» »

Prvi korak za odklep HTC Sensation prihaja avgusta

Prvi korak za odklep HTC Sensation prihaja avgusta

Sensation - največ, kar ta trenutek ponuja HTC

vir: engadget
engadget - Pisali smo že, da je z nekaterimi novejšimi modeli svojih mobilnih telefonov HTC spremenil politiko in začel zaklepati zaganjalnike operacijskega sistema oz. bootloaderje. Največji udarec zaradi te odločitve so v naših krajih utrpeli kupci Sensationa, trenutno najzmogljivejšega mobilnika v HTC-jevi ponudbi, saj telefoni z zaklenjenim zaganjalnikom ne omogočajo namestitve modificiranih operacijskih sistemov (za HTC-jeve mobilnike je recimo zelo popularen CyanogenMod, poleg drugih bolj ali manj znanih izdaj). Po obilici negodovanja uporabnikov na spletu so se pri HTC-ju odločili vrniti na staro politiko odklenjenih zaganjalnikov, a do sedaj nismo vedeli, kdaj se bo odklepanje zgodilo.

HTC Sensation je v trgovine namreč prišel še zaklenjen, a tekom avgusta lahko lastniki pričakujejo nadgradnjo programske opreme, ki bo zaganjalnik naredila odklenljiv. Svetovni izdaji Sensationa bo sledila enaka nadgradnja Sensationa 4G, ameriškemu T-Mobileu namenjene različice, obema pa bo sledil po strojni plati izredno podoben Evo 3D, ki ga prav tako ponuja ameriški operater Sprint. Nadgradnjam programske opreme bo predvidoma v septembru sledilo še posebno orodje, ki bo izvedlo sam odklep. Kot rečeno bo odklenjen zaganjalnik omogočil nalaganje modificiranih operacijskih sistemov, vključno s spremenjenimi oz. novejšimi (ter starejšimi) različicami kernelov, sicer pa bo nedvomno v pomoč pri drugih projektih, npr. pri pridobivanju polnega dostopa do operacijskega sistema, pri t.i. rootanju, ter pri pridobivanju polnega dostopa do vgrajenega bliskovnega pomnilnika in spreminjanju particij na le-tem.

Če že govorimo o HTC-ju, omenimo še, da naj bi Desire uradno nadgradnjo z Gingerbreadom prejel do konca tega meseca.

38 komentarjev

Ashrack ::

Me zanima do kdaj bodo Desire Z 2.3 android spacal.
....

profii ::

Mene pa za navadnga Desirea :)

Ashrack ::

Sam v originalni novici pise da lahko pricakujejo uporabniki Desire update ze konc mesca. Sam to ne pomen da je to deadline.
....

Dr_M ::

Bravo HTC. Torej ima HTC trenutno najboljsi Androidni telefon na trgu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gendale ::

za desire je že ogromno 2.3 romov, samo pač uradnega še ni

blaz87 ::

Ashrack ::

gendale je izjavil:

za desire je že ogromno 2.3 romov, samo pač uradnega še ni

s tem da noben ne podpira landscape homescreen z Sense 3.0
....

PrimozR ::

Uporabiš CyanogenMod in si hepi :)

Resno, Sense iz bad.

Ashrack ::

PIPI
Uf CynagoneMod probal po 2h zbrisal. Sense na mocnem mobitelu je res dobra stvar
....

gendale ::

sense je super stvar

(in to piše nekdo, ki ima trenutno rom brez sensa)

sgdjkdlsugi4 ::

Kaj je na Sensu takega, razn da je bloated in grd ? (lastil 2 telefona z Senseom, sel na AOSP)

gendale ::

lep je :)

Ashrack ::

gendale je izjavil:

lep je :)

uporaben
....

PrimozR ::

Sense ima super stvari in je kul, če dela. Pri meni je bilo vse prej kot to. (LeeDroid 2.4 in 3.0, na stock je pa kronično primanjkovalo prostora).
S CM7 sem pa na iPhone levelu smoothnesa.

Dr_M ::

CM7 je tudi za SGS. Verjetno najbolj hroscat rom out here. :))
Jih pa veliko uzame CM za osnovo, z vsem sranjem :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Jah CM se v prvi vrsti razvija za HTC-je. Sicer je pa Samsung doniral SGS2 razvijalcu, torej bi se morala situacija izboljšati na dvojki.

Dr_M ::

Zanimivo mi je, da na Desire dela 2.3 bp, ker na SGS dokler ni bla beta leakana iz samsunga, je bila 2.3 verzija popolnoma neuporabna. Sistem se sicer je zagnal, ampak brez vseh funkcij.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

To je pa prednost Nexus One, ki je hardwersko praktično enak ;)

Ashrack ::

PrimozR je izjavil:

Sense ima super stvari in je kul, če dela. Pri meni je bilo vse prej kot to. (LeeDroid 2.4 in 3.0, na stock je pa kronično primanjkovalo prostora).
S CM7 sem pa na iPhone levelu smoothnesa.

kater telefon?
....

sgdjkdlsugi4 ::

HTC Desire

Ashrack ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

HTC Desire

Na DESIRE pa res ne mores furat polnokrvnega SENSE 3. Nic cudnega da ti je placa primankovalo. Ce se pa drzis official release od HTC bo pa sense odlicno delal.
....

BlaY0 ::

Zakaj pa ne??? Valda da lahko. Plac lahko pridobiš s prilagajanjem velikosti particij... sistemsko particijo povečaš na račun userdata particije. Lahko pa tudi premečeš določene aplikacije s sistema na userdata ali celo sd-ext particijo. Eventuelno bi lahko imel sistem tudi v squashfs imiđu. Da se vse.

sgdjkdlsugi4 ::

Govora je bilo o Senseu, ne eksplicitno 3.0, nevem od kje si zaj to privlekel. Je pa ravno to pomanjkanje prostora zadosten dokaz, da je bloat.

Dr_M ::

A ti mislis, da bo zadeva zasedla 2MB?
Res mislis, da ni problem v tem, da ima desire zelo malo pomnilnika?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sgdjkdlsugi4 ::

Ima, toda proti AOSP je se vedno bloat (90mb vs 250mb),pa ce se na trepalnice postavis ;].

Dr_M ::

Potem je tudi samsungov TW bloat?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BlaY0 ::

@Dr_M: Tako kot sem že nekje napisal... sistemsko particijo bi lahko nafilali do konca, kar ostane (razne aplikacije, ki niso nujno potrebne zadelovanje sistema) bi pa na svoj Hub postavili naj si folk pač pobere če hoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

sgdjkdlsugi4 ::

Dr_M je izjavil:

Potem je tudi samsungov TW bloat?


Ocitno ne, ker uspesno delajo na nadgradnjah na 2.3 tudi za mid in low end telefone. SGS pa ima tako ali tako 2gb za appe+system.

Sense je bloat, ker HTCju ni uspelo nadgrajevat niti starejsih telefonov, ceprav so cisto solidno sposobni laufat 2.3*. Kolegov Magic je bil serijsko 1.5, nato je prisel neki kvazi update 1.5 z Senseom (ki je bil za popizdit pocasen). No, potem sem mu nabil custom 2.3.4 in je bil presenecen, kaj je se telefon sposoben. Isto je za ostale HTC naprave (Hero, Tattoo), ki na njih napopas AOSP pa telefon leti proti prej.

Desire bi bila ista zgodba, ce se nebi rulja vstala in zahtevala nadgradnjo za telefon leta 2010. HTCja jebe Sense, ker je okoli svojega imena navil ta brand in ga ne more spreminjat. Se izgled se prakticno ni spremenil (kupis nov topshit aparat za 500€ pa je isti UI kot na Tattooju leta 2009 lol), njihov launcher ima 3 ikone (phone, app drawer,desktop customize, ko da cele dneve nabijam ikone na namizje).

Dr_M ::

Ima, toda proti AOSP je se vedno bloat (90mb vs 250mb),pa ce se na trepalnice postavis ;].


Torej 250MB za HTC je bloat, 250MB za samsunga pa ne? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sgdjkdlsugi4 ::

Ocitno ne, ce jim uspe izdavat updejte. :D

Dr_M ::

Pa je sploh se kater drug samsung dobil 2.3 nadgradnjo poleg SGS?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sgdjkdlsugi4 ::

Ace, v pripravi pa je se low end za avgusta.

PrimozR ::

Ashrack je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

HTC Desire

Na DESIRE pa res ne mores furat polnokrvnega SENSE 3. Nic cudnega da ti je placa primankovalo. Ce se pa drzis official release od HTC bo pa sense odlicno delal.

Nisem vedel da je official FroYo ROM opremljen s Sense 3.0. Takisto LeeDroid 2.4 (prav tako FroYo) oz. LeeDroid 3.0 (ki je enak 2.4, le da ima Gingerbread za osnovo)...

Sem pa stestiral AceS Mod, ki uporablja Sense 2.0 (ali je še 1.9?) z elementi 3.0 (lockscreen) pa je bilo popolnoma neuporabno, čeprav sem iz prve roke slišal, da dela gladko.

Ashrack ::

BlaY0 je izjavil:

Zakaj pa ne??? Valda da lahko. Plac lahko pridobiš s prilagajanjem velikosti particij... sistemsko particijo povečaš na račun userdata particije. Lahko pa tudi premečeš določene aplikacije s sistema na userdata ali celo sd-ext particijo. Eventuelno bi lahko imel sistem tudi v squashfs imiđu. Da se vse.


there is a little thing called Read Access Memory, katere ni najbolj enostavno povecati.

PrimozR je izjavil:

Ashrack je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

HTC Desire

Na DESIRE pa res ne mores furat polnokrvnega SENSE 3. Nic cudnega da ti je placa primankovalo. Ce se pa drzis official release od HTC bo pa sense odlicno delal.

Nisem vedel da je official FroYo ROM opremljen s Sense 3.0. Takisto LeeDroid 2.4 (prav tako FroYo) oz. LeeDroid 3.0 (ki je enak 2.4, le da ima Gingerbread za osnovo)...

Sem pa stestiral AceS Mod, ki uporablja Sense 2.0 (ali je še 1.9?) z elementi 3.0 (lockscreen) pa je bilo popolnoma neuporabno, čeprav sem iz prve roke slišal, da dela gladko.

Sense 3 je po mojem mnenju res overkill. Ne zaradi CPUja ampak RAM.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

PrimozR ::

Sense 3.0 je popolnoma irelevanten. Point je, da je štekal že originalen Sense, nameščen na Desire. Sej načeloma je šlo, štekalo je le občasno, ampak ko sprobaš AOSP ROM in vidiš njegovo gladkost... Sploh ne vem če bi že menjal telefon :D

BlaY0 ::

Ashrack je izjavil:


there is a little thing called Read Access Memory, katere ni najbolj enostavno povecati.

Tudi to se da pa še precej enostavno je. Compcache je v kernelu od 2.6.35 dalje. Omogoča ti komprimiran swap v ramu. Za procesorsko "nepodhranjenega" Desire-ja se compress/decompress in povečan IO ne pozna dosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

CaqKa ::

kaj pa je zdaj naenkrat tale AOSP?

PrimozR ::

Android Open Source Project, torej za osnovo ROMa vzamejo čisti Android, brez Senseov, MotoBlurov, Touchwizov, itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC predstavil Sensation

Oddelek: Novice / Android
4312301 (8426) bauci
»

HTC predstavlja spletno stran za razvijalce

Oddelek: Novice / Android
73797 (3368) 6151
»

HTC-jevo odklepanje bo potekalo s spletnim orodjem

Oddelek: Novice / Android
105013 (4666) neocodexx
»

HTC je za Desire zanikal nadgradnjo na Gingerbread (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7318685 (16004) roli
»

HTC bo odklenil zaganjalnike

Oddelek: Novice / Android
176184 (5122) sgdjkdlsugi4

Več podobnih tem