» »

Carinska pošta

Carinska pošta

««
«
1 / 7
»»

Bobr123 ::

Pozdravljeni.

Doma pričakujem 2 paketa. En je okrog 35€ drugi 24€ (iz Amerike). O enem izmed teh dveh paketov, sem danes dobil obvestilo, da me čaka na pošti ter da je odkupnina 11.01€ (je šel čez carinski postopek). Zanima me, ali ni to malce visoka odkupnina(carina)?

Lp,
Alan

mihec87 ::

Zadeve grejo takole.

Če presežeš vrednost nad 22eur(artikel+poštnina) plačaš 20%ddv ter 5eur stroškov carinjenja pri okoli 150eur(nisem sigurn za tole vrednost) pa gre takole 20%ddv ter še carina če jo je potrebno plačati za ta izdelek ter stroške carinjenja 5eur.

Bobr123 ::

To vse sem zato, ker mi ni bilo jasno od kdaj je 20% od 24€ oz 35€ = 11.01€? Bi vi na mojem mestu šli po paket ali bi klicali na carino :D

mihec87 ::

Pokliči pa vprašaj,oz če si blizu ter greš po paket pač tam vprašaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Bobr123 ::

Jaz bom najprej do pošte skočil po paket, da bom vedel glede česa se bunim. V primeru da jaz odkupnino že plačam, in se izkaže da je bila njihova zmota, ali je kakšen način da denar dobim nazaj?

St235 ::

35€ * 20% = 7€ + 4-5€ stroškov carinjenja in si na 11€

Bobr123 ::

Stroški carinjenja pridejo v poštev samo za vrednosti paketa nad 150€

LuGi ::

To pa ni res.. vse kar je nad 22EUR se obracuna dodatnih 4.5EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

mihec87 ::

Takoj ko carina odpre paket ter vrednost dosega mejo za plačilo ddv(nad 22eur) ali carine plačaš stroške carinjenja..

Bobr123 ::

Potem se pa oproščam. Verjetno da je to prvič ko so mi takole zaračunali. Imam namreč kar nekaj nakupov iz tujine, pa sem najmanj 20x opravljal carinski postopek, pa mi nikoli niso tega računali. Razen ko sem iPod naročil pa je bil nad 150€.

St235 ::

ne mešat stroškov carisnkega postopka in dejanske carine. Dejanska carina se plača nad 150, stroški postopka pa nad 22€ (torej takrat ko morajo tudi DDV zaračunat).

Če carina odpre paket z vrenostjo manjšo od 22€ ne morejo zaračunavat stroškov.

Bobr123 ::

Zahvaljujem se vam za odgovore

Bobr123 ::

Šel se na pošto. Kot sem predvideval so carinski stroški bili 4.25€. Znesek do 11.01€ pa je bil na roke napisan. Kako lahko to naredijo. Na carinski nalepki je pisalo. 3€ stroski 1.25€ obvestilo, skupaj 4.25€ zaračunati prejemniku ob priložitvi paketa.

k3k3tz ::

Carina (država) ti zaračuna samo uvozne dajatve (carina, ddv). Vse ostalo zaračuna Pošta. Ob plačilu si dobil tudi potrdilo o plačilu uvoznih dajatev pa vsaj preberi, kaj si plačal. Carina NE zaračunava stroškov carinjenja.

Bobr123 ::

Nimaš prav. Sem se poznaimal so mi preveč računali. Bom dobil nazaj

mat xxl ::

Ne se kregati, oba imasta prav, država oziroma carina ne računata dodatnih stroškov, te računa pošta in pokrivajo pripravo in vložitev carinske deklaracije, sam carinski postopek na strani špediterja, stroški za založitev teh dajatev in ja navadno to znaša cca 5 -7 eur + jasno še ddv in na dražje pošiljke še carino, če je !

GrimReaper ::

En paket iz ZDA čakam že več kot en mesec, prej je prišlo vedno v 1-2 tednih.
Sem pa skoraj siguren da so pri nas založili paket. Kako bi vi ukrepali, ali jih kontaktiram preko maila?
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

KoMit ::

Primer: v enem paketu imam en artikel v vrednosti 25eur in en artikel v vrednosti 5eur.
Ali plačam DDV za vrednost artikla (25eur) ali vrednost paketa (30eur), ki preseže 22eur?

mihec87 ::

Vrednost paketa logično...

Machete ::

GrimReaper je izjavil:

En paket iz ZDA čakam že več kot en mesec, prej je prišlo vedno v 1-2 tednih.
Sem pa skoraj siguren da so pri nas založili paket. Kako bi vi ukrepali, ali jih kontaktiram preko maila?


Se zgodi. Počakaj še malo.
Tudi jaz dobim ponavadi v okoli 14. dneh. Zadnjič pa je en hodil skoraj 2 meseca (poslan sredi januarja z tracking številko - za JFKjem ni bilo več možno selditi..)

KoMit ::

Za vrednost paketa 31,25eur naročeno na DealExtremu sem plačal naslednje stroške za katere sem dobil priloženo specifikacijo:
DDV: 6,25eur
predložitev carini - uvoz: 3,00eur
obvestilo naslovniku: 1,25eur
Skupaj to znese: 10,50eur

Poštarju sem pa moral plačati 11,55eur. Zakaj je 1,05eur stroškov razlike? Poštar ni znal nič povedat. Je rekel, da on ima napisano 11,55eur.

tlozej ::

1,05 je plačilo položnice.

LP

KoMit ::

Kakšne položnice? Nobene položnice ni bilo. A gre to mogoče za položnico s katero bodo nakazali denar na Carinski urad?

tlozej ::

Tako je.

DeeCoy ::

Ja, pošta požre tok denarja s tem plačavanjem prek njih da glava peče.

St235 ::

Komit, to je šlo preko carinske pošte ali preko kakšne druge špedicije?

KoMit ::

Preko Carinske pošte. Potrdilo o plačilu uvoznih dajatev pa je izdal Carinski urad Ljubljana, Izpostava Pošta Ljubljana.

Tac20 ::

Evo še jst neko vprašanje. Naročil sem nek produkt iz USA in zadeva ni OK. Prodajalec je pristal na to da mi pošlje produkt še enkrat, ki bo brezplačen. Kako naj jim sedaj na carinski pošti razložim da bo res free da mi ne bojo nabijali spet stroškov itd., sama vrednost če kupiš je nad 22€.

bastadu ::

Tac20 je izjavil:

Kako naj jim sedaj na carinski pošti razložim da bo res free da mi ne bojo nabijali spet stroškov itd., sama vrednost če kupiš je nad 22EUR.


Po mojih izkušnjah žal težko ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Tac20 ::

Ziher je kak postopek, preko katerega se zadevo da uredit? To bi blo noro zdej da še enkrat plačujem dajatve.

darkolord ::

Edini način je, da zadevo vrneš nazaj (in jo on tudi sprejme).

Tac20 ::

?

Se prav obstoječo moram nujno vrnit da potem dobim free novo al kaj...

Tilen ::

V nobenem primeru ne bo free, če bo Carinska Pošta ocenila, da je paket vreden nad 22 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tac20 ::

Kako neumno.

Tilen ::

Zakaj? Kaj pa sploh ni bilo OK v tej zadnji pošiljki? Mogoče to, da je Carinska Pošta opravila carinjenje, ker je artikel vreden nad 22 EUR, na paketu pa piše "gift" 0 EUR?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

xxxul ::

Najprej pejt na pošto in jih vpraš kako pa kaj - varijanta je da vrneš pokvarjen izdelek in potem ti novega ne bodo carinl

lohk pa na blef probaš, naj prodajalec označi da gre za zamenjavo
(Po mojih izkušnjah iz ZDA zelo težko zrihtaš free, se prodajalci nikol ne drkajo pa dajo free; pošta i teži za vsak večji paket iz kitajske, iz ZDA pa sam po račuu pokasirajo in dalje; tko da pol tud replacement pali).

darkolord ::

varijanta je da vrneš pokvarjen izdelek in potem ti novega ne bodo carinl
Kolikor sem se jaz pozanimal je to praktično edina varjanta.

Takole nekako zgleda pri uvozu:
Carina vas poziva, da priložite dokazilo o izvozu. V nasprotnem primeru izjavite, ali pošiljko zavračate, ali obračunajo dajatve po tej fakturi

Tac20 ::

Tilen je izjavil:

Zakaj? Kaj pa sploh ni bilo OK v tej zadnji pošiljki? Mogoče to, da je Carinska Pošta opravila carinjenje, ker je artikel vreden nad 22 EUR, na paketu pa piše "gift" 0 EUR?


Ja kr take. Naroču sm nek izdelek ki ima nažalost napako, in plaču sm davek ker je blo nad 22€ in stroške obdelave al kaj je tist in to je to. Na škatli ne piše da je gift, ampak kar pravo vrednost. Fajn tole da če shippneš back da za nove ni carine.

tnx

St235 ::

Obstaja inštrument začasnega izvoza, ki je namenjen točno takšnim primerom. Ampak to pomeni, da moraš ti poslat obstoječi artikel nazaj, potem pa ob ponovnem uvozu istega artikla ne plačaš dajatev.

...:TOMI:... ::

Mogoče bo šlo skozi brez vsega.

Imel sem primer, ko sem naročil 2 identični stvari v roku 1 meseca. Enkrat se plačal dajatve, drugič ne. Odvisno na kakega carinika naletiš.
Tomi

darkolord ::

Iz ZDA je ta možnost precej precej manjša kot naprimer pri nakupih iz Azije.

k3k3tz ::

Na žalost je zadeva mal komplicirana, ker jo je mogoče izvesti le na carinski pošti v Ljubljani.
Izdelek, ki ga vračaš pošiljatelju, zapakiraš in pošlješ. Od carine dobiš potrdilo o (začasnem) izvozu, ki pokriva vse od garancijskih popravil do menjave izdelka. Nazaj moraš, seveda, dobiti isti ali enak izdelek. S tem potrdilom potem prideš po pošiljko in ti ni treba še enkrat plačati dajatev.
Če bi rad obdržal oba izdelka boš plačal dajatve še enkrat.

koyotee ::

Je to normalno da rabijo en dan, da odogovorijo na en mail? Jim pošljem print screen s paypala. Drug dan dobim obvestilo, da ni razvidno kaj sem naročil. Ok, jim pošljem še link do izdelka, ki sem ga kupil, obenem pa vprašal, zakaj komplicirajo, če je v paketu EN predmet, čigar ceno poznajo. Takoj sem dobil odgovor, par citatov iz zakona. Še vedno pa ni odgovora, če imajo sedaj dovolj podatkov za carinjenje...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

šernk ::

Meni sploh niso nič odgovoril nazadnje ko sem poslal račun. Samo čez 2 dni sem dobil paket v nabiralnik, ker je blo prepoceni da bi me oskubli (nisem nor da bom za 25€ vreden izdelek plačal dodatnih 12€ njim)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

koyotee ::

Bedno se mi zfi, da je paket s kitajske rabil 6 dni, sedaj pa že četrti dan leži na carinski pošti...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darkolord ::

Če pošlješ dovolj zgodaj mail z dovolj podatki, potem je večinoma sprocesirano še isti dan. Če je pa treba kaj dopolnjevat, gre malo počasneje, ker morajo iz pošte posredovat carinikom pa obratno nazaj, pa te robe imajo ogromno in nisi glih edini.

Alamar ::

Še nikoli mi niso odgovorili na poslan e-mail z zahtevanimi podatki. Vedno sem naslednji dan, ali čez dva dni dobil pošiljko na dom.

Furbo ::

Jap, če hitro pošlješ kar potrebujejo, gre hitro naprej, ne izgubljajo časa z odgovarjanjem. Kaj pa naj bi sploh napisali itak.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MadMax ::

Če po mejlu pošljem vse potrebno nekje do 16h ali malo čez (do takrat sem prakticiral, pozneje nisem še pošiljal), je pošiljka naslednji dan že pri meni.
Od oka ene 10 pošiljk v zadnjega pol leta, iz vseh koncev.
Enkrat sem tudi klical, ker ni bilo razvidno za katero robo želijo dokazila, pa nimam pripomb, povsem korekten ustrežljiv ženski glasek je povedal vse, kar me je zanimalo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Brias ::

15 oktobra sem narocil baterijo iz ebaya ( HK )

HKjevec se je znasel ( glede na guzvo ki jo imajo ) in paket poslal iz singapurja ...

carinska posta sedaj tezi za podatke o nakupu ...

znesek z postnino je bil manj kot 18 USD


ima kdo kaksne izkusnje, bodo problemi ker je singapur in ne CHINA?
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6116423 (371) Machete
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519919 (9321) BorutK-73
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030322 (26890) Fritz

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839993 (35774) Tilen

Več podobnih tem