" imeti Maca za video in design ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

ufek ::

floyd1 je izjavil:

ufek je izjavil:

Saj pa je zapolnjena.
Nezahtevni uporabniki: Mac Mini
Delovni in igračarski računalnik: iMac
Power users: Mac Pro

Za mobilne zadeve pa je itak lepo poskrbljeno z Macbooki.

Saj verjetno veš, kaj je PARTyZAN hotel povedati? Ali pa tudi ne :|...
Hint: Treba je samo še enkrat prebrati, vse piše.


Kako kdo gleda Applovo ponudbo je očitno subjektivno, jaz jo dojemam tako kot sem napisal, ostali pa naj sestavijo svoje pc mlinčke po lastnih željah in zmožnostih. ;)

Kar se pa tiče Mac Pro-ja je pa njegova prednost ravno za dizajnerje z CAD orodji, grafične in video oblikovalce, saj je CPU za renderiranje vsega naštetega najbolj pomembna komponenta računalnika. Tu ti nobena grafična ne doprinese nekega efekta napram CPU-ju. In tega ima najnovejši Mac Pro 12 (!) jedrni Xeon, ki teče na 2.93GHz (http://www.apple.com/macpro/features/pr...). In prav tega ima kolega, ki se ukvarja s projektiranjem (3D modeliranje in realistične podobe objektov).

Če imaš denar in se s tem ukvarjaš profesionalno, se vsekakor splača, ker v tem biznisu je čas=denar in hitrost renderiranja je še kako pomembna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

Mavrik ::

Najnovejši Mac Pro ima dva 6-jedrna Xeona. 12-jedrni ne obstajajo.
The truth is rarely pure and never simple.

ufek ::

Nisi kliknil linka? Še enkrat: http://www.apple.com/macpro/

Aja to, sem prehitro prebral kaj si točno napisal. To je pa res :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

BaToCarx ::

floyd1 kolk je pa to točno "rendiranje še vedno "zvija" (počasno)"? Povej recimo 1080p24 ti renderira z kolk fpsji pa kake vse filtre furaš cež? P recimo obdeluješ video "uncompressed" al kak Huffyuv @ Wikipedia recimo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

floyd1 ::

Hvala za odgovore. Seveda nimam računalnika samo za video, a za vse ostalo bi tudi s starim (AMD Athlon 64 X2 4200) čisto dobro shajal. Dobro, tudi za 12 MB Raw datoteke (fotke) iz DSLR je fajn, ni pa bilo tako nujno. S starim compom pa HD videa nisem mogel niti montirati - enostavno ni delal niti predogled med montažo, tako da sploh nisem videl, kaj delam.

ufek je izjavil:

Če imaš denar in se s tem ukvarjaš profesionalno, se vsekakor splača, ker v tem biznisu je čas=denar in hitrost renderiranja je še kako pomembna.

Ne, z videom delam čisto amatersko. In če z mašino za 2000 EUR ne bi bistveno pridobil v tem smislu, se raje ne vprašam, koliko pridejo taki maci, ki bi delali bistveno hitreje.
Profi pa delam DTP in tudi to na PC-ju. To je pač stvar firme. Dokler je stvar dobro narejena... Na končnem izdelku se itak ne vidi ;).

BaToCarx je izjavil:

floyd1 kolk je pa to točno "rendiranje še vedno "zvija" (počasno)"? Povej recimo 1080p24 ti renderira z kolk fpsji pa kake vse filtre furaš cež? P recimo obdeluješ video "uncompressed" al kak Huffyuv @ Wikipedia recimo?

Filtrov praktično nobenih, sploh zadnje čase gre bolj za razne "familiarne" dogodke in seveda obvezno za mojo 2 leti staro hčerko, ki jo ob vsem, kar se zgodi "na novo" pač malo posnamem - za spomin. Montiram pa tak video, ki pride iz kamere (format je Mpeg4 - končnica MTS), nobenega pretvarjanja. V Vegasu. Če naredim 15 min montaže, traja 2 pass encoding tudi več kot 1 uro, kar mi je malo dosti. In ker sem pri končnem izdelku malo bolj picajzlast, to velikokrat delam 2 krat. "Pred otrokom" mi to niti ni bil problem (in SD video je na starem Athlonu šel bistveno hitreje), zdaj pa je časa za to bolj malo in vsak prost čas rad kar najbolj izkoristim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

BaToCarx ::

Potem ti samo remixaš in kodiraš v x264?

techfreak :) ::

ufek je izjavil:

Kar se pa tiče Mac Pro-ja je pa njegova prednost ravno za dizajnerje z CAD orodji, grafične in video oblikovalce, saj je CPU za renderiranje vsega naštetega najbolj pomembna komponenta računalnika. Tu ti nobena grafična ne doprinese nekega efekta napram CPU-ju.

Zakaj se pa potem Nvidia Quadro in podobne kartice prodajajo?

BaToCarx ::

Ker delajo točno to kar on govori da ne delajo. :D Še spomim leeeetaaaa nazaj dos autocad pa VLB grafična ... resolucija pa razlika v hitrosti.. wow.

floyd1 ::

BaToCarx je izjavil:

Potem ti samo remixaš in kodiraš v x264?

Ne vem točno, kaj misliš. Samega formata videa pred montažo ne predelam. Pregledam posnetke (itak se vedno posname 5x preveč), izberem "dobre" posnetke, porežem bedarije, malo delam s prehodi (po večini samo fade, eden v drugega), poiščem in nasnamem primerno glasbo, video opremim s tekstom. Drugih specialnih efektov pa res zelo malo. Zraven tega, kar sem omenil so tu še potovanja, izleti, dopusti, čage s kolegi (tu si lahko malo privoščim ;)).

BaToCarx ::

Maš kamero pri roki? Se ti da, da posnameš tipkovnico na hirto od leve proti desni tko ene dve sekuni dolg video, pa mi daš MTS da vidim kako zgleda?

floyd1 ::

Če misliš glede "rolling shutter" efekta zgleda - zelo, zelo slabo :(. Že snemam...

ufek ::

BaToCarx je izjavil:

Ker delajo točno to kar on govori da ne delajo. :D Še spomim leeeetaaaa nazaj dos autocad pa VLB grafična ... resolucija pa razlika v hitrosti.. wow.


Wrong! Odvisno od programa. Večina jih še vedno koristi zgolj CPU, GPU pa prispeva bore malo. CAD programi so zadnja leta bolj optimirani, da vključijo še grafično ala quadro, ampak CPU je še vedno in bo gonilna sila renderiranja.

Kar se tiče video renderinga pa se na mac proju (če ga že imaš) splača investirat v final cut pro v navezi s Compressor-jem (http://www.apple.com/finalcutpro/compre...), ki zna vpreči vsa razpoložljiva jedra, kar drastično zmanjša čas renderiranja.

@floyd1 ker praviš, da je to bolj tvoj hobi, mislim da se ti ne splača investirat v takšne zadeve, ker takšne moči itak nebi koristil. Drugo je moj kolega, ki mu je to kruh in je mašina dnevno vprežena v zahtevno delo.

eieieie1 ::

Jaz krajše HD posnetke 1-10 minut (0.1GB - 1GB) spajam/režem... itd z mojim prenosnikom Geforce go 7900GS, 2 GB rama, intel core 2 T5600 @ 1.83GHz... Je pa pač malo problem da ko shranjujem končan posnetek, to shranjevanje traja kar dolgo - včasih več kot uro :D Ampak nimam nobenega problema preglejevat, to kar sem uredil itd preden začnem shranjevat zadevo.

Če želiš kaj takega delat, si kupiš i7 2600k in zadeva leti ko strela in nerabiš nobenih serverskih procesorjev lol...


Koliko jaz vem se pa za hude obdelave 3D modelov uporabljajo Quadro grafične kartice in recimo i7 2600k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

floyd1 ::

Saj vem, da se da marsikaj da s še slabšo mašino, a sem pač vprašal glede mac-a za to kar delam. In smo po kar nekaj postih prišli do tega, kar je partyzan rekel že prej - škoda da med imacom in projem ni še kakega modela. Destop HW in cena za navadne smrtnike

ufek ::

eieieie1 je izjavil:

Če želiš kaj takega delat, si kupiš i7 2600k in zadeva leti ko strela in nerabiš nobenih serverskih procesorjev lol...


Koliko jaz vem se pa za hude obdelave 3D modelov uporabljajo Quadro grafične kartice in recimo i7 2600k.


Le čevlje sodi naj kopitar. ;) Že šestič? Za biznis 3d renderiranje je najpomembnejši procesor. Pika. Grafika kot je quadro je za CAD inženirje, ki služi da se ne zatika pri velikih projektih v modelirniku (sprotno izrisovanje modela). Pri samem renderiranju pa je grafika bolj za okras, kot za pomoč. Evo en primer sistemskih zahtev programa za renderiranje, ki ga med drugim za končno vizualizacijo uporablja kolega na svojem Mac Pro-ju:

Minimum System Requirements:
 MacOSŸ X 10.5.7
 Mac Intel Dual-Core 2,66 GHz
 4 GB RAM
 Graphic card: 128 MB OpenGL 1.4
 Display resolution: 1024 x 768
 3-button mouse with scrolling wheel
 Internet connection
QuickTimeŸ 7.6.2

Recommended System Requirements:
 MacOSŸ X 10.6
 Mac Intel Mac Pro 8 Core
 6 GB RAM
 Graphic card: 512 MB OpenGL
 Display resolution: 1600 x 1200
 3-button mouse with scrolling wheel
 Internet connection
 QuickTimeŸ 7.6.2


Kot lahko vidiš, je grafika sekundarnega pomena, medtem ko se priporoča vsaj 8 procesorskih jeder.

Za domače zadeve pa je vseeno kaj maš, ker se ti itak nikamor ne mudi.

eieieie1 ::

ufek je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Če želiš kaj takega delat, si kupiš i7 2600k in zadeva leti ko strela in nerabiš nobenih serverskih procesorjev lol...


Koliko jaz vem se pa za hude obdelave 3D modelov uporabljajo Quadro grafične kartice in recimo i7 2600k.


Le čevlje sodi naj kopitar. ;) Že šestič? Za biznis 3d renderiranje je najpomembnejši procesor. Pika. Grafika kot je quadro je za CAD inženirje, ki služi da se ne zatika pri velikih projektih v modelirniku (sprotno izrisovanje modela). Pri samem renderiranju pa je grafika bolj za okras, kot za pomoč. Evo en primer sistemskih zahtev programa za renderiranje, ki ga med drugim za končno vizualizacijo uporablja kolega na svojem Mac Pro-ju:

Minimum System Requirements:
 MacOSŸ X 10.5.7
 Mac Intel Dual-Core 2,66 GHz
 4 GB RAM
 Graphic card: 128 MB OpenGL 1.4
 Display resolution: 1024 x 768
 3-button mouse with scrolling wheel
 Internet connection
QuickTimeŸ 7.6.2

Recommended System Requirements:
 MacOSŸ X 10.6
 Mac Intel Mac Pro 8 Core
 6 GB RAM
 Graphic card: 512 MB OpenGL
 Display resolution: 1600 x 1200
 3-button mouse with scrolling wheel
 Internet connection
 QuickTimeŸ 7.6.2


Kot lahko vidiš, je grafika sekundarnega pomena, medtem ko se priporoča vsaj 8 procesorskih jeder.

Za domače zadeve pa je vseeno kaj maš, ker se ti itak nikamor ne mudi.


Aha res je, sem tokrat pisal čist "out of my ass", brez kakeršnega koli googlanja in sem živel v zmoti :D

BaToCarx ::

Dejte en model ki ima par miljonov trikotnikov modelirat brez pomoči GPUja, pol se pa javte. Za tiste tri kocke pa dva trikotnika premikat in modelirat je dovolj cpu ja. Samo realtime kaj delat je pa pain in the ass, brez grafične podpore directx al pa opengl. kaj kot -> http://gamma.cs.unc.edu/SWITCH/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

ufek ::

BaToCarx je izjavil:

Dejte en model ki ima par miljonov trikotnikov modelirat brez pomoči GPUja, pol se pa javte. Za tiste tri kocke pa dva trikotnika premikat in modelirat je dovolj cpu ja. Samo realtime kaj delat je pa pain in the ass, brez grafične podpore directx al pa opengl. kaj kot -> http://gamma.cs.unc.edu/SWITCH/


Mi se pogovarjamo o renderiranju in ne modeliranju. Za renderiranje si nimaš kaj pomagat z GPU-jem. Za modeliranje pa sem že napisal da služi GPU obdelavi 3D modela, da se lahko projektira brez zatikanja. Preberi kaj smo sploh pisali že ves čas. Eh ne da se mi več eno in isto ponavljat, grem raje spat. :)

Lahko noč!

BaToCarx ::

http://www.indigorenderer.com/indigo3 evo ti renderer ki uporablja gpu. Pa še eden http://furryball.aaa-studio.eu/ ... and so on.. Lahko noč tudi tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

SmeskoSnezak ::

Hipoteticno vprasanje. (na linkih sta razlicni konfiguraciji, jaz pa sem customiziral da sta oba ista)

Apple MacBook Pro:http://www.notebookcheck.com/Test-Updat...
Cena: 3.440€

Alienware:http://www.notebookcheck.com/Test-Alien...
Cena: 2.929€
Konfiguracija:
PROCESSOR Intel(R) Core™ i7 2820QM 2.3GHz (3.4GHz Turbo Mode, 8MB Cache) edit
OPERATING SYSTEM Genuine Windows(R) 7 Professional, 64bit edit
MEMORY 8GB Dual Channel DDR3 at 1333MHz (4DIMMS) edit
VIDEO CARD 1GB GDDR5 AMD Radeon™ HD 6870M edit
HARD DRIVE 256GB Solid State Drive edit
LCD PANEL 17.3-inch WideFHD 1920 x 1080 60Hz WLED edit
WIRELESS CARD Killer™ Wireless-N 1103 a/g/n 3x3 MIMO for Gaming & Video edit
INTERNAL OPTICAL DRIVE Slot-Load Dual Layer DVD Burner (DVD+-RW, CD-RW)

Razlika v ceni:511€, s tem, da ne vem kakšen ima Apple Wireless in optični pogon ter grafično. Če je res tista ATI grafična, ki je na linku, je velika razlika...

Zakaj bi kupil Apple, če je 500€ dražji in ima nekatere slabše stvari kot Alienware? Operacijski sistem se lahko vedno naloži kakšen se želi, če rad eksperimentiraš.

On-topic:
A ni imel Apple običajno Hitachi diske not? Od kdaj imajo Seagate? V zgornjem testu pa imajo Toshiba disk.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

ufek je izjavil:

PARTyZAN hehe, saj se tudi mi Applaši znamo smejat na naš račun, brez skrbi. :D Zdaj pa dost heca in raje poglej kaj zmore iMac:


To on laufa na Applu, i7 in ATI 5750 in ma vse na normal nastavljeno, namesto na HIGH?!? Naj zbriše igrce potemtakem, ker si jih ne zasluži!! FPS pa tudi ni upal prikazat, ker je verjetno bolj počasno vse vkup...
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Igre niso domena Macov.

SmeskoSnezak ::

Zakaj pa si sploh pokazal, kaj zna iMac? Če praviš da igre niso domena Macov... oz. bolje MAC OS-a.
Saj lahko dual-boot naredim na računalniku ali pa multi-boot, kot pa da dam 500€ in še več za dizajn bolj kot ne. Za manj denarja dobim iste jebene komponente v bolšem pakiranju. :P
@ Pusti soncu v srce... @

ufek ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Zakaj pa si sploh pokazal, kaj zna iMac? Če praviš da igre niso domena Macov... oz. bolje MAC OS-a.
Saj lahko dual-boot naredim na računalniku ali pa multi-boot, kot pa da dam 500€ in še več za dizajn bolj kot ne. Za manj denarja dobim iste jebene komponente v bolšem pakiranju. :P


Si pogledal še spodnji video s Crysis? Vse je na max nastavljeno, deluje pa tekoče, tako da ne trollaj. Sicer pa kdo ti brani kupit Alienware? Primerjava z macbooki pa je naravnost bedasta. Alienware je specifično igričarski "prenosnik", Macbook pa v prvi vrsti ni namenjen igranju, ampak delu. Sicer pa kupi Alienware, potem pa good luck pri prenašanju okoli te nepremičnine. Na koncu dneva bo tebe hrbtenica bolela, jaz pa na svojega mac-a na rami pozabim, ker je lahek kot peresce. :)

@BaToCarx še vedno je več kot 90% renderirnikov optimiranih za CPU, ker lahko v clustrih dosežejo dosti večjo moč. Še posebej tistih najbolj znanih renderirnikov.

eieieie1 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Zakaj pa si sploh pokazal, kaj zna iMac? Če praviš da igre niso domena Macov... oz. bolje MAC OS-a.
Saj lahko dual-boot naredim na računalniku ali pa multi-boot, kot pa da dam 500€ in še več za dizajn bolj kot ne. Za manj denarja dobim iste jebene komponente v bolšem pakiranju. :P


Če ti narediš dual-boot je še to daleč od tega kako je to na macu... Poglej si še malo nove zadeve OS X Liona in boš razumel zakaj je mogoče dobro kupiti mac-a. Seveda ti mutlitouch gestures v igricah ne pomagajo nič, ampak mac ni primarno narejen za igrice, napram Allienware.

Aja pa zanima me kakšen ekran je na Allienwaru, ker se recimo ekran mojega DELL-a skrije pred ekranom na mac book proju (oba stara 4-5 let)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

BaToCarx ::

ufek je izjavil:



@BaToCarx še vedno je več kot 90% renderirnikov optimiranih za CPU, ker lahko v clustrih dosežejo dosti večjo moč. Še posebej tistih najbolj znanih renderirnikov.


Zakaj se ti ne da prebrat prvega linka? "All the new Indigo 3.0 features work seamlessly with network rendering, which means you can harness the full power of your network to accelerate realtime editing and final rendering." To je "clustering" po domače z GPU in CPU. Sicer pa kje je Sentinel on več ve o tem.

ufek ::

Pa dobro, kdo pa dela v tem Indigu? ;) Mogoče bo programov z vključevanjem GPU-ja vedno več, večina starost v renderingu se pa (za zdj) še vedno zanaša zgolj in samo na CPU. To je bil moj point.

techfreak :) ::

Tvoj point je bil, da GPU skoraj nima veze. Očitno jo ima in to kar precejšno.

SmeskoSnezak ::

ufek je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Zakaj pa si sploh pokazal, kaj zna iMac? Če praviš da igre niso domena Macov... oz. bolje MAC OS-a.
Saj lahko dual-boot naredim na računalniku ali pa multi-boot, kot pa da dam 500€ in še več za dizajn bolj kot ne. Za manj denarja dobim iste jebene komponente v bolšem pakiranju. :P


Si pogledal še spodnji video s Crysis? Vse je na max nastavljeno, deluje pa tekoče, tako da ne trollaj. Sicer pa kdo ti brani kupit Alienware? Primerjava z macbooki pa je naravnost bedasta. Alienware je specifično igričarski "prenosnik", Macbook pa v prvi vrsti ni namenjen igranju, ampak delu. Sicer pa kupi Alienware, potem pa good luck pri prenašanju okoli te nepremičnine. Na koncu dneva bo tebe hrbtenica bolela, jaz pa na svojega mac-a na rami pozabim, ker je lahek kot peresce. :)

@BaToCarx še vedno je več kot 90% renderirnikov optimiranih za CPU, ker lahko v clustrih dosežejo dosti večjo moč. Še posebej tistih najbolj znanih renderirnikov.

Zdi se mi, da al ste bralno nepismeni ali pa hudičevo fanbojevski. Koga briga kilaža, če ti pravim, da IMATA ISTI HARDWARE in je razlika v ceni 500€. Mac OS si pa lahk inštaliram... kaj tebi ni jasno? Pa lahko ti najdem laptope z istim hardware-om ali bolšim in še nižjo ceno oz. večjo cenovno razliko. Ni važno, gajmerski ali biznis laptop. Zakaj se vam ne da dopovedat, da kupujete bolj kot ne SAMO design? MAC OS je cenejši kot Win 7, kolko vem.

A jaz trollam? Meni se zdi ravno obratno.
@ Pusti soncu v srce... @

eieieie1 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

ufek je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Zakaj pa si sploh pokazal, kaj zna iMac? Če praviš da igre niso domena Macov... oz. bolje MAC OS-a.
Saj lahko dual-boot naredim na računalniku ali pa multi-boot, kot pa da dam 500€ in še več za dizajn bolj kot ne. Za manj denarja dobim iste jebene komponente v bolšem pakiranju. :P


Si pogledal še spodnji video s Crysis? Vse je na max nastavljeno, deluje pa tekoče, tako da ne trollaj. Sicer pa kdo ti brani kupit Alienware? Primerjava z macbooki pa je naravnost bedasta. Alienware je specifično igričarski "prenosnik", Macbook pa v prvi vrsti ni namenjen igranju, ampak delu. Sicer pa kupi Alienware, potem pa good luck pri prenašanju okoli te nepremičnine. Na koncu dneva bo tebe hrbtenica bolela, jaz pa na svojega mac-a na rami pozabim, ker je lahek kot peresce. :)

@BaToCarx še vedno je več kot 90% renderirnikov optimiranih za CPU, ker lahko v clustrih dosežejo dosti večjo moč. Še posebej tistih najbolj znanih renderirnikov.

Zdi se mi, da al ste bralno nepismeni ali pa hudičevo fanbojevski. Koga briga kilaža, če ti pravim, da IMATA ISTI HARDWARE in je razlika v ceni 500€. Mac OS si pa lahk inštaliram... kaj tebi ni jasno? Pa lahko ti najdem laptope z istim hardware-om ali bolšim in še nižjo ceno oz. večjo cenovno razliko. Ni važno, gajmerski ali biznis laptop. Zakaj se vam ne da dopovedat, da kupujete bolj kot ne SAMO design? MAC OS je cenejši kot Win 7, kolko vem.

A jaz trollam? Meni se zdi ravno obratno.


1. Kaj pa če rabiš PRENOSnik, ki ga skoz s sabo nosiš 3kg vs 4,3kg
2. Kaj pa če rabiš prenosnik, ki ti dlje časa zdrži brez elektrike? Wireless surfanje ti na Macbooku zdrži 7 ur, na Allienware pa 3 pa pol...
3. A piše kje kaj o kvaliteti allienware monitorja v primerjavi z macbook pro? Monitor je vbistvu zelo pomemben in če pogledam na tvoja linka se meni zdi boljša slika na macbooki.
4. Kaj pa če veliko pišeš ponoči in hočeš videti tipke? Macbook jih ima osvetljene
3.Kaj pa če rabiš thunderbolt? A si ga pri allienware v rit vtakneš?
4.A tebi ni jasno da če na tvoj pc fukneš mac gor da to ni isto? Potem bi še rabil kupit mac tipkovnico pa recimo Magic Trackpad, da bi lahko koristil razne multitouch gestures pa še to je vprašanje če bi delovalo kot se šika...
5. Kaj pa če nočeš zgledat kot debil z več kot 2 krat bol debelim "prenosnikom" na svojih kolenih, ko kam greš?
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Furbo ::

Ni ga bolj slepega od tistega, ki pač noče videti.

On si maca naredi s cenenim ekranom, cenenim ohišjem in rolo selotejpa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SmeskoSnezak ::

Vi nočete videti... sem lepo zapisal:
Pa lahko ti najdem laptope z istim hardware-om ali bolšim in še nižjo ceno oz. večjo cenovno razliko. Ni važno, gajmerski ali biznis laptop. Zakaj se vam ne da dopovedat, da kupujete bolj kot ne SAMO design? MAC OS je cenejši kot Win 7, kolko vem


1. Kaj pa če rabiš PRENOSnik, ki ga skoz s sabo nosiš 3kg vs 4,3kg
Obstajajo še lažji.
2. Kaj pa če rabiš prenosnik, ki ti dlje časa zdrži brez elektrike? Wireless surfanje ti na Macbooku zdrži 7 ur, na Allienware pa 3 pa pol...
Obstajajo z bolšimi baterijami. Pri Macbooku je ne moreš niti menjati!
3. A piše kje kaj o kvaliteti allienware monitorja v primerjavi z macbook pro? Monitor je vbistvu zelo pomemben in če pogledam na tvoja linka se meni zdi boljša slika na macbooki.
Obstajajo z bolšim monitorjem.
4. Kaj pa če veliko pišeš ponoči in hočeš videti tipke? Macbook jih ima osvetljene
Tudi Alienware jih ima, pa verjetno še obstajajo tudi drugi.
3.Kaj pa če rabiš thunderbolt? A si ga pri allienware v rit vtakneš?
Čist nova tehnologija, kolikor berem. Verjamem, da bodo hitro splavili tudi razne pretvornike. Sicer je tvoja thunderbolt tehnologija toliko uporabna kot stari čajnik!
4.A tebi ni jasno da če na tvoj pc fukneš mac gor da to ni isto? Potem bi še rabil kupit mac tipkovnico pa recimo Magic Trackpad, da bi lahko koristil razne multitouch gestures pa še to je vprašanje če bi delovalo kot se šika...
Obstajajo dodatki, kolikor vem, ki podpirajo multitouch, pisanje po zaslonu, etc.
5. Kaj pa če nočeš zgledat kot debil z več kot 2 krat bol debelim "prenosnikom" na svojih kolenih, ko kam greš?
Ti se dejansko obnašaš kot debil, ker se greš flamewar za jeben prazen nič!

Sprijaznite se že, da Apple ni vsemogočen in obstaja alternativa. Slepci!

Da pa kar v kali zatrem nadalno debato in flamewar.

KOMUR JE MAC OS TAKO POMEMBEN, DA JE ZANJ IN SAMO ZARADI OPERACIJSKEGA SISTEMA PRIPRAVLJEN DATI VEČ DENARJA ZA APPLE, naj kupi Apple produkt. Ostalim, ki se gre za price/performance, ne bodo gledali na to!
@ Pusti soncu v srce... @

nekikr ::

Imaš prav. Kaj je že alternativa Airu?

Here we go again, endless fun :)

Furbo ::

SmeskoSnezak je izjavil:

KOMUR JE MAC OS TAKO POMEMBEN, DA JE ZANJ IN SAMO ZARADI OPERACIJSKEGA SISTEMA PRIPRAVLJEN DATI VEČ DENARJA ZA APPLE, naj kupi Apple produkt. Ostalim, ki se gre za price/performance, ne bodo gledali na to!


Tebi očitno ni jasno, da je tudi velikost ohišja in teža pomemben dejavnik. Performance, če ti je ta beseda ljubša.

Če gledaš samo na zmogljivost, bo pa najbolje, da si na namizni PC namestiš ročaj za prenašanje okoli. To bo še boljši price/performance.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

trnvpeti ::

Vaio z, ki je celo boljsi od aira.

techfreak :) ::

3. A piše kje kaj o kvaliteti allienware monitorja v primerjavi z macbook pro? Monitor je vbistvu zelo pomemben in če pogledam na tvoja linka se meni zdi boljša slika na macbooki.

Odvisno kaj delaš. Nekateri imamo raje malo slabši zaslon, če to pomeni da lahko imamo višjo resolucijo. Veliko raje delam na full HD 16,4" kot pa na 1440x900 15".

eieieie1 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Vi nočete videti... sem lepo zapisal:
Pa lahko ti najdem laptope z istim hardware-om ali bolšim in še nižjo ceno oz. večjo cenovno razliko. Ni važno, gajmerski ali biznis laptop. Zakaj se vam ne da dopovedat, da kupujete bolj kot ne SAMO design? MAC OS je cenejši kot Win 7, kolko vem


1. Kaj pa če rabiš PRENOSnik, ki ga skoz s sabo nosiš 3kg vs 4,3kg
Obstajajo še lažji.
2. Kaj pa če rabiš prenosnik, ki ti dlje časa zdrži brez elektrike? Wireless surfanje ti na Macbooku zdrži 7 ur, na Allienware pa 3 pa pol...
Obstajajo z bolšimi baterijami. Pri Macbooku je ne moreš niti menjati!
3. A piše kje kaj o kvaliteti allienware monitorja v primerjavi z macbook pro? Monitor je vbistvu zelo pomemben in če pogledam na tvoja linka se meni zdi boljša slika na macbooki.
Obstajajo z bolšim monitorjem.
4. Kaj pa če veliko pišeš ponoči in hočeš videti tipke? Macbook jih ima osvetljene
Tudi Alienware jih ima, pa verjetno še obstajajo tudi drugi.
3.Kaj pa če rabiš thunderbolt? A si ga pri allienware v rit vtakneš?
Čist nova tehnologija, kolikor berem. Verjamem, da bodo hitro splavili tudi razne pretvornike. Sicer je tvoja thunderbolt tehnologija toliko uporabna kot stari čajnik!
4.A tebi ni jasno da če na tvoj pc fukneš mac gor da to ni isto? Potem bi še rabil kupit mac tipkovnico pa recimo Magic Trackpad, da bi lahko koristil razne multitouch gestures pa še to je vprašanje če bi delovalo kot se šika...
Obstajajo dodatki, kolikor vem, ki podpirajo multitouch, pisanje po zaslonu, etc.
5. Kaj pa če nočeš zgledat kot debil z več kot 2 krat bol debelim "prenosnikom" na svojih kolenih, ko kam greš?
Ti se dejansko obnašaš kot debil, ker se greš flamewar za jeben prazen nič!

Sprijaznite se že, da Apple ni vsemogočen in obstaja alternativa. Slepci!

Da pa kar v kali zatrem nadalno debato in flamewar.

KOMUR JE MAC OS TAKO POMEMBEN, DA JE ZANJ IN SAMO ZARADI OPERACIJSKEGA SISTEMA PRIPRAVLJEN DATI VEČ DENARJA ZA APPLE, naj kupi Apple produkt. Ostalim, ki se gre za price/performance, ne bodo gledali na to!


Ti si ga dal ob stran allienwaru in trdil da je brezveze kupti macbook pro in ko sem ti napisal zakaj bi nekdo imel raje maacbook pro si začel bluzit pri vsaki alineji da obstajajo v posamezni zadevi še boljši lol, kaj ma zdaj to veze? Ti si ga dal ob stran allienware ne jaz.
Mater si trmast. Jaz nimam Maca in ga nebom imel, ker ni narejen za moje potrebe. Sem kje izjavil da je superioren neglede na željo uporabnika? Ti si debilen da ga greš primerjat s takim prenosnikom.

ufek ::

techfreak :) je izjavil:

Tvoj point je bil, da GPU skoraj nima veze. Očitno jo ima in to kar precejšno.


S tem kar dela večina danes za rendering še vedno pravim, da nima veze. Za te eksotične izjeme pa ne vem koliko so dobri. Jaz govorim iz lastnih izkušenj in ne nakladam kar v tri dni. Sem za kolega delal vizualizacijo z istim programom na win mašini, kot on na Mac Pro. Pri meni je rendering minute videa trajal skoraj pol dneva, medtem ko je na macu isti projekt dokončalo v uri in pol. Pa imam jaz dosti boljšo grafično. A imam samo c2d, on pa 2x6 jedrni xeon. GPU pri delu večine zaenkrat ne igra nobene vloge! Zdaj pa imam zadosti tega pregovarjanja, ker se mi res ne da več.


SmeskoSnezak je izjavil:

Zdi se mi, da al ste bralno nepismeni ali pa hudičevo fanbojevski. Koga briga kilaža, če ti pravim, da IMATA ISTI HARDWARE in je razlika v ceni 500€. Mac OS si pa lahk inštaliram... kaj tebi ni jasno? Pa lahko ti najdem laptope z istim hardware-om ali bolšim in še nižjo ceno oz. večjo cenovno razliko. Ni važno, gajmerski ali biznis laptop. Zakaj se vam ne da dopovedat, da kupujete bolj kot ne SAMO design? MAC OS je cenejši kot Win 7, kolko vem.

A jaz trollam? Meni se zdi ravno obratno.


Ma boli mene kur** kaj si ti misliš kaj mi kupujemo. Kupi ti lepo svoj Alienware pa ga tovori okoli z viličarjem al čim hočeš. Vsakemu svoje, meni pač mac!

Pa lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

SmeskoSnezak ::

Saj, šele ko človek "s trdo pešico" udari po mizi, se debata mal ustavi in vsak začenja razmišljati :P

Seveda hočejo zdaj vsi obtožit mene, da sem jaz tisti, ki daje butaste primerjave. Še vedno trdim, da ste bralno nepismeni. Namreč nisem ga postavil ob alienware-a , ampak ob prenosnik z istim hardware-om.

In pol meni pravijo, da sn slep. Nekateri slepo berejo in trdijo eno, namesto, da bi vse skupaj bolje prebrali in dali v večji kontekst. Zato tudi nerad debatiram na tem slo-techu že nekaj časa... bralna nesposobnost, premalo samokritičnega razmišljanja... bolj razmišljanja v širšem kontekstu namreč tu gor ljudje ne poznajo.

Meni pa je vseeno za vaš Mac, vsaj dokler se boste tak butasto obnašali do sogovornikov z drugačnim mišljenjem.

Zdaj pa back on-topic, pa prosim, če mi lahko že kdo odgovori glede diskov.

ufek je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Tvoj point je bil, da GPU skoraj nima veze. Očitno jo ima in to kar precejšno.


S tem kar dela večina danes za rendering še vedno pravim, da nima veze. Za te eksotične izjeme pa ne vem koliko so dobri. Jaz govorim iz lastnih izkušenj in ne nakladam kar v tri dni. Sem za kolega delal vizualizacijo z istim programom na win mašini, kot on na Mac Pro. Pri meni je rendering minute videa trajal skoraj pol dneva, medtem ko je na macu isti projekt dokončalo v uri in pol. Pa imam jaz dosti boljšo grafično. A imam samo c2d, on pa 2x6 jedrni xeon. GPU pri delu večine zaenkrat ne igra nobene vloge! Zdaj pa imam zadosti tega pregovarjanja, ker se mi res ne da več.

Pa lp.


To bi dosti raje videl, takšno debato. A lahk kdo forka to v novo temo? Namreč praktične izkušnje iz video obdelave, dela z glasbo, itd. mac vs. pc. Da se napiše kaj kdo dela in kakšni so rezultati. Bi šlo to? ;)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

eieieie1 ::

No pa najdi tak prenosnik, ki ima dejansko podobne specifikacije in je dosti cenejši ne pa nek, ki je v nekaterih kar precej pomembnih zadevah, ki se tičejo prenosnika precej slabši in potem lahko naprej debatiramo. Kot sem že rekel nimam Maca in ga verjetno nebom imel, ampak če že govoriš da je nek prenosnik za manjši denar boljši potem to tudi dokaži, ne pa da se pol ko ti povem par pomemnih faktorjev pri prenosnikih začneš braniti z raznimi slepci in da mi mislimo da je mac najboljši lol. Če bi jaz to mislil bi ga že dolgo imel...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ali iMac?

Oddelek: Kaj kupiti
443260 (2006) Gandalfar
»

V novih iMacih je menjava diskov skoraj nemogoča (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17344754 (39409) Limit-sky
»

Monster PC vs Good Mac

Oddelek: Kaj kupiti
302508 (1667) ManDriver
»

MacBook-i so zakon (ali zakaj ne želite zamenjati svojega PC-ja)

Oddelek: Strojna oprema
203033 (2417) Zheegec
»

PowerBook eksplodiral v Londonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
518755 (5175) RejZoR

Več podobnih tem