» »

Connexion napada vladne in vojaške strani

Connexion napada vladne in vojaške strani

Zeropaid - Hekerska skupina Connexion je objavila skoraj 17.000 elektronskih naslovov in ustreznih gesel, ki so jih domnevno ukradli s strani več organizacij. Od kod so jih dobili, skupina ni želela razkriti, a pregled po elektronskih naslovih pokaže, da gre v veliki meri tudi za ameriške vojaške in vladne službe.

Naslovi ljudi iz skupine "pomembni ljudje" obsegajo Agencijo za nacionalno varnost (NSA), Oddelek za domovinsko varnost (DHS), Center za nadzor bolezni (CDC), zvezne države in še nekaj drugih agencij ter različne veje vojske. Ostali elektronski naslovi so od vsepovsod - Yahoo, Gmail, MSN, Hotmail, AOL, Verizon itn.

Raznolika provenienca elektronskih naslovov in zanimiv vzorec gesel, saj so nekatera tako enostavna, da jih je mogoče uganiti ali na silo razbiti (brute-force), druga pa se resnično varna gesla (male, velike črke, številke), je presenetljiva. Težko je reči, od kod je skupina Connexion pridobila objavljene podatke, očitno pa ne neposredno pri ponudnikih samih.

Že dan pred tem je ta isti Connexion napadel strani kalifornijske vlade. Konkretno so napadli strani FPCA (Fair Political Practices Commission). Objavili so seznam članov, donatorjev z zneski, uporabniška imena in gesla.

25 komentarjev

skika ::

To na sliki pa je Trolldad!

P4ajo ::

donatorjev z zneski
verjetno vsaj nekateri niso bili preveč žalostni zaradi tega.

Drugače pa je zanimivo (ne, nepričakovano), da kljub vsem naporom in ujetim domnevnim napadalcem, napadov vedno več.

FireSnake ::

P4ajo je izjavil:


Drugače pa je zanimivo (ne, nepričakovano), da kljub vsem naporom in ujetim domnevnim napadalcem, napadov vedno več.


Zato nam daje slutiti, da je mogoče vse zlagano ... bog si ga vedi, kaj je odzadaj.

Čeprav to, da ne veš, ni vedno nujno slabo =)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

morbo ::

Še dobro da so Ameri pravočasno definirali hekerske napade kot napade na državno varnost, na katere je mogoče odgovoriti z vojsko.

Od NSA ter CIE potrjena sled bo vodila do znanih evildoerjev: Kitajska, Venezuela, Iran... mogoče tudi Sirija, oz. odvisno kdo je naslednji na listi za osvobajanje... ;)

digitalcek ::

P4ajo je izjavil:


Drugače pa je zanimivo (ne, nepričakovano), da kljub vsem naporom in ujetim domnevnim napadalcem, napadov vedno več.


Možnosti:

1. Petelinjenje pred znanci (peezda, sem jih sesul...)
2. Duševna bolezen
3. Bedna finančna situacija (nimamo za položnice, za per, in za ogrevanje), probamo it v čuzo, kjer je vse zastonj. Razen pera...

Napadite vi, foteljarji, raje talibane v Afgaistanu, pa bomo videli, kdo bo koga sesul!

Blisk ::

Čudno mi je, da slovencev ni v teh skupinah.

morbo je izjavil:

Še dobro da so Ameri pravočasno definirali hekerske napade kot napade na državno varnost, na katere je mogoče odgovoriti z vojsko.

Od NSA ter CIE potrjena sled bo vodila do znanih evildoerjev: Kitajska, Venezuela, Iran... mogoče tudi Sirija, oz. odvisno kdo je naslednji na listi za osvobajanje... ;)


Američani dajo nalisto tudi tebe, če imajo interes, pa če tud nimaš računalnika in ga sploh ne znaš uporabljat.
Ti bodo prinesli dokaze, da si sesipal pentagonov server....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

P4ajo ::

@ morbo

Hm, verjemi, da si kitajske ne bi niti približno upali v kakeršni koli smeri napasti. Kitajska se lahko katerikoli trenutek spomni in pokaže, kdo zares vlada svetu in največ imajo za izgubit ravno ZDA.

@ digitalček

Zakaj bi "jaz" napadal talibane, ki mi niso zaenkrat skrivili niti lasu (niti nimajo motiva, da bi ga), ko pa vsakodnevno doživljam teror in povišano represijo s strani, ki bi me naj varovale pred "vsem zlobnim" (in imajo motiv da mi to počnejo)?

Blisk ::

P4ajo je izjavil:

@ morbo

Hm, verjemi, da si kitajske ne bi niti približno upali v kakeršni koli smeri napasti. Kitajska se lahko katerikoli trenutek spomni in pokaže, kdo zares vlada svetu in največ imajo za izgubit ravno ZDA.

@ digitalček

Zakaj bi "jaz" napadal talibane, ki mi niso zaenkrat skrivili niti lasu (niti nimajo motiva, da bi ga), ko pa vsakodnevno doživljam teror in povišano represijo s strani, ki bi me naj varovale pred "vsem zlobnim" (in imajo motiv da mi to počnejo)?


Digitalček še vedno verjame, da je amerika oh in sploh in da so najboljši in jih je sama resnica in pravica in ne vem kaj še.....

Keyser Soze ::

@morbo
V bistvu je najboljše, če sled napada vodi h Kitajcem. V tem primeru so vsi na tem svetu mrzli. Ga ni IMO heroja v tem momentu, ki bi prcal v tisto smer. Sploh s kakšnim orožjem.

P.S.: digitalcek je že nekaj časa začel pesniti takšne sestavke, da človek ne ve al je to iz obupa, ker nihče ne mara SAZASa, al je mogoče res kaj narobe s človekom.
OM, F, G!

amigo_no1 ::

Lahko povem da 5dimes.com oz sportbet.com shranjujeta podatke (gesla uporabnikov) v plaintext obliki.

Zgodovina sprememb…

Bobr123 ::

Nobeno od gesel ne deluje :)

nuclear ::

In kaka je fora teh napadov, če ne pridobijo nobenih informacij, kak je plan illuminatov..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Jupito ::

Keyser Soze je izjavil:

@morbo
P.S.: digitalcek je že nekaj časa začel pesniti takšne sestavke, da človek ne ve al je to iz obupa, ker nihče ne mara SAZASa, al je mogoče res kaj narobe s človekom.


To je problem tega, da je internet postal že skoraj temeljna človekova pravica; baje imajo tudi na zaprtem oddelku PK Polje zdaj neomejen dostop. :D

nuclear je izjavil:

In kaka je fora teh napadov, če ne pridobijo nobenih informacij, kak je plan illuminatov..


A še ne veš? Pobiti vse, ki niso illuminati, da bodo lahko nemoteno prakticirali svoj nudistični lajfstajl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

HeMan ::

nuclear je izjavil:

In kaka je fora teh napadov, če ne pridobijo nobenih informacij, kak je plan illuminatov..

Jaz se tud sprašujem, če temu lahko rečemo hekanje. Ker še noben napad ni razkril kakih informacij, ki bi jih morali vedet pa se skrivajo.

win64 ::

jah, kakšne grozne informacije že ne moreš dobiti iz sql napadov tipa: nekaj.com/?id=union select * from users

Rippy ::

Nisem "conspiracy theory" človek ampak mi že skoraj smrdi, da za vsem tem stojijo tisti, ki želijo tesnejši nadzor nad internetom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

Iatromantis ::

@Rippy, ta namigovanja se pojavljajo ja, npr:
lulzsec smelled like a false flag operation of agent provocateurs whose mission was to justify government control of the internet.

they will probably create new groups with new names and continue their agent provocateur operations until the government thinks enough justification has been provided to take control of the internet.

but the real reason for taking control of the internet is to limit peoples' access to news which criticizes the fascist international banks and their corporations
signboyy 1 week ago 30

iz

A to je verjetno preveč na prvo žogo. Malo konteksta da Dick Destiny:

Cybersecurity: The plutocrats worry about cyber-paupers coming for their stuff

Iatromantis ::

Seveda pa je mogoče, da je v ozadju tudi organiziran napad za spremembo narave interneta, saj je teh novic iz institucij in držav zadnje leto res veliko. Heck, še bilderbergi se pripravljajo na spremembo po poročanju Guardiana:

Enjoy a free internet while you can

Speaking of personality disorders - when Peter Mandelson, who pushed through the digital economy bill, sits down with Keith Alexander - the director of the NSA and head of United States Cyber Command to discuss "Social Networks: Connectivity and Security Issues" you can be pretty sure they aren't hammering out how best to preserve the freedom of the internet.

Add a liberal sprinkling of cyber power in the form of Mark Hughes (Facebook), Eric Schmidt (Google) and Craig Mundie (Microsoft) and you have the perfect formula for a lock-down. Let's hope Neelie Kroes, the European commissioner for digital agenda, got to push her "No Disconnect Strategy". I'd pay good money to have heard the head of the NSA's views on that one.


http://www.guardian.co.uk/world/2011/ju...

nuclear ::

Sej, edina prava nevarnost teh, ki so ozadih ZDA(aka vodilnih, ki upravljajo Osamo) je inteligenca radovednih aka hackerjev.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

antonija ::

Stevilo "123456" gesel v tistem sezanmu je grozljivo visoko... :(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

cegu ::

Probal 10 pa noben ne dela:)

HeMan ::

Torej če nobeno geslo ne dela, zakaj se govori o hekanju? :)

poweroff ::

Mogoč je pa honejpot, pa te bodo sedaj zaprli zrad iposkusa neupravičenega vstopa v sistem...
sudo poweroff

DobraKarma ::

morbo je izjavil:

Od NSA ter CIE potrjena sled bo vodila do znanih evildoerjev: Kitajska, Venezuela, Iran... mogoče tudi Sirija, oz. odvisno kdo je naslednji na listi za osvobajanje... ;)


Pa misliš, da če bi bilo to pod okriljem neke države, da bi dobljene podatke res objavljali na internetu?
Pomoje da ne :)

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

Bobr123 je izjavil:

Nobeno od gesel ne deluje :)

to je zato, ker si prepozen


ko so zadnjič dali lulsec ven neka gesla, sem jih sprobal enih 100 in 4 so še bila ista :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Objavljen arhiv Ashley Madison pristen

Oddelek: Novice / Zasebnost
1911973 (7171) Pithlit
»

Anonymous napada kitajske strani

Oddelek: Novice / Varnost
198812 (6712) JesusChrist
»

Consortium vdrl v strežnike Digital Playgrounda

Oddelek: Novice / Varnost
164766 (3473) gruntfürmich
»

Nov teden, novi hekerski vdori: tarča vojska

Oddelek: Novice / Varnost
156999 (5921) pss-m
»

Acerju izmaknili osebne podatke o 40.000 strankah

Oddelek: Novice / Varnost
155517 (4632) smash

Več podobnih tem