» »

Shranite si oglase za kasnejši ogled

Shranite si oglase za kasnejši ogled

The New York Times - Večni boj obiskovalcev interneta in oglaševalcev se bije za prikaz reklam. Medtem ko želijo slednji na raznoraznih mestih prikazati čim bolj relevantne in učinkovite oglase, si obiskovalci prizadevajo oglase čim bolj ignorirati. Najbolj popularen vtičnik za Firefox, ki obstoji v ta namen, se imenuje AdBlock ima več milijonov uporabnikov dnevno. Majhno start-up podjetje pa razvija presenetljivo tehnologijo, ki bo uporabnikom omogočila shranjevanje oglasov za poznejši ogled.

AdKeeper, kot se imenuje, pri prikazu oglasov sodelujočih oglaševalcev ob njih prikaže majhno stilizirano črko K (oznaka za keep, obdrži). S klikom nanjo uporabnik shrani oglas za poznejši prikaz in podrobnejši ogled. Scott P. Kurnit, izvršni direktor AdKeeperja in ustanovitelj priljubljene strani About.com, pojasnjuje, da po njegovem mnenju ljudje ne marajo reklam, ker so nerelevantne in vsiljive. Če ta dva moteča dejavnika odstranimo, dobimo kopico povsem zanimivih in koristnih oglasov. Prav to želi doseči s tehnologijo AdKeeper, ki uporabniku v povprečju vzame pol sekunde za vsak zanimiv oglas ob branju strani, nato pa si ga lahko kasneje pobliže ogleda.

Koristi vidi tudi za oglaševalce, saj v povprečju na oglase klikne 0,1 odstotka obiskovalcev. Z uporabo tehnologije AdKeeper se ta delež povzpne na 3,4 odstotka tistih, ki so si oglas shranili za pozneje. AdKeeper poizkusno teče od lanskega februarja, v tem času pa so pridobili že 40 milijonov denarja skladov tveganega kapitala za zagon podjetja.

24 komentarjev

bluefish ::

AdKeeper poizkusno teče od lanskega februarja, v tem času pa so pridobili že 40 milijonov denarja skladov tveganega kapitala za zagon podjetja.
Nekateri pa razmetavajo denar.
Kaj je pri tej storitvi tako drugačnega, da bi obiskovalci shranjevali "zanimive" oglase za poznejši ogled, če pa večina že sedaj ignorira razne oblike tarčnega oglaševanja?

kkk7 ::

sej namen ni za množično populacijo, ampak za tisti majhni delež obiskovalcev, ki si bodo to ogledali, ki pa je na milijardem trgu še kljub temu nekaj milijonski doseg oglaševanja, kar pa ni zanemarljivo. Marketing se pač vseskozi razvija in išče nove poti oglaševanja, in na to gledam kot na še eno novo pot in možnost.

Sheteentz ::

komi čakam, da bo pršu star trek in bo konc gnara in konc oglasov. dost jih mam...

dunker ::

Zanimivo, kako se spet razmetava z denarjem na spletu, kot da se ne bi nihče več zavedal dejanske vrednosti milijona dolarjev ... Ne predstavljam si niti, kako za razvoj takšnega projekta potrošiš $400'000, kaj šele $40'000'000. Mogoče smo vendarle v pravem poslu, ampak na povsem napačen način. :|

matejdro ::

Že sedaj jih nočem videti, potem pa bi si jih še shranjeval, da bi jih videl pozneje? Malo fail koncept, če vprašaš mene.

Berserker ::

Sheteentz je izjavil:

komi čakam, da bo pršu star trek in bo konc gnara in konc oglasov. dost jih mam...


Pojasni malo tole ?

Ali ima Crome kaj podobnega kot adblock ?

Sheteentz ::

Berserker je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

komi čakam, da bo pršu star trek in bo konc gnara in konc oglasov. dost jih mam...


Pojasni malo tole ?

Ali ima Crome kaj podobnega kot adblock ?


ja kaj čem pojasnjevat, v star treku ni gnara, a ne?:)

Gray_Warden ::

Sheteentz govori o temle: http://robotics.caltech.edu/~mason/ramb...

v časih kjer naj bi se dogajal Star trek (od leta 2100 naprej, odvisno katero serijo misli), naj bi se civilizacija toliko razvila, da je denar postal nepomemben.
Why so serious?

Uros!no ::

Hvala za razlago Gray. Sheteentz, verjetno je razumljivo, da nismo vsi ST fani.

SkipEU ::

Meni pa je všeč ciljno oglaševanje. Ponuja mi točno tisto, kar me zanima.

blackbfm ::

Zanimivo, kako se spet razmetava z denarjem na spletu, kot da se ne bi nihče več zavedal dejanske vrednosti milijona dolarjev


Ne da se razmetava, samo s takimi vsotami se v relativno kratkem času da marsikaj narest, izpilit, pripeljat na nivo in servirat miljonom uporabnikom..in tudi stat za tem če so hudi časi.

Sicer smešna primerjava ampak vseeno poglej tist bolha "killer" - mešetar, koliko časa že pacajo..pa še vedno nimajo nič za pokazat>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Ericssony ::

Berserker je izjavil:

Ali ima Crome kaj podobnega kot adblock ?


Seveda ima AdBlock - https://chrome.google.com/webstore/deta...

[D]emon ::

Gray_Warden je izjavil:

Sheteentz govori o temle: http://robotics.caltech.edu/~mason/ramb...

v časih kjer naj bi se dogajal Star trek (od leta 2100 naprej, odvisno katero serijo misli), naj bi se civilizacija toliko razvila, da je denar postal nepomemben.


To velja samo za UFP. (DS9 -- gold-pressed latinum)

@topic: Tole se meni zdi totalna bedarija.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

FireSnake ::

matejdro je izjavil:

Že sedaj jih nočem videti, potem pa bi si jih še shranjeval, da bi jih videl pozneje? Malo fail koncept, če vprašaš mene.


Na to sem tudi jaz najprej pomislil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bluefish ::

blackbfm je izjavil:

Zanimivo, kako se spet razmetava z denarjem na spletu, kot da se ne bi nihče več zavedal dejanske vrednosti milijona dolarjev


Ne da se razmetava, samo s takimi vsotami se v relativno kratkem času da marsikaj narest, izpilit, pripeljat na nivo in servirat miljonom uporabnikom..in tudi stat za tem če so hudi časi.

Sicer smešna primerjava ampak vseeno poglej tist bolha "killer" - mešetar, koliko časa že pacajo..pa še vedno nimajo nič za pokazat>:D
Odvisno od projekta do projekta.
Ravno prejšnji teden je bil v NYTimes Delo prilogi članek o start-upih, ki kljub visokemu vložku ne upravičijo zadanih ciljev.
Omenjen je recimo primer firme Color, v katero so investitorji zmetali kaj 41 milijonov dolarjev, uspeha pa od nikoder. Ob tem je še bolj nelogična razsipnost vodstva (350.000 dolarjev za nakup domene; najeti pisarniški prostori za 160 zaposlenih, ki jih zaseda le 38 ljudi, in podobno).
Na drugi strani sta primera malih ekip, ki sta pričeli s skromnega pol milijona in sedaj žanjeta dobiček, zaposlujeta, pridobivata nova sredstva.

borisk ::

meni se zdi ideja zanimiva, se pa strinjam s statistiko, da kliknemo na vsaki tisoči oglas. Glede denarja, ki so ga nabrali, očitno so prepričali tiste, ki denar imajo. Če ima nekdo 10 milijonov, ki jih nameni v startupe, je dovolj, da samo en zalaufa, pa pokrije 20 ostalih.

bluefish ::

Sodeč po prej omenjenem članku je razmerje 1:250.

CyberPunk ::

Dokler marketirji ne bodo "ugotovili", da je glavni problem reklam danes njihova vsiljivost in prevelika kolicina, bodo vsi iskali vse mogoce nacine za blokiranje le-teh. Po mojem so bili na internetu najbolj ucinkoviti v casu od sredine proti koncu 90-ih let, ko so bile tu pa tam kaksne "pasice" ali nevsiljive ikone ali kakorkoli se jim je ze reklo. Cim so uvedli animirane gife, se je zacela pot navzdol.
Na TV pa podobno... Dokler so bili reklamni bloki v zmerni kolicini in na enakem nivoju glasnosti kot ostali program, je se nekako slo.
Ni to ena huda znanost. Zmernost velja. Ce je ne bodo upostevali, se bo se naprej blokiralo. :)

blackbfm ::

Odvisno od projekta do projekta.
Ravno prejšnji teden je bil v NYTimes Delo prilogi članek o start-upih, ki kljub visokemu vložku ne upravičijo zadanih ciljev.


Ja logicno, saj gre naceloma za novosti ki se niso preverjene na trgu. Stvar je pac rizicna, donosi pa temu primerno vecji ce stvar uspe.

Kar se kapitala tice, poglej planet tus v kranju, zgrajen v 2 letih iz nule. Ce bi delala to mala ekipa z omejenimi sredstvi se danes ne bi stvar stala (verjetno bi ravno papirje uspel dobit>:D )

skika ::

SkipEU je izjavil:

Meni pa je všeč ciljno oglaševanje. Ponuja mi točno tisto, kar me zanima.


Menim enako. Zdi se mi dobra stvar to. Nasploh mi je všeč, da se stanje na področju marketinga izboljšuje.

Reklame same po sebi niso slaba stvar. Slabe reklame in posiljevanje z njimi so krivi, da marsikdo besedo "reklame" takoj poveže z slednjima dvema.

KaRkY ::

Meni tudi ni jasno zakaj bi to uporabljal, ker reklam ne gledam nikjer razen na Youtube poiščem kako komično da se nasmejim. Namreč mi reklame(kakršne koli vsiljive ali ne) dajo občutek vsiljevanja svojega produkta, kar pa jaz ne maram.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Bistri007 ::

Sheteentz je izjavil:

ja kaj čem pojasnjevat, v star treku ni gnara, a ne?:)

To je naprednjaška utopija. Ampak tudi tam, če hočeš dobiti kvalitetno robo, moraš iti k Ferengiju - seveda obložen z Latinum.

Poanta oglaševalcev ni, da kažejo oglase nezainteresirani množici. Dober oglas je tisti, ki ga pritegne potencialnega kupca. In zakaj si ne bi potencialni kupec shranil oglas, v katerem je še najbrž še koda za popust? Tako kupi robo, ki jo išče, in še ceneje, ker dobi popust (ki ga brez tega oglasa ne bi dobil).
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Matevžk ::

Bistri007 je izjavil:

Dober oglas je tisti, ki ga pritegne potencialnega kupca. In zakaj si ne bi potencialni kupec shranil oglas, v katerem je še najbrž še koda za popust? Tako kupi robo, ki jo išče, in še ceneje, ker dobi popust (ki ga brez tega oglasa ne bi dobil).

+1, tudi jaz se strinjam, da ideja ni nujno neperspektivna. Ja, subtilno ignoriram oglase (sploh ne rabim adblocka, razen če bi hotel varčevati s pasovno širino), ampak če bom po kmetijskem forumu brskal z namenom, da ugotovim, katere motorne žage se najbolje obnesejo, zraven mi pa prikažejo oglas za motorno žago (torej relevanten oglas), bom verjetno kliknil in si ogledal njihovo ponudbo.
lp, Matevžk

Bistri007 ::

KaRkY je izjavil:

Meni tudi ni jasno zakaj bi to uporabljal, ker reklam ne gledam nikjer razen na Youtube poiščem kako komično da se nasmejim. Namreč mi reklame(kakršne koli vsiljive ali ne) dajo občutek vsiljevanja svojega produkta, kar pa jaz ne maram.

Imaš dve vrsti oglasov:
- brand awareness oglase (za izdelke)
- in oglase, ki ti hočejo prodati točno določen izdelek v določeni trgovini

Prva vrsta oglasov se obnese predvsem pri FMCG (Ariel, Lenor, Activia), ki pa jih ne boš šel nakupovati online. Torej ta startup cilja na drugo vrsto oglasov.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intervju: Robert Farazin - DoubleRecall (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
10925873 (21919) ahac
»

Shranite si oglase za kasnejši ogled

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
249341 (7910) Bistri007
»

ToboAds (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
12517148 (12106) TuRBo_1
»

Dobiček spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
453316 (2537) fahrenGONE

Več podobnih tem