» »

Carinska pošta

Carinska pošta

««
7 / 7
»
»»

majlo ::

No sem rešil, so nekaj na pošti zaj...

Pridem domov, in vidim račun od carine, znesek 3 €. Foter je plačal poštarju 14 €.

Grem na pošto z paketom in računom, samo vprašam, kak je to možno, in mi reče, da so nekaj narobe prepisali na list za poštarja. Denar me je že čakal, so imeli pripravljeno 11 € v kuverti, če nebi včeraj prišel na pošto, bi danes poštar prinesel.

Nesta ::

Iz carinske poste sem dobil obvestilo o dveh pošilkah (keyboard in tablet, posebej) za katere moram posredovati račun:

ko sem se prijavil v https://carinska.posta.si

za keyboard je Skupna vrednost blaga
11,80 USD

Za tablet pa je Skupna vrednost blaga
21,93 USD

Na računu imam za keyboard €35.36 za tablet pa 170,53€ s popustum koncna cena pa je: €153.48


Jim lahko poslem taka racuna ali moram popraviti na ceno kot imajo oni zavedeno? Kaj se v enem ali drugem primeru zgodi ko posljem racuna?


Hvala za odgovore

scythe ::

Vidim da si čez 150€ in boš plačal davek+carino. Lahk spreminjaš račun na lastno odgovornost (kaznjivo je to....). V današnjih časih dost ljudi spreminja račune da pride pod 150€....itd. Samo pri poštni carini je kr mal tvegano....

darkolord ::

Za tablico ne bo carine.

scythe ::

Točno...za tablične računalnike je carina 0% če se prav spomnem....edini problem zna bit če ima skupni račun za oba izdelka....

slitkx ::

Naročen LED zaslon za prenosnik. Cena zaslona je bila 39,79$, strošek pošiljanja pa 7,93$. Skupaj 47,72$, kar je 42,61€.
Plačano je bilo preko eBay-a, odposlano iz Londona.

Bo strošek carine in/ali DDV?
Če, koliko lahko pričakujem?

Pošiljka je včeraj prispela v Slovenijo.

Mare2 ::

slitkx je izjavil:

Naročen LED zaslon za prenosnik. Cena zaslona je bila 39,79$, strošek pošiljanja pa 7,93$. Skupaj 47,72$, kar je 42,61€.
Plačano je bilo preko eBay-a, odposlano iz Londona.

Bo strošek carine in/ali DDV?
Če, koliko lahko pričakujem?

Pošiljka je včeraj prispela v Slovenijo.


DDV 22% + stroški carinjenja. DHL računa 15EUR+DDV, pošta pa po mojem manj kot 10 EUR.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

slitkx ::

DDV je na skupno ali dejansko vrednost zaslona?

DHL 15EUR + DDV in Pošta Slovenija max. 10EUR + DDV?
Če se ti da, lahko izračunaš najslabši scenarij?

Priznam, ob nakupu nisem niti pomislil na morebitne dodatne stroške. (Naivno, a kaj čem.)
Vračilo zaslona ne bi bilo smiselno, če je v dobrem stanju, saj je malo verjetno, da bi prodajalec vrnil kupnino.

Mare2 ::

A imaš to na pošti?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

slitkx ::

Zaenkrat le obvestilo preko trackinga, da je prispelo v Slovenijo. SIULJ al nekaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Magic1 ::

slitkx je izjavil:

Naročen LED zaslon za prenosnik. Cena zaslona je bila 39,79$, strošek pošiljanja pa 7,93$. Skupaj 47,72$, kar je 42,61€.
Plačano je bilo preko eBay-a, odposlano iz Londona.

Bo strošek carine in/ali DDV?
Če, koliko lahko pričakujem?

Pošiljka je včeraj prispela v Slovenijo.

Zakaj pa pričakujete, da bodo carinili zadevo iz Londona?!? Res so mel referendum, a so še zelo daleč od dejankega iztopa iz EU. Če piše lokacija London in boš rabil kaj plačat, boš pač dal dispute na paypalu in boš dobil to povrnjeno.
Magic

slitkx ::

Ni bilo dodatnih stroškov.
Vprašal sem, ker me v Sloveniji nič ne more (ali ne sme?8-O) presenetiti.

Ales ::

Samo resno, prodajalec je iz EU, pošilja iz Londona in ti sprašuješ ali bo carina in dodaten DDV? Ker te v Sloveniji nič ne more in ne sme presnetiti? WTF...

slitkx ::

Ales je izjavil:

Samo resno, prodajalec je iz EU, pošilja iz Londona in ti sprašuješ ali bo carina in dodaten DDV? Ker te v Sloveniji nič ne more in ne sme presnetiti? WTF...
Točno tako. V Sloveniji je bilo že veliko čudes.

Magic1 ::

Rekla, kazala v gostilni še največ...
Magic

St235 ::

slitkx je izjavil:

Ales je izjavil:

Samo resno, prodajalec je iz EU, pošilja iz Londona in ti sprašuješ ali bo carina in dodaten DDV? Ker te v Sloveniji nič ne more in ne sme presnetiti? WTF...
Točno tako. V Sloveniji je bilo že veliko čudes.

Jap, predvsem v obliki polpismenih državljanov, ki ne vejo o čem govorijo.

slitkx ::

V Sloveniji je mnogo pravil napisanih samih zase.

okica11 ::

Pozdrav vsem. Imam vprašanje in sicer naročil sem izdelek iz Kitajske v vrednosti 14,5€. Prodajalca sem prosil, da pravilno izpolni CN22 obrazec, in ga tudi je. Pred dnevom sledim pošilki in ugotovim, da je v carinskem postopku.. Dan kasneje me doma čaka pošta carinske pošte naj jim pošljem račun.

Sedaj pa me zanima, kaj mi preostane za naredit. Preko obrazca sem jim poslal invoice prodajalca pa tudi screenshot cene izdelka (gre za 3 enake čitalce diskov ki so bili LOČENO pakirani in poslani, vsak sam stane 14,5€ poštnina je brezplačna). Podatki so očitno pravilno napisani, saj mi jih je "izpisala" naša pošta in se ujemajo. Tudi drugi čitalec je v postopku in tudi zanj sem seveda že poslal dokumente.

Zanima me če bom kljub njihovi napaki (tu me zanima ali lahko SPLOH kaj naredim) moral plačati te 4€+- na paket? ZELO me nervira, da zaradi njihove napake (paket je manjše vrednosti kot 22€ s pravilnimi papirji) čakam dodatne dni in zapravljam svoj čas. Če še mi pa to zaračunajo pa se mi bo itak... ;((

Hvala

darkolord ::

Če sta vsebina in vrednost v takem primeru pravilno označeni, ponavadi ne plačaš nič.

MIHAc27 ::

darkolord je izjavil:

Če sta vsebina in vrednost v takem primeru pravilno označeni, ne plačaš nič.


Popravljen stavek. Problem je, ker kitajci ne poznajo kot kaže naših številk. Sem sam že večkrat prosil, da pravilno napišejo vrednost, pa se je do sedaj to mogoče 1x zgodilo (od 15-20 naročenih paketov za katere sem zatežil, da to izpolnejo pravilno)

Jokica.. pardon okica, če ti tisti 1 ali 2 dni ki jih extra čakaš na pošiljko iz Kitajske toliko pomenita, naročaj raje znotraj EU, kjer takega carinskega postopka ni. Carina ni tukaj naredila NIČ narobe. Tak je pač postopek. Oni pregledajo pošiljko, če se jim zdijo vrednosti sumljive imajo pravico zahtevati račun.
Imajo pa tudi pravico, da računa NE upoštevajo. Torej tudi če si dejansko plačal 14.5 lahko oni rečejo... Nope tole je vredno 25€.
Potem je pa na tebi da plačaš ali pakete zavrneš.

St235 ::

To da so pakirani in poslani loceno ne pomeni nic, razen da se poskusas izognit placilu dajatev. Ce bodo hoteli komplicirat ti mirno lahko obdavcijo celoto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

okica11 ::

St235 je izjavil:

To da so pakirani in poslani loceno ne pomeni nic, razen da se poskusas izognit placilu dajatev. Ce bodo hoteli komplicirat ti mirno lahko obdavcijo celoto.


Se motiš: "Tako so pošiljke, sestavljene iz blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošljejo neposredno iz tretje države prejemniku v EU, oproščene plačila DDV do vrednosti 22 EUR, plačila uvoznih dajatev pa...." Vseeno je če je račun plačan za 3 ali pa 300 izdelkov, če so ločeno poslani v pošiljki in vrednost posamezne ne presega 22e (14.5€ < 22€).

@MIHAc27 Cena in vsebnost paketa (obrazec cn22/23) je pravilno izpolnjen saj me carinska pošta naproša za podatke o paketu z težo 0.5kg, vsebnostjo hard disk in ceno 16,2 dolarja. 16,2 dolarja je natančno 14,5€ na dan nakupa (1.10.2016) sicer pa koliko mi je znano sami pretvorijo vrednost v neko drugo poštarsko "valuto".

Naročam z eu, in ne jokicam, ko so cene konkurenčne. Ko dobim znotraj eu isti izdelek po primerljivi ceni ga takuj kupim. Do takrat pa racionalno z everčki. Aja, pa saj sam veš, da tisti 1-2dni traja bolj 5, ne? (najprej gre dan ker se paket vstavi na carini, dan da dobiš obvestilo domov, da pošlješ podatke potem pa med 1 in 5 dni, da zaključijo tvoj primer in da pride paket na tvoj naslov).

Alamar ::

Predvsem pa tukaj zaenkrat ni govora kakšni napaki iz njihove strani. Imajo vso pravico pregledati pošiljko in zaprositi za dodatna pojasnila. To, da je pravilno izpolnjen carinski obrazec jim ne pove kaj dosti, saj paketu očitno ni priložen originalni račun.

St235 ::

Se motiš: "Tako so pošiljke, sestavljene iz blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošljejo neposredno iz tretje države prejemniku v EU, oproščene plačila DDV do vrednosti 22 EUR, plačila uvoznih dajatev pa...." Vseeno je če je račun plačan za 3 ali pa 300 izdelkov, če so ločeno poslani v pošiljki in vrednost posamezne ne presega 22e (14.5€ < 22€).


Normalno, v Butalah pač naročiš poln kontejner izdelkov po 21.99€ in jih enega po enega nosiš na carino. V realnem svetu se pa hitro strezniš.

MIHAc27 ::

Jaz še nikoli nisem čakal 5 dni, po poslanem računu. Običajno je 2. dan bilo pri meni. Seveda se lahko zavleče dlje.

Če nisi danes dobil, boš jutri skoraj zagotovo.

okica11 ::

Dobil danes, brez (do)plačila ( in ne jokam) ;).

MIHAc27 ::

No evo, sej ni blo tko hudo.

Mi je pa zanimivo, da so ti na carini povedali, kakšen znesek je na paketu. Mene je vedno čakala samo Tracking številka, če sem dobil obvestilo, naj pošljem račun.

... ker kitajci itak radi pišejo manjše zneske, v photoshopu popravit, da je znesek enak pa tudi ni kaka umetnost.
Seveda carina lahko carini izdelek po svojih vrednosti, in računa ne upošteva, kar sem že omenil.

Mare2 ::

MIHAc27 je izjavil:


... ker kitajci itak radi pišejo manjše zneske, v photoshopu popravit, da je znesek enak pa tudi ni kaka umetnost.


Napišejo, koliko je izdelek vreden.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

okica11 ::

Žal me več ne spusti v spletni obrazec, da bi screenshotal. Na desni strani je bilo vidno pošiljateljev naslov, vsebina paketa, teža in pa cena :) (prepisano iz CN22 obrazca na paketu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: okica11 ()

Furbo ::

Jaz sem naročil že po 10 enakih izdelkov, sem pa toliko že naštudiral sistem, da jih naročam z zamikom po dan ali dva, da kitajci 'prijazno in za moj komfort' ne združijo nakupov v en paket.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

okica11 ::

Pozdrav. Spet jaz z novim problemom.
Preko spleta sem naročil uro z zaslonom, ki je bila za kratek čas znižana iz 80 na 17EUR (ja res). Skupaj z poštnino je vse stalo 17,33EUR. Paket se je sedaj ustavil na carini, kjer ne verjamejo mojim poslanim dokumentom. Dokumenti RES niso spremenjeni in res sem plačal takšno ceno.
Zanima me, kako je torej z dokazovanjem resnične, plačane cene izdelka, če na carine "ne verjamejo".

Verjamem, da je že kdo imel podoben primer pa me zanima kako je rešil.

url do slike:


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: okica11 ()

shadeX ::

Poveš, da si kupil uro po znižani ceni. Zraven prilimaš screenshot naročila (kar predvidevam da si), ter izpisek tiste transakcije iz tvojega računa.

Zakaj misliš da ne verjamejo? Kaj so pa napisali? Lahko prilimaš njihov dopis?


P.S Če je bila toliko znižana potem zagotovo ni vredna več kot 3EUR. Tako kot slušalke, ki sem jih kupil znižane iz 180EUR na 4EUR. No kvaliteta je bila za 2EUR. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

okica11 ::

Točno ta screen (necenzuriran). Nato so zaprosili za "verodostojne podatke o naročilu". Nato so dobili še 2 printscreena naročila, invoice za naročilo, screen paypala in screen iz e bančništva. Še vedno dvomijo.

shadeX ::

Slika ne deluje. URL ni pravi..

Naročilo v tej fazi sploh ni bilo oddano. Samo povzetek naročila, seveda ni verodostojen podatek. Uro bi lahko še vedno naročil od drugega prodajalca (drug podoben ampak dražji model).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

okica11 ::

shadeX je izjavil:

Slika ne deluje. URL ni pravi..

Naročilo v tej fazi sploh ni bilo oddano. Samo povzetek naročila, seveda ni verodostojen podatek. Uro bi lahko še vedno naročil od drugega prodajalca (drug podoben ampak dražji model).


Zakaj naročilo nebi bilo oddano? V zgornjem kotu piše shipped out. Metoda plačila je paypal ki pa denar itak trga takoj. No vseeno so dobili še kup izpiskov (SKB banka, paypal, invoice). Vsi imajo isto vrednost...

shadeX ::

Aja, my bad. Aliexpress ima podoben interface pred oddajo naročila (povzetek). Mogoče so se na carini podobno zmedli.

Neki zagotovo smrdi, ker dosedaj nisem še slišal da bi kdo imel probleme pri dokazovanju vrednosti artikla.

Se pravi, si poslal tudi bančne izpiske? Paypal tudi?

Če je vse res tako kot praviš, bi jih poklical in vprašal zakaj mislijo da npr Paypal izpisek ni verodostojen podatek.

OvCa77 ::

okica11 je izjavil:

Pozdrav. Spet jaz z novim problemom.
Preko spleta sem naročil uro z zaslonom, ki je bila za kratek čas znižana iz 80 na 17EUR (ja res). Skupaj z poštnino je vse stalo 17,33EUR. Paket se je sedaj ustavil na carini, kjer ne verjamejo mojim poslanim dokumentom. Dokumenti RES niso spremenjeni in res sem plačal takšno ceno.
Zanima me, kako je torej z dokazovanjem resnične, plačane cene izdelka, če na carine "ne verjamejo".

Verjamem, da je že kdo imel podoben primer pa me zanima kako je rešil.

url do slike:



Sem tudi jaz videl to fpv uro za 17EUR. Lahko potrdim. Naslednjič pa naroči untracked, gre zagotovo čez brez problemov.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

okica11 ::

shadeX je izjavil:

Aja, my bad. Aliexpress ima podoben interface pred oddajo naročila (povzetek). Mogoče so se na carini podobno zmedli.

Neki zagotovo smrdi, ker dosedaj nisem še slišal da bi kdo imel probleme pri dokazovanju vrednosti artikla.

Se pravi, si poslal tudi bančne izpiske? Paypal tudi?

Če je vse res tako kot praviš, bi jih poklical in vprašal zakaj mislijo da npr Paypal izpisek ni verodostojen podatek.


Da, dobili so screen naročila, drugi screen z številko naročila mojim naslovom, št paketa in ceno, invoice naročila, izpisek paypala in izpisek spletnega bančništva. Ponovno. Ujemajo se vrednosti (cena) in pa datumi.

Vrednost bi naj po novem ugotavljal "Carinski organ".
Odgovor Carine:« V kolikor prejemnik ne dostavi preverljivih dokazil o vrednosti, se dajatve obračunajo na spletno vrednost izdelka.«

Ne vem s čem še jim naj dokazujem.

shadeX ::

Pokliči jih in vprašaj kaj jim ni jasno.

Mare2 ::

shadeX je izjavil:



P.S Če je bila toliko znižana potem zagotovo ni vredna več kot 3EUR. Tako kot slušalke, ki sem jih kupil znižane iz 180EUR na 4EUR. No kvaliteta je bila za 2EUR. :)


Kitajci na splošno nategujejo folk. Vsevprek. Preveč je škrt robe.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

k3k3tz ::

Če je z Alija, potem klikni na "transaction screenshot" in pošlji sliko zaslona, tko da se bo tud URL videl

Dimnik ::

Kaj mu bo screenshot, če jim je poslal vse živo pa ne verjamejo...

Pa ni z alija, ker je plačal z paypalom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

MIHAc27 ::

Če ne verjamejo pač ne verjamejo. Ovca edino kar lahko narediš, je da vprašaš koliko znaša carina po njihovem, in če ti je znesek prevelik zavrneš izdelek. Potem od kitajca zahtevaš refund.

Seveda lahko še vprašaš, kakšen dokaz jim lahko daš, da je bila zadeva toliko poceni.

P.S.: Za njihov festival radi nabijejo kitajci vsaj 50% cene, nato dajo ravno toliko popusta, da prideš na staro ceno ali malenkost nižje. Pač finta, da misliš koliko privarčuješ.

okica11 ::

Sem jih povprašal kaj še jim naj pošljem, da bodo verjeli.

To, da izdelek absolutno ni toliko vreden, da je "crap", da je akcijska cena umetno sprožena...vse to vem in se zavedam ampak trenutno to ni pomembno :)

Mare2 ::

Če nisi daleč od carinskega mesta prideš k njim in jim na prenosniku pokažeš transakcije v paypalu. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6116262 (210) Machete
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519710 (9112) BorutK-73
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029907 (26475) Fritz

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839596 (35377) Tilen

Več podobnih tem