» »

RTV prispevek v primeru TV brez programov

RTV prispevek v primeru TV brez programov

Haderach79 ::

Pozdravljeni,

zanima me, če je kdo pozna kak primer iz prakse, glede plačevanja RTV prispevka za moj primer:
Imam TV, ki ga uporabljam zgolj za DVD predvajalnik ter PS3.
Nimam antene, kabelske, satelitske, IPTV ... Slišal sem, da je možno, da pride en od RTV in v takem primeru zaplombira TV, da ni možno priklopiti kake antene ipd. Zakon pravi sledeče:
(1) Kdor ima radijski ali televizijski sprejemnik oziroma drugo napravo, ki omogoča sprejem radijskih oziroma televizijskih programov (v nadaljnjem besedilu: sprejemnik) na območju Republike Slovenije
S takim postopkom pa bi mi bil sprejem TV programov onemogočen in bi bilo zakonu zadoščeno ... meni pa tudi, ker TV programov pač ne gledam. Ostal bi mi le prispevek za radio.

Pozna torej kdo kak tak primer?

vorantz ::

Nekako dvomim, da bi se jim dalo jajcat s plombiranjem (kako točno? o_O) pa potem odplombiranjem, ko bi hotel priklopit kanale
Bi bilo pa zanimivo vedeti, če je dejansko to možno :P

gulfstream ::

Ne razumem težave, zakaj bi kogarkoli klical? Vklopi TV v vtičnico in to je to. Kaj misliš da ti bodo vdrli z nalogom v hišo in preiskali ali imaš anteno vključeno?:))

St235 ::

kakšna pa je razlika med prispevkom za radio, tv,...? a ni prispevek rtv 12€, če imaš teoretično možnost (avtoradio, računalnik...) sprejemat signal in je to to?

gulfstream ::

Kako pa kdo ve, ali imaš to doma?

BlaY0 ::

Baje je po "defaultu" to vezano kar na el. priključek. Naj me kdo popravi, če se motim.

gulfstream ::

Aha, torej tako kot je s SAZAS prispevki na vseh pomnilniških medijih? Krasno.

BlaY0 ::

Nekaj podobnega.

ThinkPad ::

Odajvi TV, plačuj samo radio in good luck! Kdor hoče odpovedati oboje se bo pa malo bolj namučil.

Matako ::

Najlažje je pri selitvi. Na starem naslovu boste itak odjavili vse zaradi selitve na novem pa boste dobili prijavnico po navadni pošti ali, pazi to, kurirju v kaselc (WTF?).

Nakar to samo zgubite med starim papirjem oz. saj niti ne veste, če ste dobili, ker ni bilo priporočeno. Take nesreče se lahko zgodijo celo večkrat.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Ramon dekers ::

Matako je izjavil:

Najlažje je pri selitvi. Na starem naslovu boste itak odjavili vse zaradi selitve na novem pa boste dobili prijavnico po navadni pošti ali, pazi to, kurirju v kaselc (WTF?).

Nakar to samo zgubite med starim papirjem oz. saj niti ne veste, če ste dobili, ker ni bilo priporočeno. Take nesreče se lahko zgodijo celo večkrat.



ja ampak po zup se šteje da je bila zadeve po določenih dnevih vročena. Tako da ti nič ne pomaga.

Matako ::

Ramon dekers je izjavil:

Matako je izjavil:

Najlažje je pri selitvi. Na starem naslovu boste itak odjavili vse zaradi selitve na novem pa boste dobili prijavnico po navadni pošti ali, pazi to, kurirju v kaselc (WTF?).

Nakar to samo zgubite med starim papirjem oz. saj niti ne veste, če ste dobili, ker ni bilo priporočeno. Take nesreče se lahko zgodijo celo večkrat.



ja ampak po zup se šteje da je bila zadeve po določenih dnevih vročena. Tako da ti nič ne pomaga.


Mogoče ja, mogoče ne! ;) Ja drugače pa... težka bo!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jeanmike ::

Mi smo izpolnili odjavni obrazec in zraven dodali odjavo od kabelske tv.

urosh ::

saj bi se take zadeve dalo zelo enostavno reševati... Sploh sedaj, ko je digitalni signal. Tisti ki želi plačevati, dobi kartico za odkodiranje, tisti ki ne, pač ne...
Samo tak se valda dobi doooooooooooosti več keša za nikakav program (če se mene vpraša), tako da lahko vsi prijatelji in sorodniki lepo živijo... Zakaj potem še ne plačujemo za poptv akanal, tvgolica (zaradi mene) ali bilokoga drugega? Ker je to nacionalni interes? Ja, valda... BS v glavnem...
Al boš živel s tem kaj zaslužiš ali pač propadi... Kapitalizem, right?

Haderach79 ::

Js mam pač rad čiste račune ... brez da bi rabil kaj skrivat. TV programov ne gledam (in jih sedaj tudi nimam, ker sem se odjavil z IPTV) in posledično ne želim plačevati RTV prispevka (za TV). Televizor pa uporabljam zgolj za predvajanje filmov z eXtreamerja in za PS3.
Zakon žal ne predvideva takega primera, zato je mal megla vse skup ...

RejZoR ::

Mene bolj zanima zakaj moram plačevat radio, če pa ga nikoli ne poslušam. V avtu imam vedno MP3-je, doma pa tud nikol ne poslušam radia ker mi gre njihovo gobcanje na živce. Oz če bi bilo v primeru tipa zgoraj, ko ima celo TV samo za PS3 in DVD-je. Ker smatrajo avtomatično, da si njihov naročnik in moraš potem ti njim dokazovat da tega ne uporabljaš. Ampak se je kdo že dejansko spravil v tak postopek, da se povsem znebiš RTV prispevka? Sicer sklepam, da ni veliko tazga folka ampak vseeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gulfstream ::

Mene bolj zanima zakaj moram plačevat radio, če pa ga nikoli ne poslušam.

Zato ker smo socialna država, in zaradi tvojega prispevka nekdo 8 ur na dan igra angry birds, namesto da bi revež moral delati.

V avtu imam vedno MP3-je

Gusar! Čakaj da te SAZAS dobi!

/sarcasm off

Matako ::

gulfstream je izjavil:

Mene bolj zanima zakaj moram plačevat radio, če pa ga nikoli ne poslušam.

Zato ker smo socialna država, in zaradi tvojega prispevka nekdo 8 ur na dan igra angry birds, namesto da bi revež moral delati.


V starih časih, ko še ni bilo Jeznih ptičev, so menda na RTV poizkusili enkrat s tem tako opevanim delom - eksperiment se je končal tragično s psihičnimi travmami, na desetine "delavcev" je ostalo kroničnih alkoholikov. Nikoli več!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

St235 ::

predvsem pa ne plačujete naročnine za RTV, ampak prispevek. Pač oblika davka na državljanstvo.

Alamar ::

Zakaj potem še ne plačujemo za poptv akanal, tvgolica (zaradi mene) ali bilokoga drugega? Ker je to nacionalni interes? Ja, valda... BS v glavnem...
Zato, ker je RTV javna ustanova, ki je dolžna skrbeti za vsebine, ki so namenjene vsem skupinam ljudi. Od tukaj imaš potem mostove, duhovni utrip, utrip srca, prisluhnimo tišini in podobne. Meni osebno ima RTV slo veliko boljši program od POP TV in Kanala A, polnega latinskih limonad, prežvečenih nanizank, 100X ponavljajočih se filmov in populističnih informativnih oddaj. Poznam ogromno starostnikov, ki ne gledajo drugih programov razen SLO 1&2 (če že sploh gledajo TV).
Tudi, ko govoriš o drugih programih. Za večino, ki niso dostopni preko oddajniškega signala tako plačujemo svojemu kabelskemu ali IPTV operaterju.

m0LN4r ::

Mene pa zanima, če imaš dve stanovanji na lastno ime moraš plačevati dva RTV prispevka? Oz. če imaš hišo in vikend pa v obeh elektriko moraš plačati dva RTV prispevka?
Aja pa kdaj pridejo preverit, če maš odjavljeno? Na odjavnem listu da majo prvico 3 mesce od odjave prit preverjat. Torej po tistem nimajo kaj tam iskat?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ramon dekers ::

Alamar je izjavil:

Zakaj potem še ne plačujemo za poptv akanal, tvgolica (zaradi mene) ali bilokoga drugega? Ker je to nacionalni interes? Ja, valda... BS v glavnem...
Zato, ker je RTV javna ustanova, ki je dolžna skrbeti za vsebine, ki so namenjene vsem skupinam ljudi. Od tukaj imaš potem mostove, duhovni utrip, utrip srca, prisluhnimo tišini in podobne. Meni osebno ima RTV slo veliko boljši program od POP TV in Kanala A, polnega latinskih limonad, prežvečenih nanizank, 100X ponavljajočih se filmov in populističnih informativnih oddaj. Poznam ogromno starostnikov, ki ne gledajo drugih programov razen SLO 1&2 (če že sploh gledajo TV).
Tudi, ko govoriš o drugih programih. Za večino, ki niso dostopni preko oddajniškega signala tako plačujemo svojemu kabelskemu ali IPTV operaterju.



meni je pa najbolj všeč duhovni utrip!

floyd1 ::

Na njihovi spletni strani je obrazec za odjavo "RTV sprejemnika".
http://www.rtvslo.si/files/RTV_prispeve...

St235 ::

m0LN4r je izjavil:

Mene pa zanima, če imaš dve stanovanji na lastno ime moraš plačevati dva RTV prispevka? Oz. če imaš hišo in vikend pa v obeh elektriko moraš plačati dva RTV prispevka?
Aja pa kdaj pridejo preverit, če maš odjavljeno? Na odjavnem listu da majo prvico 3 mesce od odjave prit preverjat. Torej po tistem nimajo kaj tam iskat?


Kje točno je tole o treh mesecih? ker je nelogično saj lahko t kadarkoli kupiš televizijo in ne prijaviš. Na tvojem mestu bi podal izjavo, da odjavljaš RTV prispevek z obrazložitvijo, da gre za vikend, ki se uporablja samo občasno in na njem nimaš tv/radia. Potem pa če ne boš ravno kabelske napeljal ali anten postavil na streho zadeva ne bo problematična.

Mipe ::

Ali LED LCD monitor od računalnika šteje za TV sprejemnik? Če nima antenskega priključka pa to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

St235 ::

ne LCD monitor ne, šteje pa računalnik, ker ima možnost sprejemanja vsebin rpeko MMC portala.

m0LN4r ::


Svojo izjavo dokazujem tako, da: (obkrožite a ali b)

b) pooblaščeni osebi RTV Slovenija s podpisom _____________________________________________
(lastnoročni podpis)
dovoljujem in predlagam preverjanje dejanskega stanja (ogled) na naslovu, za katerega podajam izjavo,
v roku 3 mesecev od podane izjave.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

St235 ::

To je samo to, da oni v treh mesecih pridejo preverit stanje in, če res nimaš nič ti zadevo odobrijo. Ne pomeni, pa da kasneje več ne smejo nadzirat in ukrepat.

m0LN4r ::

Problem je ka eni znanci so dali to objavo, lahko bi pa dali tisto za vikend, a je prepozno ali se to lahko spremeni?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alamar ::

m0LN4r je izjavil:

Mene pa zanima, če imaš dve stanovanji na lastno ime moraš plačevati dva RTV prispevka? Oz. če imaš hišo in vikend pa v obeh elektriko moraš plačati dva RTV prispevka?
Aja pa kdaj pridejo preverit, če maš odjavljeno? Na odjavnem listu da majo prvico 3 mesce od odjave prit preverjat. Torej po tistem nimajo kaj tam iskat?
Ni treba plačati dvojnega prispevka, če je lastnik vikenda že plačnik prispevka ali nekako tako. Moji starši imajo poleg hiše še dva vikenda, kjer seveda ni nihče prijavljen za bivanje in ni treba plačati. So pa v obeh TV in radio sprejemniki.

lobo_feroz ::

St235 je izjavil:

To je samo to, da oni v treh mesecih pridejo preverit stanje in, če res nimaš nič ti zadevo odobrijo. Ne pomeni, pa da kasneje več ne smejo nadzirat in ukrepat.


Ne, nič ne rabijo odobrit. Odjaviš se in to je to. Če pride stric po več kot treh mesecih, ga pač ne spustiš v stanovanje. Če pride prej, pa najbrž pričakuje, da mu dovoliš vstop, če si podpisal izjavo.

Alamar ::

To ni to, ker odjava ni stalna, ampak za neko časovno obdobje (max 36 mesecev, če se ne motim) in jo je pač treba obnavljat. Strica tudi tako ne rabiš spustit. Potencialne posledice seveda nosiš sam. Podobno, kot pri dimnikarju.l

lobo_feroz ::

Maš prou, postopek je potrebno ponavljati na 3 leta.

Looooooka ::

Hmmm jst sm ze slisal za zgodbo kjer so imeli na vikendu odjavljeno rtv narocnino(ker dejansko niso mel niti niso gledal tvja...ker tega na morju ne rabis).
No potem je pa gospoda sosed prosil ce lahko tv pusti pri njemu(razloga se niti ne spomnim).No gospod je mel tv...odklopljen v vsega...povit z elektricnim kablom pri vhodu(da ga bo vrnil sosedu).No...ko je prisla ispekcija lahko sami sklepate kaj se je zgodilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Loža
2969283036 (1703) primoz4p
»

Katere položnice so obvezne za vsakega državljana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
558438 (6294) Lonsarg
»

Brez TVja in radia - še vedno treba plačat RTV

Oddelek: Loža
373816 (2579) jeropero
»

Odjava RTV prispevka

Oddelek: Loža
216837 (5449) Mare2
»

Odjava RTV prispevka - najemno stanovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
154334 (3276) Mare2

Več podobnih tem