» »

Router in 15m mrežnega kabla???

Router in 15m mrežnega kabla???

Oven-2k ::

Zdravo. Doma imam kabelski internet, sedaj pa je računalnik dobila tudi sestra in bi internet seveda radi priskrbeli tudi njej. Za priklop njenega računalnika na router bi bilo potrebnih kakih 15m kabla, mene pa zanima ali je to preveč. Da ne bo slučajno signal že preslab na taki razdalji. Kaj mi je sicer storiti, razen kupiti brezični router... ???

gumby ::

linija je lahko dolga do 100 metrov. tudi kak meter vec ni problem:)

ajko ::

15m kabla od ruterja do racunalnika ni prevec...sam sem priklapljal ze vec kot 20m kabla in je delalo brez problemov.
za internet bo imela vec kot dovolj signala..edino mrezna povezava - med tabo in sestro bo mogoce malenkost slabsa.
ja kabel ti je najcenejsa varianta, ker dvomim da bos sel zaradi sestre na wireless.:D

lp,
ajko
----------- AjkoSan

Oven-2k ::

No zakon. Saj mrežne povezave tako in tako ne rabim. važno da ma ona internet. Ja to je tudi res da verjetno ne bi wirelessa kupoval zaradi tega :) No potem se lahko podamo v trgovine :P :P lol

ToniT ::

15m kabla od ruterja do racunalnika ni prevec...sam sem priklapljal ze vec kot 20m kabla in je delalo brez problemov.
za internet bo imela vec kot dovolj signala..edino mrezna povezava - med tabo in sestro bo mogoce malenkost slabsa.


Ne vem, zakaj bi bila pri 15m mrežnega kabla malo slabša mrežna povezava. Kot je bilo že napisano, je lahko kabel dolg do 100m. Kako pa mislite, da delujejo mreže v podjetjih? Da imajo na vsakih 10 metrov switche ali kaj?

perci ::

ToniT: Hočeš reči, da pri 100 metrih ali 1 metru ni razlike v hitrosti prenosa?

fogl ::

A ni hitrost vedno enaka, ne glede na dolžino kabla, ko pa enkrat prekoračiš maksimalno pa ne deluje več?
lp, klemen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fogl ()

Poldi112 ::

Razlika v hitrosti med 15 in 100 metri je zanemarljiva. Govorim na pamet, ampak skoraj gotovo je paketek dlje v routerju, kot na poti po zici.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

perci ::

Ok, ne govorim o pingu, govorim o pasovni širini - in ta se spreminja z dolžino kabla, sej je čist logično. Pa če se kabel vleče kje blizu kakih armatur ipd, je tut razlika.

knesz ::

Pasovna širina se spreminja, ampak pri prenosih 100mb/s se čisto nič ne pozna. Razen seveda, če 1:1 kabel ni pravilno vezan (ni vseeno kako so razporejene barve).

lp

Poldi112 ::

Ok, na bw malo vpliva, ampak spet ne sile. Kat 5e kabel mora prenesti 100bps pri 100m. Verjento res pade, ce ga vleces ob stromu, ampak ce hoce samo sestro na net spravit sploh ni moznosti, da bi to opazil.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

perci ::

To pa itak, da ne. :)

ToniT ::

Če so kabli pravilno položeni in zvezani, potem ne sme biti razlike v hitrosti ali imamo 1m ali 100m kabla. Zmeraj mora delovati na 100mbit/s.

perci ::

Meni recimo zdejle konstantno vleče 73% zmogljivosti. Pa je Raptor v kišti, ki streže, tko da res dvomim, da je fora v disku.

Timmah ::

tako kot je blo ze povedano
CAT 5 kabel je lahko dolg do 100m in izgube so tako majhne da so zanemarljive sicer pa z neta navrjamem da bos kdaj uleku 100Mbit/s za mrezo je pa tut dost tko da ni skrbi.
seveda dokler je kabel vezan po standardu *click* ce bos vezou po svoje ti bo kabel delou recmo tm do okol 10 m.
donde esta francesca

Keyser Soze ::

Povezava bo 100% 100Mbps.

Konkretno imam speljano cca. 40m cat5e(kolikor vem naj bi podpirala tudi gigabitno omrežje) kabla na drugi konec hiše(gre čez podstrešje). Kabel večkrat seka oz gre vzporedno z električnimi ter tudi TV in SAT vodniki. Motenj ni. Povezava LANa je 100Mbps .
Žice lahko komot zamenjaš, samo mora biti zamenjava enaka na obeh konektorjih. Lažje se je pa držati standardne razporeditve barvne kode.

P.S.: Pa da ne boš naredil crossover kabla.

Oven-2k ::

Hmnja... ubistvu gre za 1mbps hitr internet :P lol. Tko da po vsem napisanem me ne skrbi več kej dost. Kabl bom pa itak normalno kupu v trgovini pa reku naj mi še 2 prklučka gor naštelajo da se ne bom js zafrkavu s tem. In brez skrbi, bom povdaru da nočem crossover kabla ker ne nameravam dveh računalnikov skupi povezat ampak samo internet spravt do sestre iz routerja :P :) :)

knesz ::

Žice lahko komot zamenjaš, samo mora biti zamenjava enaka na obeh konektorjih


Ta trditev je napačna. Treba se je držati standardne razporeditve, ker so tudi žice v samem kablu standardno navite (modra in belomodra se po celi dolžini kabla ovijata okoli ostalih paric) in zna se zgoditi, da ti pri dolžini 20-30m 100Mbps ne bo več delalo in moraš ročno nastaviti kartice na 10Mbps. Tega pa nočemo, ne?

lp

Poldi112 ::

Tudi ne bo drzalo (vsaj mislim). Ker po 4 zice so enakovredne (simetricno pletene), tako da imas 2 enakovredni barvni razporeditvi.
Je pa vsekakor res da na random vezat ni ok.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

gumby ::

perci: ni razlike med 15m in 100m. res je, da se dusenje veca z razdaljo ampak je pri 100m se vedno dovolj majhna, da stvar deluje. pri 15m je samo vec "rezerve" v dusenju, ampak zaradi tega ti stvar ne bo delala z 120Mbps.

glede vezave je pa tako: "uradna" nacina sta dva, ki sta med seboj enakovredna. vazno je samo, da je linija na obeh koncih isto vezana. zice vezat po svoje ni pametno, ker ni nujno da bo zadeva delovala. signali so balansirani, zato morajo biti vsak na svoji parici.

gumby ::

poldi: parice niso simetricne. ce malo bolje pogledas, bos videl da je vsaka sukana drugace.
to se dela zaradi zmanjsevanja presluhov med paricami.

Poldi112 ::

Ok, ne vem natancno in verjetno sem se malo nerodno izrazil. Hotel sem povedati to kar si ti kasneje z "2 nacina vezave".
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Oven-2k ::

Poročam, da router dela odlično, internet na sestrinem računalniku pa tudi. Samo zdej bom mogu kupt daljši kabel ker je 15 metrov premalo če ga hočem speljat po stropu :P mal sm se uštel pri oceni dolžine i guess :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP kabel - max- dolžina ?! komu verjet ?

Oddelek: Omrežja in internet
4514252 (10037) Pyr0Beast
»

UTP poleg koaksialne antene

Oddelek: Omrežja in internet
293814 (3480) Pyr0Beast
»

100Mbps ali 10Mbps (40m kabli)

Oddelek: Omrežja in internet
322238 (1718) balocom
»

Povezava preko 100m prek kabla! Problem!

Oddelek: Omrežja in internet
232103 (1717) Golden eye
»

UTP s samo 2 paricami ??

Oddelek: Strojna oprema
342348 (1856) Tomay

Več podobnih tem