» »

Apple odpoklical Seagatove trde diske v novih imacih

Apple odpoklical Seagatove trde diske v novih imacih

vir: CNet
CNet - Apple je objavil, da so se enoterabajtni diski iz Seagata, ki so jih od letošnjega maja vgrajevali v imace, neprimerni in bodo zamenjani. Pogoni lahko pod določenimi okoliščinami odpovedo, zato Apple poziva vse lastnike nedavno kupljenih 21,5- in 27-palčnih modelov iMac, ki imajo 1 TB-trde diske, da preverijo serijske številke. Apple bo sam stopil v stik s kupci, ki so računalnike dobili po uradnih kanalih in so pri registraciji pustili svoj elektronski naslov.

Vsakdo lahko tudi sam preveri, ali njegov disk potrebuje zamenjavo, tako da na Applovi spletni strani vnese serijsko številko svojega računalnika. Konfiguracije s trdimi diski drugih kapacitet niso problematične. Zamenjave bo Apple izvajal točno eno leto, do 23. julija 2012. Omeniti velja, da nov disk ne pomeni podaljšanja garancije. Za varnostne kopije pred zamenjavo je seveda odgovoren vsak sam. Zamenjava je brezplačna.

Realnost ima smisel za ironijo.

124 komentarjev

«
1
2 3

ufek ::

Pohvalno od Appla! Seagate pa že lep čas ni več to, kar je včasih bil.

69charger ::

Seagate nikoli ni nevemkaj bil,zame so bili med glasnejšimi.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Omen3 ::

ufek je izjavil:

Pohvalno od Appla! Seagate pa že lep čas ni več to, kar je včasih bil.


Kaj pa je tu za pohvaliti?!?
To bi moral narediti vsak proizvajalec,če noče da ga kupci (ki jim pravo ni tuje) "oberejo do kosti" s tožbo.Apple bi moral še prekopirati podatke z starih diskov na nove,ker je to potrebno izključno zaradi njihove napake (oziroma pri njih vgrajenega HW-ja).
Nobody Is Perfect,I'm Nobody

LuGi ::

Omen3 je izjavil:

ufek je izjavil:

Pohvalno od Appla! Seagate pa že lep čas ni več to, kar je včasih bil.


Kaj pa je tu za pohvaliti?!?
To bi moral narediti vsak proizvajalec,če noče da ga kupci (ki jim pravo ni tuje) "oberejo do kosti" s tožbo.Apple bi moral še prekopirati podatke z starih diskov na nove,ker je to potrebno izključno zaradi njihove napake (oziroma pri njih vgrajenega HW-ja).


Ostali se še prtegnali nebi.

mtosev ::

Ko kupiš apple pričekuješ, da dela brezhibno. Če ne dela brezhibno je brezveze dajati dodaten $$$$$$$$$ za apple™ izdelke.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nekikr ::

Kako misliš "dodaten"? Da jim posebej po pošti, po opravljenem nakupu, pošlješ še nekaj 100€?

mtosev ::

Mislil sem na to da applovi izdelki stanejo ~30% več navaden kot pc/notebook/etc. Če daš več hočeš,da vsaj dela v redu.Apple ima Premium price™
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Pyr0Beast ::

seagate je ratal popoln šrot
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nekikr ::

Mislil sem na to da applovi izdelki stanejo ~30% več navaden kot pc/notebook/etc.

To že, ampak stanejo pa precej manj kot recimo kakšen supperračunalnik. Oz. konkretno več kot štruca kruha. Oziroma, ker imaš rad procente, stanejo ~50% manj od povprečnega skuterja. In samo 0,01% žemlje. Zanimivo, ane, kako vse to nima skupenga imenovalca. Skoraj tako, kot tvoja brezvezna "primerjava" dveh (oz. večih) povsem različnih stvari.

ufek ::

Omen3 je izjavil:

ufek je izjavil:

Pohvalno od Appla! Seagate pa že lep čas ni več to, kar je včasih bil.


Kaj pa je tu za pohvaliti?!?
To bi moral narediti vsak proizvajalec,če noče da ga kupci (ki jim pravo ni tuje) "oberejo do kosti" s tožbo.Apple bi moral še prekopirati podatke z starih diskov na nove,ker je to potrebno izključno zaradi njihove napake (oziroma pri njih vgrajenega HW-ja).


Ne bluzi! Pokaži mi kakšnega drugega proizvajalca, ki ti bo še disk prekopiral. Ostali čakajo da jih več kot 50% crkne in šele nato opravijo vpoklic. Pa btw, to ni njihova napaka, ampak napaka Seagate-a.

Dr_M ::

Torej, Seagate, WD...kaj nam sploh se ostane?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Omen3 ::

LuGi je izjavil:

Omen3 je izjavil:

ufek je izjavil:

Pohvalno od Appla! Seagate pa že lep čas ni več to, kar je včasih bil.


Kaj pa je tu za pohvaliti?!?
To bi moral narediti vsak proizvajalec,če noče da ga kupci (ki jim pravo ni tuje) "oberejo do kosti" s tožbo.Apple bi moral še prekopirati podatke z starih diskov na nove,ker je to potrebno izključno zaradi njihove napake (oziroma pri njih vgrajenega HW-ja).


Ostali se še prtegnali nebi.



Ja mogoče v Slo,čez lužo je vse drugače ko lahko hitro kdo toži proizvajalca/prodajalca (in to dostikrat uspešno in hitreje kot na naših sodiščih).



ufek je izjavil:


Ne bluzi! Pokaži mi kakšnega drugega proizvajalca, ki ti bo še disk prekopiral. Ostali čakajo da jih več kot 50% crkne in šele nato opravijo vpoklic. Pa btw, to ni njihova napaka, ampak napaka Seagate-a.




Ufek,ti ne bluzi.
A ti ko greš v Apple trgovino kupiš Apple produkt (z vsem njegovum SW in HW) ali si kupil Seagate HDD (z monitorjem in vsem ostalim okoli).
Najbrž si toliko več "odkartal" za Apple,ne?In te ne briga kaj ima vgrajeno če dela.Če pa ne deluje O.K.,je kriv Apple ker je vgradil material z okvaro....simple as that
Nobody Is Perfect,I'm Nobody

ufek ::

Vgradil je Seagatov disk in le tega bo tudi brezplačno menjal. Kaj zdaj ti jočeš tu in kaj bi sploh rad povedal? Po menjavi bo to še vedno prvovrstni produkt o katerem ti lahko samo sanjaš - glede na tvoje trollanje sklepam, da izdelkov od Appla še povohal nisi.

Slo-One ::

nekikr je izjavil:

In samo 0,01% žemlje.


Prej žemlja 0.01% cene MACa.

Malo offtopic ampak diski katerega proizvajalca so tako grobo rečeno trenutno najzaneslivejši?

floyd1 ::

Slo-One je izjavil:

Malo offtopic ampak diski katerega proizvajalca so tako grobo rečeno trenutno najzaneslivejši?

Gotovo točno tile - "Applovi". Preko njihovega "super" dodatnega pina poskrbijo, da je delovanje zaneslivejše, saj kontrolirajo razne parametre pri delovanju in uporabniki so lahko za tak disk samo hvaležni, bla, bla, bla...(smo brali nedavno).
Ker pa očitno taka, nestandardna proizvodnja pomeni nekaj (sicer minimalnih) dodatnih stroškov, Apple pa svoje dobavitelje precej uspešno privija pri cenah (o tem obstaja kar nekaj zapisov), je Seagate kot dober gospodar pač sklenil malo prišparati kje drugje. Samo špekuliram seveda, imam pa dobro osnovo...

Furbo ::

mtosev je izjavil:

Mislil sem na to da applovi izdelki stanejo ~30% več navaden kot pc/notebook/etc. Če daš več hočeš,da vsaj dela v redu.Apple ima Premium price™


Torej navaden pc/notebook/etc lahko dela ne-v-redu, pa boš zadovoljen, ker si plačal manj kot za nekaj z logotipom jabolka?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BaToCarx ::

Hm mena pa zanima zakaj moreš dat serijsko št. od PCja, kaj od diska serijske se ne vidi? Mislim lahko bi lepo na netu ble serijske teh slabih diskov, ponavadi je tako ko so diski neki pokvarjeni.

Zheegec ::

Waw spet zanimiva debata. Diski pač crkujejo povsod, tako kot vedno.
Tako, kot recimo tudi serijsko pri Time Capsulah, kjer jih Apple ni preventivno menjal, ampak si ga naje*** če ti je crknil en dan po poteku 1-letne garancije. To, o čemer govori novica, se pa dogaja vsem proizvajalcem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mrdaco ::

Jaz sem tudi totalno razočaran nad Seagotvimi diski, predvsem na SAS serverske izvedbe. Crkujejo kot za šalo, še v garanciji in tudi zdaj izven garancije.

cekr ::

Nehajte nabijat. Prav vsakemu proizvajalcu diskov se včasih zgodi kakšna konstrukcijska napaka. Pri običajni uporabi se verjetno še pokaže ne. Za obtežilnike papirja imam diske večine proizvajalcev. Večinoma so šli rakom žvižgat čisto potiho.
Verjetno pa se je tokrat zgodila napaka zaradi stalnega stremljenja k čimmanjšim meram in teži.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

RejZoR ::

LuGi je izjavil:

Omen3 je izjavil:

ufek je izjavil:

Pohvalno od Appla! Seagate pa že lep čas ni več to, kar je včasih bil.


Kaj pa je tu za pohvaliti?!?
To bi moral narediti vsak proizvajalec,če noče da ga kupci (ki jim pravo ni tuje) "oberejo do kosti" s tožbo.Apple bi moral še prekopirati podatke z starih diskov na nove,ker je to potrebno izključno zaradi njihove napake (oziroma pri njih vgrajenega HW-ja).


Ostali se še prtegnali nebi.


Tole je pa tako nakladanje, da se kar kadi. Corsair recimo kadar pride do take nevšečnosti na lastne stroške sprejme vse enote in na lastne stroške pošlje novo brezhibno revizijo. Pa to ni edina firma. Vsaka z dobro poslovno prakso dela tko.

Kar pa se tiče zanesljivosti, sem slišal več horror zgodb okoli Samsung diskov kot pa okoli Seagatov. Čeprav so slednji imel precej problemov s firmwarom pri Barracudah pred nekaj časa. Z Momentusom zaenkrat nisem imel problemov. Je sicer malce glasnejši ampak je pa res tud zelo hiter.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ufek ::

Katerim Samsungom? Pa ja ne Spinpoint F3? Ker tega vsepovsod hvalijo, tako glede zanesljivosti, kot glede hitrosti.

RejZoR ::

F1
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Omen3 ::

ufek je izjavil:

Vgradil je Seagatov disk in le tega bo tudi brezplačno menjal. Kaj zdaj ti jočeš tu in kaj bi sploh rad povedal? Po menjavi bo to še vedno prvovrstni produkt o katerem ti lahko samo sanjaš - glede na tvoje trollanje sklepam, da izdelkov od Appla še povohal nisi.



Če bi res rad vedel,kaj bi jaz rad povedal.....bi samo prebral moj prvi post....ne pa da se napihuješ brez veze.

Sem samo vprašal kaj je tu za pohvaliti.To je proizvajalčeva obveza in dolžnost,da brezplačno odpravi tovrstne napake (ker si mogoče lastiš Appe produkt pa je za pohvaliti,ne?)Pa naj bo to Apple,Sony z baterijami,Renault z svojimi izpuhi ali kdorkoli drug.
In Appla sem že "povohal",a imam raje bolj odprte (in cenejše) produkte,sploh ker omogočajo več za manj denarja.
Je pa res,da ne bom takšen "freak" kot ti,ko bom dal napravo (telefon,prenosnik,itd) na mizo....da ga drugi "občudujejo".So what.
Nobody Is Perfect,I'm Nobody

Ashrack ::

NE razumem pa zakaj ne bodo naredili tudi CLONE disk na disk?
Saj je APPLE v zmoti tu in potem mora spet uporabnik nekaj dodatnega narediti.
....

haiku ::

Računalnik je zgolj in samo po*****o orodje, ne pa predmet čaščenja, ki se ga postavi na oltar, in postavlja dogme okoli njega.
Čisto vsi imajo svoje fehlerje in pomanjkljivosti, tako Apple, kot tudi Microsoft in pa seveda linux, ni ga namreč sistema, ki bi bil 100% optimalen za vsakogar. Da ne bo pomote, uporabljam večino večjih sistemov, vključno mit Apfel und M$.
Prav vsi večji, pa tudi večina manjših proizvajalcev ima spodobno paleto zelo solidnih izdelkov, Tako Microsoft kot tudi Apple in seveda večina ostalih proizvajalcev. Edina stvar, ki je pri teh proizvajalcih moteča, so njihovi fanboy-i/fanatiki. ;(
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: haiku ()

floyd1 ::

Ashrack je izjavil:

NE razumem pa zakaj ne bodo naredili tudi CLONE disk na disk?
Saj je APPLE v zmoti tu in potem mora spet uporabnik nekaj dodatnega narediti.

Nobena firma (brez kakih dodatnih pogodb o vzdrževanju) ti tega verjetno ne bi naredila, zakaj bi si torej Apple delal nepotrebne stroške?

Ashrack ::

Zakaj pa potem nekateri v tej temi govorijo kako dober in prijazen je Apple?
Saj ni nic drugega naredil kot priznal stvarno napako in to samo s tem namenom ker so ugotovili da bi lahko njihov ugled trpel.
....

eieieie1 ::

Omen3 je izjavil:


In Appla sem že "povohal",a imam raje bolj odprte (in cenejše) produkte,sploh ker omogočajo več za manj denarja.
Je pa res,da ne bom takšen "freak" kot ti,ko bom dal napravo (telefon,prenosnik,itd) na mizo....da ga drugi "občudujejo".So what.


Ok, osnovni iMac stane 1.149,00 €
http://store.apple.com/de/browse/home/s...

No, daj sestavi podoben pc, in me prepričaj da Apple res toliko več stane. Kot "povohal" pa je verjetno mislil to, da ga še sploh nisi redno uporabljal oziroma preizkusil, to da si pa šel v BTCju mimo istora in malo pošaral po macu in se seveda nisi niti približno znašel je pa daleč od tega, da si lahko pameten o tem kako bolj odprte in boljše zadeve dobiš za manj denarja.8-)

Omen3 ::

haiku je izjavil:

Računalnik je zgolj in samo po*****o orodje, ne pa predmet čaščenja, ki se ga postavi na oltar, in postavlja dogme okoli njega....
Prav vsi večji, pa tudi večina manjših proizvajalcev ima spodobno paleto zelo solidnih izdelkov, Tako Microsoft kot tudi Apple in seveda večina ostalih proizvajalcev. Edina stvar, ki je pri teh proizvajalcih moteča, so njihovi fanboy-i/fanatiki. ;(



Haiku se popolnoma strinjam s tabo.;)




eieieie1 je izjavil:

Omen3 je izjavil:


In Appla sem že "povohal",a imam raje bolj odprte (in cenejše) produkte,sploh ker omogočajo več za manj denarja.
Je pa res,da ne bom takšen "freak" kot ti,ko bom dal napravo (telefon,prenosnik,itd) na mizo....da ga drugi "občudujejo".So what.


Ok, osnovni iMac stane 1.149,00 €
http://store.apple.com/de/browse/home/s...

No, daj sestavi podoben pc, in me prepričaj da Apple res toliko več stane. Kot "povohal" pa je verjetno mislil to, da ga še sploh nisi redno uporabljal oziroma preizkusil, to da si pa šel v BTCju mimo istora in malo pošaral po macu in se seveda nisi niti približno znašel je pa daleč od tega, da si lahko pameten o tem kako bolj odprte in boljše zadeve dobiš za manj denarja.8-)



eieieiei1,ja hvala ker si me "razsvetlil" s tvojimi "podnapisi".Sem takoj razumel,kaj je hotel ufek povedati z besedo "povohati"...
"Žal" imam nekaj frendov,ki so Apple fani.
Tako da sem imel večkrat priložnost uporabiti tako Mac-a kot Iphon-a (in ne samo pogledati istore izložbe).

Če že hočeš predstaviti poceni iMac izdelek,ga vsaj najdi v Slo trgovini.Ker drugače tvoja cena ni prava,ker boš moral prišteti še vsaj poštnino.Da ne govorim da nekateri servisi (neupravičeno?) ne priznavajo EU garancije,ker imajo samo Slo pogodbe za popravila.
Torej "tvoj" Apple iMac 21,5 (z tvojo konfiguracijo) stane :
1220 € (Mlacom)
http://www.mlacom.si/apple-imac-21-5-i5...

1320 € (mimovrste)
http://www.mimovrste.com/artikel/274013...

S tem da si pozabil povedati da nima Slo tipkovnice.In potem boš imel na svoji iMac tipkovnici še nalepke (za tipkovnico) za nekaj €?No,lahko pa tudi zamenjaš tipkovnico.
Tega iMac-a z lahkoto zamenjam za Lenovo ideacentre A700.Sicer kakšen € več stane,a ima 23" zaslon,1TB,itd....
Nobody Is Perfect,I'm Nobody

Furbo ::

Ashrack je izjavil:

Zakaj pa potem nekateri v tej temi govorijo kako dober in prijazen je Apple?
Saj ni nic drugega naredil kot priznal stvarno napako in to samo s tem namenom ker so ugotovili da bi lahko njihov ugled trpel.


A pike na obrazu dobiš ko kdo pohvali Apple ali zakaj taka histerija?

Jaz sem prav vesel, da obstajajo podjetja kot je Apple, Hilti, BMW in še kakšno, ki ne delajo vse samo na bazi najnižje cene, ampak vrhunske kvalitete, varnosti in dobre uporabniške izkušnje.

Vsaj nekaj pametnih podjetij, ki niso nasedla folku, ki samo jamra kako bi rad vse ceneje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

techfreak :) ::

eieieie1 je izjavil:

No, daj sestavi podoben pc, in me prepričaj da Apple res toliko več stane. Kot "povohal" pa je verjetno mislil to, da ga še sploh nisi redno uporabljal oziroma preizkusil, to da si pa šel v BTCju mimo istora in malo pošaral po macu in se seveda nisi niti približno znašel je pa daleč od tega, da si lahko pameten o tem kako bolj odprte in boljše zadeve dobiš za manj denarja.8-)


http://uploadaj.si/files/1702YvFng/info...
Boljši procesor, malo več RAMa na grafični ter 1x večji disk za malo manj kot 800€. Brez miške, tipkovnice, bluetootha, WLANa, web kamere ter IR sprejemnika pa pride 700€.

Furbo ::

Operacijski sistem?

Če ti je to primerljivo z Applom, potem pa res kar kupi tole zbirko drugorazrednih proizvajalcev. Hahaha.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

trnvpeti ::

Sestavi eno zelo malo kisto, z 85w napajalnikom, pa neslisno,da jo bos lahko zadaj za monitor obesil. In podpirat mora dual monitor.
A bo slo?

mtosev ::

techfreak funtech.si je cenejši kot mimovrste
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ufek ::

Mislim, kere glupe primerjave... Pa kako lahko te samokonfigurabilne kište primerjate z iMacom. iMac poleg vsega skupaj prinese en kabel za priklop in All in One računalnik. Tu je še IPS monitor z ločljivostjo, o katerih lahko 130 eurski monitorji samo sanjajo.

Pa še nekaj za "pametnjakoviča" Omen3, tipkovnica od Appla pride tudi s slovensko razporeditvoji tipk. Tolk o tem kako si "povohal" kakšen mac sistem...

floyd1 ::

Furbo je izjavil:

Operacijski sistem?
Če ti je to primerljivo z Applom, potem pa res kar kupi tole zbirko drugorazrednih proizvajalcev. Hahaha.

Nekateri so z Linuxom zelo zadovoljni, tu ne moreš nič. Kot si ti z OSX, ki ga pač moraš plačati. Če bi vzel še ostale komponente "firmske", ne pride toliko dražje, 100 EUR mogoče. Saj veš, na tem bojnem polju je velika izbira in konkurenca ;), nobeden resen igralec si ne more privoščiti hudih cen.

trnvpeti je izjavil:

Sestavi eno zelo malo kisto, z 85w napajalnikom, pa neslisno,da jo bos lahko zadaj za monitor obesil. In podpirat mora dual monitor.
A bo slo?

Na osnovi ene solidne mini ITX plate lahko narediš kar hočeš. Praktično vsaka današnja AMD ali Nvidia grafika podpira dual monitor. Tudi pasivne, low profile, od 40 EUR naprej. Tak da neka blazna znanost danes to ni več.
Se pa menda Imaci spet precej grejejo (na forumih sem videl hude številke - čez 90 stopinj procesor). In ko se konkretno zagreje, pravijo da ni več neslišen. Čas pa bo pokazal, koliko je to slabo, a na forumih se vidi, da so nekateri lastniki zaskrbljeni. Osebno imam raje ventilator in malo večjo škatlo, kot čez nekaj časa probleme z elektroniko.
Ena stvar, ki pa mi s tako PC samogradnjo ne bi uspela, je ujeti iMacov design. Res je lep. Pa čeprav nasplošno nisem navdušen nad "all in one" variantami.

trnvpeti ::

Ja sestavi. Govorit je lahko.
Me res zanima, kaj bos sestavil.

Omen3 ::

ufek je izjavil:

Mislim, kere glupe primerjave... Pa kako lahko te samokonfigurabilne kište primerjate z iMacom. iMac poleg vsega skupaj prinese en kabel za priklop in All in One računalnik. Tu je še IPS monitor z ločljivostjo, o katerih lahko 130 eurski monitorji samo sanjajo.

Pa še nekaj za "pametnjakoviča" Omen3, tipkovnica od Appla pride tudi s slovensko razporeditvoji tipk. Tolk o tem kako si "povohal" kakšen mac sistem...



Ufek,a ti takoj postaneš "bolan" če vsak ne pade takoj na kolena pred jabolkom?
Če bi dobro pogledal sem celo dodal link,kjer dobiš v Sloveniji omenjeni model iMac-a brez Slo tipkovnice.
Z Slo tipkovnico pa je cca 100 € dražje,samo v drugi trgovini (sem tudi dodal link).
In če ti znaš brati,kaj ti potem ni jasno?!?(toliko o tistih,ki druge označijo za "pametnjakoviče").
Nobody Is Perfect,I'm Nobody

techfreak :) ::

Furbo je izjavil:

Operacijski sistem?

Linux.

Furbo je izjavil:

Če ti je to primerljivo z Applom, potem pa res kar kupi tole zbirko drugorazrednih proizvajalcev. Hahaha.

Intel, Samsung, ASUS, Crucial, ATI so drugorazredni proizvajalci? Edino nekateri dodatki (miška, tipkovnica, IR, bluetooth) so od drugorazrednih proizvajalcev.

Sploh pa kaj misliš da uporablja Apple? Najboljše komponente? Na SuperDrive mi je najprej odpovedalo branje/pisanje DVDjev, potem pisanje CDjev ter na koncu še branje CDjev. Po zamenjavi na servisu mi je pa po nekaj mesecih crknilo vse to naenkrat.

trnvpeti je izjavil:

Sestavi eno zelo malo kisto, z 85w napajalnikom, pa neslisno,da jo bos lahko zadaj za monitor obesil. In podpirat mora dual monitor.
A bo slo?

Takšne stvari lahko samo OEM-i sestavljajo.

ufek je izjavil:

Mislim, kere glupe primerjave... Pa kako lahko te samokonfigurabilne kište primerjate z iMacom. iMac poleg vsega skupaj prinese en kabel za priklop in All in One računalnik. Tu je še IPS monitor z ločljivostjo, o katerih lahko 130 eurski monitorji samo sanjajo.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
IPS monitor za 200€, torej 70€ več.

ufek je izjavil:

Pa še nekaj za "pametnjakoviča" Omen3, tipkovnica od Appla pride tudi s slovensko razporeditvoji tipk. Tolk o tem kako si "povohal" kakšen mac sistem...

Pri nas pride, v tujini se moraš to posebej zmeniti.

floyd1 je izjavil:

Praktično vsaka današnja AMD ali Nvidia grafika podpira dual monitor. Tudi pasivne, low profile, od 40 EUR naprej.

Praktično imaš lahko dual monitor že na Clarkdale-u in podprti matični.

Zgodovina sprememb…

ufek ::

Omen3 je izjavil:

ufek je izjavil:

Mislim, kere glupe primerjave... Pa kako lahko te samokonfigurabilne kište primerjate z iMacom. iMac poleg vsega skupaj prinese en kabel za priklop in All in One računalnik. Tu je še IPS monitor z ločljivostjo, o katerih lahko 130 eurski monitorji samo sanjajo.

Pa še nekaj za "pametnjakoviča" Omen3, tipkovnica od Appla pride tudi s slovensko razporeditvoji tipk. Tolk o tem kako si "povohal" kakšen mac sistem...



Ufek,a ti takoj postaneš "bolan" če vsak ne pade takoj na kolena pred jabolkom?
Če bi dobro pogledal sem celo dodal link,kjer dobiš v Sloveniji omenjeni model iMac-a brez Slo tipkovnice.
Z Slo tipkovnico pa je cca 100 € dražje,samo v drugi trgovini (sem tudi dodal link).
In če ti znaš brati,kaj ti potem ni jasno?!?(toliko o tistih,ki druge označijo za "pametnjakoviče").


Ne bluzi! Tule je s SLO tipkovnico priloženo in še ceneje: http://solo.si/apple-11362/imac/apple-i...

Pa ne padam na kolena. Zagovarjam pač to kar je dobro, ko bo konkurenca imela zraven dizajna še kvaliteto pa bom tudi njih pohvalil.

@techfreak sicer ima grdo cheap plastično ohišje, ampak ok. Vprašanje kakšna je kvaliteta teh vstopnih modelov.

techfreak :) ::

Btw kje pri iMacu piše da je IPS? Drugače pa bi rekel da podobni all-in-one PCji stanejo približno enako oz. malo ceneje.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

eieieie1 ::

techfreak :) je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

No, daj sestavi podoben pc, in me prepričaj da Apple res toliko več stane. Kot "povohal" pa je verjetno mislil to, da ga še sploh nisi redno uporabljal oziroma preizkusil, to da si pa šel v BTCju mimo istora in malo pošaral po macu in se seveda nisi niti približno znašel je pa daleč od tega, da si lahko pameten o tem kako bolj odprte in boljše zadeve dobiš za manj denarja.8-)


http://uploadaj.si/files/1702YvFng/info...
Boljši procesor, malo več RAMa na grafični ter 1x večji disk za malo manj kot 800€. Brez miške, tipkovnice, bluetootha, WLANa, web kamere ter IR sprejemnika pa pride 700€.


Ja in seveda to ne stane nič ane?


Poleg tega si failal na veliko s tem monitorjem, in potem še enkrat failau z najbolj poceni vstopnim ips monitorjem, ki se neda primerjati z tistim pri iMacu.

Niti sam nimam iMaca, ker pač ni zame. Rabim pc bol za igre in je v iMacu mobile grafična kartica, ki se seveda težko primerja z navadnimi, pa še nekoliko težje jo je čez čas zamenjati. Ampak govoriti, da nevem kako zelo preplačaš iMaca je pa neumnost.

Edino, kar po mojem mnenju nekoliko preplačaš je, ko si na njihovi strani omisliš razne nadgradnje standardnih modelov, ki ti jih vgradijo (več rama, diska, ssd, grafična...).

PARTyZAN ::



Moral sem :>

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

floyd1 ::

trnvpeti je izjavil:

Ja sestavi. Govorit je lahko.
Me res zanima, kaj bos sestavil.

Sem napisal zgoraj, ključne besede so mini ITX, I5, 2.5 HDD. Bom lahko vse skupaj spravil v monitor? Ne. Bo malo? Bo. Ne bom se šel dalje te igre, nekaj postov prej kaže, da je itak izgubljena, vedno se najde nekaj, kar ni v isti ligi z božanstvom. Pozimi pa bi mi z 90 stopinj na procesorju prav prišlo. Bom razmislil. Glavno pa je, da je mali.

eieieie1: Tisto sliko lahko kažeš v vrtcu. Res je manj kablovja. A če je to razlog za nakup imaca, potem vem, zakaj ga nimam. Zato, ker je nekdo bele kable slikal na beli podlagi in pri PC-ju zraven navesil žično (kaj je že to?) miš, tastaturo in še kup enega šmorna, jaz ne bom letel takoj v trgovino po maca. Ker vemo, da te kište še ne znajo lebdeti v prostoru, kakor jih prikazuje slika (no-ja mac mogoče zna, dell pa sigurno ne) slikaj tega imaca in della na črni mizi, in povej, kje bolj vidiš kable ;).

PARTyZAN: Malo humorja pa itak vedno prav pride, ko smo že tak zabluzli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

trnvpeti ::

Kljucne so hlajenje v tako malem ohisju,neslisnost,poraba.
Probaj najti plato za mobilne i5 proce.

Dell ima eno mini masino,ampak cpu slab,poraba velika.

techfreak :) ::

eieieie1 je izjavil:

Ja in seveda to ne stane nič ane?

Če hočeš all-in-one PC/Mac pač moraš odšteti nekaj več, vendar se večina ljudi očitno sprijazne z dodatno škatlo, samo da je ceneje in ima boljši performanse.

eieieie1 je izjavil:

Ampak govoriti, da nevem kako zelo preplačaš iMaca je pa neumnost.

Se strinjam.

eieieie1 ::

PARTyZAN je izjavil:



Moral sem :>


Slika je nekoliko neumna, saj glavna naloga iMaca ni igranje iger, enako velja za prenosnike, saj so pač mobilne verzije grafičnih kartic slabše... Tako da če želiš igranje iger, se ti iMac ali nek prenosnik nikakor ne splača, logično. Tisti dodatni ceni pa sta še bol neumni, saj si lahko zgoraj prebereš koliko boš plačal za podoben sistem kot je iMac, če si ga sam sestavljaš... Aja pa slika bi bila dobra in smešna, če bi iMac bil namenjen za gamerje, saj bi takrat ponazarjala da z applom zelo preplačaš dizajn in še vedno neboš uspel igrati iger, ki bi jih lahko z pcjem za manj denarja. IPS matrika pa itak ni glih za gamerje, ker je draga in se ti ne splača - s poceni modeli boš pa še imel ogromno težav z bleedingom (sicer jih imaš tudi z dražjimi modeli ampak veliko manj)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ali iMac?

Oddelek: Kaj kupiti
443260 (2006) Gandalfar
»

V novih iMacih je menjava diskov skoraj nemogoča (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17344757 (39412) Limit-sky
»

Monster PC vs Good Mac

Oddelek: Kaj kupiti
302508 (1667) ManDriver
»

MacBook-i so zakon (ali zakaj ne želite zamenjati svojega PC-ja)

Oddelek: Strojna oprema
203033 (2417) Zheegec
»

PowerBook eksplodiral v Londonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
518755 (5175) RejZoR

Več podobnih tem