» »

ram ddr3 problem

ram ddr3 problem

listje123 ::

Pozdravljeni!

V računalniku imam 2 rama dd2 po 1gb.
Moja plošča podpira dve vrsti rama ddr2 in ddr3.
http://www.bolha.com/osnovne-plosce/asr...

Zdaj bi rad notri vgradil še dve ploščici rama ddr3 po 1gb ampak mi je sošolec rekel da ni možno zaradi procesorja...(nevem mogoče sm pametuje pa nema pojma)

PROCESOR: AMD athlon 64 x2 dual core 5600+ 2.8ghz
ali je možno notri imet dve vrsti rama
2 krat ddr2
in
2 krat ddr3

hvala


lp

mr1two ::

Ne bo delovalo. Matične,ki podpirajo več vrst rama imajo vedno možnost ali ali, tako da ne bo šlo- se ti pa splača kupit recimo eno palčko 4gb rama, pa daš noter, ddr2 pa prodaš- cene so okrog 30 evrov za 4 gb- to se še najbolj splača. DDR2 pa prodaš po mojem za kakih 20 evrov- zmaga.
LP

listje123 ::

mr1two je izjavil:

Ne bo delovalo. Matične,ki podpirajo več vrst rama imajo vedno možnost ali ali, tako da ne bo šlo- se ti pa splača kupit recimo eno palčko 4gb rama, pa daš noter, ddr2 pa prodaš- cene so okrog 30 evrov za 4 gb- to se še najbolj splača. DDR2 pa prodaš po mojem za kakih 20 evrov- zmaga.
LP




hvala

lp

listje123 ::

mr1two je izjavil:

Ne bo delovalo. Matične,ki podpirajo več vrst rama imajo vedno možnost ali ali, tako da ne bo šlo- se ti pa splača kupit recimo eno palčko 4gb rama, pa daš noter, ddr2 pa prodaš- cene so okrog 30 evrov za 4 gb- to se še najbolj splača. DDR2 pa prodaš po mojem za kakih 20 evrov- zmaga.
LP


ka pa dve palčki po 2 gb?
Bi to šlo

mr1two ::

Tudi, ampak mislim, da je enojna 4gb bolša izbira- ostane ti še en fraj slot, tako da imaš malo lufta za potencialno nadgradnjo- če se pojavi potreba. Dejstvo je, da razlike v ceni tudi govorijo v prid eni paličici, čeprav za par centov. :)

listje123 ::

mr1two je izjavil:

Tudi, ampak mislim, da je enojna 4gb bolša izbira- ostane ti še en fraj slot, tako da imaš malo lufta za potencialno nadgradnjo- če se pojavi potreba. Dejstvo je, da razlike v ceni tudi govorijo v prid eni paličici, čeprav za par centov. :)


prol maš
raj bom uzel eno palčko in mam pol še lufta
hvala

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja starega pomnilnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
181099 (1019) Bye
»

Nov procesor/sistem se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
141393 (1203) Seljak
»

Kombinacija RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
101069 (929) Jst
»

Ali lahko zamenjam p4 z novejšim 775 procesorjem na isti matični ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
393829 (3429) Architect
»

rami ddr2 vs ddr3

Oddelek: Kaj kupiti
71701 (1558) RejZoR

Več podobnih tem