» »

Ob zagonu ni slike

Ob zagonu ni slike

mprox ::

Lep pozdrav.
Na starejšem računalniku v našem gospodinjstvu so bili kondenzatorji zanič oz. so se napihnili, zato sem zamenjal plato, cpu ter grafično kartico.
No računalnik deluje super, ko ti ga uspe uspešno zagnat. Problem je torej v tem, da ob prvem zagonu nikoli ni slike ampak se pokaže po resetiranju (lahko že po prvem, drugače po parih resetiranjih. Poskusil sem že druge grafične kartice (ati9550 in 9600) ter zamenjal VGA z DVI izhodom pa vendar so težave še vedno prisotne.
Komponente so: Asus plata(?), AMD 2400, ATi radeon 9600xt, 1,5gb ram.
Je mogoče kakšna ideja, kako bi se problem dal rešit oz. kaj bi lahko sploh bil vzrok.
Prosim za pomoč.
Hvala!

solatko ::

Napajalnik.
Delo krepa človeka

Customuser ::

Najverjetneje je res napajalnik - poskusi z kakim močnejšim napajalnikom zagnat, če bo zagnalo normalno brez resetiranja veš da je potreben močnejši napajalnik. Ponavadi če nadgradiš oz. zamenjaš staro za novejšo opremo je potrebno zamenjat tudi napajalnik.

mprox ::

Imam doma 2 350W napajalnika in sem zamenjal, vendar je težava še prisotna. Dvomim, da bi bil potreben močnejši napajalnik, saj so komponente praktično iste, oz. prej je bil not Celeron 2400 ter grafična 9550. Ni neke bistvene razlike.
Verjetno pa ne bi škodilo poskusit s kakim 400w napajalnikom, vendar ga nimam pri roki.
Pride v poštev samo napajalnik ali se komu še porodi kakšna druga ideja?

huek111 ::

Ali si OS naložil na novo?

solatko ::

V primeru, da si preizkusil RAM-e, grafično, da je procesor v redu (AMD-ji so za razliko od Intelovih tudi crkavali), je edina možnost napajalnik ali matična, verjetno si kupil rabljeno.
Delo krepa človeka

amigo_no1 ::

Pri napajalniku glej +12V linije, vse ostalo je marketing.
Tudi na njemu gredo kondenzatorji papa.

mprox ::

Očitno napajalnik ni kriv, saj sem poizkusil z 550W in po nekajkratnem zagonu se je spet pokazala težava ampak slišal sem pisk, ki je bil v stilu en dolg 2 kratka, kasneje pa sem ob pritiskanju na tipko enter slišal visok in nizek ton piska. Seveda je po restartu računalnik začel delovati normalno.
Kaj bi torej ti piski pomenili? Je kaj zanič?
Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535459 (4395) svetetko
»

Piskanje PC

Oddelek: Strojna oprema
131840 (1643) AngelOfDeath
»

komp se ob obremenitvah (?) samodejno resetira (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
694033 (3264) Pyr0Beast
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312129 (11516) k0lar
»

BEEEEP...BEEEEP...BEEEEP ????

Oddelek: Pomoč in nasveti
202299 (1894) prestopnik

Več podobnih tem