» »

Nokia pridelala ogromno izgubo

Nokia pridelala ogromno izgubo

vir: Nokia
Nokia - Kot so v finskem velikanu napovedali že sredi četrtletja, je Nokia v zadnjih treh mesecih zaradi pešajoče prodaje pametnih telefonov poslovala negativno. Ob 9,3 milijardah evrov prihodkov, kar je osem odstotkov manj kot v enakem obdobju lani, so pridelali 487 milijonov evrov izgube iz poslovanja. Lani so v tem času zabeležili 295 milijonov evrov dobička.

Nokio vleče navzdol slaba prodaja mobilnih telefonov, tako pametnih kot tudi navadnih. Povprečna prodajna cena pametnih telefonov se je v zadnjih treh mesecih znižala za tri odstotke, saj je želela Nokia s pocenitvami privabiti več kupcev, a se je načrt izpridil - prodali so jih za 34 odstotkov manj. Upadla je tudi prodaja navadnih mobilnih telefonov, ki je merjeno v evrih za šestino nižja kot lani. Skupno je prodaja telefonov upadla za 20 odstotkov. Nokie ni reševala niti divizija Nokia Siemens Networks, ki je sicer prodajo povečala za petino na 3,6 milijarde evrov, a izgubo zmanjšala le s 179 na 111 milijonov evrov.

Zanimivo je, da se je delnica Nokie navkljub katastrofalnim rezultatom podražila za skoraj pet odstotkov. Razlog gre iskati v pričakovanjih investitorjev, ki so po junijskih napovedih pričakovali še dosti slabši rezultat. Vprašanje za Nokio je, kako naprej. Pozitivni učinki sodelovanja z Microsoftom se še ne kažejo, tržni delež še vedno pada. Trenutno obvladujejo le še 25 odstotkov svetovnega trga mobilnih telefonov, medtem ko so ga še lani 34 odstotkov (padec s 40 na 15 odstotkov pa za pametne telefone). IDC ocenjuje, da je Nokia prvikrat izgubila primat v prodaji pametnih telefonov in je sedaj šele na tretjem mestu za Applom in Samsungom, kar smo tudi že napovedali.

Nokiin izvršni direktor Stephan Elop je povedal, da so rezultati resnično razočaranje, a da že izvajajo ukrepe za dolgoročno povečanje konkurenčnosti. Do konca leta 2011 želijo imeti več likvidnih sredstev, kot jih imajo sedaj (3,9 milijarde evrov). Nekaj denarja se bo nateklo tudi iz izkoriščanja patentov, saj so končno začeli prejemati Applove licenčnine.

60 komentarjev

«
1
2

Aljaz1980 ::

Večinoma Nokijo kopujejo še vedno zaradi "imena" in dobrih preteklih izkušenj.
Nebi si pa mislil, da je Samsung prvi po prodanih mobitelih, glede na to da imam občutek da se jih ljudje nekako izogibajo. Je pa treba priznat da ima samsung trenutno odlične mobitele v vseh cenovnih razredih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

jype ::

Novica> Pozitivni učinki sodelovanja z Microsoftom se še ne kažejo,

Upanje umre zadnje.

Margecan ::

Ja nokia mogoče res ni to kaj je bila pred nekaj leti in to samo zardi symbiana po mojem mnenju drugač je kvaliteta samiga telefona še vedno na visokem nivoju kot v preteklih letih...sam imam nokio c7 in se zadovoljen z njo res bi bilo boljši če bi nokia opustila symbian in šla na android to ji bi povrnili staro slavo :)

judg3 ::

sm to mi je smešno... kaj je tle presenetljivga? v eni reviji sm tud bral, da je imela nokia (ne vem kolk časa nazaj) presenetljivo veliko izgubo in upad prodaje. kao da tega niso pričakoval.
a je to tako težko predvidit??? mene bi vprašal, jst bi jim že pred 3mi leti povedal da bodo propal :D

RedZo ::

Evo kaj se ti zgodi, če se spečaš z M$...

jype ::

RedZo> Evo kaj se ti zgodi, če se spečaš z M$...

Mislim, da nima MS nič zraven. Gre za slab management, ki so ga nadomestili z drugim slabim managementom.

mtosev ::

Jih bo lahko Microsoft za poceni kupil.:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BALAST ::

ne bo jih kupil, ker prioriteto pr MS ima razvoj mobile OS, ne pa se vezat na neko znamko telefona čez lužo.

roCkY ::

Aljaz1980 je izjavil:

Večinoma Nokijo kopujejo še vedno zaradi "imena" in dobrih preteklih izkušenj.
Nebi si pa mislil, da je Samsung prvi po prodanih mobitelih, glede na to da imam občutek da se jih ljudje nekako izogibajo. Je pa treba priznat da ima samsung trenutno odlične mobitele v vseh cenovnih razredih.

se naveličaš Nokije oz. OS na njem
Pogledaš za Androdniki. Tu se pa med hitrim pregledom ponudbe prek spleta med potencialnimi produkti kar nekaj Samsungov znajde. Če rečeš še ne "jabčkom". Ni kaj dosti več premišljevat. Pri nas se je racimo v zadnje pol leta prešlo popolnoma iz Nokij na Samsung. Pa je blo kar nekaj "dileme" v začetku.

jype ::

Jaz sem še vedno bolj zadovoljen s staro Nokio kot z novimi Samsungi. Žal prave android konkurence E7x še vedno ni, preizkusil sem dva, pa sta oba daleč od tega, kar ponuja Nokia (pa bi se zelo rad znebil symbiana).

furion ::

dejansko podjetje ne dela niti pol take izgube, sam kaj ko vsi kradejo vn, tko kot v sloveniji xD

Margecan ::

Ja zdaj avgusta pride novo os symbian anna baje je kar nekaj sprememb :D

subby ::

še začel niso prodajat wp7 naprav, pa že vsi bluzijo o propadu

Margecan ::

subby je izjavil:

še začel niso prodajat wp7 naprav, pa že vsi bluzijo o propadu



se strinjam

Keyser Soze ::

RedZo je izjavil:

Evo kaj se ti zgodi, če se prepozno spečaš z M$...

There, fix'd!

P.S.: To ni peka bureka, kjer v pol ure zveš al si zajebal recept al ne. Malo bolj kompleksna zadeva. Nokia sploh še ni zalaufala na polno in zna bit, da bo še kakšno leto ali dve takle rezultat poslovanja kar stalnica.
OM, F, G!

bf4ed ::

Z androidom bi se jim prodaja takoj povečala...samo so pač šalabajzeri...jebiga

Margecan ::

tako tako android naj dajo pa bodo spet na vrhu :)

subby ::

mogoče se pa nočejo vsi podredit monopolističnemu googlu
in tako je tudi prav

dux ::

Al pa če bi z Meego vztrajal. Naravnost idiotsko je, da greš mesec pred izidom novega sistema, ki si ga par let skup pacal, vse skup preklicat in menjat OS. Ne bi rekel, če bi to storili leto ali dve nazaj, samo to res ni melo nobenga smisla.
Upanje je v nasih odlocitvah

Poldi112 ::

Sploh ker menjajo na MS, ki je par let nazaj naredil isto - par let pacal, pa se premislil in spet šel iz nule pacat :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Margecan ::

Upam da se nokia čimprej pobere

P4ajo ::

Android je po mojem mnenju blizu svojega vrhunca, hkrati pa tudi nevidim, kaj več bi lahko nokia ponudila z androidom napram drugim izdelovalcem telefonov z androidom.

Menim tudi, da je nokia praktično dosegla dno in se bo počasi začela vzpenjati nazaj (ampak tale počasi pomeni res počasi, ker gre za preveliko "ladjo", da bi se jo lahko hitro spravilo v drugo smer, sploh glede na današnje pogoje na trgu).

(Četudi je bilo rečeno, da se bodo preusmerili glede višjega razreda telefonov predvsem na WP7, so povedali da niso opustili dela na Meego in tudi pokazali nokio N9, ki deluje na meegu in nevidim razloga, da nebi nadeljevali v tej smeri.)

Tudi Symbian je v zadnjem času napredoval in je več kot spodoben low-end smart OS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

nekikr ::

Menim tudi, da je nokia praktično dosegla dno in se bo počasi začela vzpenjati nazaj (ampak tale počasi pomeni res počasi, ker gre za preveliko "ladjo", da bi se jo lahko hitro spravilo v drugo smer, sploh glede na današnje pogoje na trgu).

Samo eno stvar rabiš, pa si lahko praktično čez noč v vrhu (tudi tak tanker kot je Nokia). Lahko pa seveda štancaš pol milijona različnih kopij 100x prežvečene zadeve in čakaš, da se ti zaradi tega dvigne tržni delež/prodaja, če se, seveda.

cleanac ::

Moj naslednji telefon bo nokia. In to samo zaradi tega, ker bo imela WP7. V nasprotnem primeru se nokie več ne bi dotaknil.

Sicer pa se vidi, da večina zna uporabljati linuxe samo toliko, da napiše MS-hate komentarje po internetu.

floyd1 ::

P4ajo je izjavil:

Android je po mojem mnenju blizu svojega vrhunca, hkrati pa tudi nevidim, kaj več bi lahko nokia ponudila z androidom napram drugim izdelovalcem telefonov z androidom.


Če tvojo misel razvijem še na trenutno stanje - kaj pa bo Nokia z WP7 lahko ponudila več kot konkurenca z istim sistemom? Sicer pa resnično upam, da bo Nokia uspešno okrevala - več je (močne) konkurence boljše je. Sem pa tudi sam razmišljal, kako dolgo se še bo proizvajalcem splačalo delat Android telefone, če bodo morali na 10 koncev plačevati za patente kao "free" operacijskega sistema? Mislim, da bi moral tu Google že zdaj resno razmisliti o svoji politiki "nevmešavanja".

FireSnake ::

Aljaz1980 je izjavil:

Večinoma Nokijo kopujejo še vedno zaradi "imena" in dobrih preteklih izkušenj.
Nebi si pa mislil, da je Samsung prvi po prodanih mobitelih, glede na to da imam občutek da se jih ljudje nekako izogibajo. Je pa treba priznat da ima samsung trenutno odlične mobitele v vseh cenovnih razredih.


Bi se strinjal!

Če bi meni kdo pred pol leta rekel, da bom imel Samsunga, bi se mu v faco smejal ... zdaj pa imam Samsunga Galaxy S II:) (smejal bi se tudi zato, ker sem lokal patriot in denar pustim v Evropi, če se le da). Ampak, tale telefon (SG2) me je res prepričal!

Šef je pogledal mojega službenega Galaxija (enko) in se ni mogel načudit, da je zadeva cenejša in toliko bolj odzivna od njegove n8.
Je rekel, da bi menjala ... k sreči ni vztrajal :D
Rekel je, da je ohišje in to še vedno kvalitetno, kot včasih (vseskozi Nokia user) ampak hardver, da je katastrofa.

S tem Symbianom so res zaspali.

Nekdo je rekel, kaj lahko ponudijo z Androidom, kar dugi nimajo: odgovor je NIČ, ponudijo enako, ampak trenutno se Android telefoni (trenutno) prodajajo kot sveže žemljice in dobro si je odrezati kos te pogače.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

floyd1 ::

cleanac je izjavil:

Sicer pa se vidi, da večina zna uporabljati linuxe samo toliko, da napiše MS-hate komentarje po internetu.


Ne linuxE ampak linux. Saj veš, ključno je poznavanje "sovražnika". (Keep your friends close and your enemies closer.) ;)
Sploh če postaviš tako močno trditev in ne poznaš niti imena...

_Dormage_ ::

jype je izjavil:

Novica> Pozitivni učinki sodelovanja z Microsoftom se še ne kažejo,

Upanje umre zadnje.


Pozitivni učinki se ne morejo kazat, če še noben produkt tega sodelovanja ni v prodaji.

Upanje NE umre zadnje, zadnji umre tisti, ki upa !

Dr_M ::

Roko na srce, ce se bodo vsaj malo potrudili, lahko ponudijo nekaj vec kot konkurenca, ker obstojeci telefoni z WP7 niso nek vrhunec tehnike... Vprasanje pa je, ce bodo to izkoristili.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

imagodei ::

> "Upanje NE umre zadnje, zadnji umre tisti, ki upa !"

That is so not true. Pokopališča so polna takih, ki so do zadnjega upali, da ne bodo umrli.
- Hoc est qui sumus -

_Dormage_ ::

imagodei je izjavil:

> "Upanje NE umre zadnje, zadnji umre tisti, ki upa !"

That is so not true. Pokopališča so polna takih, ki so do zadnjega upali, da ne bodo umrli.


Max kar pristanem je, da umreta skupaj.
Tisti, ki ležijo na pokopališču so nehali upat tik preden so umrli.

roberto1 ::

Ne vem sicer će pri Nokii niso anredili raziskave, ampak windows phone mi ne deluje kot os za množice. Prej ravno obratno, kupovali ga bodo geeki. Mogoče hoče MS ravno zaradi Nokiinega preteklega slovesa tukaj nekaj pridobiti. Sicer pa sam sem uporabljal N82 in N958gb ter čakal na njihovega nalsednika in se to nikoli ni zgodilo. Uporabljal sem Samsung i780 ki je po mojem mnenju odličen telefon, ampak sem skoraj izgubil živce z windows mobile. Nekaj je na windows in na majhnih napravah kar jih dela nekompatibilne. Mogoče se motim! lpt
Someday never comes!

filip007 ::

Nokija je zaspala je jasno, kaj ponuja zdaj je pa brezveze. Samsung in Android bilo kateri model, bolje ne gre za ta denar.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

nUUb ::

Moram reči da sem presenečen, ko sem ročno flashal mojo Nokia 5800 na v52, dela res občutno hitreje. Lepo da še vedno dajejo update ven za starejše telefone.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

mjk ::

Nokia pač stavi, da bo googlu lahko konkurirala (z maemotom in WP7).
Vlak za Android je tako ali tako zamudila ... pa še vedno lahko presedla in capa za ostalimi z malo škode če se izkaže da ne bo šlo.

To da če pa apple zmaga sedaj v tožbi z samsungom in motorolo pa se bo stvar kar ubrnla v prid MSa in Appla, ker ima še MS par patentov, če pa bodo mogli od vsakega telefona proizvajci plačat 30% za patente vsem ki so android tožl, pol pa že počasi ne bodo cenovno konkurenčni, al pa ne bodo imel dobičla dovolj oz. svoji konkurenci plačevali zastonj razvoj ... nokia ima sedaj plačan razvoj od appla ... toži še par proizvajalcev za njihovo ... pa imajo z MSom dovolj dobro osnovo za napredek ... pač zmanjšala se bo "samo" na velikost appla :P

bond007 ::

Ta update za 5800 je še od novembra lani, od takrat naprej niso nič več updejtali. Pa ti njihovi popravki, čeprav kao pogosti, so bolj tako tako... nič kaj revolucionarnega ne ponudijo. GUI je itak še vedno tako lesen, da ne morš verjet. En SPB shell ali katerikoli drug launcher naredi telefon dosti bolj uporabniku prijazen. Toliko zaposlenih pri nokiji, pa niso (bili) sposobni spacati skupaj nekaj solidnega.

gemini ::

Mah kar se mene tiče, naj samo izdajo N9 z WP7 in grem takoj kupit zadevo. Nekih hitrih sprememb verjamem da ne more biti, ampak če se ne bodo izgubili kje po poti, ki so si jo začrtali, bo vse v redu.

nUUb ::

bond007 je izjavil:

Ta update za 5800 je še od novembra lani, od takrat naprej niso nič več updejtali. Pa ti njihovi popravki, čeprav kao pogosti, so bolj tako tako... nič kaj revolucionarnega ne ponudijo. GUI je itak še vedno tako lesen, da ne morš verjet. En SPB shell ali katerikoli drug launcher naredi telefon dosti bolj uporabniku prijazen. Toliko zaposlenih pri nokiji, pa niso (bili) sposobni spacati skupaj nekaj solidnega.

Vem da je že star, ampak preko PC Suita in updata preko telefona ni našel "novih" updejtov. Sem moral preko Navifirm downloaditi firmware.
Jaz upam res da nebo Nokia propadla, imajo res dobre telefone v srednjem rangu.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Seljak ::

Nokia bi morala "prešaltati" na odprto kodo in to bi jo rešilo krize,ne pa da dajo gor win in upajo na miljone.

_Dormage_ ::

A ni bila do sedaj na odprit kodi?

marrre ::

Moja zadnja Nokia N96. Največji sekret kar sem jih imel. Nikoli več.

Elysium ::

Seljak je izjavil:

Nokia bi morala "prešaltati" na odprto kodo in to bi jo rešilo krize,ne pa da dajo gor win in upajo na miljone.

Bolj ko imam opravka z OS, čedalje bolj spoznavam, da je to samo eno navadno sranje. Programerska izkušnja je kot da bi bili v srednjem veku, ko naredimo primerjavo z Microsoftovimi orodji.

Tako da če želi Nokia uspeti, potem samo stran od OS.

FeniksX ::

To mi že gre počasi čisto na jetra, pa al bo zarad grafičnih kartic al pa zarad telefonov, vedno so sami prepiri ka je boljš ka slabš. To je čisto odvisno od uporabnika, vsak ima svoje "izkušnje" glede telefonov. Sam sem imel že par telefonov od različnih proizvajalcev pa mi trenutno nokia 5800 deluje super, brez problemov kot pa prejšnji telefoni in zato bom trenutno glede mojih izkušenj ostal pri nokiji.

Če pa se bo že slučajno kakšen über fan boy od samsunga ali htc-ja oglasil in kritiziral, poznam par primerov ko je samsung al pa htc padel iz iste višine kot moja nokia 5800 in kaj se je zgodil? Nokia: nekaj prask na ohišju, Samsung, HTC: menjati touch display.

krop ::

Ja res čudno, da imajo velik minus8-O
Povezali se bi z Googlom nardili par dobrih telefonov pa bi zmagal:D

Margecan ::

FeniksX je izjavil:

To mi že gre počasi čisto na jetra, pa al bo zarad grafičnih kartic al pa zarad telefonov, vedno so sami prepiri ka je boljš ka slabš. To je čisto odvisno od uporabnika, vsak ima svoje "izkušnje" glede telefonov. Sam sem imel že par telefonov od različnih proizvajalcev pa mi trenutno nokia 5800 deluje super, brez problemov kot pa prejšnji telefoni in zato bom trenutno glede mojih izkušenj ostal pri nokiji.

Če pa se bo že slučajno kakšen über fan boy od samsunga ali htc-ja oglasil in kritiziral, poznam par primerov ko je samsung al pa htc padel iz iste višine kot moja nokia 5800 in kaj se je zgodil? Nokia: nekaj prask na ohišju, Samsung, HTC: menjati touch display.


Ja nokia ne crkne kar tak...fotru je stara nokia padla v bazen pred leti pa še zdaj dela :P

filip007 ::

Ja saj zato so drugi telefoni slabi, da lahko prodajajo odbijače in ovitke iz gume kot je iPhone.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Seljak ::

Margecan je izjavil:

FeniksX je izjavil:

To mi že gre počasi čisto na jetra, pa al bo zarad grafičnih kartic al pa zarad telefonov, vedno so sami prepiri ka je boljš ka slabš. To je čisto odvisno od uporabnika, vsak ima svoje "izkušnje" glede telefonov. Sam sem imel že par telefonov od različnih proizvajalcev pa mi trenutno nokia 5800 deluje super, brez problemov kot pa prejšnji telefoni in zato bom trenutno glede mojih izkušenj ostal pri nokiji.

Če pa se bo že slučajno kakšen über fan boy od samsunga ali htc-ja oglasil in kritiziral, poznam par primerov ko je samsung al pa htc padel iz iste višine kot moja nokia 5800 in kaj se je zgodil? Nokia: nekaj prask na ohišju, Samsung, HTC: menjati touch display.


Ja nokia ne crkne kar tak...fotru je stara nokia padla v bazen pred leti pa še zdaj dela :P


To je res ja,Nokia je za "nerodne" in "laične" ljudi,ki se ne okvarjajo z poslovanjem na daljavo,ki ne vodijo firme na razdaljo,ampak ga uporabljajo samo za klice in se tu pa tam malo obmetavajo z telefoni,jih mečejo iz viaduktov in opazujejo kako lepo nežno pristanejo na tleh.Če bi vse to počeli z samsungi in HTC-ji bi metali denar čez okno,za to ti raje ostani na nokiji in bo svet lepši,mi pa srečni,ker smo spoznali kako je lahko svet lep,če tebi nokia preživi padec z višine in ob tem utrpi le praskico ali dve.Kaj češ,meni tudi ni všeč kako Nokia propada,saj sem tudi sam bil ponosen lastnik Nokije E71,z katero sem lahko klical,klical in klical pa je baterija zdržala 4 dni brez poljnjenja,ampak pri obisku svetovnega spletišča,pri več opravilnem delu z datotekami,... z zaslonom na dotik,ki mi ga nudi Samsung,hitrim procesorskim jedrom,dobrim grafičnim pospeševalnikom itd,... pa postane izkušnja boljša kot pa vaše obmetavanje z Nokia-mi.
Še vedno vsatrajam,da bi morala Nokia ob pravem času namestiti na svoje telefone odprto kodo in bi sedaj bila na zeleni veji,tako kot vedno,do sedaj.

Lep vikend in veselo obmetavanje z Nokijami :))

P.s. Nisem zagovornik ne enih in ne drugih,meni je važno,da telefon deluje ko ga najbolj potrebujem in to je takrat,ko moram poklicati ali pa poslati SMS,vse drugo so bonbončki,ki še dodatno popestrijo te "male" naprave za komuniciranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

jype ::

Elysium> Bolj ko imam opravka z OS, čedalje bolj spoznavam, da je to samo eno navadno sranje.

Kaj pa narediš, ko naletiš na bug, ki ga ponudnik lastniškega zaprtokodnega programa ne želi odpraviti, tvoj posel pa je od tega odvisen in bo trpel, če se ga ne popravi?

Ker pri nas je eden od inženirjev ravno včeraj ubil en zoprn bug, ki smo ga ravno zaradi OS lahko popravili sami - če bi naša tehnologija temeljila na lastniških izdelkih, bi pa imeli z njo v takih primerih hude težave. Saj menda nisi pozabil, zakaj je Londonska borza nagnala Microsoft in šla nazaj na Linux?

Čeprav je Windows Phone še daleč od fašistične platforme, ki je iOS, so inovacije na njem kljub vsemu bistveno bolj omejene, kot so na odprtokodnih sistemih, kjer ti je drobovje na razpolago za analizo in izboljšave.

RejZoR ::

Ne vem zakaj ampak ko sem pred časom v rokah držal Samsung Omnia 7 se mi je OS zdel na nivoju proprietary feature phone OS-a. Na uč blazno basic brez funkcij, osnovne nastavitve. Zdej ne vem kakšne widgete in aplikacije se da dobit ampak delovalo mi je blazno osnovno in oskubljeno. Kar mal preveč če mene vprašate.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave v Nokii se nadaljujejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9020707 (15107) PrihajaNodi
»

Nokia tretjič zapovrstjo z izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6619660 (16635) bluefish
»

Nokia z ogromno milijardno izgubo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10020141 (15875) Matev
»

Pametni telefoni: Samsung prehitel Apple

Oddelek: Novice / Rezultati
2711941 (9911) Elysium
»

Nokia z nižjim dobičkom in tržnim deležem

Oddelek: Novice / Rezultati
156619 (5344) fpbs

Več podobnih tem