» »

Lučkarji

Lučkarji

«
1
2 3 4

IvoC ::

Nisem pravi lučkar (imam le tri svetilke, vse tri iz malo višjega cenovnega razreda), sicer pa - a poznate ta termin, lučkar?

Na NET-u je polno "flashaholics" forumov, bolj ali manj zabavnih, relativno malo koristnih. Ta forum imam za resnega pa me zanima, a je tudi kdo od vas ljubitelj profesionalnih (da ne rečem military) žepnih svetilk, napajanih z n.pr. 18650 in podobnimi baterijskimi vložki?

(se opravičujem, če je ta tema že odprta)

LP IvoC

Spock83 ::

Jaz vsake toliko časa kupim kaj preko ebaya. Npr buyincoins.com Kar dobre izkušnje imam. Da ne rečem da jih imam razporejene povsod po stanovanju, v torbici, avtomobilu, službi itd. :D

Jaz uporabljam te poceni kitajske varijante. Kar se tiče kvalitete je tam tam. Večinoma zadovoljivo. Kaj je P/P do 50eur? :)

bond007 ::

Nekaj nas sigurno je tudi tukaj :) Sicer jih tudi jst nimam veliko - ene 8 vse skupaj večinoma s 18650 in 14500 baterijami. Toliko, da vsake toliko časa impresioniram kakega laika. Dam pa max 10-15€ za svetilko, kar je dovolj za 1000 lumnov v žepu :) Uporaba uglavnem za na kolo in za kamping...
Drugače pa best buy je lahko tudi tale: http://kaidomain.com/ProductDetails.asp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Tear_DR0P ::

zanimivo - v mojih krogih lučkar postavlja odrske luči in skrbi za svetlobno koreografijo :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Avian ::

Tear_DR0P je izjavil:

zanimivo - v mojih krogih lučkar postavlja odrske luči in skrbi za svetlobno koreografijo :D


to niso lučkarji :D to so "lulčkarji" he he vsaj v mojih (filmskih) krogih ;)

lp Avi
"Sound is fifty percent of the motion picture experience" - George Lucas

pingo76 ::

Jaz imam to za en od hobijev. Naredil sem že nekaj svetilk za specialne namene. Uporabljam izključno 18650 oz. 18700 vložke.
Ponavadi naredim tisto česar na trgu ni ali pa je iz neznanih razlogov pregdrago. Ni namen da bi služil s tem je pa zabavno delat custom svetila.
Za airsoft/lovce (mimogrede v SLO je prepovedana uporaba svetilk na orožju za lovce).
"Military grade" sploh ni problematičen če upoštevaš določene zakonitosti. Je pa že mala študija.
Tite poceni kitajske svetilke so načeloma ok a jih je treba vedno predelat, dodelat in popravit kar so v fabriki zaj... ali naredili preveč na hitro.
Veliko bolje jih je delat iz posameznih kosov.

Zelo spodobno robo (predvsem akumulatorji in polnilci) dobiš pri nas pod blagovno znamko XTAR. Zlasti podvodna je smešno poceni za to kar ponuja in kakovost izdelave.
http://www.nakupi.net/izdelek_XTAR-D01-...
Sicer so tudi ostale vredu. Izstopa recimo B01 saj za pičlih 29€ dobiš spodobno svetilko, kvaliteten polnilec, adapterje in zelo kvaliteten akumulator.
Kakovost je pa svetlobna leta proti random "dealextreame" robo. Stane pa prav kitajsko. :)

Drugače večina budget kitajske robe imenuje UltraLottery.
Sam imam le 3 "high-end" svetilke in sicer XTAR A01, D01 in eno zebralight ki je ni več v prodaji.

Ostalo (nekaj malega) vse custom. XTAR-k in zebrice ni bilo vredno predelovat saj so že po defaultu zelo ok.

Izi ::

Lučkarji v Sloveniji obstajajo že 40 let, gre pa za pripadnike gibanja Vera in Luč. To je svetovno gibanje, ki združuje duševno prizadete. Nad vsem skupaj pa bedi cerkev.
Če se sami okličete za Lučkarje ne biti presenečeni, če vas bodo nekateri gledali precej pomilovalno ;)

pingo76 ::

bond007 je izjavil:

Nekaj nas sigurno je tudi tukaj :) Sicer jih tudi jst nimam veliko - ene 8 vse skupaj večinoma s 18650 in 14500 baterijami. Toliko, da vsake toliko časa impresioniram kakega laika. Dam pa max 10-15€ za svetilko, kar je dovolj za 1000 lumnov v žepu :) Uporaba uglavnem za na kolo in za kamping...
Drugače pa best buy je lahko tudi tale: http://kaidomain.com/ProductDetails.asp...


Žal je tale taka smet da omembe ni vredno. Ohišje je zanič milo rečeno. NAvoji so pomilovanja vredni. Sposobnosti odvajanja toplote pod kritiko. Slaba leča, zanič "thermal path" po možnosti še zamaknjen emitter katerga poganja še povsem krš tokovni regulator ali pa je celo direct drive. Emitter (led element) pa je skoraj vedno še zanič zalepljen gor. Da jo dobiš še nekoliko podrsano in da je veryjetno ohišje še anodizirano tip I ali celo pobarvano raje ne govorim. Aja... stikalo crkne ponavadi kar hitro saj je poddimenzionirano za tokove s katreimi poganjajo te XM-L-ke.
Ponavadi krepko nad 3A kar jim prav lepo krajša življensko dobo ter svetilnost upada zelo hitro zaradi trajnih poškodb pri v taki svetilki kuhanja emitterja.

Pa še to: 1000 lumnov my ass...
Kvečjemu ene 850 ob vklopu 700 po 15 sekundah in 600 po minuti ali še prej, seveda vse to pod pogojem da imaš kvalitetno baterijo.
Za kar plačaš ima res svoj wow faktor par dni, kasneje pa ugotoviš da je šrot deluxe razen če je edina svetilka s katero lahko primerjaš le kaka stara ali nova maglite. :)

bond007 ::

@pingo76: ti si jo naročil iz KD? No XML U2 je deklarirana na 975-1040 @ 3.0A, torej tam nekje bi moralo bit, sploh če je direct drive verjetno potegne še kaj več kot 3A... Za ta denar je verjetno solidna, ker cenejše xml u2 še nisem našel. Katero bi pa ti priporočal?

KoMar- ::

pingo76 ::

bond007 je izjavil:

@pingo76: ti si jo naročil iz KD? No XML U2 je deklarirana na 975-1040 @ 3.0A, torej tam nekje bi moralo bit, sploh če je direct drive verjetno potegne še kaj več kot 3A... Za ta denar je verjetno solidna, ker cenejše xml u2 še nisem našel. Katero bi pa ti priporočal?


Sej pravim da si jih raje naredim sam. :)
Tisti podatki so od proizvajalca (CREE). In zakaj ni tako v praksi? Ledice imajo različne kakovostne razrede. Prvovrstnih tam najbrž ne boste dobili. Potem so še izgube preden svetloba zapusti svetilko. Leče katerim večina ne nameni pozornosti tudi vplivajo. Navadno steklo prinese tudi 15% izgub proti kakovostnem z antireflektivnim premazom. Potem je še tu reflektor ki v veliko preimrih ni niti primeren za to ledico ki je vgrajena. Pa da ne začnem z pravilnim centriranjem ter pravi poziciji v reflektorju ter odvajanju toplote (ta zelo vpliva na svetilnost)...
Ni vse lih matematično: CREE XM-L U2 bin + 3A = 1050 lumnov.

Spock83 ::

No potem priporoči kakšno lučko. Za ne preveč velik denar. :)

Sam sem navdušen nadTrustFire R5-A3 R5 14500 Je pa res kar je pingo76 govoril. Po daljšem delovanju se močno segreje in svetilnost zelo pade. Ko se ohladi potem spet normalno. Waw moment je še vedno navdušojoč, ko komu pokažem zadevo. :)

pingo76 ::

Sej sem že. :)
Sicer pa je vprašanje enako kot priporočaj mi kolo. :)
Za kakšen namen?

Pyr0Beast ::

Direct drive je najboljša stvar ever.

Imam več slabih izkušenj s switcherji in vidim da je najmanj komplikacij najboljša rešitev
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pingo76 ::

Sam raje prisegam na linearne regulatorje.

IvoC ::

Temo "Lučkarji" sem odprl, da bi dobil podatke, katere baterijske vložke uporabljate slovenski lučkarji in čigave. Na spletu ponujajo celo plejado baterij, a za tiste po 5$ je škoda vsakega centa (moja neprijetna izkušnja s šestimi Trustfire 2400 od DX), ker se kmalu izkaže, da so dražje od najdražjih.

Kvalitetne (predvidevam), so pa drage kot žefran, n.pr. od AW, Redilast, ... Menda dobra in še po sprejemljivi ceni je Panasonic 2900, a je unprotected, kar bi znalo v nekaterih svetilkah povzročati težave. Naročil sem dve za Fenix TK-35.

Hotel sem torej le spraševati, a mi je nekaj prisotnih stopilo na žulj, ko omenjajo lumne. Torej, zadnji "krik mode" med emiterji je CREE XML-T6. O lumnih, ki jih je ta emiter še sposoben "izdaviti" (predhodniki R2, Q5 in R5 veliko manj), je po spletnih forumih mnogo napisanega in dokumentiranega. Škoda, da ne morem/znam pripeti grafa lumnov v odvisnosti od toka. Zgornja meja je 996 lumnov pri toku 4.4A, a vse nad 3.4A, kjer je 977 lumnov, pa nima nobene smisla. Nad 4.4A pa začno lumni spet padati.

Resni proizvajalci ne gredo dosti čez 3A, šalo si je pa privoščil Ultrafire z UF-980. ODLIČNA lučka za razumne uporabnike (43$), ki pa se na High po nekaj minutah segreje na 65 stopinj Celzija!!!

Ja, pa še to: Izmerjeni so bili lumni na emiterju brez driverja. Iz reflektorja pride seveda BISTVENO manj! Bralec, ki "nosi v žepu" 1000 lumnov, se mogoče ne moti, če ima slučajno v mislih tisto lučko med obema žepoma.

LP IvoC

Pyr0Beast ::

Linearci so lossy in samo grejejo vse skupaj. Raje vržeš izgube direktno v lampo, imaš vsaj svetlo zaradi tega
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

IvoC ::

pingo76 je izjavil:

Jaz imam to za en od hobijev. Naredil sem že nekaj svetilk za specialne namene. Uporabljam izključno 18650 oz. 18700 vložke.
Ponavadi naredim tisto česar na trgu ni ali pa je iz neznanih razlogov pregdrago. Ni namen da bi služil s tem je pa zabavno delat custom svetila.
Za airsoft/lovce (mimogrede v SLO je prepovedana uporaba svetilk na orožju za lovce).
"Military grade" sploh ni problematičen če upoštevaš določene zakonitosti. Je pa že mala študija.
Tite poceni kitajske svetilke so načeloma ok a jih je treba vedno predelat, dodelat in popravit kar so v fabriki zaj... ali naredili preveč na hitro.
Veliko bolje jih je delat iz posameznih kosov.

Zelo spodobno robo (predvsem akumulatorji in polnilci) dobiš pri nas pod blagovno znamko XTAR. Zlasti podvodna je smešno poceni za to kar ponuja in kakovost izdelave.
http://www.nakupi.net/izdelek_XTAR-D01-...
Sicer so tudi ostale vredu. Izstopa recimo B01 saj za pičlih 29€ dobiš spodobno svetilko, kvaliteten polnilec, adapterje in zelo kvaliteten akumulator.
Kakovost je pa svetlobna leta proti random "dealextreame" robo. Stane pa prav kitajsko. :)

Drugače večina budget kitajske robe imenuje UltraLottery.
Sam imam le 3 "high-end" svetilke in sicer XTAR A01, D01 in eno zebralight ki je ni več v prodaji.

Ostalo (nekaj malega) vse custom. XTAR-k in zebrice ni bilo vredno predelovat saj so že po defaultu zelo ok.


Na predlaganem linku so le 18700 2400mAh. Zanimajo me le Xtar/Sanyo 2600mAh, a le 18650, ne pa 18700, ki ne gredo v moj polnilec WF 139!

LP IvoC

IvoC ::

Pyr0Beast je izjavil:

Linearci so lossy in samo grejejo vse skupaj. Raje vržeš izgube direktno v lampo, imaš vsaj svetlo zaradi tega


Ne tako na hitrco! Za UF-980 ne morem nikjer dobiti zagotovila, da unprotected Panasonic 2900 na high ne bo stalila emiterja XML-T6 ali driverja. Bom pa vseeno tvegal.

LP IvoC

MatH ::

Še en lučkar.
Nisem sicer pravi znalec, a sem sestavil predelavo za Petzl Duo zase in še nekaj mojih prijtelejv. Nabavil sem tudi nekaj kitajskih luči in po mojih izkušnjah se kitajska roba dobro obnese, pa še morebitne zgrešene modofokacije manj stanejo.

pingo76 ::

IvoC je izjavil:

pingo76 je izjavil:

Jaz imam to za en od hobijev. Naredil sem že nekaj svetilk za specialne namene. Uporabljam izključno 18650 oz. 18700 vložke.
Ponavadi naredim tisto česar na trgu ni ali pa je iz neznanih razlogov pregdrago. Ni namen da bi služil s tem je pa zabavno delat custom svetila.
Za airsoft/lovce (mimogrede v SLO je prepovedana uporaba svetilk na orožju za lovce).
"Military grade" sploh ni problematičen če upoštevaš določene zakonitosti. Je pa že mala študija.
Tite poceni kitajske svetilke so načeloma ok a jih je treba vedno predelat, dodelat in popravit kar so v fabriki zaj... ali naredili preveč na hitro.
Veliko bolje jih je delat iz posameznih kosov.

Zelo spodobno robo (predvsem akumulatorji in polnilci) dobiš pri nas pod blagovno znamko XTAR. Zlasti podvodna je smešno poceni za to kar ponuja in kakovost izdelave.
http://www.nakupi.net/izdelek_XTAR-D01-...
Sicer so tudi ostale vredu. Izstopa recimo B01 saj za pičlih 29€ dobiš spodobno svetilko, kvaliteten polnilec, adapterje in zelo kvaliteten akumulator.
Kakovost je pa svetlobna leta proti random "dealextreame" robo. Stane pa prav kitajsko. :)

Drugače večina budget kitajske robe imenuje UltraLottery.
Sam imam le 3 "high-end" svetilke in sicer XTAR A01, D01 in eno zebralight ki je ni več v prodaji.

Ostalo (nekaj malega) vse custom. XTAR-k in zebrice ni bilo vredno predelovat saj so že po defaultu zelo ok.


Na predlaganem linku so le 18700 2400mAh. Zanimajo me le Xtar/Sanyo 2600mAh, a le 18650, ne pa 18700, ki ne gredo v moj polnilec WF 139!

LP IvoC


Osebno bi ti raje svetoval polnilec XTAR mp1 ki lepo terminira akumulatorje. Vtakneš pa lahko noter praktično vse kar si namisliš z malo iznajdljivosti. XTAR 2400mAh pa XTAR 2600 mAh imata približno identične karakteristike. Dolžina pa je enaka klasičnim protected 18650 s tem da XTAR pač ne zavaja. Sam nimam težav z njimi. Baterijica kot se šika. Polnilci pa daleč najboljše kar se dobi v budget segmentu. Pred tem sem imel še HI-max 2600 mAh ki so tudi dobro opravljale delo a sem šaltal na XTAR zlasti ker ji lahko dobim celo lokalno za spodoben denar takoj.
Poskusi povprašat če že držijo XTAR 2600 sanyo based, jaz grem ob priliki mimo pa bom povprašal. Baje so 1,3mm daljše kot 2400 mAh. Zna bit tečno s kakimi ultrakompaktnimi svetilkami.

pingo76 je izjavil:

IvoC je izjavil:

pingo76 je izjavil:

Jaz imam to za en od hobijev. Naredil sem že nekaj svetilk za specialne namene. Uporabljam izključno 18650 oz. 18700 vložke.
Ponavadi naredim tisto česar na trgu ni ali pa je iz neznanih razlogov pregdrago. Ni namen da bi služil s tem je pa zabavno delat custom svetila.
Za airsoft/lovce (mimogrede v SLO je prepovedana uporaba svetilk na orožju za lovce).
"Military grade" sploh ni problematičen če upoštevaš določene zakonitosti. Je pa že mala študija.
Tite poceni kitajske svetilke so načeloma ok a jih je treba vedno predelat, dodelat in popravit kar so v fabriki zaj... ali naredili preveč na hitro.
Veliko bolje jih je delat iz posameznih kosov.

Zelo spodobno robo (predvsem akumulatorji in polnilci) dobiš pri nas pod blagovno znamko XTAR. Zlasti podvodna je smešno poceni za to kar ponuja in kakovost izdelave.
http://www.nakupi.net/izdelek_XTAR-D01-...
Sicer so tudi ostale vredu. Izstopa recimo B01 saj za pičlih 29€ dobiš spodobno svetilko, kvaliteten polnilec, adapterje in zelo kvaliteten akumulator.
Kakovost je pa svetlobna leta proti random "dealextreame" robo. Stane pa prav kitajsko. :)

Drugače večina budget kitajske robe imenuje UltraLottery.
Sam imam le 3 "high-end" svetilke in sicer XTAR A01, D01 in eno zebralight ki je ni več v prodaji.

Ostalo (nekaj malega) vse custom. XTAR-k in zebrice ni bilo vredno predelovat saj so že po defaultu zelo ok.


Na predlaganem linku so le 18700 2400mAh. Zanimajo me le Xtar/Sanyo 2600mAh, a le 18650, ne pa 18700, ki ne gredo v moj polnilec WF 139!

LP IvoC


Osebno bi ti raje svetoval polnilec XTAR mp1 ki lepo terminira akumulatorje. Vtakneš pa lahko noter praktično vse kar si namisliš z malo iznajdljivosti. XTAR 2400mAh pa XTAR 2600 mAh imata približno identične karakteristike. Dolžina pa je enaka klasičnim protected 18650 s tem da XTAR pač ne zavaja. Sam nimam težav z njimi. Baterijica kot se šika. Polnilci pa daleč najboljše kar se dobi v budget segmentu. Pred tem sem imel še HI-max 2600 mAh ki so tudi dobro opravljale delo a sem šaltal na XTAR zlasti ker ji lahko dobim celo lokalno za spodoben denar takoj.
Poskusi povprašat če že držijo XTAR 2600 sanyo based, jaz grem ob priliki mimo pa bom povprašal. Baje so 1,3mm daljše kot 2400 mAh. Zna bit tečno s kakimi ultrakompaktnimi svetilkami.


Imam še en polnilec iz DX-a ki tudi terminira točno na 4.2V a se ga z veseljem znebim za drobiž če se hoče kdo ukvarjat z njim. Odkar mam MP1 in WP2 ga ne taknem več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

IvoC ::

Dragi lučkar Pingo, če že, bom kupil Pila Charger. Je sicer "nekoliko" dražji, a po vseh ocenah resničnih poznavalcev tehnično in predpisno za 18650 brezhiben. Vseeno hvala za sugestije!

A sem trmast? Tudi moj prijatelj AgedBriar (od katerega sem se naučil o lučkah VSE, kar znam), me jemlje kot takega! Lučke so namreč moj hobi, ne potreba!

LP IvoC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoC ()

pingo76 ::

Odlična izbira. Hudič je le ko stane več kot bi si človek želel. :/
Tudi sam sem ga imel v mislih a me je cena odvrnila. Če prištejemo še koliko te carina+pošta+slovenija opali če ga jemlješ izven EU... (bognedaj da nima pravega CE certifikata, baje ga ima)
Nekaj me je vleklo tudi k tenergy a potem sem kar segel po XTAR.
Trmast? Pravilno! Tudi sam sem. Mislim, da ravno prav. :)
Pri li-ion polnilcih sem bil pa vedno previden ker nisem nikoli hotel imet neka poceni jajca ki ti hišo zažgejo. Hobi? Ne, po stanovanju je meni kar potreba. ;)

Drugače so pa lučke izključno hobi. Je pa res da se sčasoma spremeniš in enostavno ne želiš več furat neko skropucalo in za kolo (kardio v temi) želiš nekaj za kar ne boš rekel: Vidi mama... bez zuba!
Si že prešel na nevtralne emitterje okoli 5000K? Poskisi pa me ne preklinjaj če ti bo postalo všeč. :)

pingo76 ::

Tega AgedBriar sem pa že zasledil. Za razliko od drugih slovencev je bil še najbolj zadržan. Ostali imamo občasne debate. Pa ne da se gremo kdo ma večjo lucko. Predvsem modifikacije pa elektronika. :) En pa je našel ta hobi prek fotografije pa ni vedel kaj rabi zdaj pa je happy.

IvoC ::

A veš, kaj je to "AgedBriar"? Zelo pesniško, nekaj kot "stara fajfa".

Našel sem med brskanjem po baterijah tole:

http://cgi.ebay.com/2-X-UltraFire-BRC-1...

http://cgi.ebay.com/2-PCS-UltraFire-186...

Ne dam roke v ogenj! Najbrž gre še za en kitajski nateg z Ž-klaso baterij preko Australije!

LP IvoC

Pyr0Beast ::

Karkoli kitajskega ki je nad 2000mAh (ali včasih celo 1800mAh) je dvomljivo

Načeloma so 2200 celice še ok, kaj več pa ne
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pingo76 ::

Nikar ne kupujte tistih ultrafire smeti! Res ne.
Raje dejte tistih par penezov več pa imate spodobno baterijo. Saji hih je nekaj poštenih za ne preveč denarja.
XTAR, Solarforce, Hi-MAX (ebay only), Redilast...

Aged Briar - Staran, poseben tip lesa (Briar) iz katerga menda radi izdelujejo pipe.
V stilu stara sablja le da bolj elegantno/pesniško.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Pyr0Beast ::

Ne trosi neumnosti, ultrafire so čisto ok lampe, če ne kupuješ šrota
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pingo76 ::

Govoril sem o akumulatorjih. Drugače pa je UltraLottery. Če pa meniš da so dovolj dobre te ne nameravam prepričevat v nasprotno. Svetilke so druga reč.

MatH ::

Sem nabavil tri pare 18650 Ultrafire 3000mAh in delajo v redu. Je pa res, da je bila ena že na začetku fraj a mi je prodajalec poslal novo zastonj. Imam tudi dve 18650 GTL 2800mAh. Četudi pretiravajo pri navajanju kapacitete, je razmerje cena/dejanska kapaciteta bolj ugodno kot pri "brand" baterijah. Za kitajske lučke so po mojih izkušnjah čisto v redu.

IvoC ::

Sigurno poznaš, mogoče pa kdo od obiskovalcev vendarle ne:

http://lygte-info.dk/info/Batteries1865...

IvoC ::

MatH je izjavil:

Sem nabavil tri pare 18650 Ultrafire 3000mAh in delajo v redu. Je pa res, da je bila ena že na začetku fraj a mi je prodajalec poslal novo zastonj. Imam tudi dve 18650 GTL 2800mAh. Četudi pretiravajo pri navajanju kapacitete, je razmerje cena/dejanska kapaciteta bolj ugodno kot pri "brand" baterijah. Za kitajske lučke so po mojih izkušnjah čisto v redu.


Kateri trgovec ti je poslal novo kitajsko baterijo?

Za kitajske baterije je po mojih kriterijih manj pomembna kapaciteta kot to, da sploh opravljajo svoj posel. Od šestih "slavnih" Trustfire 2400 sta dve še nekako, ena je crknila po prvem polnjenju, treh pa polnilec WF139 ne more regularno napolniti. Ko se naveličam čakati in jih vzamem ven, imajo manj kot 4.1V.

Tudi ni res, da so kitajske baterije dobre za vse kitajske lučke. Za UF 980 nikakor!

LP IvoC

pingo76 ::

Velik probelm je da jih večina poceni robe ne uspe dovajat potreben tok. Koliko pa je zdravo gnat te baterije da dajejo iz sebe "kolikor lahko" pa še ni dovolj dobro raziskano. Kljub potencialni nevarnosti ispusta plinov (toksičnega) in vžiga se to poljavlja zelo redko. Ponavadi "umrejo" kar miroljubno.
Vseeno se pa splača bit previden, da ti zaradi pritiska (posledica reakcije v bateriji) potrga navoje v svetilki in nato dobiš kako kos v gobec.
Če komu baterija slučajo začne "ventat" naj raje zbeži stran. Plini namreč zelo škodijo pljučam. Problemi se pojavljajo "pogosto" tam kjer se uprablja po 3 serijsko vezane kar osebno zelo ZELO odsvetujem. 1 ali 2 so fajn.

UF 980 je poseben tič. Zelo lepo skonstruirana in izdelana svetilka le krmilno vezje je pa na žalost bolj jajc kot ne. Edina resna kritika. Splača se ga zamenjat za kaj primernejšega in je svetilkica potem prav všečna reč. Priporočam še zamnjavo leče s tako ki ima antirefletivni premaz. Res, da je to pika na i a kaj čmo. Ker v osnov žre tudi čez 4A (če se jo poganja s spodobno baterijo) je samo vprašanje časa kdaj bo stikalo podleglo ki je ponavadi tarirano za max 2.5A. Napredek v lumnih med 3A in 4A ni vreden tako elektike ne dodatnega segrevanja. Če se še to odpravi pol pa je tipi topi. Če bi bila še anodizirana po tipu III ali HA imenovano bi pa bila nasploh ena fajn zadevca. Škoda, tako malo ji manjka serijsko, da bi bila odlična.

Kitajske baterije sio že dobre, nikakor pa ne vse! XTAR, Hi-max, Solarforce (redilast je baje Korejska) so prav kitaske in imajo že svoje ime in rišpekt.
Trustifire pesti še en problem da je okoli ogromno "fake" robe. Sem imel osebne izkušnje.

Za vsako pa prisegam na komplet razstavitev in ureditev termalnih poti, na novo zalimat ledico na "nosilec", scentrirati in prečistiti. Razlika je drastična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

gregor ::

pingo76 oz ostali

kaj pa pravite na tole lučko
http://www.dealextreme.com/p/romisen-mx...



ima ker precej komentarjev in večina so pozitivni

ali je bolje dati nekaj EUR zraven in kupit xtar ki je bil zgoraj omenjen

lp

pingo76 ::

No kot prvo tale romisen-ka dela na 1 AA baterijo. Ima zelo zastarel emitter (ponavadi je to SSC P2 ali P4 odvisno od barve las skaldiščnika) drigače pa ima solidno konstrukcijo. Enim je super eni pa je ne marajo. Imel sem jo 1 teden in mi je ni bilo žal predati naprej.
Tista XTAR je pa druga reč. Li-ion baterija in bistveno več lumnov nekje 200 realno. Pa še vse dobiš v skatlli če nimaš že polnilca pa baterij.

Drugače pa, niso primerljive. Ne namensko, ne kakovstno, ne svetilno ne napajalno ne po avtonomiji.
Tale romisenka je žepna B01 pa skoraj oz. pogojno.

Drugje se dobi podobno svetilko predelano na sodobnejši emitter (www.shiningbeam.com) vendar spoštnino pride kar drago za to kar je.
Najbolje da poveš namen uporabe pa bomo lažje svetovali.
Z B01 ne boš zgrešil nič če je to prva svetilka in nimaš še opreme. Drugače pa je možnosti še veliko.

Zanimiva je tudi Fenix TK-35 a me odvrača cena 110€. V tujini ni bistveno cenejša če te carina zaloti pa dražja.
Če bi stala 75-90€ bi jo takoj zagrabil, za ta denar pa mi ponuja premalo.

gregor ::

Hvala za obširen odgovor.
Ja, to bo moja prva svetilka. Mislim da bom kar B01 nabavil.
Se morda dobi še kje ceneje kot na nakupi.net?


še nekaj, katere kitajske firme poleg xtar imajo še zadovoljivo kvaliteto, torej boljšo kot so dx svetilke

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

IvoC ::

Pingo76,
hotel sem te vprašati ob tvojem prejšnjem prispevku, če si res tak "slo-tič", ki ima tako mirno rok'co in znanje, da zna strokovno popraviti/zamenjati driver v lučkah (n.pr. v UF980). Kot berem na spletu, je včasih potrebno preprogramiranje driverja, kar pa ni več mačji kašelj. To bi zelo razveselilo mojega prijatelja AgedBriar-ja, ki bi na vsak način rad spremenil ampere in odstranil "disko" stopnje na eni svojih lučk!

Se pa oglašam na TK-35. Imam jo že dva meseca in če te kaj zanima, vprašaj. A to ni žepna svetilka, in če te to ne moti, je to ena od (mogoče treh, petih) najboljših na trgu za to ceno. Primerna je recimo za na barke, manj pa za v "rukzak" (z baterijama 18650 tehta 360g). Tudi za sprehod po gozdu in od daleč opazovati medvede bi šlo. Ni pa to thrower, mu je pa blizu. Pri Fenix.store stane s shipping vred precej manj, vprašanje je carina. Pri Fenix.uk ni carine, a je še vedno manj kot 110€.

Mogoče bo komu koristilo pri nakupu nove lučke:
http://lygte-info.dk/review/Beamshot%20...

LP IvoC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoC ()

IvoC ::

Še en zelo koristen link za nove nakupe lučk (primeri niso v rangu cenenih lučk):
http://www.wikilight.de/vergleich.php?a...

pingo76 ::

gregor je izjavil:

Hvala za obširen odgovor.
Ja, to bo moja prva svetilka. Mislim da bom kar B01 nabavil.
Se morda dobi še kje ceneje kot na nakupi.net?


še nekaj, katere kitajske firme poleg xtar imajo še zadovoljivo kvaliteto, torej boljšo kot so dx svetilke

LP

Še fenix le da je krepko višji cenovni razred od xtar za podobno robo (no ja nekaterih reči z XTAR ne moreš zamenjat).
Jetbeam ipd pa je že pošteno zasoljena cena.
Nakupi.net je menda glavni uvoznik. Drugje jih ni (še) zaslediti.

pingo76 ::

IvoC je izjavil:

Pingo76,
hotel sem te vprašati ob tvojem prejšnjem prispevku, če si res tak "slo-tič", ki ima tako mirno rok'co in znanje, da zna strokovno popraviti/zamenjati driver v lučkah (n.pr. v UF980). Kot berem na spletu, je včasih potrebno preprogramiranje driverja, kar pa ni več mačji kašelj. To bi zelo razveselilo mojega prijatelja AgedBriar-ja, ki bi na vsak način rad spremenil ampere in odstranil "disko" stopnje na eni svojih lučk!

Se pa oglašam na TK-35. Imam jo že dva meseca in če te kaj zanima, vprašaj. A to ni žepna svetilka, in če te to ne moti, je to ena od (mogoče treh, petih) najboljših na trgu za to ceno. Primerna je recimo za na barke, manj pa za v "rukzak" (z baterijama 18650 tehta 360g). Tudi za sprehod po gozdu in od daleč opazovati medvede bi šlo. Ni pa to thrower, mu je pa blizu. Pri Fenix.store stane s shipping vred precej manj, vprašanje je carina. Pri Fenix.uk ni carine, a je še vedno manj kot 110€.

Mogoče bo komu koristilo pri nakupu nove lučke:
http://lygte-info.dk/review/Beamshot%20...

LP IvoC


Menjave driverjev delam redno. Ponavadi imam vedno ene par na zalogi. kakšnih posebnih težav ne vidim. sem delal verjetno že bolj zoprne. Programiranja pa se nisem še lotil imam pa namen ko se dokončno ugotovi, da ne bo težava z dobavo driverjev kater temeljijo na tiny čipu. Metoda TIDO.

TK-35. Se strinaj v vsem povedanim a vseeno je lepa cifra. Se da dobiti približek njej če nisi preveč zahteven za pol manj. Imel sem jo po rokah in pošteno stestiral. :)
Namesto throwerja imam custom XM-L ko nad katero so lovci zelo navdušeni. Sicer pa mnogim bolj paše thrower ki temelji na Q5 ali R2 ledici. Pač majo radi beli laser.
Najboljši dosežek pa je 36.100 lux na 1m od emitterja do senzorja. Uporabnost vprašljiva je pa res long range.
Čisto vsi hočejo najprej hi-med-low mode pol pa mi rečejejo mesec kasneje dej mi samo on/off na polno. (multimode je kljub mojim opozorilom tečen za uporabo skupaj z mišjim repom "presure switch")

Skriti biserček je XTAR TZ-50 ki fura SST-50 ledico. Škoda le, da jo poganja konzervativen driver ki ga ni lahko zamenjati. Iz nje se da stsnit preko 1000 lumnov (v osnovi pa je zmerjena na 617). Ima lepo barvno temperaturo in forward tip stikala za tiste ki imajo to radi. Pač en 3.0-8,4V 5A single mode driver jo naredi v nekaj extremno divjega. Ni pa poceni šport če računaš, da se moraš še zezat z njo. Zelo čedna svetilkica če lahko tako rečem. Kar jo dobro reši je to da je lahko single ali dual 18650/18700 da zraven dobiš še v osnovi nastavek za orožje (airsoftovci, ilegalni lovci za ostale je navlaka) rezervno stikalo in rezervno tesnilo. Morda je še kaj se ne spomnem, sem jo imel premalo po roki in me je zanimala le svetilka in nisem se zavzel kaj je še zraven. Več se nisem igral tako, da to je vse kar lahko povem.

Ima podoben beam kot TK-35 le da je ta malo bolj razpršen. Blinkanja se pa žal ne da izključiti. Je treba šaltat mimo. :/

No pa da povem zdej ko je poletje še enkrat je podvodna xtarka res pravi biserček. Tam je pa XTAR zadel terno. Nič ji ne manjka tudi drugače (ni samo za pod vodo).
Mislim da je to najbolj dovršena svetilka kar sem jih imel (in še vedno imam) po rokah. Izdelana kot tank! Ko jo maš v rokah (podobno kot Tk-35) veš zakaj moraš dat 100EUR s tem da je D01 "le" 60EUR. ČE bi le bila 50EUR bi bila to najboljša svetilka price/preformance/build quality na trgu.

Jetbeam, maratac, thrunite, nitecore, zebralight imajo tudi res lepe lučkice a ta šport potem kmalu postane predrag. Ostanimo na realnih tleh raje. :)
Kar je nad cenovnim razredom XTAR in Fenix zame žal odpade. Ne zaslužim dovolj, da bi lahko financiral tak hobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

pingo76 ::

No pa še to B01 od XTAR je doličen starter paket "lučkarja". Saj za 29€ dobiš spodoben polnilec, dober akumulator in že to je vredno vsaj pol cene. Torej je svetilka skoraj zastonj.
Pol pa se lahko zmišljuješ naprej če te hobi "zagrabi" saj podlaga je dobra. :)

IvoC ::

"je samo vprašanje časa kdaj bo stikalo podleglo"

Pingo76, a si "en mal naložu"?

Glej #31 http://budgetlightforum.com/node/2448

IvoC ::

Začel sem s tem, da iščem dobre baterije za še sprejemljivo ceno.
Ta hip lahko rečem, da sem jih našel: Panasonic 2900 unprotected (~10$/kos = ~2x Trustfire 2400 Flame).

Napolnjene baterije (prva polnitev, WF139) po 24 urah "počivanja": 4.18V
Runtime na TK-35 na high (346 lumnov) [ne na turbo 820 lumnov]
Po 4 urah še 3.58V
Po 5 urah še 3.46V
Po 6 urah še 3.19V

Potem Quit, ker še ne vem, kakšen signal da TK-35 (če sploh), ko pade napetost baterij na kritično mejo. Menim, da je 3.2V še varna meja.

Ali priporočam? Najprej preberite opozorila od Pingo76. Ni pretiraval, čeprav se bo komu mogoče tako zdelo. To so unprotected, sicer vrhunske, baterije in na tebi je, če ti bo odneslo prst, oko ali celo življenje (bognedaj).

LP IvoC

pingo76 ::

IvoC je izjavil:

"je samo vprašanje časa kdaj bo stikalo podleglo"

Pingo76, a si "en mal naložu"?

Glej #31 http://budgetlightforum.com/node/2448

Temo poznam. Vprašanja pe nisem prepričan če sem prav razumel.

Stikalo je tipično. Za 0.01 sec bo zdržalo tudi 16A. Velika večina jih je 250V/2,5A. Od 3A pa ta stikala rada grejo po zlu. Boljših žal nisem našel. Imam pa jih zaenkrat 10 na zalogi.
Meni še ni šlo nobneno, to so le izkušnje ostalih.

Glede unih panasonic so se mi zdele tudsi meni znamive a imam trenutno dovolj (preveč) baterij. Nima smisla delat zalogo.
Trenutno furam 2x xtar 2400, 2x 2600 in 3 sony brez pcb (iz laptop baterije) ki ju nucam tam kjer zaščitene so predolge. (uporabljam v eni smet od lučke ki jo imam za groba dela in če je fentam mi ne bo žal.) Samsungove 2900 so me tudi mikale a ni bilo takih z PCB. Raje imam zaščitene ker na kolesu rad pozabim kolko časa se vozim pa da ne zaj...
Bicikliram pa vedno v dvoje ponoči tako da ni možnosti da bi obema istočasno šla baterija in "vidi mama brez zuba".
Ostalim raje svetijem pazljivost in nezaščitene za solo biciklizem.

IvoC ::

Iz dolgoletne prakse zanesljivo vem, da je pri kontaktnih elementih kritičen vklop in izklop, tako da tistemu tipčku, ki je delal meritve, kar skromno verjemi. Tudi meni verjemi, da so lumni iz reflektorja nad 1000 larifari, futr za naivne!

A propos briar (brier): A žuliš fajfo tako kot moj prijatelj AgedBriar? Če ne, tega lesa za tisto smrdljivo reč ne moreš poznati in si pojem pobral iz kakšnega leksikona!

LP IvoC

Pyr0Beast ::

Akku nima kaj raznesti. Ne zna in ne more.

Če bo že, bo spustil dušo, to je pa to
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Ozhnačeni lumni so običajno maximum kar bi emitter lakhko iz sebe dal, brez izgub pri optiki in če je futran s pravim tokom, ki ga driverji običajno ne dostavijo pri manjših svetilkah.

Sam imam 2 kitajki na 18650 in dve na AA napajanje. Nič posebnega ampak več kot rabim. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

pingo76 ::

T0RN4D0 je izjavil:

Ozhnačeni lumni so običajno maximum kar bi emitter lakhko iz sebe dal, brez izgub pri optiki in če je futran s pravim tokom, ki ga driverji običajno ne dostavijo pri manjših svetilkah.

+1
Dodal bi še da so to lumni direktno iz emitterja ne par cm kasneje ob "izhodu" (OTF).

pingo76 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Akku nima kaj raznesti. Ne zna in ne more.

Če bo že, bo spustil dušo, to je pa to


Če spusti dušo, to naredi tako da se sproži kemična rekacija in izpust zajetne količine plina. Do explozije pa pride zaradi pritiska v svetilki.
Akumulator sicer ne raznese dobesedno je pa le poseledica zaprtega prostora. Za zelo grobo primerjavo se obnaša podobno kot smodnik. Patron pa je svetilka.
Zgleda pa tako:


Efekt v svetliki:
http://budgetlightforum.com/node/1370
Tako da vsem toplo priporočam da imajo osnvni rišpekt do teh baterij.
Ni moj namen da vas strašim je pa le prav, da vsak pozna tehnologijo s katero namerava imet opravke. Tako se tudi izogne tem redkim primerom. Jaz jih imam za varne če se upošteva osnovna pravila. Nikar takih svetilk ne dajajte starejšim ljudem ker bojo ziher kdaj kaj zaj... misleč eh sej je le baterija, tudi če ja padla na beton pa se je malo udarla bo še vedno ok če jo nekako zbašem v svetilko.
Nein! Nein! Nein!
Še splošen nasvet: Tace stran od svetilk ki koristijo po tri li-ion baterije serijsko vezane. 2 max.

pingo76 ::

IvoC je izjavil:

Iz dolgoletne prakse zanesljivo vem, da je pri kontaktnih elementih kritičen vklop in izklop, tako da tistemu tipčku, ki je delal meritve, kar skromno verjemi. Tudi meni verjemi, da so lumni iz reflektorja nad 1000 larifari, futr za naivne!

A propos briar (brier): A žuliš fajfo tako kot moj prijatelj AgedBriar? Če ne, tega lesa za tisto smrdljivo reč ne moreš poznati in si pojem pobral iz kakšnega leksikona!

LP IvoC


Sem pogooglal ker te je pač zanimalo. :) Zdaj vem tudi jaz eno več.
Glede lumnov mi je to že lep čas jasno (če je letelo na mene), pa tudi testiral sem že veliko z lumen metrom domače izdelave ki ni prav nič profesionalnega ampak so dobljeni rezultati še kar prepričljivi če primerjam z ostalimi in zdravo pametjo ter matematičnim izračunom (cree tabele).

Trenutno sem dobil nalogo da sprototipiram eno čudo tipa "searchlight" na LED ki naj bi oddajala 4000+ lumnov. Živa svinjarija za sprojektirat in še bolj za napajat. XM-L me mika bom pa verjetno šel raje na 3x SST-90 saj bom verjetno imel manj sitnosti z reflektorjem. Škoda je le da te ledice stanejo še vedno uč iz glave. 30A (če jih bom sploh gnal na max) drajver bom pa verjetno dal izdelat kolegu.
Baterije pa ne bodo li-ion, če že pa bo to lipo oz druga alternativa.
Sem predlagal naj gredo raje na HID pa ni bilo dobrega odziva. :/
Če bo zadvea stekla bom prilepil slikce te zverine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero luč za kolo kupiti?

Oddelek: Šport
404577 (2260) vilonja
»

18650 baterije... mnenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
409647 (6322)          
»

Naglavna luč (headlamp)

Oddelek: Loža
347745 (5406) specing

Več podobnih tem