» »

Povabi.si - organizacija dogodkov

Povabi.si - organizacija dogodkov

mrezna ::

Bil je fant, ki je rad igral nogomet. Sama organizacija pa fantu ni bila tako všeč, saj je moral vsakič poklicati 20 prijateljev, se z vsakim posebej dogovoriti za termin. Z računalniškem znanjem, ki ga je imel je ustvaril SMS aplikacijo, ki je poslala SMS vabila in prejete odgovore zapisala na spletno stran, kjer so vsi videli kdo bo prišel. 15 min pred dogodkom je aplikacija vsem poslala tudi status, če nogomet odpade. Lokalni fantje so zadevo razgrabili in jo začeli tudi sami uporabljati.

In fant je prišel na idejo. Rodil se je spletni servis za organizacijo dogodkov. Imenuje se Povabi.si.

Prosim za pregled in nato pohvale, kritike, predloge ali bi zadevo uporabljali? Če bi jo, v kateri namen?

Vice ::

Uporabljal bi jo samo v primeru, ko bi si zaželel plačljivih komercialnih sporočil.

mrezna ::

Aplikacija NE pošiljah nobenih komercialnih sporočil. Je brezplačna, nima oglasov. Pika.

vorantz ::

Lahko pa nekdo sam zastonj pošilja spam na telefone :P

mrezna ::

Če pozna tvoj telefon, drugače pa ne, torej te mora imeti v imeniku. Spam pa ti lahko pošilja tudi iz npr. najdi.si SMS pošiljanja itd.

BALAST ::

Zdaj sem te pa našel...

V prejšni temi sem spraševal če je cdkey.si nelegalna, pa si odgovoril da je tega kriva samo slovenska nevoščljivost.

Zdaj pa reklamiraš še eno svojo spletno stran... JA TVOJA REKLAMA MA KRATKE NOGE.

DOMAIN HOLDER
organization Spletni sistemi d.o.o.
source ARNES

mrezna ::

Kaj ... na cdkey.si sem ti odgovoril, ker si napačno trobezlal podatke, da nima potrebne dejavnosti itd.
Tukaj pa sem dal recenzijo spletne strani povabi.si. Ne vidim povezave, razen v tem, da je v obeh primerih lastnik podjetje Spletni sistemi d.o.o.

Vice ::

mrezna je izjavil:

Aplikacija NE pošiljah nobenih komercialnih sporočil. Je brezplačna, nima oglasov. Pika.


Aplikacija sama ne pošilja oglasov to je res, je pa namen te baze, da se na vse številke potem pošilja komercialna sporočila v "imenu drugih". ;)

Tudi ni brezplačna, ne zavajat, še na strani si napisal da NI brezplačna.

Netrunner ::

.. zakaj pa so pravna obvestila v angleškem jeziku ? ...

drugače pa jaz te zadeve ne bi uporabljal .. pa ne zato ker ni dobra ampak ker mi je nepotrebna + nočem da ima kdo bazo mojih tel. št. + klapo zberem preko facebooka prej kot preko SMSov
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

mrezna ::

Vice, narobe si razumel. Nobenih komercialnih sporočil se ne pošilja, gre se za organizacijo dogodkov s tvoje strani v tvojem krogu prijateljev.
Zadeva pa je popolnoma brezplačna in tudi na strani piše to, da je brezplačna.

RockyS ::

Pred leti bi jo še mogoče uporabljal, sedaj ko pa ima že vsak telefon možnost pošiljanja smsov večim uporabnikom hkrati tega ne potrebujem. Brezplačno je res, ampak operaterji nudijo 1000/2000smsov za male pare. Zdaj če si trener in moraš 3-4x na teden poslat po 30-40 smsov potem se to splača, drugače pa ne. Žal je ciljna skupina dokaj mala.

Nisem se registriral ampak zanima me kaj imaš v ozadju, da ti omogoča brezplačno pošiljanje sms? Kdo to financira oz. od kod se bo podjetje financiralo?

Ice-Heki ::

Napol uporabna stvar.

Meni ni všeč, da SMSi ki jih dobijo uporabniki priletijo iz: +491 57 05 00 01 38 in da zraven ni moje ime (CallerID bi lahko spremenili). Druga stvar je, da ne znam vklopiti, da se sporočila, ki jih ljudje pošljejo nazaj posredujejo na moj GSM. Sepravi lahko rezultate spremljam samo preko aplikacije? Kako sistem ve, da "Nisem doma" pomeni, da NE pridem? Kje piše, da številk, ki jih vnesem v sistem ne boste posredovali tretjim osebam in kaj se zgodi če bi slučajno jih?

mrezna ::

@RockyS: Podjetje se financira s čisto drugimi stvarmi in sicer izdelavo spletni strani, trgovin, modulov (preveri spletnisistemi.si). Financiranje SMS aplikacije, kot je ta, je obstranski strošek in je osebni projekt, meni v zabavo.

@Ice-Heki: Številko zamenjamo na slovensko v prihodnjem tednu. CalledID ne more biti zraven, mora biti telefonska številka, da lahko mi zaznavamo odgovore s strani uporabnikom. Rezultate lahko spremljaš le preko aplikacije, ravno to je prednost, da potem aplikacija avtomatsko pošlje ali dogodek odpade ali ne, da lahko tudi drugi spremljajo (tisti, ki so bili povabljeni na ta dogodek) status tvojega dogodka.

Glede številk. To bo pisalo v pogojih poslovanjah, ki tudi pride naslednji teden skupaj z začetno verzijo mobilne aplikacije za Android.

Matek ::

drugače pa jaz te zadeve ne bi uporabljal .. pa ne zato ker ni dobra ampak ker mi je nepotrebna + nočem da ima kdo bazo mojih tel. št. + klapo zberem preko facebooka prej kot preko SMSov
Torej Zuckerbergu raje zaupaš podatke o svojih prijateljih? :>
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Vice ::

Zuckerbergu raje zaupaš podatke o svojih prijateljih?
V temu primeru upravičeno, ker ti ne GARENTIRAŠ, da ne bo komercialnih sporočil!
In nekdo ti je že povedal kje nimaš stvari urejene, da ne govorimo kako bi moralo biti po zakonu. Tam ti PIŠE da to NI zastonj! Ne nisem narobe zastopil. ;)

Načeloma ideja / design ni napačen, meni je všečen. Why not. Manjka ti malo popeglati stvari kar se tiče vsebine pa bo, do takrat lahko 100% trdim da ni ne zastonj in da je to polnjenje baze za komercialna sporočila. Danes "ustne" obljube ne veljajo nič ;)

Looooooka ::

zbiranje baze za "spam" je po nasi zakonodaji nelegalno.Cim presezes doloceno stevilo userjev se moras tako ali tako prijaviti v evidenco firm, ki operirajo z bazo podatkov...plus eksplicitno moras uporabniku ponuditi moznost, da se s tem strinja/ali ne strinja.
Karkoli drugega(tudi ce posiljas zastonj bedarije) je nelegalno in te lahko kdorkoli od teh prijavi.
Tko da dokler se tle ljudje ob prijavi strinjajo...ni problema.

MUC ::

Ideja je super, izvedba tudi.

Ne morem pa verjet, kako nekateri zavidajo in mečejo polena pod noge nekomu, ki se dvigne iz povprečja in naredi nekaj več kot ostali. So samo nevoščljivi, ker tega niso speljali sami, oziroma ne znajo/zmorejo.

Mrezna, kar tako naprej, si na pravi poti. Mogoče prav s tem projektom uspeš, če boš le to dobro vnovčil. Mogoče z reklamami na spletni strani ali nekoč s prodajo večjemu podjetju.

zupicaa ::

Torej ni nikjer v pogojih uporabe ni zagotovljeno, da lastnik strani (baze telefonskih številk) le te ne bo zlorabil v komercialne namene (pošiljanje oglasnih sporočil). Če tega ni, ti žal ne morem vrjeti na besedo. Nisem pa sploh preverjal.

vorantz ::

Naredi še kako aplikacijo za facebook
Tam bi se bolj znalo razširit to

Netrunner ::

Matek je izjavil:

Torej Zuckerbergu raje zaupaš podatke o svojih prijateljih? :>


Vsak sam se odloči kaj bo imel na FB, tako da jaz ne zaupam nobenih podatkov o prijeteljih, ampak samo uporabim omrežje da se zmenim kje in kdaj ... ne rabim pustit ne emaila ne telefonske ne nič ..
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

mrezna ::

Razumem vaše skrbi glede varstva podatkov, zato smo dodali pravna obvestila, kjer je jasno opisano:

- Storitev Povabi.si je za uporabnika brezplačna, kar pomeni, da niti Povabi.si niti Smsapi.si ne bosta uporabniku in/ali prejemniku zaračunala nobenih stroškov zaradi uporabe storitve Povabi.si.
- Spletni sistemi d.o.o. se zavezuje, da zgoraj navedenih podatkov o uporabniku ne bo posredoval tretjim osebam ...
- Spletni sistemi d.o.o. se zavezuje, da zgoraj navedenih podatkov o uporabniku ne bo uporabljal za komercialne namene (pošiljanje oglasnih sporočil).

Me veseli, da ste se burno odzvali glede varstva podatkov, s čimer smo skupaj izboljšali Povabi.si storitev.

@Vice: Sedaj je aplikacija 100% brezplačna.
@vorantz: Namesto facebook-a, bo raje Android aplikacija.
@the-uros: So v sloveščini sedaj.

gregy ::

Aplikacijo uporabljamo že par mesecev za našo ekipo malega fuzbala, kjer smo do sedaj vsako sredo klicarili naokoli kdo pride ali ne pride, ali nas je dovolj ali ne.
S Povabi.si je sedaj vse preprosto .. aplikacija obvesti, fantje potrdijo .. če je fuzbal je eno sporočilo, če nas ni dovolj je drugo sporočilo .. nobenega spama, le organizacija se sedaj veliko lažja.

Android verzija?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

blackbfm ::

- Storitev Povabi.si je za uporabnika brezplačna, kar pomeni, da niti Povabi.si niti Smsapi.si ne bosta uporabniku in/ali prejemniku zaračunala nobenih stroškov zaradi uporabe storitve Povabi.si.


Kje je potem catch? Ker neki stroški so vseeno za ponudnika?

Uros!no ::

Ko ni prav, da je zastonj in ne plačljivo.

blackbfm ::

Vse je prav. Mene zanima samo kdo potem plača smse.

NorK ::

Povabi.si je namenjen večanju prepoznavnosti firme in promociji druge storitve - http://www.smsapi.si/.
Koliko sem se zmotil? :D

Je pa cenik na SMSapi nekoliko ... čuden.

mrezna ::

@gregy: Super, me veseli. Android je v končni fazi, se dela še API / service, sama aplikacija pa že deluje v testnem okolju.
@blacklw: Aplikacijo Povabi.si financira podjetje Spletni sistemi d.o.o., ki se ukvarja s internetnimi rešitvami in sistemskimi integracijami. Aplikacija je bila zgrajena, kot prikaz znanja grajenja spletnih portalov v povezavi z naprednimi SMS rešitvami.
@Kitoslav: Popolnoma prav. Smsapi.si pa je še v močni izdelavi.

lonz ::

Hmmm, to je torej oblika samopromocije z know-how referencami. Kul.
...arrrrrr, shiver me timbers...

blackbfm ::

Ok še eno vprašanje. Kaj točno bo prednost smsapija, če lahko vse dobiš direktno pri simobilu/mobitelu, za isto ceno?

mrezna ::

Smsapi.si => pri Mobitelu M-vrata stane 60€ naročnina, 2000€ sms številka itd. Tuka tega ne bo, boš plačal po SMS-u in to je to.
Ionz: Točno tako!

Netrunner ::

mene zadeva še vedno ne prepriča ker nikoli ne rabim uskladit večje število ljudi, če pa že, potem uporabim FB, email ipd...

Je pa res, da za redno usklajevanje večjih skupin je taka storitev zelo dobrodošla tako da jo podpiram.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

blackbfm ::

mrezna je izjavil:

Smsapi.si => pri Mobitelu M-vrata stane 60€ naročnina, 2000€ sms številka itd. Tuka tega ne bo, boš plačal po SMS-u in to je to.
Ionz: Točno tako!


Recimo simobil ima 40eur z vključenimi 1000 smsi..se pravi 4 cente na sms. Praktično ste nepotreben posrednik vmes, razen če imate sms cifro zakupljeno [ali več njih] in bistveno ceneje prodajate ključne besede. To je kar se same storitve tiče, če gre pa za celostne rešitve na ključ potem je pa druga pesem.

mrezna ::

@blackclw: Verjemi mi, smo naredili prej raziskavo. Ko boš videl celotno ponudbo, ti bo jasno
@the-uros: Testiraj za piknik in se prepusti navdušenju tvojih povabljencev.
@all: Dodana tudi slovenska telefonska številka (051648745) s katere se pošiljajo SMS-i za večje zaupanje.

mrezna ::

@blackclw: sedaj je smsapi.si na voljo in lahko preveriš v čem smo boljši.

Gladi ::

hah, zanimivo, to je isto podjetje, ki molze davko plačevalski denar šolam s pošiljanjem smsov dijakom oziroma njihovim skrbnikom :)).

Klik

Se opravičujem za offtopic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

technolog ::

Pa še nč prida ni narejen. Napovedovalcu v predstavitvi pa priporočam tečaj slovenščine.

Zgodovina sprememb…

koramberger ::

Načeloma kar OK ideja.
Samo zakaj bi šel čez vse težave registracije, dajanja osebnih podatkov, dodajanje novih kontaktov, ipd, če lahko na doodle-u s tremi kliki naredim enako, brez registracije z veliko lažjim user interfejsom.
Nisem tudi ziher, če je to prednost, da je preko SMSov. Po eni strani mogoče, samo je pred tem velikanska ovira: registracija. Za organizacijo in pregled pa moraš tako ali tako online.
IMO bo zadeva laufala edino, če bo osnovna uporaba totalno minimalizirana, vsi napredni settingi pa skriti nekje pod pokrovom.

Kakor koli, komu zna pridet tudi prav. GJ.

sirotka ::

mrezna je izjavil:

@blackclw: sedaj je smsapi.si na voljo in lahko preveriš v čem smo boljši.


Huh, če je res vse tako kot piše....kje ste bli kako leto nazaj:) Mobitel (precej bolj mastno) zaračunava velike denarje za ključne besede in številke... Bo treba še tole sprobat v bližnji prihodnosti.

mrezna ::

Kdorkoli uporablja Povabi.si storitev je vabljen v test Android Povabi.si aplikacije. Dobite jo na Android market, pod imenam povabi.si.

P.S: Med tem časom je bilo dodanih še nekaj opcij in sicer, uvoz kontaktov iz Excela, možnost prijave preko spleta in podobno. Vabljeni v brezplačno organiziranje dogodkov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smsapi.si - pošiljanje SMS-ov je otročje lahko (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6916309 (4959) Invictus
»

Zastonj sms service na spletni strani

Oddelek: Programiranje
152146 (1575) Excavator
»

Kako najceneje do nove SIM kartice?

Oddelek: Loža
51564 (1390) dasf
»

Googlov koledar in pošiljanje sms-ov strankam

Oddelek: Pomoč in nasveti
7937 (685) Dr.S

Več podobnih tem