» »

Težavni tudi Intelovi SSD-ji iz serije 320

Težavni tudi Intelovi SSD-ji iz serije 320

Po X-25 M G2 so težavni tudi pogoni 320.

vir: X-Bit Labs
X-Bit Labs - Intel s svojimi SSD-ji očitno nima sreče, saj imajo uporabniki težave tudi s tretjo generacijo pogonov, ki jih poznamo pod oznako 320. Ta generacija 34 nm pomnilniške čipe iz pogonov druge generacije zamenja s 25 nm čipi, medtem ko krmilnik ostaja enak. Za osvežitev spomina lahko povemo, da je druga generacija sprva lahko izgubila podatke pri zamenjavi gesla BIOS-a, prav tako pa je nekaj nesrečnih uporabnikov izgubilo podatke med nadgradnjo firmwarea, s katerim so pogonu dodali podporo funkciji TRIM. V primeru pogonov iz serije 320 je zgodba na nek način enaka, saj je tudi tokrat vključena izguba podatkov.

Uporabniki poročajo, da so v nekaterih primerih izgube električne energije oz. na drug način prisiljenega ponovnega zagona uporabnika zagledali vsega 8 MB velik pogon SSD, namesto običajnih 40, 80, 120, 160, 300 oz. 600 GB. Obstajajo tudi poročila drugih novih kapacitet, npr. 6 MB, vse pa so velike le nekaj MB. Pri Intelu so povedali, da se napake zavedajo ter da pripravljajo popravljeni firmware. Nekateri uporabniki so svoje pogone uspeli povrniti na polno kapaciteto, a so tekom postopka izgubili podatke, ki so se nahajali na pogonu.

33 komentarjev

opeter ::

Ravno zaradi teh for SSD še nekaj časa ne bo v večini povprečnih računalnikov. Seveda poleg cenovnega faktorja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kihc ::

Sem se prav mal sekiral da sem vzel Vertexa 3 namesto Intla 320. Zdaj se ne več :)
x

WarpedGone ::

Hja, lahk se nehaš sekirat zarad morebitne "napačne" izbire, ne morš se pa še nehat sekirat zarad morebitne izgube podatkov.

Nucamo softver ala GetDataBack za SSDje.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pyr0Beast ::

Isti šrot all around.


SSD palčka zraven RAMA v PCju FTW
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amigo_no1 ::


0:52

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Dr_M ::

Ze nekaj casa trdim, da je ta intelova zanesljivost samo mit.
Folk je prehitro pozabil na napake pri nadgradnja pri G2.

Kar se statistike tice o reklamacijah: laž, velika laž in statistika.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zee ::

Imel sem G2 in sem nadgradil brez tezav. Imam tudi serijo 320 pa se zaenkrat ni zgodilo se nic, ceprav bom bistveno bolj mirno spal, ko bom (spet) zacel delat backup.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

uros_m ::

Kdo ima SSD za hrambo vitalnih podatkov? SSD je za sistem. Če se mi pač sesuje sistem bom manj časa porabil za postavljanje novega oz. obnovitev slike kot sem ga prihranil z uporabo samega diska. Jaz imam vse podatke na drugih diskih. Pošta, projekti, osebne zadeve, ... Vse. SSD pa drži le OS in SW za katerega je pomembno, da teče brezkompromisno.

Kar hočem reči je - ni prav, da se takole banalno sesuje SSD (banalno zato, ker bi takšne scenarije moral Intel upoštevati pri snovanju in stvar tudi tako stestirati), a če se to zgodi še ni konec sveta. Kot sem rekel - nikoli ne bom porabil toliko časa, da na novo postavim sistem kot sem ga na račun SSDja prihranil. SSD je in vedno bo del mojega delovnega sistema.

simnov ::

Saj vertex 2 je isti šmorn na začetku hiter , do konca.Zdaj pa počasen pa sem puskusil tudi hdd erase po oczjev software pa je isti šit.

TOP ::

Kako ti je lahk,kar ratal počasen,če je kej narobe reklamiraj,meni deluje super.

PrimozR ::

simnov je izjavil:

Saj vertex 2 je isti šmorn na začetku hiter , do konca.Zdaj pa počasen pa sem puskusil tudi hdd erase po oczjev software pa je isti šit.

A trim imaš vklopljen (oz. a imaš Windows 7)? Ker tole se sliši kot tipičen scenarij brez trima :)

TOP ::

PrimozR je izjavil:

simnov je izjavil:

Saj vertex 2 je isti šmorn na začetku hiter , do konca.Zdaj pa počasen pa sem puskusil tudi hdd erase po oczjev software pa je isti šit.

A trim imaš vklopljen (oz. a imaš Windows 7)? Ker tole se sliši kot tipičen scenarij brez trima :)
PIPI kje pa tole v Windows 7 vidiš,če je trim uklopljen ali ne.

Dr_M ::

http://forums.legitreviews.com/about236...

Ampak ta ukaz ti samo pove, ce je TRIM vklopljen, ne pove pa ti, ce dejansko dela.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gruntfürmich ::

super novica. ravno kupil 320@40gb zaradi statistične zanesljivosti in porihtal komp da dela. me kar navdaja z optimizmom...:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

lol, revež bogi :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

flood ::

maj js vedno več kot berem vedno manj bi kupil ssd
je res, da se vsaka stvar lahko pokvari, ampak je znano, da so ssd-ji še v "beta"
fazi in se pomoje, če ni nuje splača počakati še malo na nadgradnjo
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Dr_M ::

Ne splaca se cakat :)
Sam treba je kupit preizkuseno zadevo. Recimo neki z indilinx kontrolerjem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lambda ::

Moj bo čez en mesec star 2 leti, torej je še eden tistih iz alpha faze, saj to je vendar znano! Počakajte vendar vsaj še kako leto, da boste lahko kupl 1.0 RC SSDje.

Formula je sicer precej preprosta. Če veš za kaj boš SSD rabil, ne razmišljaš o tem, da je še v beta fazi in da se še ne splača itd, ker ti hitrost preprosto pomeni več kot zanesljivost (ki je pa itak nikol ne moreš garantirat). Če pa o tem razmišljaš, ga pa verjetno res sploh ne rabiš ...

gruntfürmich ::

Pyr0Beast je izjavil:

lol, revež bogi :)

ja, skoraj bi raje kupil agilityja 3...:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

simnov ::

PrimozR je izjavil:

simnov je izjavil:

Saj vertex 2 je isti šmorn na začetku hiter , do konca.Zdaj pa počasen pa sem puskusil tudi hdd erase po oczjev software pa je isti šit.

A trim imaš vklopljen (oz. a imaš Windows 7)? Ker tole se sliši kot tipičen scenarij brez trima :)


windows 7 imam kaj je pa trim pa nimam pojma.

flood je izjavil:

maj js vedno več kot berem vedno manj bi kupil ssd
je res, da se vsaka stvar lahko pokvari, ampak je znano, da so ssd-ji še v "beta"
fazi in se pomoje, če ni nuje splača počakati še malo na nadgradnjo


Ma ne tako mislit zaradi Ssd ti bo računalnik deloval hitreje kot če bi kupil recimo kakšno drugo komponento.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simnov ()

Pyr0Beast ::

Kupiš več rama namesto ssd.

Like

16GB več
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blazz ::

trim je defrag za SSDje rečeno zelo laično. Meni vertex 3 na sata 3 in W7 laufa bolano dobr.

oldguy ::

maj js vedno več kot berem vedno manj bi kupil ssd
je res, da se vsaka stvar lahko pokvari, ampak je znano, da so ssd-ji še v "beta"
fazi in se pomoje, če ni nuje splača počakati še malo na nadgradnjo


Sekirate se zaradi napačne stvari. Če kupujete consumer produkte, je tole pač downside današnjih SSDjev. Ampak, kdo ga pa resno kupi za to, da bo imel gor stvari, več vredne od diska? Consumer SSD se kupi iz enega samega razloga - hitrosti. Druga stvar so enterprise SLC variante, tam takšnih problemov seveda ni, le cena je...

Jaz imam cca. tri leta v T61p-ju 256Gb 1st gen varianto, in ne kupim več laptopa brez SSDja pa magar če crkne enkrat na tri mesece. Je moj čas preveč vreden, neumen pa tudi nisem toliko, da bi stvari, od katerih živim, zaupal le enemu kosu hardwarea.

PrimozR ::

Pyr0Beast je izjavil:

Kupiš več rama namesto ssd.

Like

16GB več

Ne pomaga, razen če si narediš RAMdisk.

Pyr0Beast ::

7-ca zna dodaten ram lepo izkoristiti. Superfetch in podobni algoritmi sfurajo hdd zadeve v ram. Pohitritev nazarenska.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

Torej po tvoje je bolj smiselno imeti 16 oz. celo 24 GB RAM-a kot 8 GB RAMa in SSD? Tole se meni zdi hudo privlečeno za lase. Tudi s Superfetchom mi sedmica na 6 GB v idle porablja samo 2 GB RAMa. Pa itak kako bo pa vedela, da hočem tistikrat enkrat na mesec zagnati Word? Oz. kaero izmed drugih redko uporabljanih aplikacij. Z SSD-jem ni problema.

mat xxl ::

Dobro, da imam Intla 510 120 GB, firmwera niso spremenili še nikoli od cca februarja, potem naj samo še počakam, na vest, da tudi ti krepajo ......

Po pravici povedano imam nov TOP računalnik, enkrat sem sam z nastavitvami v Biosu usul podatke (računalnik je bil še v testiranju - nobene škode) , drugič mi HDD Black Caviar 1TB v raidu odleti pa so med diski z najmanj okvar, no sedaj imam že 1 mesec v tretje v nulo postavljeno zadevo moram samo personalizirati, bančne programe za firmo, računovodske prestaviti, pa stestirat, pa se mi je tako uprlo ......., da se prah gor nabira.... sam pa delam s starim stabilnim P3200 HZ starim 7 let kateri dela BP, v celi življenski dobi je enkrat odletel sistem zaradi okvare UPS-a ki ga je 50 x prižgal, ugasnil dokler ni delalo več nič, no podatki so vsi ostali....... tako da te nove zadeve .............pa stabilnost .........za se zjokati !!!!

Pyr0Beast ::

PrimozR je izjavil:

Torej po tvoje je bolj smiselno imeti 16 oz. celo 24 GB RAM-a kot 8 GB RAMa in SSD? Tole se meni zdi hudo privlečeno za lase. Tudi s Superfetchom mi sedmica na 6 GB v idle porablja samo 2 GB RAMa. Pa itak kako bo pa vedela, da hočem tistikrat enkrat na mesec zagnati Word? Oz. kaero izmed drugih redko uporabljanih aplikacij. Z SSD-jem ni problema.

Kaj pa vem. Na 7-ci je bila pohitritev zaradi predpomnenja večja na navadnem disku po prvem zagonu kakor pa če bi drajsal vsebino iz ssd-ja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TOP ::

Pyr0Beast je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Torej po tvoje je bolj smiselno imeti 16 oz. celo 24 GB RAM-a kot 8 GB RAMa in SSD? Tole se meni zdi hudo privlečeno za lase. Tudi s Superfetchom mi sedmica na 6 GB v idle porablja samo 2 GB RAMa. Pa itak kako bo pa vedela, da hočem tistikrat enkrat na mesec zagnati Word? Oz. kaero izmed drugih redko uporabljanih aplikacij. Z SSD-jem ni problema.

Kaj pa vem. Na 7-ci je bila pohitritev zaradi predpomnenja večja na navadnem disku po prvem zagonu kakor pa če bi drajsal vsebino iz ssd-ja.

Lepo si napisal kaj pa vem,če ne veš potle napiši,da razmišljaš tako.Za same Windowse je isti drek ali maš 4gb rama ali pa 16gb rama nobene razlike,v sami uporabi,medtem ko z določenimi programi pa je očitna razlika.Zato SSD je občutna pohitritev,ki jo ne dosežeš z nobeno komponento,kot je PIPI reku.

WarpedGone ::

Predpomnjenje je še vedno v k*rc*. Kompajlanje 100mb sorucev iz RAMDISKa še vedno uspe obremenit CPU na 100%. Če kompajlam iz sourcev na HDD, je obrenitev CPU še vedno le okrog 80%, čaka se disk. Povsod po netu berem, kako majo Windowsi super duper keširanje fajlov ampak to ne gre skup z mojo izkušnjo.

Obstaja kak res delujoč RAM disk? Vse kar sm dosedaj uspel najt al ne dela sploh, al pa povzroči zelo čudno nestabilnost mašine.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pyr0Beast ::

>
http://www.mydigitallife.info/free-ramd...

Si že sprobal ?

>>
Lepo si napisal kaj pa vem,če ne veš potle napiši,da razmišljaš tako.Za same Windowse je isti drek ali maš 4gb rama ali pa 16gb rama nobene razlike,v sami uporabi,medtem ko z določenimi programi pa je očitna razlika.Zato SSD je občutna pohitritev,ki jo ne dosežeš z nobeno komponento,kot je PIPI reku.
>>

Rekel sem da za isti keš magari nabaviš več rama (ali pa ga spraviš v žep)

Ubuntu je še najbolj primerljiv glede SSD vs HDD

Vendar pa je še vedno slabši od kateregakoli naloženega W7 sistema
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

simnov ::

Blazz je izjavil:

trim je defrag za SSDje rečeno zelo laično. Meni vertex 3 na sata 3 in W7 laufa bolano dobr.


Ene 2x formatiri pa boš vidu.

jype ::

HellHavoc> Kdo ima SSD za hrambo vitalnih podatkov? SSD je za sistem.

Ravno obratno.

Sistem je itak velik par sto megabajtov in je ves čas v pomnilniku, latenca pri dostopu do podatkov pa je ključnega pomena za uporabniško izkušnjo, efekt pa s količino podatkov samo raste.

V številnih strežnikih že nekaj let uporabljam tudi SSD pogone, pa do težav še ni prišlo, verjetno predvsem zato ker ne pacam po njih ves čas in brez potrebe, za varnost pri pisanju pa običajno skrbijo krmilniki z velikim z baterijo zaščitenim predpomnilnikom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ne bere USB ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
414381 (3414) DeeCoy
»

Samsung 840 evo in pro vs 850 evo in pro

Oddelek: Strojna oprema
292889 (1738) Qushaak
»

Intel predstavil tretjo generacijo pogonov SSD

Oddelek: Novice / Diski
278430 (7217) MrStein
»

Intelovi pogoni SSD s 25 nm čipi še v marcu

Oddelek: Novice / Diski
287253 (6027) Ashrack
»

Intelovi SSDji ponovno težavni

Oddelek: Novice / Diski
284822 (3653) PrimozR

Več podobnih tem