» »

Nov računalnik: kaj rabim za dostop do žičnega in brezžičnih omrežij

Nov računalnik: kaj rabim za dostop do žičnega in brezžičnih omrežij

Ryker ::

Kupujem nov računalnik "z nule", doslej pa sem do interneta dostopal preko laptopa. Ker sem v študentski rezidenci (ne v Sloveniji), sem imel dostop do internet omrežja preko kabla (torej zid - laptop), poleg tega pa sem lovil tudi brezžična omrežja. Torej, kaj vse rabim za takšno povezljivost?

Ima ta matična že integrirano omrežno kartico, ali rabim za dostop do žičnega omrežja nabaviti npr. to omrežno kartico? Ali pa rabim kako z IEEE 802.1p?

Kar se tiče dostopa do brezžičnih omrežij, je potrebno nabaviti samo router in je to to? Če nabavim npr. ta router, bo to dovolj, da se bom sposoben povezati na brezžična omrežja? Če imam samo ta router in zgoraj omenjeno omrežno kartico, je možno, da grem od zida do routerja s kablom, potem pa od routerja do računalnika spet s kablom, in sem se tako sposoben povezati tako na žična kot brezžična omrežja? Ali pa je za brezžična omrežja dovolj samo takšen adapter brez routerja? Ali pa sta morda potrebna oba?

Hvala vnaprej!

popster ::

Ima ta matična že integrirano omrežno kartico, ali rabim za dostop do žičnega omrežja nabaviti npr. to omrežno kartico?

vse kartice imajo žično povezavo nekatere tudi brezzicno

Ali pa rabim kako z IEEE 802.1p?
verjetno mislis "n" standard?

Če nabavim npr. ta router, bo to dovolj, da se bom sposoben povezati na brezžična omrežja?

router se uporablja za vspostavitev "service" brezzicnega omrezja, rabis klienta

Ali pa je za brezžična omrežja dovolj samo takšen adapter brez routerja?
ja to rabiš

Ryker ::

popster je izjavil:

Ima ta matična že integrirano omrežno kartico, ali rabim za dostop do žičnega omrežja nabaviti npr. to omrežno kartico?

vse kartice imajo žično povezavo nekatere tudi brezzicno

Ali pa rabim kako z IEEE 802.1p?
verjetno mislis "n" standard?

Če nabavim npr. ta router, bo to dovolj, da se bom sposoben povezati na brezžična omrežja?

router se uporablja za vspostavitev "service" brezzicnega omrezja, rabis klienta

Ali pa je za brezžična omrežja dovolj samo takšen adapter brez routerja?
ja to rabiš
Najprej, hvala za odgovor!

Kaj točno si mislil z "vse kartice imajo žično povezavo"? Da ne rabim kupiti omrežne kartice in da je sama matična za to dovolj?

In če te prav razumem, za dostop do brezžičnega omrežja ne rabim ničesar drugega, razen tistega adapterja, ki sem ga linkal? Torej sploh ne rabim routerja ne za dostop do žičnega ne brezžičnih omrežij?

popster ::

Kaj točno si mislil z "vse kartice imajo žično povezavo"?

sem mislu matične ne kartice, oprosti

Ryker ::

OK, super. Samo za potrditev, kot sem vprašal že prej, za dostop do brezžičnega omrežja torej ne rabim ničesar drugega, razen tistega adapterja, ki sem ga linkal? Ne rabim routerja ne za dostop do žičnega ne brezžičnih omrežij (če ga nisem rabil doslej z laptopom)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ryker ()

fosil ::

Ne rabiš ruterja, tisti adapter bo v redu za dostop do brezžičnih omrežij.
Mrežna kartica za kabel je pa že vgrajena v matični, kot je bilo rečeno.
Tako je!

Ryker ::

Hvala obema!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžično + žično omrežje obenem

Oddelek: Omrežja in internet
61101 (987) ShowDown
»

Eduroam na Samsungovi Omnii 7

Oddelek: Mobilne tehnologije
385427 (4197) crystal
»

SecureW2; Žična in brezžična povezava na istem laptopu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
577420 (6766) ArchNem
»

Ip in port "snifanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
131689 (1416) detroit
»

Kako naj zaščitim domače omrežje!

Oddelek: Omrežja in internet
133557 (3400) R-G

Več podobnih tem