» »

Kateri mobilnik kupiti?

Kateri mobilnik kupiti?

TeaGETREAL ::

Zdravo!

Potrebujem nov telefon - pri kolegici sem videla Samsung Wave II in me je navdušil. Ampak mislim, da se ga dobi samo v tujini (ali se motim?). Gledala sem ga na eni spletni strani za 245€ v prosti prodaji.
Pri simobilu pa lahko uzamem Samsung i9000 Galaxy S ta star model za 290€.

Zej sm pa v dilemi..ali novejši telefon, ki nima androida al starejši, ki ga ima in je dražji kljub temu, da je starejši..
Kakšna so mnenja? :)

Hvala!

TeaGETREAL ::

res nihče? :(

Ibrahimovic ::

jest na tvojem mestu bi med tem 2 izbral zagotovo Galaxy S. Se res bolj splača.
Drugače pa se Wave dobi v sloveniji za 269€

http://mobisvet.si/index.php?main_page=...

RejZoR ::

Modele Wave ti toplo odsvetujem. Strojno so sicer super ampak softwarsko pa so totalno v ženskem spolnem organu. Mogoče ko izide Bada 2.0 oz ko v celoti nanj portajo Androida...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lonsarg ::

Wawe 2 je 269EUR pri Mobisvetu, medtem ko Galaxy S je 309EUR, izbira je jasno pri tako mejhni cenovni razliki Galaxy S. Čeprav bi pa jaz razmislil tudi o Omnia i8700, ko ima Windows Phone, ki bi ti prav komot znal biti še bolj všeč. To je, če smo lih omejeni na Samsung, drugače je alternativ ful v tem rangu:)

jazbec ::

galaxy s je še vedno odličen telefon in cena je sedaj tudi mamljiva

RejZoR ::

Lonsarg je izjavil:

Wawe 2 je 269EUR pri Mobisvetu, medtem ko Galaxy S je 309EUR, izbira je jasno pri tako mejhni cenovni razliki Galaxy S. Čeprav bi pa jaz razmislil tudi o Omnia i8700, ko ima Windows Phone, ki bi ti prav komot znal biti še bolj všeč. To je, če smo lih omejeni na Samsung, drugače je alternativ ful v tem rangu:)


HTC Wildfire S je tud ok izbira v istem cenovnem razredu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lonsarg ::

Wildfire je totalni low end mobitel, Galaxy S pa high end, ni za primerjat.

RejZoR ::

Wildfire dela out of the box, na Galaxy-ja pa moraš s prvo minuto uporabe gor tlačit nek blesav lag fix kar je totalno tipično za Samsung. Ob vsakodnevnem floodu novih aparatov je pričakovat karkoli drugega res nesmiselno.
Enkrat vas bo izučilo da samo specifikacije na papirju pomenijo en drek če je aparat neka kriplasta pokveka ob realni uporabi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lonsarg ::

Hardware od Wildfire je vreden 50 EUR, Galaxy S pa 200EUR, konc debate.

zupicaa ::

Rejzor ne vem kaj ti gor tlačiš na Galaxy S, meni dela ko urca z up to date androidom in 7 stranmi nameščenih aplikacij.

RejZoR ::

Nima veze. Samo opomnim, da se ne bo spet kdo pritoževal kakšna jajca so model X od Samsunga...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lonsarg ::

Pa ti sploh veš kok so neodzivni Androidi z 600Mhz procesorji? No prot Nokijam so kot rakete, prot raznim gigaherčnim androidom pa se Wildfire, LG Optimus in te lahko samo skrijejo. Tut galaxy S z nevem kakim lag bugom, ki ga je imel v prvi verziji je hitrejši od raznih Wildfire low end telefonov.

RejZoR ::

Sem imel 1GHz telefon od Samsunga in imam 528MHz al kolk je že tastar Wildfire pa ga Wildfire poje za obrok med malco. Odziven ni bostveno manj, še vedno se solidno tekoče vse premika. Sicer ne tolk super smooth ampak še vedno tolk tekoče, d ani niti najmanj moteče. Sploh ni primerjave. Od podpore, kontaktov, ki celo obstajajo, delovanja, tehnične dovršenosti tistega kar ponuja itd itd. Vse kar Samsunga briga je kako na trg spravit kar se da velik modelov telefonov in na tisto kar so že naredili čim hitreje pozabit. To je njihova filozofija in vodilo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jazbec ::

RejZoR je izjavil:

Sem imel 1GHz telefon od Samsunga in imam 528MHz al kolk je že tastar Wildfire pa ga Wildfire poje za obrok med malco.


ne sanjaj no

Adrijan0 ::

Wildfire? Niti GPS ne dela na njem tekoče.

RejZoR ::

Huh? Men dela čist lepo. Sicer je lock mal daljši ker ne uporabljam A-GPS ampak pol pa dela bp.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amacar ::

Rejzor, bullshit.

Galaxy S je svetlobna leta pred Wildfire-om. Ne vem, kaj si ti probal, mogoče je imel model galaxy S downclockan na 500mhz, zato se ti je zdelo da lagga. Z androidom 2.2 nisi več potreboval lagfixa, da je deloval tekoče, z verzijo 2.1, pa je res bil kr buggast, ampak še vedno dosti hitrejši od Wildfire-ja.

Adrijan0 ::

Prijatel me je prosu če mu namestim igo. Sem mu ga namestil. Zadeva tako šteka, da je neuporabna.

Lonsarg ::

Jaz sem imel leto nazaj igo ter copilot na Milestone(en bogi 600Mhz CPU) Copilot našiša Igo po odzivnosti na celi črti.

Ampak ja za navigacijo je RES fajn, če ima kot prvo obvezno 512MB RAMa, in kot drugo, ne veliko manj pomembno spodoben CPU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

amacar ::

Tudi na galaxy S in iphone 4 igo ni čisto tekoč.

Adrijan0 ::

amacar, lahko ni tekoč. Amapk je verjetno vsaj uporaben.

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

TeaGETREAL ::

kaj pa je kakšn problem v tem, da ima androida 2.1 in ne 2.2?

evl81xadlez ::

Jst pravm Google Nexus S :D 2.3 Gingerbread ftw!!! ;)

TeaGETREAL ::

OK, lepo, ampak jaz se zanimam za Galaxy S :)

evl81xadlez ::

..ok razlika v 2.1 in 2.2 je, da je Android 2.2 veliiko bol 'popedenan' ..nekaj posodobitev...na 2.2 je po lohka Adobe Flash 10.1 :P uglavnm odpravljeno je laganje na Galaxy S :) ..ne pa me podrobnej sprašvat, ker NIMAM Galaxy S in nevem točno kaj vse je razlika...

TeaGETREAL ::

Ampak a je možno te "popravke" androida 2.1 potem naložiti na Galaxy S? Mislim, a lahko update-am stvar? :D
Pa mogoče kdo ki je uporabnik Galaxy-ja, če pove ali se dejansko na kakšnem področju sploh vidi, da je android starejši..?

Kaj pa primerjava Galaxy S in Galaxy pro?

Lonsarg ::

Od Androida 2.1 naprej so razlike res bolj majhne. Še največja je drug defult louncher, ter zelena tema na 2.3. Ampak kdo sploh uporabla defult louncherje k pa maš tko fajn ADW Louncher, ki ga z pomočjo tem spremeniš v kakrenkoli izgled. Pa še se najdejo louncherji, ADW je najbolj možno z temam spremenit.

amacar ::

Na galaxy S je velika razlika med androidom 2.1 ter 2.2. Z 2.1 je lag zelo očiten, velikokrat mi je zabilo ram in ga ni samo izpraznilo, potreben je bil reset telefona. Z 2.2 so se stvari popravile, občasen lag še vedno prisoten. Za ceno do 200€ za rabljenega je to top ponudba.

krop ::

Galaxy S od verzije 2.3.4 JVP Gingerbread naprej ni nobenega laga več.
Zadeva trga gate za ta denar:D
Ne mi primerjat SGS in Wilfire prosim!

grizl ::

Kaj pa menite o tem telefonu http://www.sonyericsson.com/cws/product... ,samo do septembra naj bi menda bilo treba počakat.

JamesQ ::

Živjo.

Tale SE Xperia Active zgleda čist jezno.... bo kar na seznamu za novi telefon :D
Še malo "draženja". ;)
LDŽ

martincek1 ::

Tale SE Active izgleda nikakvo, je pa vsekakor uporabna za ljudi, ki ne pazijo na svoj telefon. :))

Ramon dekers ::

SE arc je pomojem fantastičen.

ameba ::

Yo.

Zanima me katerega priporočate

http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

ali

http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Za telefon dam 150€, ter lahko si izberem enga v paketu Super/Mega povezani.

darkolord ::

x45 ::

kdo ima kaj izkušenj s kitajskimi mobilniki, ki so prcej cenjši , ali zadevadeluje dobro ?

Zanima me tudi ali je kdo kaj naročil s te splene strani - pošiljajo v slovenijo tudi.

http://www.ipmart.com/main/product/B100...

jest10 ::

x45 je izjavil:

kdo ima kaj izkušenj s kitajskimi mobilniki, ki so prcej cenjši , ali zadevadeluje dobro ?

Zanima me tudi ali je kdo kaj naročil s te splene strani - pošiljajo v slovenijo tudi.

http://www.ipmart.com/main/product/B100...


Java mobilnik, rezistivni zaslon itd. Ti kar kupi>:D Pa še AMD nalepko naj ti dajo nanj, potem bo šele dober:))

BALAST ::

Nujno AMD nalepko, po možnosti kar celotno ohišje iz AMD silicija!

Ja pa ne pozabi šenalepke od CF, 256bit vodila in GDDR6
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Ramon dekers ::

spam. Inteligentni.

Thunder wave ::

@Diavolo
Telefona, ki si jih izbral sta si zelo različna. Najprej se odloči ali bi rad imel večji ( za gledanje filmov, slik...) ali manjši (bolj priročen) zaslon. Fotoaparat je na Xperii absolutno boljši, a ne vem kako ti je to pomembno.

GeForce ::

ameba je izjavil:

Yo.

Zanima me katerega priporočate

http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

ali

http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Za telefon dam 150€, ter lahko si izberem enga v paketu Super/Mega povezani.

Ray deluje gladko "Out of the Box" medtem ko je Optimus "out of the box" skoraj neuporaben. Ga ima sošolec in vse laga (kjub dvojedrnemu procesorju) zaradi LG crap softwarea ki ga dodajo Andoridu. Tako da če se ne nameravaš zajebavati z custom ROMi bi ti priporočal Sonyja, če pa imaš veselje nalagati custom ROMe in različne tweake, potem je Optismu vsekakor dobra izbira.

ameba ::

Telefon bi uporabljal kot, garmina. Kar se tiče interneta itd, so verjetno vsi touchi na podoben način. Kar se tiče custom ROMa, bi ga verjetno dal na telefon, saj kot berem po forumu, se zelo izboljša uporabnost, ter hitrost telefona.
Android je pa verjetno android :-)

GeForce ::

Ja, Android je bil mišljen kot android :D No, potem poglej koliko lahko izboljšaš odzivnost Optimusa, in če se ti bo zdelo vredu ga vzameš, v obratnem primeru pa kupiš Raya (čeprav razmisli ali bo 3'3 zaslon dovolj velik za navigacijo).

x45 ::

jest10 je izjavil:

x45 je izjavil:

kdo ima kaj izkušenj s kitajskimi mobilniki, ki so prcej cenjši , ali zadevadeluje dobro ?

Zanima me tudi ali je kdo kaj naročil s te splene strani - pošiljajo v slovenijo tudi.

http://www.ipmart.com/main/product/B100...


Java mobilnik, rezistivni zaslon itd. Ti kar kupi>:D Pa še AMD nalepko naj ti dajo nanj, potem bo šele dober:))


iščm resne odgovore ne od bolnikov ki cel dan visijo na forumu in debilne poste pišejo. odgovorov od kr... ne rabim.

BALAST je izjavil:

Nujno AMD nalepko, po možnosti kar celotno ohišje iz AMD silicija!

Ja pa ne pozabi šenalepke od CF, 256bit vodila in GDDR6


kot omenjeno zgoraj gre se za tebe v prvi vrsti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

jest10 ::

x45 je izjavil:

jest10 je izjavil:

x45 je izjavil:

kdo ima kaj izkušenj s kitajskimi mobilniki, ki so prcej cenjši , ali zadevadeluje dobro ?

Zanima me tudi ali je kdo kaj naročil s te splene strani - pošiljajo v slovenijo tudi.

http://www.ipmart.com/main/product/B100...


Java mobilnik, rezistivni zaslon itd. Ti kar kupi>:D Pa še AMD nalepko naj ti dajo nanj, potem bo šele dober:))


iščm resne odgovore ne od bolnikov ki cel dan visijo na forumu in debilne poste pišejo. odgovorov od kr... ne rabim.


Kaj pa je tukaj neresnega?:|
Telefon je sranje. Tudi AMD nalepka mu ne bo pomagala.

x45 ::

jest10 je izjavil:

x45 je izjavil:

jest10 je izjavil:

x45 je izjavil:

kdo ima kaj izkušenj s kitajskimi mobilniki, ki so prcej cenjši , ali zadevadeluje dobro ?

Zanima me tudi ali je kdo kaj naročil s te splene strani - pošiljajo v slovenijo tudi.

http://www.ipmart.com/main/product/B100...


Java mobilnik, rezistivni zaslon itd. Ti kar kupi>:D Pa še AMD nalepko naj ti dajo nanj, potem bo šele dober:))


iščm resne odgovore ne od bolnikov ki cel dan visijo na forumu in debilne poste pišejo. odgovorov od kr... ne rabim.


Kaj pa je tukaj neresnega?:|
Telefon je sranje. Tudi AMD nalepka mu ne bo pomagala.


razloži zakaj?
PS: dokler se blamiraš z AMD naplkami ki nimajo v tem vprašanju kaj iskat ne boš verodostojen.

jest10 ::

Ok, dobro. Telefon je enkraten. Kupi ga:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri mid-range android telefon

Oddelek: Kaj kupiti
182462 (1754) nightbird
»

Trije telefoni katerga kupit?

Oddelek: Mobilne tehnologije
274156 (3066) hojnikb
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294595 (3356) rzidar1
»

Mobitel do 200€

Oddelek: Mobilne tehnologije
476633 (5360) gregor
»

Telefon z Androidom

Oddelek: Kaj kupiti
71048 (963) krentam

Več podobnih tem